Najdi forum

Splash Forum Arhiv Ženski in moški čvek Najljubša sladica

Najljubša sladica

Opaaa Poet, se bova zmenila midva za te sladice ;( A to sam delas al se da v kaki ostariji narocit?

Se mi je zdelo da je Siker na Stajerskem ja. Ko se ni bilo ac, smo se parkrat ustavili tam na necem sladkem na poti lj-prekmurje.

Drevo je res trnasto, cvetovi pa zelo lepo dišijo, samo odtrgaš s pecljem vred in pomočiš v maso za palačinke ter vržeš v vroče olje…res je nekaj posebnega in zelo malo ljudi ve, da je zadeva več kot užitna…pa zame več ostane..mljask…[/quote]

Ocvrta akacija je 1 A zadeva, prava sladka poslastica. Ampak zgleda, da to poznajo samo v določenih predelih Slovenije, ker večinoma cvrejo bezkove cvetove.

http://www.najdi.si/recepti/enciklopedija/akacija

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

Velja, samo bo treba počakati do naslednje pomladi, da akacija zacveti. Kakšno sladico pa tudi sam spacam…no tole Šikerjevo šarlotko pa ne bi znal, mislim, da je to Šikerjev recept, ki ga najbrž ne bi delili z mano…

kultna knjiga z recepti iz 1970_ih, ko se je naveliko pisalo takšne knjige ☺

klik

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.--.-.-.- [sup]"If you want to win you must not lose"[/sup] – [sub][i]Number One[/i][/sub]

Pridi naokoli, pa ti pokažem. 🙂

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close