Naloge iz fizike za 8. razred devetletke
ja, saj se vidi, da ne, pa še kaj drugega očitno tud ne… ker greš odpirat 3 leta staro temo z naslovom naloge iz fizike za 8. razred.
si lahko misliš, da je avtorica teme, zdaj že krepko v srednji šoli… ti pa še kar v 8. razredu :))))))[/quote]
sam kak si pa lahka ti bibita_melita zatežena! pač je šla gledat po vajah za fizko, našla ta forum pa neki napisala? in? ja, js sm še kr u osmem razredu, vem da avtorca te teme ni več, pa usejen pišem sm. in? ojoj no! pač nekateri poguglamo, pa nam tako stran vn vrže. nism drugač redna obiskovalka! dej nehi s takimi, ko nisi kul.
aja, tut men fizka ne gre, tak da ja:D
http://www.gravitacija.net/fizika8/index.html
http://uciteljska.net/kvizi/HotPot/Merjenje/MERJENJE%20IN%20SILE/
http://www.e-fizika.si/OS/testRaz8_3.php
http://www.pef.uni-lj.si/gorani/fizika8.r.html
http://www.askerc.si/index.php?option=com_weblinks&view=category&id=31&Itemid=100021
http://www.proprofs.com/quiz-school/story.php?title=fizika-8-razred-tlak-delo-in-energija-opis-snovi
Nekaj naslovov:
http://www.gravitacija.net/fizika8/index.html
http://uciteljska.net/kvizi/HotPot/Merjenje/MERJENJE%20IN%20SILE/
http://www.e-fizika.si/OS/testRaz8_3.php
http://www.pef.uni-lj.si/gorani/fizika8.r.html
http://www.askerc.si/index.php?option=com_weblinks&view=category&id=31&Itemid=100021
http://www.proprofs.com/quiz-school/story.php?title=fizika-8-razred-tlak-delo-in-energija-opis-snovi
ja, saj se vidi, da ne, pa še kaj drugega očitno tud ne… ker greš odpirat 3 leta staro temo z naslovom naloge iz fizike za 8. razred.
si lahko misliš, da je avtorica teme, zdaj že krepko v srednji šoli… ti pa še kar v 8. razredu :))))))[/quote]
sam kak si pa lahka ti bibita_melita zatežena! pač je šla gledat po vajah za fizko, našla ta forum pa neki napisala? in? ja, js sm še kr u osmem razredu, vem da avtorca te teme ni več, pa usejen pišem sm. in? ojoj no! pač nekateri poguglamo, pa nam tako stran vn vrže. nism drugač redna obiskovalka! dej nehi s takimi, ko nisi kul.
aja, tut men fizka ne gre, tak da ja:D[/quote]
ane?:)))))
se mi kar zdi, da nisi :)))
Kot uvod (upam, da vsaj angleščina malo »gre«):
[list][list]
nickname
Etymology
Middle English nekename (“nickname”), alteration (due to an incorrect division
of the words an ekename as a nekename) of previous ekename (“nickname”)
from eke (“also, additional”) + name (“name”). Compare Old Norse aukanafn (“nickname”).[/list][/list]
Ob tako dolgem in pomenljivem vzdevku (nickname: SomeoneTooCoolForYou<3,
v katerem jeziku že? ;), kot (nefizikalni!) daljši izziv še – supercalifragilisticexpialidocious
(ki ima 34 črk!). Hm, kaj to že pomeni?
Ni neka posebna vrlina in še manj junaško dejanje, ker se ni tako težko hvaliti z (ne)znanjem fizike. Vendar, bolj kot ne, je »zanimivo« vprašanje: zakaj fizika (in, žal, ne le fizika!), še po tolikih letih, ne »gre«?
Sam izraz »gre« ni najboljši, ker fizika ne »hodi«, čeprav obstaja fizikalna razlaga gibanja, pa tudi samo »hojo« se dá dokaj dobro razložiti s pomočjo fizike. No, na ta način tudi fizika lahko »gre«. Podobno je kot pri otroku, ko se plazi in je oprt na vse štiri okončine – zelo stabilen. Da se dvigne in »shodi«, je potreben čas, in od začetka še nekaj negotovega lovljenja ravnotežja, ki je tudi odvisno od vsakokratnega usklajevanja (fizikalnega) »težišča« …
Ta izjava, da fizika komu ne gre, sploh ne drži, ker marsikaj tega, kar je v učbenikih, živimo in doživljamo v vsakdanjem življenju. Drži pa, da se tega ne zavedamo, še manj na to pomislimo in si še najmanj, s pomočjo nekakšnih (kdo si jih je le »zmislu«? 😉 obrazcev in pravil, to razlagamo na preprost in razumljiv način. Že ko se z neznansko hitrostjo na kolesu zaženemo v kakšen ovinek in končamo v obcestnem grmovju, nismo se ravno zavedali, da delujejo neke sredotežne in sredobežne sile. Posledica – zvito kolo in razbita kolena. ;(
Aha, kaj pa so te »sile«? Če še začnem s tem (sredo)»težiti«, se zna zgoditi, da mi kdo začne (sredo)»bežati«, jaz pa ne bi rad bil kriv za – trd pristanek …
In opozorilo: Nikar in nikoli si ne zapomnite tistega, česar ne razumete (čeprav to živite ;).
Raje se naučite in si razložite! Saj ni tako težko! Posledično (tudi ›fizikalno‹), življenjenje
zna biti ali bo – veliko lažje.
Še kakšno vprašanje?
Aha, zdi se mi, da tudi slovenščina pretirano ne »gre« ali vsaj še ni dobro »shodila«? ;(
Kaj bomo pa zdaj? — Tut jst newm! A sm še tko blazn kul? ;(
;)))
Mogoče kaj takega: http://www.knjigarna.com/znam-vec-fizika-p-1591.php
Ali pa takole vaje: http://www2.arnes.si/~osljjk6/
Forum je zaprt za komentiranje.