Način komuniciranja
Kako lahko človek v trenutku izgubi kontrolo nad svojim načinom komuniciranja?
Je mar način komunikacije (osebne ali poslovne ali anonimne) res tako težka stvar samokontrole? S tem namreč ljudje tako veliko povemo prav o sebi.
Se strinjam, edino na forumu to ni izvedljivo, zaradi določenih osebkov, ki te stalno citirajo in najedajo do onemoglosti. V bistvu dva določena osebka : On_ in Marko. Dva največja retarduna na Med Over Netu vseh časov. Drugemu sicer ni para, mu je pa drugi takoj za petami na drugem mestu.
zakaj je tako? Zato, ker so ljudje toliko neizkušeni, da verjamejo, da je le njihova resnica prava, ena in edina. Da je svet točno takšen, kot ga sami vidijo. Potem pa pride nekdo in jim predstavi drugo plat resnice, ki je niso sposobni sprejet, zato ker gre za ljudi, ki se niso sposobni prilagajat nikomur drugemu, kot le oziroma večinoma sebi.
NM, bolje za koga? Če ti ni mar za druge, je vseeno, kje “treniraš”. Človeka lahko užališ preko foruma, kot tudi v reali. Je pa odvisno, koliko je kdo trden. Če ni v reali trden, tudi na forumu ni. Lahko se sicer pretvarja, da je, ker ne vidimo njegovih čustev na obrazu. Tudi v reali se jih deloma zakrit, ampak to še ne spremeni tega, kar nekdo doživlja. Včasih je celo bolje pokazat, da te nekdo prizadane, kot pa se delat močnega. Tako imaš možnost, da nekdo spremeni odnos do tebe. Kdor je spoštljiv v reali, je tudi na forumu.
Če bi govorili o komunikaciji v živo, je zaznavanje nebesedne sporočilnosti (skozi pogled, ton glasu, kretnje, …) dodatna informacija tistemu, kar je izgovorjenega oz. slišanega. Povratno je tudi dokaj hitro videno, kakšen vtis oz. efekt so pustile naše izražene misli.
Forumska? Pri njej bi se bilo dobro zavedati, da se razpoloženje tega trenutka z momentom klika na ‘pošlji’ lahko prebira tudi čez leta. In takrat se še sam ne boš spomnil, da si npr. ravno ta dan preslišal budilko, da ti je sosed zaparkiral avto, da si zamudil sestanek oz. da na tvoj sms kar ni in ni (pravega) odgovora … Takole, na hitro.
A ker naj bi najbolje poznali ravno sami sebe, vemo kdaj in zakaj nam nekaj ‘dvigne pritisk’ in lahko ukrepamo. Recimo: spišemo odgovor, a ga še ne pošljemo. Gremo (enkrat prebrano na forumu) medtem kaj pametnejšega delat in potlej samo še zamahnemo z roko. Prespimo razpoloženje trenutka in če jutri odgovarjamo, povemo še marsikaj tistega, na kar bi morda včeraj v afektu pozabili.
Predvsem pa naj bi se izogibali direktnosti v smislu: “A65, ti si smotana.” Pa raje napisali: “A65, naj se še tako trudim, tvoje pisanje kot odraz tvojega razmišljanja, mi je vedno znova smotano.” Ker: življenje je nepredvidljivo in morda sem (bom) ravno jaz tista tvoja znanka, s katero si (bova) prijazno pokimava, ko se srečava na ulici.
katera vrednost bita (+/-) pa ima katere značilnosti? Katera je čustvena in katera neprizadeta???
daj razumi, da gre pri IT_ju, netu … za bitke ne pa za ljudi.
Se pravi, če se vsi userjejo, se userješ tudi ti? 🙂 Pa ja nisi tako lahko vodljiv? 🙂
zakaj je tako? Zato, ker so ljudje toliko neizkušeni, da verjamejo, da je le njihova resnica prava, ena in edina. Da je svet točno takšen, kot ga sami vidijo. Potem pa pride nekdo in jim predstavi drugo plat resnice, ki je niso sposobni sprejet, zato ker gre za ljudi, ki se niso sposobni prilagajat nikomur drugemu, kot le oziroma večinoma sebi.[/quote]
Jaz v tem ne vidim težave. Konec koncev imamo vsak svojo resnico, ki pa ni nujna prava in v skladu tiste edine prave… ki je ali pa je sploh ni. :)))
Govorim o načinu komuniciranja. Tudi če se ne strinjamo, lahko ostanemo kulturni. No, nekateri.
To samo zgleda na videz, da se gre za trenutek. V vsakem se lahko kopičijo določena čustva in ko pritisk preseže mejo, ta izbruhne in spremeni način komuniciranja.[/quote].
Vendarle gre za nek trenutek. 🙂
In nekateri imajo večkrat trenutke.
Aha… torej trening jezikanja. Nesramnega in izpod nivoja. Žaljenja.
ps; Saj vem, da ne bi smela… ampak tisto od zadnjič, z Rožletom… je bilo torej pravilno? Ti torej tu treniraš, da si v realnem svetu R…. ? 😉
Marko, sama ne mislim, da je nesprejemanje žaljive komunikacije dokaz, da smo takoj užaljeni. Razlika je v tem, ali želimo komunicirati z nekom, ki žali ali preprosto prekinemo komunikacijo iz naslova nesprejemanja takšnega odnosa in ne iz užaljenosti.
Forum je zaprt za komentiranje.