Na osnovi česa sodite o sposobnosti človeka?
Sposobnost človeka je več, kot pa to, koliko zaslužiš. Eni so poklicno sposobni in temu primerno zaslužijo, eni niso sposobni nič in kljub temu zaslužijo.
Sposobnost je zame pojem, ki zajema vsesplošno sposobnost sprejemanja, uravnavanja življenja, kako se znajdeš v posameznih situacijah, kako si se sposoben vživeti, pomagati.
Odvisno, ker sposobnosti je več vrst:). In tudi…nekdo je lahko odličen v teoriji, praksa šepa:).
Plača je odraz večih dejavnikov. Če je nekdo nesposoben za delo, vendar ima kljub temu res hudo plačo (kar je v Sloveniji nekaj običajnega), pomeni da je sposoben blefiranja, ima odlične pogajalske veščine, zna obračati besede:). Tko da, sposobnost na enem področju, katastrofa na drugem:))).
Men je pomembna sposobnost izvajanja nebeškega sexa:)). Če maš to, si na konju:)).
Kaj pa če kljub znanju iz stroke nima zgoraj omenjenega?[/quote]
Težko je poslploševati. Primer: Inštitut Jožef Štefan…tam zadostuje, da si strokovnjak:)). Drug primer: vodja nekega oddelka znotraj podjetja…znanje (strokovnost) je prednost, da morda prideš visoko. A če se ne znaš obrniti in nisi ob pravem času na pravem mestu, če se ne znaš postaviti zase, biti odločen, komunikativen, vztrajen…pol ti ne pomaga nobeno strokovno znanje:). Blefiranje gre pa samo na kratek rok:).
definitivno sposobnost človeka ne sodim po materialnih dobrinah, ker to so samo tolažilne nagrade za njihovo “sposobnost”
Kaj pa če kljub znanju iz stroke nima zgoraj omenjenega?[/quote]
Težko je poslploševati. Primer: Inštitut Jožef Štefan…tam zadostuje, da si strokovnjak:)). Drug primer: vodja nekega oddelka znotraj podjetja…znanje (strokovnost) je prednost, da morda prideš visoko. A če se ne znaš obrniti in nisi ob pravem času na pravem mestu, če se ne znaš postaviti zase, biti odločen, komunikativen, vztrajen…pol ti ne pomaga nobeno strokovno znanje:). Blefiranje gre pa samo na kratek rok:).[/quote]
Če pogledamo drugače: samo nekaj izstopajočih primerov, ki so umrli revni: Meucci, Tesla, Mozart, idr. Ali niso bili sposobni v svoji stroki?
Težko je poslploševati. Primer: Inštitut Jožef Štefan…tam zadostuje, da si strokovnjak:)). Drug primer: vodja nekega oddelka znotraj podjetja…znanje (strokovnost) je prednost, da morda prideš visoko. A če se ne znaš obrniti in nisi ob pravem času na pravem mestu, če se ne znaš postaviti zase, biti odločen, komunikativen, vztrajen…pol ti ne pomaga nobeno strokovno znanje:). Blefiranje gre pa samo na kratek rok:).[/quote]
Če pogledamo drugače: samo nekaj izstopajočih primerov, ki so umrli revni: Meucci, Tesla, Mozart, idr. Ali niso bili sposobni v svoji stroki?[/quote]
Saj o tem pravim…bili so sposobni v svoji stroki, a se niso znali obrniti, svoje znanje iztržiti:). Dons bi imeli svoje managerje, ki bi poskrbeli za tisto področje, kjer sami niso bili suvereni:).
Govorimo o presežkih, o ljudeh s posebnim talentom in po svoje malo drugačnih:).
Navadnemu smrtniku zadostuje, če je vztrajen, deloven, pogumen in zvest samemu sebi:).
Če pogledamo drugače: samo nekaj izstopajočih primerov, ki so umrli revni: Meucci, Tesla, Mozart, idr. Ali niso bili sposobni v svoji stroki?[/quote]
Saj o tem pravim…bili so sposobni v svoji stroki, a se niso znali obrniti, svoje znanje iztržiti:). Dons bi imeli svoje managerje, ki bi poskrbeli za tisto področje, kjer sami niso bili suvereni:).
Govorimo o presežkih, o ljudeh s posebnim talentom in po svoje malo drugačnih:).
Navadnemu smrtniku zadostuje, če je vztrajen, deloven, pogumen in zvest samemu sebi:).[/quote]
ha, ha, ki bi poskrbeli za sami sebe
Meuccija je spodnesel Bell, Teslo pa Edison in to ravno ‘z managerskimi sposobnostmi’
Ne, ni edini.
Kdaj je zate človek sposoben? Koga označiš za sposobnega?
Verjetno ne nekoga, ki se je izgubil v povprečju, a ne?
Sposobni so tisti, ki se izkažejo na kateremkoli področju in so na tem področju vodilni. Lahko je to športnik, glasbenik, umetnik, poslovnež, delavec…[/quote]
Zakaj pa ne, v končni fazi? Sposobnost dobro vzgajati/vzgojiti otroka? Je to zanemarljivo? Je to samoumevno?
Saj o tem pravim…bili so sposobni v svoji stroki, a se niso znali obrniti, svoje znanje iztržiti:). Dons bi imeli svoje managerje, ki bi poskrbeli za tisto področje, kjer sami niso bili suvereni:).
Govorimo o presežkih, o ljudeh s posebnim talentom in po svoje malo drugačnih:).
Navadnemu smrtniku zadostuje, če je vztrajen, deloven, pogumen in zvest samemu sebi:).[/quote]
ha, ha, ki bi poskrbeli za sami sebe
Meuccija je spodnesel Bell, Teslo pa Edison in to ravno ‘z managerskimi sposobnostmi’[/quote]
Odvisno iz katerega zornega kota gledaš…in saj veš – povpraševanje, ponudba:). V tem ne vidim nič slabega, ker ne moremo biti vsi za vse, a ne:).
Forum je zaprt za komentiranje.