Najdi forum

Lovci

Berem forum in mi delujejo nekateri kot lovci na ženske. Petelini, ki uživajo obkroženi z množico pipik, ki se jim klanjajo. Se motim?

[img]http://img.rtvslo.si/upload/petelin_show.jpg[/img]

Delujejo že tako. Za marsikaterega. V dejanskem življenju pa je lahko marsikaj drugače. Želje ja, dejanja… (???)

No, mislim, da nas je ena že bolj kot ne označila za putke (putka = pipika ?), vsaj tiste, ki imamo doma družino, tako da ta oznaka, da smo pipike, ker krožimo okoli naših petelinov, ni nič novega…

Jaz se bolj kot tistim, ki sedijo za ekrani in pišejo in objavljajo na tem forumu, klanjam besedam, s kateremi se strinjam. Ali je za računalnikom petelin, ali pa le piščanček, pa več nima pravega pomena. Če se z besedami, sestavki, strinjam, je vsekako vreden, da mu to (s klanjanjem) priznam.

A nismo vsi taki? Moški lovijo in ženske prav tako, samo mogoče je princip lova drugačen. Je pa res, da se zaradi kulturnega okolja ženske, ki so bolj “lovsko” usmerjene hitro označi za k***, medtem ko je moški z veliko ženskami car. Oznaka don juan je skoraj bolj pohvala kot žavljivka, a ne? Lov je v človekovi naravi; so monogamija, partnerstvo in zvestoba so kulturni konstrukti. Antropološko oziroma evolucijsko gledano si vsak človek (samec ali samica) v vsakem trenutku iščeta najboljšega partnerja … No in zaobljube to pač preprečujejo, družba je narejena tako, da je tako stališče obravnavano kot nekaj negativnega. Tako da je to, da so petelini, zelo naravno (: Saj človek je samo žival s kulturo.

* * * * * * * * * * * Poznamo tri vrste ljudi. Prvi pustijo, da se zgodi, drugi naredijo, da se zgodi, in tretji se sprašujejo, kaj se je zgodilo" ([url=http://www.rubikon-vedezevanje.si]Rubikon[/url])


Ja.
Ena mi je čisto dovolj….

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close