Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek mravljinci na desnem obrazu in boleča desna roka

mravljinci na desnem obrazu in boleča desna roka

stara sem 38, danes sem imela in še imam, pa je ura že 22, mravljince v desnem obrazu in bolečino, ter mravljinčenje v desnem zapestju. Nevrolog ( urgentni) v Lj me je prijazno pregledal in rekel, da ne vidi problemov, ker imam ravnotežje, sladkor in tlak ok, EKG ok in druge stvari ko me je pregledal, so okej….Pravi, da sem pod stresom verjetno.

Kaj naredit?? ŠE zdaj mi mravljinči desni del obraza in mravljince imam v desnem zapestju

Vratna hrbtenica, očitno ti vretence pritiska na določen živec, kar povzroča mravljinčenje polovice obraza in glave.

Začni z vajami za vrat, dokler ne opraviš MRI (čez pol ali več leta) – saj ti je dal napotnico, ne?

MR mi tudi ne bodo delali, ker sem osnovni pregled brez problemov prestala !! Nimam vrtoglavic, nimam nič takega, SO ME PRETIPALI….imam samo mravljinčenje, specialist pravijo da je to stres in mi telo tako reagira

Koliko obrazov pa imaš ti? Levega, desnega, še kaj? Tukaj na monu pogosto zasledim izražanje, ki ne dosega uporabe slovnice niti do 5. razreda osnovne šole. Žalostno.

Aha.

No, vidim na nakladaš. Danes pač specialisti ne delajo. In noben nevrolog ti ne bo postavil diagnoze “stres” pri mravljinčenju polovice glave.

Pejt ajat, samo smetiš tule.

jaz sem imela parkrat bolečino na eni polovici obraza, pekoča bolečina, kjer boli koža, pa tudi manjše mravljinčenje..še nikoli nisem šla zaradi tega na pregled…
mi je pa čudno, da ti ni dal napotnice za MR..in ne vem če bi bilo to od stresa..opazuj in če se bo nadaljevalo, pa tudi če bo nehalo in se spet ponovilo, zahtevaj slikanje MR..ne vem, kako te lahko kar odpravijo z diagnozo stres..

Tocno enake znake sem imela par mesecev nazaj, sla na nevrolosko urgenco in tudi mene je nevrolog najprej vprasal, ce sem pod stresom in, da je po vsej verjetnosti to in, da je prehodno.
Dal mi je napotnico za mr, da se je izkljucila multiplex. Je pa res, da sem imela mravljince tudi po nogah in vrtoglavico..
No pri meni se je izkazalo, da je bil krivec zob.

Dezurni nevrolog zarad mravljincenja obraza? V soboto? Kje pa imate to?
Vsekakor je nevrolog zanic, če te ni na mr poslal. Opisano je lahko znak MS.

Predvidevam, da dr iz nevroloske urgence na nevro kliniki.

nenormalni idioti, ki tukaj pišete ( in vedno komentirate), tišina!

Tisti, ki ste normalni, pa povem, da je nevrolog bil včeraj dežuren na Navrološki kliniki in da sumijo morda na karpalni sindrom ( vkleščenje živca v zapestju) in grem na slikanje. Nevrolog ( dežurni, ja, včeraj, saj sem imela napotnico od urgence !!!) me je podrobno pregledal in sem nevrološko okej.

Toliko.

Za potrditev multiple skleroze se ne opravlja samo MRI, je treba opraviti se evocirane potenciale in pa lumbalno punkcijo.

Glede mravljincenja avtorice pa bi sama prej pomislila na ortopedske tezave.

Takole eni izrabljate zdr.sistem in preko urgence brez cakalne vrste pridete do nevrolog a in drugih specialistov.
Mravljincenje pač ni za na urgenco, sori!

Pa malo manj nakladaj. A desni obraz (imaš 2??) ti mravljinci zaradi karpalnega kanala? Svašta…

urgenca me je napotila, ker mi je bilo slabo, sram naj te bo budala

adijo.


avatar Hm…kaj?”

urgentne službe ne moreš zlorabiti, če ocenijo nujnost stanja, pač ocenijo

Pa ker idiot gre zaradi karpalnega sindroma na urgenco? Čist preveč prijazni so kot kaže tam. Domov bi te moral poslati, to je za splošnega zdravnika, ne za urgenco. Jao…

A zdej ti je že slabo blo? Bohve kaj vse si jim še naložila.

[sup][/sup]

To pa ti misliš. Brat dela na urgenci, mislit si ne moreš, kako ljudje lažejo, zato da jih vzamejo v obravnavo.
Kot avtoricin primer – slabost, mravljincenje obraza, mravljincenje roke, mogoče je dodala se vrtoglavico, bruhanje. . itak da so jo vzeli. In potem se pokaže, da je zdrava kot riba, le panicna je in vklescen živec v zapestju ima. Komu pa občasno ne mravljinci roka, no?

Avtorica, brez zamere, ampak malo se zapletaš in vsaj kaj od napisanega očitno ni res.
Najprej si napisala, da so ti dali diagnozo stres.
Zdaj si ven privlekla karpalni sindrom in da greš na slikanje. Če ne veš, vkleščen živec se ne ugotavlja s slikanjem, ampak te pošljejo na EMG.

Sicer pa se strinjam z zgoraj napisanim glede izkoriščanja urgenc za neurgentne primere.

primož

ustavi osebke na tem forumu, to so očitni psihopati ki se spravljajo tu na ljudi

” Hm, kaj!?

tvoj brat je verjetno na psihiatriji pacient, ker še enkrat povem; da oseba dobi takoj napotnico za specialista, mora biti utemeljen vzrok.

Moja mama je 8 let kot spec.interne medicine delala na Lj.urgenci. Večkrat je pripovedovala, kako ljudje pridejo tja z namisljenimi simptomi infarkta, pljučnice, pa bolečine v trebuhu, hudi glavoboli… Seveda jih po opisanih simptomih niso smeli zavrniti, čeprav jim je bilo pogosto jasno, da je cilj namisljenih pacientov brez čakanja – pač v istem dnevu – narediti EKG, slikanje pljuč, UZ trebuha, MR ali CT glave, laboratorijske preiskave… Mnogi so celo odkrito to kasneje tudi povedali.
Stopite na realna tla. Če ste vi pošteni in mirno tedne in mesece cakate na določeno preiskavo…eni se pač znajdejo drugače. Grdo, ampak tako je.

Tisti ljudje, ki sumite, da je karkoli narobe, VEDNO POJDITE NA URGENCO, TAM BODO PRESODILI KAKO IN KAJ. NE POSLUŠAJTE NEKATERIH BUDAL TUKAJ, KI GOVORIJO, DA ČLOVEK LAŽE, ČE SE ZATEČE NA URGENCO.

PONAVLJAMO: VEDNO POJDITE NA URGENCO, ČE MISLITE, DA SE NEKAJ DOGAJA Z VAŠIM ORGANIZMOM.

SREČNO.

Govorim o tistih, ki VEJO, da z njimi ni nič hudo narobe, pa hodijo na urgenco izključno zato, da so prej na vrsti za določene preiskave. Lahko se slepite, a takih ljudi ni malo. In tudi zaradi takih ljudi resno bolni vse predolgo, ure in ure, čakajo na urgenci.

Pa ne vpij! Znamo brat tud male tiskane, nepoboldane in nepodčrtane črke in stavke.

PONAVLJAMO: VEDNO POJDITE NA URGENCO, ČE MISLITE, DA SE NEKAJ DOGAJA Z VAŠIM ORGANIZMOM.

SREČNO.

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close