Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek možnar za začimbe

možnar za začimbe

Za kaj vse uporabljate možnar za začimbe? Vem, da je za “trenje” svežih začimb ampak mene zanima, če ga res toliko uporabljate oziroma ali ga uporabljate še za kaj drugega.
Se splača investirat, ker niso ravno poceni.

Pri nas je v funkciji lovilca prahu. Zakaj mora biti, je pa druga zgodba.

Za trenje svežih in sušenih zelišč in dišavnic, tudi poper običajno kupujem v zrnju in ga tam drobim.
V uporabi skoraj vsak dan 🙂

Kako velik (premer) pa naj bi bil, ker sem brala da premajhni niso fajn, ker ti potem vse začimbe ven letijo?

Vsaj 10 cm.

Če kuhaš z začimbami in zelišči, ti bo prišel prav. Če uporabljaš že mleta zelišča/začimbe ali pa kakšno Vegeto, potem ga pa res ne rabiš.

Kaj pa vem, po moje ima notranji premer kakih 10 cm, je pa višji, bolj oblike kozarca kot pa klasičnega možnarja, stene debeline cca 1 cm [img]http://www.fiducia.si/images/common/kozarec-loto1.jpg[/img]

Moj je taprav, kamnit, konkreten, podoben temu – http://www.krasevka.si/trgovina/product_info.php?products_id=173 in je vreden vsakega centa, no, takrat še tolarja.

Uporabljam ga pa za vse sorte, od začimb, zelišč in tudi sladkor je že bil v njem na mučenju. 😉

imam tegale iz ikee

http://www.ikea.com/at/de/catalog/products/60201251/

tu in tam uporabim, za pinjole, česen..
je pa fajn, ker ima dve vdolbini, eno večjo in eno manjšo…

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close