Najdi forum

Splash Forum Arhiv Ženski in moški čvek Način komuniciranja

Način komuniciranja

Kako lahko človek v trenutku izgubi kontrolo nad svojim načinom komuniciranja?
Je mar način komunikacije (osebne ali poslovne ali anonimne) res tako težka stvar samokontrole? S tem namreč ljudje tako veliko povemo prav o sebi.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Nikakor ne bi mogli razumeti prihodnosti, če se ne bi zavedali preteklosti. (G.A. Livraga) ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Ljudje smo si vendar razlicni. Zato pa komuniciramo s tistimi ki nam pasejo 🙂

Ja, se strinjam s tabo.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Nikakor ne bi mogli razumeti prihodnosti, če se ne bi zavedali preteklosti. (G.A. Livraga) ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


Se strinjam, edino na forumu to ni izvedljivo, zaradi določenih osebkov, ki te stalno citirajo in najedajo do onemoglosti. V bistvu dva določena osebka : On_ in Marko. Dva največja retarduna na Med Over Netu vseh časov. Drugemu sicer ni para, mu je pa drugi takoj za petami na drugem mestu.

"No one can make you feel inferior without your consent." - Eleanor Roosevelt.

*mu je pa prvi*

"No one can make you feel inferior without your consent." - Eleanor Roosevelt.

Ok, sadni Sandi si že povedal veliko o sebi.
Bi šlo, da vsaj tu preskočiš? 🙂

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Nikakor ne bi mogli razumeti prihodnosti, če se ne bi zavedali preteklosti. (G.A. Livraga) ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Saj si tudi ti veliko povedala o sebi, s tako nezanimivo temo.

"No one can make you feel inferior without your consent." - Eleanor Roosevelt.

Seveda. Le zakaj bi si želela biti zanimiva tebi? 🙂

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Nikakor ne bi mogli razumeti prihodnosti, če se ne bi zavedali preteklosti. (G.A. Livraga) ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Pomota : predvsem nepotrebnih, ne neumnih 🙂

"No one can make you feel inferior without your consent." - Eleanor Roosevelt.


Očitno je zate bila dovolj zanimiva, da si se oglasil. 🙂

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Niti ne tok veš. Tudi tebi ni zanimiva marsikatera tema pa se vseeno oglasiš prav v vsaki.

"No one can make you feel inferior without your consent." - Eleanor Roosevelt.

Meni je prav vsaka zanimiva.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345


zakaj je tako? Zato, ker so ljudje toliko neizkušeni, da verjamejo, da je le njihova resnica prava, ena in edina. Da je svet točno takšen, kot ga sami vidijo. Potem pa pride nekdo in jim predstavi drugo plat resnice, ki je niso sposobni sprejet, zato ker gre za ljudi, ki se niso sposobni prilagajat nikomur drugemu, kot le oziroma večinoma sebi.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345


To samo zgleda na videz, da se gre za trenutek. V vsakem se lahko kopičijo določena čustva in ko pritisk preseže mejo, ta izbruhne in spremeni način komuniciranja.

bolje na forumu “trenirati” razne oblike “komuniciranja” kot pa se v reali zaplesti z ljudmi.

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.--.-.-.- [sup]"If you want to win you must not lose"[/sup] – [sub][i]Number One[/i][/sub]

NM, bolje za koga? Če ti ni mar za druge, je vseeno, kje “treniraš”. Človeka lahko užališ preko foruma, kot tudi v reali. Je pa odvisno, koliko je kdo trden. Če ni v reali trden, tudi na forumu ni. Lahko se sicer pretvarja, da je, ker ne vidimo njegovih čustev na obrazu. Tudi v reali se jih deloma zakrit, ampak to še ne spremeni tega, kar nekdo doživlja. Včasih je celo bolje pokazat, da te nekdo prizadane, kot pa se delat močnega. Tako imaš možnost, da nekdo spremeni odnos do tebe. Kdor je spoštljiv v reali, je tudi na forumu.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Če bi govorili o komunikaciji v živo, je zaznavanje nebesedne sporočilnosti (skozi pogled, ton glasu, kretnje, …) dodatna informacija tistemu, kar je izgovorjenega oz. slišanega. Povratno je tudi dokaj hitro videno, kakšen vtis oz. efekt so pustile naše izražene misli.

Forumska? Pri njej bi se bilo dobro zavedati, da se razpoloženje tega trenutka z momentom klika na ‘pošlji’ lahko prebira tudi čez leta. In takrat se še sam ne boš spomnil, da si npr. ravno ta dan preslišal budilko, da ti je sosed zaparkiral avto, da si zamudil sestanek oz. da na tvoj sms kar ni in ni (pravega) odgovora … Takole, na hitro.

A ker naj bi najbolje poznali ravno sami sebe, vemo kdaj in zakaj nam nekaj ‘dvigne pritisk’ in lahko ukrepamo. Recimo: spišemo odgovor, a ga še ne pošljemo. Gremo (enkrat prebrano na forumu) medtem kaj pametnejšega delat in potlej samo še zamahnemo z roko. Prespimo razpoloženje trenutka in če jutri odgovarjamo, povemo še marsikaj tistega, na kar bi morda včeraj v afektu pozabili.

Predvsem pa naj bi se izogibali direktnosti v smislu: “A65, ti si smotana.” Pa raje napisali: “A65, naj se še tako trudim, tvoje pisanje kot odraz tvojega razmišljanja, mi je vedno znova smotano.” Ker: življenje je nepredvidljivo in morda sem (bom) ravno jaz tista tvoja znanka, s katero si (bova) prijazno pokimava, ko se srečava na ulici.

Sem enakega mnenja… dodajam samo, da moramo znati zaznati, ali tudi mi njim (tistim seveda, ki nam pašejo) “pašemo”.)))

Se pa strinjam tudi z japkico, da način komuniciranja (tudi tukaj na forumu) pove veliko o nas samih.


katera vrednost bita (+/-) pa ima katere značilnosti? Katera je čustvena in katera neprizadeta???
daj razumi, da gre pri IT_ju, netu … za bitke ne pa za ljudi.

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.--.-.-.- [sup]"If you want to win you must not lose"[/sup] – [sub][i]Number One[/i][/sub]

Preden preberem ostale komentarje.
Ko se mi nekdo “userje” na glavo, pozabim vse lepe nasvete in nauke, ki sem jih bil deležen!

NE RABIM POTRDILA, DA SEM NEUMEN, IMAM POTRDILO O DRŽAVLJANSTVU!

Se pravi, če se vsi userjejo, se userješ tudi ti? 🙂 Pa ja nisi tako lahko vodljiv? 🙂

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345


zakaj je tako? Zato, ker so ljudje toliko neizkušeni, da verjamejo, da je le njihova resnica prava, ena in edina. Da je svet točno takšen, kot ga sami vidijo. Potem pa pride nekdo in jim predstavi drugo plat resnice, ki je niso sposobni sprejet, zato ker gre za ljudi, ki se niso sposobni prilagajat nikomur drugemu, kot le oziroma večinoma sebi.[/quote]

Jaz v tem ne vidim težave. Konec koncev imamo vsak svojo resnico, ki pa ni nujna prava in v skladu tiste edine prave… ki je ali pa je sploh ni. :)))

Govorim o načinu komuniciranja. Tudi če se ne strinjamo, lahko ostanemo kulturni. No, nekateri.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Nikakor ne bi mogli razumeti prihodnosti, če se ne bi zavedali preteklosti. (G.A. Livraga) ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


To samo zgleda na videz, da se gre za trenutek. V vsakem se lahko kopičijo določena čustva in ko pritisk preseže mejo, ta izbruhne in spremeni način komuniciranja.[/quote].

Vendarle gre za nek trenutek. 🙂

In nekateri imajo večkrat trenutke.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Nikakor ne bi mogli razumeti prihodnosti, če se ne bi zavedali preteklosti. (G.A. Livraga) ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Aha… torej trening jezikanja. Nesramnega in izpod nivoja. Žaljenja.

ps; Saj vem, da ne bi smela… ampak tisto od zadnjič, z Rožletom… je bilo torej pravilno? Ti torej tu treniraš, da si v realnem svetu R…. ? 😉

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Nikakor ne bi mogli razumeti prihodnosti, če se ne bi zavedali preteklosti. (G.A. Livraga) ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Marko, sama ne mislim, da je nesprejemanje žaljive komunikacije dokaz, da smo takoj užaljeni. Razlika je v tem, ali želimo komunicirati z nekom, ki žali ali preprosto prekinemo komunikacijo iz naslova nesprejemanja takšnega odnosa in ne iz užaljenosti.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Nikakor ne bi mogli razumeti prihodnosti, če se ne bi zavedali preteklosti. (G.A. Livraga) ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close