Najdi forum

Splash Forum Arhiv Ženski in moški čvek Na osnovi česa sodite o sposobnosti človeka?

Na osnovi česa sodite o sposobnosti človeka?

pokazatelj plača?

Sposobnost človeka je več, kot pa to, koliko zaslužiš. Eni so poklicno sposobni in temu primerno zaslužijo, eni niso sposobni nič in kljub temu zaslužijo.

Sposobnost je zame pojem, ki zajema vsesplošno sposobnost sprejemanja, uravnavanja življenja, kako se znajdeš v posameznih situacijah, kako si se sposoben vživeti, pomagati.

Odvisno, ker sposobnosti je več vrst:). In tudi…nekdo je lahko odličen v teoriji, praksa šepa:).

Plača je odraz večih dejavnikov. Če je nekdo nesposoben za delo, vendar ima kljub temu res hudo plačo (kar je v Sloveniji nekaj običajnega), pomeni da je sposoben blefiranja, ima odlične pogajalske veščine, zna obračati besede:). Tko da, sposobnost na enem področju, katastrofa na drugem:))).

Men je pomembna sposobnost izvajanja nebeškega sexa:)). Če maš to, si na konju:)).

K mojemu vprašanju me je spodbudil gornji navedek.

Kaj pa če kljub znanju iz stroke nima zgoraj omenjenega?

Kaj pa če kljub znanju iz stroke nima zgoraj omenjenega?[/quote]

Težko je poslploševati. Primer: Inštitut Jožef Štefan…tam zadostuje, da si strokovnjak:)). Drug primer: vodja nekega oddelka znotraj podjetja…znanje (strokovnost) je prednost, da morda prideš visoko. A če se ne znaš obrniti in nisi ob pravem času na pravem mestu, če se ne znaš postaviti zase, biti odločen, komunikativen, vztrajen…pol ti ne pomaga nobeno strokovno znanje:). Blefiranje gre pa samo na kratek rok:).

definitivno sposobnost človeka ne sodim po materialnih dobrinah, ker to so samo tolažilne nagrade za njihovo “sposobnost”

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Celoten podpis!!

Ali potem delavci… niso sposobni?
Oni so zame najbolj sposobni ker iz male plače preživijo, so sicer skromni ampak poznam veliko oseb z visokimi dohodki ki še wc za seboj ne znajo očistiti, aja oni so sposobni ker imajo 2000e plače, otrok ne vidijo celi dan, varajo partnerje…..

Kaj pa če kljub znanju iz stroke nima zgoraj omenjenega?[/quote]

Težko je poslploševati. Primer: Inštitut Jožef Štefan…tam zadostuje, da si strokovnjak:)). Drug primer: vodja nekega oddelka znotraj podjetja…znanje (strokovnost) je prednost, da morda prideš visoko. A če se ne znaš obrniti in nisi ob pravem času na pravem mestu, če se ne znaš postaviti zase, biti odločen, komunikativen, vztrajen…pol ti ne pomaga nobeno strokovno znanje:). Blefiranje gre pa samo na kratek rok:).[/quote]

Če pogledamo drugače: samo nekaj izstopajočih primerov, ki so umrli revni: Meucci, Tesla, Mozart, idr. Ali niso bili sposobni v svoji stroki?

Primitivec, prevarant, kriminalec, brezobzirnež- to je današnji sposobnež!

Primitivec, prevarant, kriminalec, brezobzirnež- to je današnji sposobnež!

Težko je poslploševati. Primer: Inštitut Jožef Štefan…tam zadostuje, da si strokovnjak:)). Drug primer: vodja nekega oddelka znotraj podjetja…znanje (strokovnost) je prednost, da morda prideš visoko. A če se ne znaš obrniti in nisi ob pravem času na pravem mestu, če se ne znaš postaviti zase, biti odločen, komunikativen, vztrajen…pol ti ne pomaga nobeno strokovno znanje:). Blefiranje gre pa samo na kratek rok:).[/quote]

Če pogledamo drugače: samo nekaj izstopajočih primerov, ki so umrli revni: Meucci, Tesla, Mozart, idr. Ali niso bili sposobni v svoji stroki?[/quote]

Saj o tem pravim…bili so sposobni v svoji stroki, a se niso znali obrniti, svoje znanje iztržiti:). Dons bi imeli svoje managerje, ki bi poskrbeli za tisto področje, kjer sami niso bili suvereni:).
Govorimo o presežkih, o ljudeh s posebnim talentom in po svoje malo drugačnih:).
Navadnemu smrtniku zadostuje, če je vztrajen, deloven, pogumen in zvest samemu sebi:).

Ne, ni edini.
Kdaj je zate človek sposoben? Koga označiš za sposobnega?
Verjetno ne nekoga, ki se je izgubil v povprečju, a ne?

Sposobni so tisti, ki se izkažejo na kateremkoli področju in so na tem področju vodilni. Lahko je to športnik, glasbenik, umetnik, poslovnež, delavec…

Če pogledamo drugače: samo nekaj izstopajočih primerov, ki so umrli revni: Meucci, Tesla, Mozart, idr. Ali niso bili sposobni v svoji stroki?[/quote]

Saj o tem pravim…bili so sposobni v svoji stroki, a se niso znali obrniti, svoje znanje iztržiti:). Dons bi imeli svoje managerje, ki bi poskrbeli za tisto področje, kjer sami niso bili suvereni:).
Govorimo o presežkih, o ljudeh s posebnim talentom in po svoje malo drugačnih:).
Navadnemu smrtniku zadostuje, če je vztrajen, deloven, pogumen in zvest samemu sebi:).[/quote]

ha, ha, ki bi poskrbeli za sami sebe
Meuccija je spodnesel Bell, Teslo pa Edison in to ravno ‘z managerskimi sposobnostmi’

Ne, ni edini.
Kdaj je zate človek sposoben? Koga označiš za sposobnega?
Verjetno ne nekoga, ki se je izgubil v povprečju, a ne?

Sposobni so tisti, ki se izkažejo na kateremkoli področju in so na tem področju vodilni. Lahko je to športnik, glasbenik, umetnik, poslovnež, delavec…[/quote]

Zakaj pa ne, v končni fazi? Sposobnost dobro vzgajati/vzgojiti otroka? Je to zanemarljivo? Je to samoumevno?

tem, da je sposoben.
Vidi se mu, da ima standard, je delaven in priden,
ni treba, da je garač, ni treba, da pride ven, da je kradel in predvsem,
da ni kot petelinov rep, ki se nagiba na vsako stran!

Predvsem je meni pomembno da ni bilo podedovano bogatstvo. Nekateri so ¨sposobni¨ na zunaj, a vse podedovali od staršev, to zame ni sposobnost.

Saj o tem pravim…bili so sposobni v svoji stroki, a se niso znali obrniti, svoje znanje iztržiti:). Dons bi imeli svoje managerje, ki bi poskrbeli za tisto področje, kjer sami niso bili suvereni:).
Govorimo o presežkih, o ljudeh s posebnim talentom in po svoje malo drugačnih:).
Navadnemu smrtniku zadostuje, če je vztrajen, deloven, pogumen in zvest samemu sebi:).[/quote]

ha, ha, ki bi poskrbeli za sami sebe
Meuccija je spodnesel Bell, Teslo pa Edison in to ravno ‘z managerskimi sposobnostmi’[/quote]

Odvisno iz katerega zornega kota gledaš…in saj veš – povpraševanje, ponudba:). V tem ne vidim nič slabega, ker ne moremo biti vsi za vse, a ne:).

@ tralala, ni mi več do navajanja klobas, zato samo še to:

Že od pamtiveka se kot sposobnost vrednoti donosnost. Sposoben v navednicah je (samo) tisti, ki mu cingljajo novci, pridobljeni tako ali drugače. V lastnih očeh in očeh drugih. Ali upravičeno, pa je že drugo vprašanje.

Ne, ni.

O tem ev. razmišljam na osnovi rezultatov.

Že od pamtiveka se ljudje razlikujemo, imamo različne vrednote in posledično se tudi dodane vrednosti v očeh ljudi razlikujejo. Nekomu je merilo denar, drugemu notranje zadovoljstvo, tretjemu spet kaj tretjega:). To je svoboda:). In je upravičeno, da je temu tako:).

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close