mravljinci na desnem obrazu in boleča desna roka
stara sem 38, danes sem imela in še imam, pa je ura že 22, mravljince v desnem obrazu in bolečino, ter mravljinčenje v desnem zapestju. Nevrolog ( urgentni) v Lj me je prijazno pregledal in rekel, da ne vidi problemov, ker imam ravnotežje, sladkor in tlak ok, EKG ok in druge stvari ko me je pregledal, so okej….Pravi, da sem pod stresom verjetno.
Kaj naredit?? ŠE zdaj mi mravljinči desni del obraza in mravljince imam v desnem zapestju
jaz sem imela parkrat bolečino na eni polovici obraza, pekoča bolečina, kjer boli koža, pa tudi manjše mravljinčenje..še nikoli nisem šla zaradi tega na pregled…
mi je pa čudno, da ti ni dal napotnice za MR..in ne vem če bi bilo to od stresa..opazuj in če se bo nadaljevalo, pa tudi če bo nehalo in se spet ponovilo, zahtevaj slikanje MR..ne vem, kako te lahko kar odpravijo z diagnozo stres..
Tocno enake znake sem imela par mesecev nazaj, sla na nevrolosko urgenco in tudi mene je nevrolog najprej vprasal, ce sem pod stresom in, da je po vsej verjetnosti to in, da je prehodno.
Dal mi je napotnico za mr, da se je izkljucila multiplex. Je pa res, da sem imela mravljince tudi po nogah in vrtoglavico..
No pri meni se je izkazalo, da je bil krivec zob.
nenormalni idioti, ki tukaj pišete ( in vedno komentirate), tišina!
Tisti, ki ste normalni, pa povem, da je nevrolog bil včeraj dežuren na Navrološki kliniki in da sumijo morda na karpalni sindrom ( vkleščenje živca v zapestju) in grem na slikanje. Nevrolog ( dežurni, ja, včeraj, saj sem imela napotnico od urgence !!!) me je podrobno pregledal in sem nevrološko okej.
Toliko.
[sup][/sup]
To pa ti misliš. Brat dela na urgenci, mislit si ne moreš, kako ljudje lažejo, zato da jih vzamejo v obravnavo.
Kot avtoricin primer – slabost, mravljincenje obraza, mravljincenje roke, mogoče je dodala se vrtoglavico, bruhanje. . itak da so jo vzeli. In potem se pokaže, da je zdrava kot riba, le panicna je in vklescen živec v zapestju ima. Komu pa občasno ne mravljinci roka, no?
Avtorica, brez zamere, ampak malo se zapletaš in vsaj kaj od napisanega očitno ni res.
Najprej si napisala, da so ti dali diagnozo stres.
Zdaj si ven privlekla karpalni sindrom in da greš na slikanje. Če ne veš, vkleščen živec se ne ugotavlja s slikanjem, ampak te pošljejo na EMG.
Sicer pa se strinjam z zgoraj napisanim glede izkoriščanja urgenc za neurgentne primere.
Moja mama je 8 let kot spec.interne medicine delala na Lj.urgenci. Večkrat je pripovedovala, kako ljudje pridejo tja z namisljenimi simptomi infarkta, pljučnice, pa bolečine v trebuhu, hudi glavoboli… Seveda jih po opisanih simptomih niso smeli zavrniti, čeprav jim je bilo pogosto jasno, da je cilj namisljenih pacientov brez čakanja – pač v istem dnevu – narediti EKG, slikanje pljuč, UZ trebuha, MR ali CT glave, laboratorijske preiskave… Mnogi so celo odkrito to kasneje tudi povedali.
Stopite na realna tla. Če ste vi pošteni in mirno tedne in mesece cakate na določeno preiskavo…eni se pač znajdejo drugače. Grdo, ampak tako je.
Govorim o tistih, ki VEJO, da z njimi ni nič hudo narobe, pa hodijo na urgenco izključno zato, da so prej na vrsti za določene preiskave. Lahko se slepite, a takih ljudi ni malo. In tudi zaradi takih ljudi resno bolni vse predolgo, ure in ure, čakajo na urgenci.
Pa ne vpij! Znamo brat tud male tiskane, nepoboldane in nepodčrtane črke in stavke.
Forum je zaprt za komentiranje.