Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Nakup novega vozila se to sploh splača

Nakup novega vozila se to sploh splača

A bi kupili nov avto za 35.000eur da ma neko dobro opremo recimo ACC itd. Recimo audi in podobno se vam zdi to predrago.

Odvisno.

Če ti avto služi, da z njim služis še več denarja, je to ok.

Če gre za varnost tebe in tvoje družine je to OK.

Če ga misliš imeti na dolgi tok 10-15let je to ok, ker veš kdo je prvi lastnik.

Če ga imaš zato, da ga sosedje vidijo, pa ne

Valda isti k. ce ti drzava pobere davek od dobicka al pa kes vrzes u en dober avto se usaj peles k lord heh

Ne splača se, ker so golobji davki na motorna vozila previsoki. Najvišji na svetu!

Saj avto za 35.000 e ni dober avto. Mi imamo doma avto z dvojno ceno. Zakaj ? Ker smo veliko na cesti . In ker lahko. Vsak ima svoj smoter kam vloži denar. Imamo nepremičnino na morju in doma, nimam kreditov, imamo prihranke, zakaj si ne bi kupili dober avto, če si ga lahko?  Kaj vas ti avti tako bremenijo?

Kaj te boli k. za davek to gre vse na firmo, bos pac mau drazje krompir placu heh

Otroci in starostniki so lačni! Narod za hrano več nima, milka čokolado lahko samo sanja!

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno206, 14.09.2025 ob 21:58

Kaj te boli k. za davek to gre vse na firmo, bos pac mau drazje krompir placu heh

Enim je celo 20.000eur dat težko za rabljen avto recimo 3 leta star

 

Odgovor na objavo uporabnika
Neregistriran, 14.09.2025 ob 22:02

Otroci in starostniki so lačni! Narod za hrano več nima, milka čokolado lahko samo sanja!

Kaj ima to veze z avti

Ja so lačni eni to je res, ampak jest tako pravim, kdor nima za vzdrževanje otrok da bo imel lepo življenje naj nima otrok.

Odgovor na objavo uporabnika
Novo vozilo, 14.09.2025 ob 22:05

Kaj ima to veze z avti

Ja so lačni eni to je res, ampak jest tako pravim, kdor nima za vzdrževanje otrok da bo imel lepo življenje naj nima otrok.

    Glede tega bi pa lahko odprli novo temo bi bilo zelo zanimivo…

V golobji diktaturi imajo samo komunisti iz javne uprave, dohtarji iz javnega zdravstva in skorumpirana mafija denar za nove avte. Pošten narod je obubožan! Vsak dan pet novih davkov!

Odgovor na objavo uporabnika
Novo vozilo, 14.09.2025 ob 21:48

A bi kupili nov avto za 35.000eur da ma neko dobro opremo recimo ACC itd. Recimo audi in podobno se vam zdi to predrago.

Če imaš denar, kupi nov avto.  Z avti je tako kot s partnerji, bolj ko so obrabljeni, slabši so.

 

 

Ce ne ves kam z denarjem, ni nic predrago. Sploh pa 35 k ni veliko denarja za novi avto.

Odgovor na objavo uporabnika
Neregistriran, 14.09.2025 ob 22:20

V golobji diktaturi imajo samo komunisti iz javne uprave, dohtarji iz javnega zdravstva in skorumpirana mafija denar za nove avte. Pošten narod je obubožan! Vsak dan pet novih davkov!

Kaj mislite ko bo pa Janša prišel na oblast bo pa kaj drugače.

Nisem ne za enega ne za drugega.

Tudi ko bo janša ne bo nič drugače, ker se bodo zgovarjali da je golobova vlada vse podrla in se ne da tko hitro vse nazaj bla bla bla skratka vsi se zagovarjajo en na drugega.

Janša nebi Nikol dvignil minimalno plačo tko visoko kot je zdej, in posledično bi se živelo še slabše kot se ta trenutek, tako da ne vem kaj pričakujete ko bo janša na oblasti isto bo vse, ker je veliko stvari odvisnih od trga in drugih ne pa vlade, dajte to razumet enkrat že.

A ste zmešani? 35k za nov avto? A ga skeširate? Pa kdo bo kredit al leasing jemal na 10 let? A ni tisto zlato pravilo 6 mesečnih plač za avto, več se pa ne splača?

Še vedno ne razumem smisla nakupa novega vozila..izgovor na garancijo nekako delno “pije vodo” ampak vsi vemo da prvih par let naĉeloma ni težav..tako da tudi to je pogojno. Verjetno bi si nov nov avto umislila zgolj če bi imela “neomejena” sredstva..pa še to mislim da bi se sama sebi zdela trapasta da plačm polno ceno za nekaj kar dobim npr. 4 leta rabljeno za pol cene..ali drugaĉe..da odpeljem iz salona in vržem skozi okno 20% plaĉila. Ampak..hvala bogu da nekateri niso takega mnenja in kupijo novo vozilo..sicer jazin meni podobno misleĉi ne bi imeli od koga kupiti za pol cene 🙂

Splača se nič. Še živeti ne, ker itak vsi umremo.

Jaz imam rajši stare zgojene avte. Ti so kot starejše zenske. Ravno prav ulavfani. ?

Odgovor na objavo uporabnika
Flower33, 14.09.2025 ob 22:38

A ste zmešani? 35k za nov avto? A ga skeširate? Pa kdo bo kredit al leasing jemal na 10 let? A ni tisto zlato pravilo 6 mesečnih plač za avto, več se pa ne splača?

Ja, in če je plača 6.000 € mesečno?

Kolikšna je in kako se računa kilometrina za električne avte?

kateri rabljeni avto 3-5 let star do 100K km se splača kupiti?

Novo vozilopregovrno dober avto nov – težko dobiš za 35 000 evrov.  zua 35 000 ne obstaja dober novi avto. ker ga ni. je bil pred  20 leti.  

ker nisi povedal nič o sebi, ne želj, pričakovanj, tvojih spsosbnosti  ti bom probal malo drugače svetovat.

ti bom dal priemr taki evo.   recimo če poznaš prejšnje modele opel corse.  to je tipičen primer.   to  je bil pregovorno avto za penzioniste in ženske.  zakaj? ja zato ker je imel navadne tipke,  pregledno in nekako pač običajnio praktično. bi bil prevel ne ful premali.   zakaj ti to govorim?  ker je veliko ljudi pregovrno reklo, to je za kurac.  to en gre nikam.  ja?  za zgoraj naštete..

no evo tko je to.  poglej.    FSAK AVTO JE NAJBOLJŠI.   in nobenega avta med seboj en moreš primerjat.  ja?  ne moreš!   ker je fsak avto, zgodba zase.  projekt zase.  kako to mislim?  tako glej.  kaj ti misliš da os dali pri oplu takrat ven naključno kr neki avto? al so ful točno naštudirali trg?  ja seveda da so ga ciljno pozicionirali točno za te kupce.  nič ni tu naključju prepuščeno?  točno se ve, naši kupis so pripravljeni toliko in toliko denarja odštet za vozilo, iščejo to in to. niso zelo hatevni za materiale. recimo primer.  ja?     ampak ljudje ker so pač taki kot so, niso vedeli da obstaja  opel corsa ne samo OPC.  1.6 turbo  250 kojn, ne ne

ampak da obstaja tudi  1.7 turbo diesel z 125 kojni. kere so najvčekrat mladi čipirali na  30 plus torej 155 kojn.    ja 1.7 turbo diesel corsa je bil ja.  in je šel kot prasica.  ta penzič avto?!  ja?   me že razumeš?

torje kaj novega.  kaj bi jaz an tvojem mestu-

1. touran . 1.5tsi dsg.   mogoče nov, mogoče malo rabljen to je  perfect.

2. passat 1.5 tsi dsg  to je super, ker je lahko mal orabljen in ma vlki kesl

3.  škoda octavia 2.0 tdi 116 kojn ročni   ima fse, žal malo premalo kesl. in ad blue

4.  zel opaemtna stvar. toyoty corolla 1.8 ts hybrid.

5  isti avto suzuki  swace

6.  toyota auris

7. vw golf neki.  7 al pa 8.  2.0 tdi. premali kesl, zadi prema, ad blue.  to je res meni hud minus. ampak je neki heritage.

8.  renault trafic,

9.  kakšno hondo mogoče. jazz

ne kupuj, kao drago rabljeno. muslič sigan jugovič stil.  ne delaj tega-. bmmw 320d, 530d,  pa take jajce.   audi a6 sfukan. mercedes e zjeban.

avto je prevoz oseb in tovora prstljage od   A do B.  UDOBNO VARNO IN   poceni.  torej toyota.

seveda je zame recimo vožnja  BOG.  sam jaz sem se rodil z volanom. jaz res znam.  meni je pač vonderalidjra uničila življenje.   jaz imam rad avte kto citron 2.0 vulcan,  opel astra gsi, peugeot 206 rc,  kaj takega.-  že razumeš?

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 10412, 14.09.2025 ob 22:46

Še vedno ne razumem smisla nakupa novega vozila..izgovor na garancijo nekako delno “pije vodo” ampak vsi vemo da prvih par let naĉeloma ni težav..tako da tudi to je pogojno. Verjetno bi si nov nov avto umislila zgolj če bi imela “neomejena” sredstva..pa še to mislim da bi se sama sebi zdela trapasta da plačm polno ceno za nekaj kar dobim npr. 4 leta rabljeno za pol cene..ali drugaĉe..da odpeljem iz salona in vržem skozi okno 20% plaĉila. Ampak..hvala bogu da nekateri niso takega mnenja in kupijo novo vozilo..sicer jazin meni podobno misleĉi ne bi imeli od koga kupiti za pol cene 🙂

No saj si povedala vse v tem stavku:  ampak vsi vemo da prvih par let naĉeloma ni težav… in to je tudi razlog, da mi kupujemo nove avte,…, da nikoli nimamo z njimi nobenih težav in skrbi z njim….kupimo avto do 40k in furamo brez težav, varno in z garacijo do 5-6 let, potem, če je ok, odfuramo še 1-2 leti in prodamo. Men se gre res izključno zaradi tega in varnosti. In to ima ceno, ki smo jo pripravljeni plačat.

 

Lin962

zaradi vonderlajdre in gateza se nič ne splača kupit.

toyoto corollo ts hybrid.  suzuki swace.

toyoto auris hybrid

To je preveč denarja za avto. Kot pravijo finančniki: avto mora biti v max 15% vrednosti tvoje letne plače. Zdaj pa izračunaj kako drag avto si lahko privoščiš.

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close