Najdi forum

Splash Forum Arhiv Ženski in moški čvek Na pomoč!!!

Na pomoč!!!

Potrebujem nasvet, prosim bodite tako prijazne in si vzamite tri minute še zame!!!! Že vrsto let, natančneje odkar so mi zrasle prsi, uničujem modrčke s tem, da jih perem v pralnem stroju … tiste podložene pa čipkaste. Dajte mi no povedat, kako naj jih operem NA ROKO, da bodo lepi, celi in še vedno iste velikosti. Na pomoč!

Mav si bo treba rokice zmočit in si vzet nekaj minut za ročno pranje, pa bodo vsi modrčki ostali lepi.

Namočim jih v Vanish za dve uri (včasih več včasih manj), jih podrgnem z milom in dobro sperem, ožamem in dam sušit. Nič lažjega
lp

vesela bodi, da uničiš samo modrček….lahko se ti zgodi, da se iz modrčka izmuzne “kost” in potem bo šel še pralni stroj k h…..

čipkaste v mlačno vodo….pa mal pervola……neki časa pusti stati in potem narahlo podrgni….nežno ožemi in daj sušit…

bombažne pa v bolj vročo vodo in enak postopek…..

čez kumot ga ni ane…..sam da stroji vse naredijo namesto nas….

Hvala hvala hvala:)!!! …. priznam, nisem ravno gospodinjski tip, upam, da se zdele ne norčujete z mene …. 🙂 Nastala škoda v zvezi z modrčki je bila kar velika – vsi so sivi, za eno številko večji in strgani. Ampak od zdaj bo vse drugače:)

Da se pa dobit one vrečke za pralni stroj, pa daš not modrček pa opereš. Odkar imam to, se noben več ne uniči.

Daj v vrečke, kot pravi xtrm. Jaz tudi to prakticiram. Je pa res, da sem imela prej starejši pralni stroj, ki mi je kljub vrečkam in dobrim ter blagim praškom vse cunje zapral.

Ce so modrci sivi namesto beli(cipke), jih namocite v vodo v kateri je pecilni prasek. Se boljse obnese kot pri peki.

v trgovini sem dobila en nasvet glede pranja in shranjevanja modrčkov: podloženih se ne sme prati v stroju, sploh ne centrifugirati. Pranje na roko brez ožemanja je najboljše, tudi jaz jih nekaj časa namakam v Pervolu, če je potrebno, podrgnem naramnice s krtačko za nohte. Prav tako jih ne smeš zlagati tako, da košarici zložiš skupaj, kar pomeni da eno obrneš kontra – torej, modrček je lahko shranjem raztegnjen. Scefrani modrčki, posebej za večja prsa, delajo več škode kot koristi našim prsim, zato ji je treba nadomestiti z novimi.

Za fleke dol spravljat mi je pa moj tip rekel :))) da deluje če daš Pril gor pa pol v pralni stroj, pa da gre vse dol :)))) Ne resno :))) Menda so šli dol eni ful oljni madeži, tk da ma kaki Vanish :)) škoda denarja…

pri nas jih ze od nekdaj peremo v stroju na programu za obcutljivo perilo, v posebni vrecki za te zadeve. se nikoli se ni nic strgalo (ali kaj takega) zaradi pranja.

Jaz pa vedno perem modrčke v pralnem stroju brez tistih posebnih vrečk, pa nikoli se mi ni še nobeden uničil. Tudi čipke so vedno bele, čeprav takih imam malo. Uporabljam pa prašek Dash.

Jaz jih vedno perem v vrečki v stroju na programu za občutljivo perilo, brez ožemanja, pa so še po parih letih beli in nič raztegnjeni.

Jaz jih ponavadi perem v stroju..sam zanc sm pa pozabla jih dat v vrecko in je sla kost ven in je stroj sel v maloro..;(
Drgac pa ja lepo jih je treba raztegnit in ne tko spestane susit- sploh tiste podlozene ker se pol una pena notr zguba in so pol kr eni hribcki na modrcku. Moja mami jih kr na obesalnik obes za naramnice pa se res lepo posusijo.

www.studentarija.net

Jaz jih perem vedno na roke. Uporabljam Woolait prašek. Perilo nekaj časa pustim v mlačni vodi s praškom. Potem ga operem, premečkam in na kakšnih delih še bolj podrgnem. Sledi speranje in pa mehčalec.

Pa lep danček!

SpEranje.
A si ti tista, ki bo diplomErala?

oj presneta ta nepravična usoda, kak bi jaz rada kak modrc v stroju potrgala, pa ga ne, ko pa jošk nimam! pa sem rekla, da bom si umetne dala delet, pa ne zberem dnarja.

a je z mano kej narobe? ze vsa leta perem modrce v pralnem stroju z vsem ostalim perilom, pa se nikol ni blo nic narobe. s tem, da je moj pralni stroj ze dolgo v kategoriji oldtimerjev. moja mami pa je mela en sam modrc s kostjo in ko ga je prvic dala prat v dva meseca star pralni stroj na obcutljiv program, smo moral serviserja klicat.

smešno…

Pa ne vzet plastične vrečke za pranje modrcov.

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close