magnetna resonanca – glava
Kolikor se mi zdi, potisnejo zgornjo polovico trupa.
Odkrito, ko se na mizi namestim, mi uredijo postavitev glave, podlozijo kolena, zadremam in dremam ves cas preiskave. Nikoli nisem bila pozorna, koliko me potisnejo v tunel.
Odvisno od razloga preiskeva pa te lahko potegnejo ven nazaj, vbrizgajo v zilo kontrast in ponovijo slikanje.
Če v vabilu ni navedeno za kontrast, potem ga tudi ne bo, ker bi morali izpolnit vprašalnik.
Preiskava je preprosta, fant se bo ulegel, dali mu bodo kot nek “ščit” na glavo, da jo bo imel čim bolj pri miru, dobil bo tudi slušalke, ker je precej glasna ta preiskava (ropota) in potem bodo tunel premaknili nekje do sredine prsnega koša (približno do prsi). V roke mu bodo dali še napravo za pozvonit v kolikor bi mu bilo slabo, da lahko pokliče na pomoč. Bo pa moral bit res pri miru in se ne sme premaknit. Brez panike
Ce imas klastrofobijo, se mogoce res zdi zelo ozko, v resnici ni … http://www.medilab.si/kaj-delamo-MR.php , ni samo par cm od nosu 🙂
Forum je zaprt za komentiranje.