mamice žurerke
Če mi kaj privzdigne želodec je pa takšen komentar(da ne napišem razmišljanje).
Pandora daj poglej malo v zgodovino, a se tebi zdijo tisti aristokratski liderji vzgojeni s tutorji v redu ljudje?
Skozi vso zgodovino se koljemo, pobijamo, izkoriščamo…..
Ma res ne vem iz česa si naredila tako “dober sklep”?
Ja v tem primeru res, ker mati je bila slaba neglede na to koliko je bila cenjena kot matrona… 😉 Kaj si razlagaš pod pojmom “mamico žurerko”, ki gre v diskoteko in ga malo cukne, da je boljše volje?[/quote]Iz perspektive samskega je gromozanska tragedija, da nekdo zaradi otroka, moža… ne more na žur.
Iz perspektive mamice z malim otrokom, ki ima ob sebi še partnerja v pravem pomenu besede je pa “žur” nekako nepomemben. Sistem vrednot se zamenja in tisto kar nam je bilo kot samskemu pomembno postane z rojstvom otroka irelevantno, vsaj za tiste, ki so se starševstva lotili z neko mero odgovornosti. Ostali bodo pa že našli prikladen izgovor, da gredo “ven” pa, če ga pes na repu prinese…. 😉 :((
Če mi kaj privzdigne želodec je pa takšen komentar(da ne napišem razmišljanje).
Pandora daj poglej malo v zgodovino, a se tebi zdijo tisti aristokratski liderji vzgojeni s tutorji v redu ljudje?
Skozi vso zgodovino se koljemo, pobijamo, izkoriščamo…..
Ma res ne vem iz česa si naredila tako “dober sklep”?[/quote]
Če bi bilo s tem vzgojnim modelom nekaj tako grozljivo narobe, se en bi obdržal. V končni fazi danes tisti zared bogati se prav tako poslužujejo “boarding schools”, kjer otroke de facto vzgajajo drugi.
In današnji liderji, ki so jih vzgajali starši, so pa res super…. Vidimo, kako dobro nam gre v Sloveniji… 🙂 Pa si predstavljam, da v vladi in parlamentu ni niti enega, ki bi ga vzgajal kdo drugi kot starši. In glej ga zlomka: kar vsi po vrsti kradejo 🙂
In ne, ne verjamem, da vsi starši znajo vzgajati otroke in da so “naravno poklicani”, da jih vzgajajo v dobre in poštene ljudi. In verjetno bi kakšna varuška/ali tutor tudi kdaj opravila delo bolje kot starši. Pač, niso vsi za vse.
Pandora1 se strinjam le, da eni starši vzgajajo s prisotnostjo, drugi z odsotnostjo 😉 … na oblast se pa pririnejo vedno takšni, ki zase mislijo, da so najboljši, nezmotljivi, da so požrli vso pamet tega sveta….
Med drugim. Ampak če bi vsi ostali na tej ravni, potem ne bi bilo civilizacijsko-kulturnega napredka in bi še danes veljal zakon ‘oko za oko in zob za zob’.[/quote]
Ne nek način tudi to še vedno velja, vsaj ponekod in občasno, samo bolj na “prefinjen” način.
Med drugim. Ampak če bi vsi ostali na tej ravni, potem ne bi bilo civilizacijsko-kulturnega napredka in bi še danes veljal zakon ‘oko za oko in zob za zob’.[/quote]
To bi bilo vsaj pošteno, če bi tako veljalo…Dandanes smo tako civilizacijsko napredovali, da ti za par sto evrov dolga, lahko vzamejo celo hišo…:)
Forum je zaprt za komentiranje.