Ljudje kot časovne (tempirane) bombe
izhodišče:
pa tako prijazen človek je (bil)
zanimivo, kako premišljeno izgleda tale rop. Zanimive so tudi opombe znancev, da mu privoščijo uspeh (glede na to, koliko je menda bilo do sedaj “legalno” pokradenega “družbenega premoženja”).
Pa vendar – gre za denar, ki ni niti od delodajalca niti kar tako – “izgubljena denarnica” ampak za delovno sredstvo. Koliko bo lastnik firme “privil” zaposlene, da pokrije izgubo?
Ali smo ljudje res lahko takšna časovna / tempirana bomba. Da smo sicer zaupanja vredni … pa vendar iščemo pomankljivosti in jih izkoristimo.
Uh, NM, odličen primer tega “pa tako prijazni smo” so v Sloveniji prometne nesreče. Marsikdo proda svojo dušo za nekaj sto evrov, da kljub nesporni krivdi uradno ni kriv in izigra drugega soudeleženca. In požanje vse priznanje okolice za to.
Kolegica je pred kratkim imela nezgodo, ona je bila kriva in niti ni skušala tajiti, vse so se takoj lepo zmenili. Pa še to se je vseeno ful sekirala. Ampak večina kolegov in kolegic jo je pa najprej vprašala: Pa si bila res ti kriva? A ni prehitro pripeljal? Lahko bi bila deljena krivda … in podobno.
Ej, človek je sigurno prehitro pripeljal, namesto 50 na uro 55 ali 60, ampak tudi če bi 50, bi bil rezultat isti. Definitivno pa ni pripičil sto, da bi lahko njemu naprtila del krivde.
Meni se zdi dober prikaz, kako razmišljamo.
Najprej se je potrebno vprašati čigav je ta denar bil in ali ni bil tudi pretežno zaslužen prav z iskanjem pomanjkljivosti in izkoriščanjem – posameznika.[/quote]
denar je bil od strank, ki ga deponirajo – dajo v varovanje, ker banke pač ne delajo 24/7. Skratka ukraden je bil “posel”.
Slovenci nismo “dobri” in “prijazni”. Zgolj hlapci, ki se (dobro) obračamo po vetru. Tako smo kot narod preživeli skozi zgodovino, brez lastne države…
V službi si priden, doma razmišljaš v čem je Hilda boljša od tebe, ko se pojavi priložnost, postaneš Hilda, le da si dovolj pameten in letiš na Kajmane. Prej ali slej te bodo ulovili. Upaš, da takrat, ko boš porabil že denar. In če imaš srečo, ti ne bo treba skrbet za penzijo, saj boš v zaporu, kjer davkoplačevalci častijo streho, ogrevanje in hrano.
Forum je zaprt za komentiranje.