Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Mravljinci v nogah

Mravljinci v nogah

Večkrat se mi pojavljajo, sploh med plavanjem.

Kako jih odpraviti?

Je mravljinčenje nevarno?

Magnezij

Si ženska, moški? Starost? Še kakšni drugi znaki? Težave s hrbtom? Če ne neha, pa do zdravnika.

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 1789, 11.09.2025 ob 13:20

Večkrat se mi pojavljajo, sploh med plavanjem.

Kako jih odpraviti?

Je mravljinčenje nevarno?

jaz sem mravljinčenje od rame do palca porihtal v 2 obiskih pri manualnem terapevtu. Vzrok je bil v vratnem delu hrbtenice. Terapija pa je bila malo na tistem delu ampak vse naokoli prej kot mesto vzroka ali bolečin.

Je pa treba še precej več podatkov, da bi vedeli kam te poslat sploh, jaz samo omenjam moj primer, kaj bo pa zate pa rabiš vsaj en pregled.

 

Mravljinčenje je posledica nečesa. Več je lahko vzrokov, ugotovi česa, kako naj mi vemo?

V katerem predelu nog?

Zilno, hrbtenica??

Moški, 28 let, mravljinci se mi pojavljajo samo med plavanjem – “kravlja”. V mečih.

Imam eno bolj izstopajočo krčno žilo pod meči na desni nogi.
Ko ne plavam, ni mravljincev.

Mogoče je napaka ker se prej ne ogrejem, ampak grem direkt na kravelj?

Elektroliti, mrzla voda, dehidracija, sama tehnika plavanja…

 

..https://www.vinmec.com/eng/blog/be-very-wary-of-cramps-when-swimming-en

Odgovor na objavo uporabnika
Šnelca_783, 11.09.2025 ob 17:34

Elektroliti, mrzla voda, dehidracija, sama tehnika plavanja…

 

..https://www.vinmec.com/eng/blog/be-very-wary-of-cramps-when-swimming-en

Jaz vem. Ni se ozemljila, …tako tako, tako ja.☝️

Men se je pa očitno mravlinčenje pojavilo kot posledica impresijsko kompresijske frakture dveh korpusov, kot mi piše v izvidu. Vedel sem lani, da imam ziher nekaj zlomljeno, pa nisem hodil k dohtarju. Ni blo cajta po bolnicah ležat. 4 mesece je bolelo, prve tri hudičevo bolelo, pol je blo pa bolš.?

Če bi se ozemljil bi verjetno izginilo mravlinčenje. ☝️?Tako pa blažim z masiranjem, razgibavanjem, namerno hojo v hrib, da so prsti na stopalih čimbolj obremenjeni. Ker mi mravljinčijo stopala v ležečem položaju, včasih skoraj cele noge.

Bom se pa naročil k ortopedu. Se mi ne mudi. Ko bom na vrsti bom.

med plavanjem ? Kaj pa med masturbiranjem tudi.

Odgovor na objavo uporabnika
momčilo, 11.09.2025 ob 18:02

med plavanjem ? Kaj pa med masturbiranjem tudi.

Takrat jo na konc celo zdrgeta kot elektrika, ne mravljinči. Viš, ko nič ne veš.☝️?

Kot pri meni.Meni je najbolje med plavanjem mravljinčilo.Terapevtska maserka je ugotovila,da je išias mi z masažo odpravila.Zdaj že kskih 9 let nimam mravljincev.Lahko da je tudi pri tebi išias.

Verjetno tukaj mešate mišične krče z mravljinjčenjem. Mišični krči se pogosto pojavljajo pri plavanju.

Meni se pa mravljinci, tako močni, da noge ne čutim, pojavijo, če sem predolgo na wc ju, ker zelo težko odvajam. Noge dobesedno ne čutim, jakih 5 minut, potem se sprosti. Zakaj, pojma nimam.

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 8988, 12.09.2025 ob 11:43

Meni se pa mravljinci, tako močni, da noge ne čutim, pojavijo, če sem predolgo na wc ju, ker zelo težko odvajam. Noge dobesedno ne čutim, jakih 5 minut, potem se sprosti. Zakaj, pojma nimam.

Drazis zivec oz ga utesnjujes. Skrajsaj wc sedenje.

pred spanjem jih drži v luft pol ure. Masaža po bedrih zna pomagat. 

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close