Moški iščejo gospodinje?
Nisem čisto prepričana ali to meni pišeš ali ne, domnevam, da ja.
Jaz nisem ne trpinčena, ne zaničevana, ne izkoriščana, ne podložna uboga ženska.. Ne vem kje ti to bereš?
Mislim, da si ti stvari malce pomešal. Kaj pomeni AKA?
Če bi ti dobro prebral tole temo, bi videl, da ne pišem o moških nasplošno, ampak le o posameznikih. Nikjer nisem napisala, da sem kaj imela s takim moškim, jaz sem samo napisala, da so nekateri takšni. Ti pa cviliš in cviliš…
Tisti, ki se ne čutijo prizadete, se nič ne razburjajo.
Moškega, če bi bral med vrsticami, imam, samo ne takega, da bi imela željo živet z njim.
Matjazko, ti res ne ločiš besede VSI ali NEKATERI.
Sem pa še vedno radovedna zakaj si samski, ko si pa tak hud frajer?
Jaz sem zato, ker sem zbirčna :). In, ker sta Robi in Marko že oddana :).
Matjazko, kako dolgo si pa ti samski? Jaz pa verjamem, da je spodobnega, spoštljivega moškega danes težko najt, predvsem ženski, ki se ceni in spoštuje. Ker enostavno niso dorasli in bi se samo igrali z “joški” (kot mali otroci).
Robi, prepričana sem, da se nobena pametna ženska (no so tudi ženske, ki hočejo biti mame svojim partnerjem :)) ne bi branila take pomoči. Čim več takih moških rabimo :).
Ne vem, če bi se ravno branila moje pomoči..:)
Razen, če me ne bi želela obremenjevati s kuharskimi zadevami, ker bi pričakovala, da ji pozneje, na tipično moških opravilih pokažem, da sem dec…:)[/quote]
Prisesat ? Ne, moški, ki se pusti, da ga ženska izkorišča, ni zanimiv.
Hja, kaj veš kaj bo v prihodnosti. Pravijo, da se, ko prestopiš v 50 vse spremeni. Meni pa gre počasi proti 5. križu. Ne počasi, prehitro. Kaj veš, mogoče me bo kriza 50ih spremenila in se bom vrgla na mlade 30 letnike ali pa na stare poročene, človek res ne ve :).
Mogoče bom pa takrat ugotovila, da bi bila rada mama in bo uživala, če bom koga pedenala, za svoje otroke sem že zdaj krepko prestara.
[/quote]
Ampak nikoli ne veš kaj prinese prihodnost. Že če se nimaš namena na nekoga prisesat, je dober podatek. Moški vedno razmišljamo tudi za par let naprej :-))))))[/quote]
Ronka
Ronka, morda pa nisem več fraj na tvojo žalost in žalost vseh slovenskih deklet. :)))
Ni želje, da bi z njim živela, ali ni možnosti zaradi drugih “nenavadnih” okoliščin?
Zakaj imaš potem moškega. Za kuhanje in pomivanje posode ali samo za seks? 😉
To je nenavadno za žensko, ker ponavadi hočete vse v enem paketu: ljubimca, dobrega moža, dobrega očeta….
Nenavadna kupčija, ekonomika, da si “za silo” z nekom.
Enako ima verjento tudi on svoje računico, da mu pač gospodinjiš, ima seks. Saj oba sta v zvezi? s figo v žepu.
Matjži, malček si pomešal. Nisem Ronka. Matjaži, si si, samski, vem, da si :).
Ni želje. Ne z njegove, ne z moje strani. Nenavadnih okoliščin? Hja, če je to nenavadno, da je on 180 km stran od mene doma in da se noče selit in da se jaz tudi nočem selit, torej je to nenavadno.
Zakaj ga imam? Zato, da grem na dopust z njim pa seveda tudi za seks. Same lepe stvari. Očeta? Jaz sem že prestara, da bi imela otroke.
Nič mu ne gospodinjim. On na enem koncu Slovenije, jaz na drugem. Če pride k meni, skupaj zrihtava stvari, če pa jaz k njemu pa tudi.
S figo v žepu? Po mojem, da ne. On ve in jaz veva, da sva drug za drugega priročni varianti, mogoče priajtelja, ki tudi skupaj spita. Veva pa tudi to, če bo kdo od naju našel kaj boljšega, bo šel na boljše.
Torej sva oba uradno samska.
Ronka, morda pa nisem več fraj na tvojo žalost in žalost vseh slovenskih deklet. :)))
Ni želje, da bi z njim živela, ali ni možnosti zaradi drugih “nenavadnih” okoliščin?
Zakaj imaš potem moškega. Za kuhanje in pomivanje posode ali samo za seks? 😉
To je nenavadno za žensko, ker ponavadi hočete vse v enem paketu: ljubimca, dobrega moža, dobrega očeta….
Nenavadna kupčija, ekonomika, da si “za silo” z nekom.
Enako ima verjento tudi on svoje računico, da mu pač gospodinjiš, ima seks. Saj oba sta v zvezi? s figo v žepu.[/quote]
In v čem je prednost vajine zveze pred tisto, kjer dva živita skupaj? Aja v tem, da kuhata vsak zase? Ali v tem, da si praktično samska, da nikoli ne veš, ali nista zadnjič spala skupaj in ali se bosta sploh še videla kot neki kvazi par ali si bosta že vrnila zobne ščetke? Saj menda jih imata drug pri drugem ali še tega ne?
Kaj pa pomeni tisto, najti nekoga boljšega? Iti skupaj z njim živet ali kaj? A tistemu boljšemu pa bi kuhala pa prala?
Sicer pa, obstajo veze na daljavo, ki kljub temu, da se nimata še namena seliti skupaj, ne iščeta nikogar boljšega. In pač kuhata vsak zase zaradi razmer ne pa zaradi tvojega zblojenega prepričanja. Sicer pa, saj te razumem, jaz bi tudi raje iskala boljšega kot kuhala za slabšega. Sploh ne vem, kaj bi počela s slabšim. Spala z njim? Seksualni okruški.pres :)))
[code]"Nekoč bo lepo,
ko blazni bomo ob ognjih čepeli
in bomo odprte rane imeli-
takrat bo lepo..."[/i][/code]
[sup]france balantič [/sup] To je spet ena tvoja specialna cvetka, kje je Sadni :))))
Marko, daj razloži, kaj je to pravičen ljubezenski odnos, kjer mora tovja partnerka ležati na ležišču, ki ti ga pomagajo izbrati neznanci s foruma med over net. Saj bi še napisala, katero ležišče je po mojem mnenju fajn, če so dovoljene reklame (ne vem) mije pa enostavno noro, da tako stvar daš v roke nam, ona pa nima besede? Ali kakšna je njena pravica?[/quote]
Katenjka, veliko preveč posplošuješ, veliko preveč. Morda tega ne vidiš, zato ti to povem. In, če že moraš, zakaj tega vprašanja ne postaviš tja, kjer je govora o tem oziroma zakaj mi osebnih vprašanj ne pišeš na privat. Lahko bi ti rekel “kaj te brigajo” moje osebne stvari, ker se vtikaš tja, kjer te nič ne briga.
Ampak ne bom, še enkrat bom povedal, da je to tvoja jasnovidna presoja, da njeno mnenje ne šteje. Nejenega mnenja niti ne poznaš (ni nujno da ima enakega kot ti, a veš).
Vendar pa, ko se kupuje stvar za 10 let, ki ni poceni, želim izbrati kar največ informacij o tem. In zakaj recimo ne pomisliš na to, da bom vse informacije delil z njo in se bova na podlagi teh skupaj odločila? No, zakaj?[/quote]Imaš vso pravico, da bi napisal, kaj te briga, saj me res nič ne briga, podvomila sem samo v tvojo pravičniško držo do tvoje punce in malček mi je padla v oči dimenzija, namreč 140 cm je za dva ki se imata trenutno rada in sta brez otrok, če jih načrtujeta (v roku 10 let) je dejansko smiselno kupiti širše ležišče, tako pravijo tisti, ki so jih dobili, še preden so jih načrtovali, ker se mogoče niso popredmetili po planu? Dalje, če kupiš dvojno ležišče, je 2*70 zelo nepraktična dimenzija, kerje kot netipična tudi draga razen tega je to majčkeno ozko, če imaš kdaj kasneje namen uporabiti kot ležišče za enega.
–tu sem pomislila da mogoče razmišljaš statično in po svoje ali pa je ona tista, ki je predlagala to dimenzijo?, saj res ni moja stvar, za privat pa se mi to vprašanje ni zdelo primerno, če koga privat vprašam, ne blebečem nekih bedarij, tukaj pa in ti kar ignoriraj, če ti je too much, ne bom zamerila, prijatelj; tudi ne bom odpirala teme, zakaj me nekateri ignorirajo, –saj vem… kaj pač morem… sem pacientka svojega primera…
[code]"Nekoč bo lepo,
ko blazni bomo ob ognjih čepeli
in bomo odprte rane imeli-
takrat bo lepo..."[/i][/code]
[sup]france balantič [/sup] Verjetno nisi še nikoli fizično delal niti videl kaj to pomeni, da sprašuješ tako pametno??
Nosečnost, rojevanje in dojenje otrok mislim da niso namenjeni temu, da si to delita moški in ženska pol na pol, niti v kakšnem drugem razmerju. Tudi v gospodinjstvu je smiselno, da je bolj kot ne stvar enega; ponavadi pač ženske. Pač tako sem bila vzgojena, čeprav moram reči, da tega osebno ravno nisem videla, ker je prvič moj oče skrben človek čisto na vseh področjih in drugič, no o tem sem že pisala–
[code]"Nekoč bo lepo,
ko blazni bomo ob ognjih čepeli
in bomo odprte rane imeli-
takrat bo lepo..."[/i][/code]
[sup]france balantič [/sup] Ah Katenjka no. Najprej glede ležišča. 2×70 je netipična, res je. Cen na pamet pa ne poznam. Sem pa ugotovil, da se cenovno res ne splača, čeprav sem slutil da bo dražje, nisem pa vedel koliko. In zakaj bi ležišče 70cm kadarkoli uporabil kot enojno, če je postelja široka 140 cm in na njej ostaneta oba ležišča, vedno?
Ne vem, zakaj si (spet) sklepala, da še nisem fizično delal, po čem? A morda dojenje in nosečnost spadata pod gospodinska dela?Zakaj si sploh to omenila kot nemožno delitev, če je samo po sebi jasno, da to počne ženska, ker moškemu biološko to ni omogočeno? Je bilo to zato, da pokažeš svoj “prav”, pa magari na čuden način? 🙂
No, povej mi, zakaj je v gospodinjstvu smiselno, da je bolj kot ne, stvar enega? Pa ne mi rečt, da si bila tako vzgojena, zanima me tvoje osebno mišljenje. Zakaj je bolj smiselno torej? Bolj smiselno je edino, če si najdeš tipa, ki ti ni sposoben nuditi pomoči in bolj smiselno je, če raje igraš gospodinjo, kot pa ljubečo partnerko. Kaj dosti več smisla pa ne najdem v tem.
Marko, odgovora ne boš dobil.
Tudi mene namreč zanima odgovor s strani Matjazka inKatenjke pa ga ne dobim. Bom še enkrat bolj konkretno napisala kaj me zanima.
Recimo, če se držimo tega, kar pravita Katenjka in Matjazko, da je gospodinjenje za ženske. Kaj potem moški dela, če je recimo par doma tako kot sem jaz v stanovanju v bloku, kjer ni nobenega dela okrog hiše, samo v stanovanju? Torej kaj dela moški, če se držimo delitve dela po matjazku in katenki? Par brez otrok.
Se strinjam Robi. Ampak, si dobil pri Katenjki občutek, da jo ta vloga veseli? Celo tako zelo, da sploh tega noče delit s svojim partnerjem? Je to izraz ljubezni do partnerja ali izraz ljubezni do gospodinjstva? Če imam torej tako zelo rad palačinke, jih ne bom delil s svojo partnerko, saj sem bil vzgojen, da moram vse sam do konca pojest. 🙂
Se strinjam Robi. Ampak, si dobil pri Katenjki občutek, da jo ta vloga veseli? Celo tako zelo, da sploh tega noče delit s svojim partnerjem? Je to izraz ljubezni do partnerja ali izraz ljubezni do gospodinjstva? Če imam torej tako zelo rad palačinke, jih ne bom delil s svojo partnerko, saj sem bil vzgojen, da moram vse sam do konca pojest. :)[/quote]
Marko…Ne vem, ker še nisem bil pri Katenjki..:)
Kako to misliš, da tega noče deliti s partnerjem ? Mogoče sem kje kaj spregledal…
Saj pa nima partnerja.
Ja, verjetno si spregledal ali pa sem samo jaz drugače razumel od tebe. Napisala je:” Tudi v gospodinjstvu je smiselno, da je bolj kot ne stvar enega; ponavadi pač ženske. Pač tako sem bila vzgojena“
Saj ni problem, če je bila tako vzgojena. Saj moški verjetno ne bi imel nič proti, če ženska sama skrbi za gospodinjstvo. Pa da pusti kakšno palačinko še za njega 🙂
In če moški po drugi strani opravi bolj tipično moška dela. Kar sklepam, da Katenjka to od moškega pričakuje.
Če ima vsak svoj spekter opravil in ga dobro opravlja, vsaj ni konfliktov okrog tega.
Seveda ni problem, če je bila tako vzgojena. Problem nastane, če se po tem vzorcu vede še naprej in ji je pri tem to opravilo muka, namesto veselje. Oziroma problem lahko tudi nastane, če ji bo nekdo želel pri tem pomagat, ona pa se bo pri tem počutila nesposobno. In tako naprej.
Ah ti spet nekaj kvačkaš in vidiš neke probleme, če jih ni bilo v otroštvu, se pa morajo inscenirati ob partnerju a ne? Glej Marko, vzgojena sem bila tako in videla sem, da se da tako še najlepše funkcionirati. Moja mama nikoli ni bila nesrečna, ko je morala kuhati za mojega očeta in otroke, nesrečna je bila ko več ni mogla oz. ko je vedela, da ne bo več mogla, razumeš?? Sploh pa te vzgoja in okolje v katerem rasteš odraščaš, določa bolj kot si misliš in prej kot hočeš, sprejmeš to za svoje lastno, če ti je všeč ali ne. In čeprav sem imela nešteto pripomb in sem se prav dolgo iskala in se še zdaj pravzaprav nisem našla, sem določene vzorce svojih strašev in drugih, ki sem jih videla, sprejela za svoje lastne in jih več ne znam ločiti od prepričanj.
Vseeno pa mislim, da ni napačno, če je kuhinja stvar enega, ne pa da si dva delita to povečini avtomatično in rutinsko delo. Pod to ne mislim kakih izjemnih prilik ob trgatvah, čeprav tam še bolj pride do izraza ravno delitev dela, sicer pa brez veze pišem to je tebi verjetno španska vasica, glede na to, da se čudiš katero je tisto delo, ki ga ti opravljaš pa ga ne bi mogla ženska.
Ah in še ena malenkost, verjetno ne poznaš primerov, ko skupaj živijo stari starši in starši z otroki, ko je ena kuhinja in dve gospodinji in kako hierarhično to zgleda? In zakaj bi moralo tako zgledati v odnosu moški ženka, ki nikakor ni enakovreden ampak komplementaren, samo vi ste tu bukovi in hočete imeti to enakost na nož, ker pač živite v degeneriranih prepričanjih, kakršne vedno bolj vceplja današnja družba, pomehkužuje moške v metroseksualce in ogrobijanja ženske, da se sploh več ne ločimo med sabo…in to ti je svetal zgled kot kaže… mije prav žal no…
[code]"Nekoč bo lepo,
ko blazni bomo ob ognjih čepeli
in bomo odprte rane imeli-
takrat bo lepo..."[/i][/code]
[sup]france balantič [/sup] Draga zakaj rabiš, pojma nimam, kaj bi delal, nisem v taki situaciji, ko če se bova kdaj znašla v njej, bova to takrat reševala. Mogoče bo pil pir, gledal porniče ali pa programiral za računalnikom v drugi sobi. Čisto vseeno mi je, če le ima tisto, zaradi česar ga bom lahko občudovala in spoštovala in imela občutek, da on isto mene in še imela občutek, da bo to trajalo večno. Če ne, ne bi hotela živeti v takem odnosu. Čemu? Zavoljo seksualnih drobtinic tako kot ti? A ni to pač bolj bedno kot pač med drugim kuhati za nekoga, ki ga imaš najraje na tem svetu?
[code]"Nekoč bo lepo,
ko blazni bomo ob ognjih čepeli
in bomo odprte rane imeli-
takrat bo lepo..."[/i][/code]
[sup]france balantič [/sup] Ker mogoče ne bosta vedno dva ležala na njem? Ker je dvojno ležišče lažje preobleči, zračiti , seliti, če imaš kje vikend ali mogoče obiske, ali če načrtujeta otroke (?) Ker se toliko ne čuti, če se en obrača; to pravijo tisti ,ki imajo rahel spanec, da jih moti, in zato kupujejo dvojno na primer…No saj v bistvu ne vem, kaj pravzaprav hočeš, zato tudi nisem pisala v tisto temo, kolikor razumem, gledaš na lastnosti (ne toliko za večnamenskost) in to po liniji najmanjšega odpora (zračenje ti je sporno); no prav saj vsakomur svoje.
Aja no kolikor vidim, ne razmišljata da bi kupila širšo posteljo, pol je 140 cm fiksna širina?
Ti želim, da se prav odločita in da se ne pričkata, no saj s tabo to itak menda ni možno, ki vse razumeš. Akakij Akakijevič.press
[code]"Nekoč bo lepo,
ko blazni bomo ob ognjih čepeli
in bomo odprte rane imeli-
takrat bo lepo..."[/i][/code]
[sup]france balantič [/sup] Forum je zaprt za komentiranje.