Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Napadalen pes tudi do domaćih

Napadalen pes tudi do domaćih

Kaj menite,je to normalno.

V hiši je pes mešanec, prišel k hiši star cca 3 leta, je obćasno iz ljubega miru napadalen tudi do domaćih.

Kaj storiti,lastnik je neodgovoren, tudi njega včasih pogrize,renći non stop, će se mu približaš.

Sovražim Janšo, ti si prava budala saj se tako psa ne vzgaja. Zakoplji se pod zemljo.

Prijavi primernim inštitucijam.

Iz ljubega miru že ne. Samo vi nimate pojma o psih.

Ce je lastnik neodgovoren, je najboljse, ce se mu psa odvzame in da nekomu, ki bo znal z njim.

Pes grize, ker je bolan, ker ga kaj boli, recimo, ce ima dlake vse zasvaljkane in ga cukajo, recimo pod pazduho. Ce ni nic od tega, ga je treba uciti, da to ni dovoljeno. Za to je najprej je treba ugotoviti, kaj je tisto, kar sprozi njegov napad. Ja psa kdo drazil, mu je vzel hrano, je pes ugriznil med igro? Nekaj se je moralo zgoditi tik preden je pes ugriznil. Noben pes ne ugrizne kar iz ljubega miru. Vedno je nek sprozilec. Ko to ugotovite, lahko sele ustrezno ukrepate naprej. Ampak lastnik mora sodelovati, to je prvi pogoj.

Odgovor na objavo uporabnika
Liza262, 06.01.2025 ob 16:56

Kaj menite,je to normalno.

V hiši je pes mešanec, prišel k hiši star cca 3 leta, je obćasno iz ljubega miru napadalen tudi do domaćih.

Kaj storiti,lastnik je neodgovoren, tudi njega včasih pogrize,renći non stop, će se mu približaš.

prevzgoja ali evtanazija,. Da ne bostew drugi Baričeviči

Tole je res čez mero – a najbolj verjetno je krivda v lastniku. Ne morete vzgojiti tega človeka?

Odgovor na objavo uporabnika
tako, 06.01.2025 ob 20:47

prevzgoja ali evtanazija,. Da ne bostew drugi Baričeviči

Se strinjam. Prevzgoja ali evtanazija. Druge ni. Ali ga dajte v prevzgojo nekemu strokovnjaku, če nimate denarja – ker poceni to ni – ga oddajte v zavetišče, če ga bi tam sploh vzeli. Ali pa usmrtitev pri veterinarju. Pes, ki grize roko, ki ga hrani, nima kaj počet pri družini.

Da ne bomo spet v kakšnih novicah brali, kako je en pes nekemu otoku razcefral obraz…

A zdravega psa usmrtijo? Ne vem, če res.

Vendar, psa se vzgaja od malega in pes mora vedet, kdo je gospodar. Ni vsak pes kar za vsakega in bomo že.

Niti ne zamišljam si, kako zgleda, da pes renči, sploh pokaže zobe, pa imamo ta hudo pasmo, sploh po monovskih merilih.

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close