Najdi forum

MB-LJ

Ojla.
Zanima me, če se bi bili pripravljeni vsak dan voziti iz Mb v službo v Lj. sama sem v dvomih in ne vem kako se naj odločim, zato me zanima tudi mnenje vas (delo pa je v državni upravi).
lep pozdrav, Lara

Zakaj pa ne. Poznam veliko ljudi , ki se vsak dan vozijo sem in tja (še sploh vojaki). Pa še potne stroške skasiraš

Nikakor kar je predaleč je predaleč.

V bistvu je veliko odvisno od ponudbe. (za kakšno službo gre).

Ja delo je v državni upravi (konkretno ministrstvo), plača pa je zaenkrat pripravniška, tak da bi z 120k tezko živela v Lj (najem stanovanja, hrana, oblačila); ednina možnost je voznja vsak dan, pa se mag. delam v mb, sluzbe pa v Mb ni mogoče dobit oz full težko (sem pa uni.dipl.pravnik)

NE!!!

NE

Ce sluzbe v MB ni mogoce dobit, bos pac vzela tole v LJ.

Sicer pa je velikokrat tako, da se vozi vec sodelavcev skupaj v avtu in si delijo stroske cestnine in bencina. 🙂

LP, Zala

NE so najbrž rekli tisti, ki niso s Štajerske in ne vedo, kako težko je tukaj dobiti službo (sploh v MB).

Jaz ne bi niti za trenutek pomišljala, sploh v tvoji situaciji (ko delaš magisterij v MB), seveda bi sprejela. Saj vlak vozi v LJ uro in pol, pa še počivaš lahko na njem ali pa si kaj prebereš in pripraviš na službo. Ni tako utrujajoče, če se boš vozila z vlakom.

To ti bo dobra popotnica za nadalnje delo, ne glede na to ali se boš morda nekoč v prihodnosti vseeno odločila za življenje v LJ ali pa boš delo iskala bližje MB, saj si boš pridobila prepotrebne izkušnje.

Sama sem bila pred 10 leti v podobni situaciji in sem se za 2 leti preselila s Štajerske v Kočevje (kar je veliko slabša možnost od LJ) – ni bilo možnosti, da bi se vozila… prve mesece sem imela občutek, da živim bogu za hrbtom, potem sem se nakako navadila in nato našla odlično službo v domačem kraju, ki je brez delovnih izkušenj nikoli ne bi mogla dobiti (gre tudi za službo v državni upravi, kjer je potrebno 5 let delovnih izkušenj).

Skrata, z hitrejšimi vlaki vsakodnevna vožnja iz MB v LJ sploh ni tako obremenjujoča. Kar odloči se.

Jaz sem se poleg službe letos vpisala na magisterij v LJ in se bom po službi 3x tedensko vozila v LJ, pa vem, da bom zmogla.

Cao.

Hitri vlak v Ljubljano vozi eno uro in pol,potem pa še avtobus do njenega delovnega mesta eno uro.Ljudje ne bluzite če nimate pojma.Pri nas v službi je bila ista pesem in jih je večina odklonila ter raje šla na zavod za zaposlovanje.Ja v Mariboru se je to zgodilo.Računat pa moraš čas za pot od svojega doma do žel.postaje,čas hitrega vlaka in čas od žel postaje LJ do svojga delovnega mesta ter še enkrat toliko časa za nazaj.Razen tega pa še zmeraj kakšni nepredvideni dogodki.Jok punca samo spat boš hodila v Maribor.Potem pa so še tukaj finance.Jebeš tako službo pa če je zlata.

Sama bi se (mogoče) odločila za to službo, če ne bi imela družine!
Se pa je moj brat vozil v Lj v službo 2 leti.

Rekla je, da je delo na ministrstvu – torej najbrž ni uro vožnje od železniške z busom. Dan ima 24 ur, 8 v službi, pa 4 za vožnjo (čeprav jih nekaj od tega lahko porabi za počitek ali za branje – ali kaj za dušo ali pa kaj za službo), 7 za spanje, ostane torej še 5 ur. Mogoče za koga malo, za nekoga brez službe pa vredno razmisleka.

Saj je nič ne stane če poiskusi. Jasno je, da to ni za vedno, za tisti čas, da se najde kaj bližje, pa vsekakor.

Če pa ne bo šlo, pa še vedno lahko reče: hvala, bilo je fajn, a ne zmorem.

Jaz tudi mislim,da poskusi, lahko pa si še vedno vzameš v najem stanovanje, ki ni v lj je pa bližje npr. v Trbovlju – tam so full ugodna, v lj pa se lahko voziš z vlakom ali avtom cca 60 km.

Škoda da si brezposlena saj na ta način izgubljaš samozavest, če si sama se vsekakor odloči za službo. Če se boš vozila z vlakom, pa vožjo porabi za študij, vsak dan dve urce in popoldan popolnoma prost za zabavo.

Tudi jaz sem se v življenju ogromno prevozila z vlaki, celo srednjo šolo in cel faks pa sem nekako preživela. Skratka tudi čas na vlaku alhko zanimivo izkoristiš.

Lahko pa najameš stanovanje v lj z večimi študentkami in si stroške delite.

Zdravo!

Tudi sama sem pravnica in zato zelo dobro vem, da je službo brez pravosodnega izpita v MB praktično nemogoče dobiti. Kar nekaj kolegic iz moje generacije je bilo zato prisiljenih oditi v LJ – tudi za pripravniško plačo. Najele so si sobico v LJ in preživele. Eno leto hitro mine in potem plača ni več pripravniska in se lažje živi. Nekaj pa se jih je tudi vozilo in so preživele. Kasneje so ene ostale v LJ in si našle prav super službe, druge pa so dobile pripravništvo na sodišču v MB, naredile pravosodni izpit in si tudi v MB našle super službe.

Jaz bi definitivno izbrala to službo. Samo v SLO smo namreč tako razvajeni, da se nam že do Celja zdi strašno daleč, v drugih drzavah pa se vozijo v službo zelo, zelo daleč pa se jim to ne zdi nič čudnega. Če pa boš čakala, da dobiš službo v MB kot pripravnica – se pripravi na čakanje najmanj kakšni dve leti, če bos imela srečo.

Lep pozdrav!

Ojla.
Sluzbo si aktivno iščem cca 2 meseca (v tem obdobju je bil le en razpis da pravnika pripravnika), saj sem 30.8 diplomirala, sodniško pripravništvo (v MB) pa naj bi dobila v roku 6 mesecev (to je nekje v marcu oz kak mesec kasneje). ta služba v Lj me kar nekako privlači, saj sem dobila kar 4 ponudbe iz različnih ministrstev da bi delala pri njih, vendar sem tri zavrnila, o eni ponudbi pa se razmisljam in bi morala čimprej javiti. skrbi me ker zraven se redno delam magisterij na Pravni f. v MB in ne vem če bi zmogla vse (sicer pa družine nimam).

Lep pozdrav, Lara2

na vlaku boš lahko študirala-brala…saj je vseeno kje sediš in bereš, pa itak je samo za 6 mesecev, potem pa Maribor, ane…le vzemi službo

haloo iz lastnih izkušanj ti lahko povem, da je zelooo naporno je pa res da če vzameš službo in vzdržiš 1leto imaš pripravništvo za sabo in imaš za kasneje odprtih več možnosti. Priporočam pa ti vlak, ker biti na cesti v gneči in npr. snegu 100% skoncentiran na vožnjo po napornih 8 urah dela in stresa je praktično nemogoče. Verjamni in ne glede nato kako udoben avto imaš. Aja povprašaj v službi če bi ti povrnili mesečno vozovnico za vlak potem ti ostane cela plača je pa res da izgubiš vsak dan minimalno 3 ure, no ja sicer pa če nimaš družine pač porabi čas za študij na vlaku ali spanje!!!

Srečno

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close