Najdi forum

Splash Forum Arhiv Ženski in moški čvek nakupi preko interneta

nakupi preko interneta

Če imate izkušnje z nakupovanjem preko interneta – iz tujine bi vas prosila za informacije v zvezi z dajatvami. Kako je s carino in DDV in kakšna je razlika, če je blago iz Amerike ali iz EU? Kakšni so stroški in postopek oz. na koga bi se bilo potrebno obrniti za prave podatke?
Hvala in lep pozdrav, Tortica

Za blago iz EU plačaš DDV že prodajalcu (verjetno je že v ceni), za blago iz Amerike pa je glede na carinsko tarifo določena stopnja carine (lahko tudi 0%, vendar za določene zadeve kot so računalniki itd.) in obvezen DDV (po naši zakonodaji). Za Ameriko se carine pogosto spreminjajo, tako da najprej preveri na kakšni carinski izpostavi.

carina je iz usa splosna-z izjemami- 4 procent. moras dodati še 20 procent ddv na robo in postnino.
se pravi videokamera recimo 300 usd potem poštnina 40 $ = 340 $.
na to ti pol računaš 20 ddv in 4 carine.
Iz EU ni ne enga ne druzga, dobiš po pošti kot da bi bilo iz maribora.
kako boš pa plačala?
kako veš da te ne nategnejo in ti bodo sploh poslali?

Obema hvala za informacije. Svetilnik, ne moreš vedeti ali te bodo “nategnili” ali ne. Za enkrat še zbiram informacije. V kolikor se bom za nakup odločila, pa bom najprej kupila kaj cenejšega, tako, da v primeru natega ne bo preveč bolelo. Plačala bom s kartico. Mogoče veš tudi kak je postopek – ali paket pride na carino in gre za avtomatizem, torej lahko kupljeno prevzamem potem šele pri njih na podlagi dokazila o plačanih dajatvah ali moram za ocarinjenje poskrbeti sama?
Pozdrav!

za nič ti ni treba poskrbeti.
paket pride po pošti k tebi domov in potem imaš zdraven vse listine in plačaš poštarju oz. na pošti od carine do dajatev do posredovalnine pošti.
hm dosti si upaš da plačaš s kartico. sicer pa briga te saj provider plača stroške zlorabe.
dam ti predlog kupi preko ebaya tam si vsaj zaščitena če te kdo nategne.

se strinjam glede ebaya

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close