Nadlegovanje
Je tukaj kak pravnik oz. pravnica?
Bivši tip me kljub mnogim mojim prošnjam, grožnjam, dopovedovanju, po osmih mesecih še vedno nadleguje. To izgleda nekako tako. Razšla sva se, ker je z mano delal kot z drekom (na kratko). Od takrat me kliče po telefonu, mi očita vse mogoče stvari, če me ne dobi na telefon pride k meni domov in modeluje pred vrati. Fora je v tem, da imam že drugega fanta, da sem mu povedala, da je konec, že 100000x, ve zakaj sva končala … On pravi, da se je spremenil in kako bla bla bla naprej. Ne verjamem.
Pravi, da nimam pravice biti z drugim, da sem mu dolžna šanso, grozi, da bo šel na policijo zaradi groženj mojega zdajšnega fanta. Ta naj bi mu grozil s smrtjo, kar seveda ni res in to vsi trije dobro vemo. Gre za to, da nikakor ne doseže svojega in če on ni srečen, potem bogobvaruj, da bi bila jaz. Kjer koli me opazi, pride do mene, če ve, da sem ob določeni uri npr. na pevskih ali na tečaju, me čaka pred vrati … V preteklosti se je veliko lagal, mislim, da ga ta vrlina še ni zapustila. Bojim se, da bi iz togote sprožil še kakšno laž in mi tako še dalje grenil življenje.
Zanima me, kdo ve, ali ga lahko prijavim (tožim?)zaradi motenja posesti, psihičnega nasilja, zasledovanja? Se že v naprej zahvaljujem!
Forum je zaprt za komentiranje.