Najdi forum

Splash Forum Arhiv Ženski in moški čvek ljubiti ali biti ljubljen

ljubiti ali biti ljubljen

Ampak kaj imaš ti od tega će si ljubljen a ne ljubiš? Kaj?[/quote]
Saj je povedal. Bolj mu je enostavno. 🙂 Zakaj bi se trudil, če itak dobi vse na talarju. 😉 Taki potem dobi žensko, ki se počuti kot čistilka oziroma mama.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Ampak kaj imaš ti od tega će si ljubljen a ne ljubiš? Kaj?[/quote]
Od tega imaš to, da nekdo zadovolji tvoje potrebe.
Za nekoga, ki mu je pomemben le seks, je to čisto dovolj. Oziroma je bolj varno, če ne ljubiš, ker nimaš potem razloga, da bi bil razočaran, če nisi uslišan.[/quote]

Hvala, preskočim. Eno stran in drugo. Definitivno. :/

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Nikakor ne bi mogli razumeti prihodnosti, če se ne bi zavedali preteklosti. (G.A. Livraga) ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Ampak kaj imaš ti od tega će si ljubljen a ne ljubiš? Kaj?[/quote]
Saj je povedal. Bolj mu je enostavno. 🙂 Zakaj bi se trudil, če itak dobi vse na talarju. 😉 Taki potem dobi žensko, ki se počuti kot čistilka oziroma mama.[/quote]

Ja in potem jokca, da ne dobi!

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Nikakor ne bi mogli razumeti prihodnosti, če se ne bi zavedali preteklosti. (G.A. Livraga) ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


Saj je povedal. Bolj mu je enostavno. 🙂 Zakaj bi se trudil, če itak dobi vse na talarju. 😉 Taki potem dobi žensko, ki se počuti kot čistilka oziroma mama.[/quote]

Ja in potem jokca, da ne dobi![/quote]
Ženske, ki preveč ljubijo. Tako zelo preveč, da se potem sploh ne ljubijo. :))

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Ja in potem jokca, da ne dobi![/quote]
Ženske, ki preveč ljubijo. Tako zelo preveč, da se potem sploh ne ljubijo. :))[/quote]

Mogoče, ne vem. Imam pa včasih občutek, da vidijo smisel in svojo vrednost le v žrtvovanju.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Nikakor ne bi mogli razumeti prihodnosti, če se ne bi zavedali preteklosti. (G.A. Livraga) ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

On_, vzami kak nalgesin ali dva, bo prec boljše 😀

[center][i]"Woman without a Man is like a fish without a Bicycle."[/i] [sub]-Triumph[/sub][/center]

Robi, dešifriranje moških mi pogosto dela težave.Pri Matjažu pa itak nikoli ne veš, pri čem si. :))[/quote]Pri matjažku veš, da si lahko samo na ptujskem polju, ker on se od tam ne mekne…[/quote]

Ne, zakaj, dekleta pridejo k meni, tudi iz tujine, če treba. :))


Mogoče hoče Matjaž povedati, da izberi njega, pa bo uspeh zagotovljen. :)[/quote]

Robi, dešifriranje moških mi pogosto dela težave.Pri Matjažu pa itak nikoli ne veš, pri čem si. :))[/quote]

Matjažko, kot veš, ni kar nek moški. :))

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

Pri matjažku veš, da si lahko samo na ptujskem polju, ker on se od tam ne mekne…[/quote]

Ne, zakaj, dekleta pridejo k meni, tudi iz tujine, če treba. :))

[/quote]Ja z jelenčki na saneh iz mrzlega severa… ccccc :)))))))

[i][code]"Nekoč bo lepo, ko blazni bomo ob ognjih čepeli in bomo odprte rane imeli- takrat bo lepo..."[/i][/code] [sup]france balantič [/sup]

Bo kar držalo, včasih imaš take rahlo ženske finte. :))

Bo kar držalo, včasih imaš take rahlo ženske finte. :))[/quote]

Moški, ki se znajde na sovražnikovem teritoriju, je nevaren moški, ker igra z vsemi kartami? :)))
Antilopa, pazi se takšnih nepredvidljivih moških noči, da ti ne izpijejo duše in ubijejo duha. 😀
Bom te jaz branil! :)))

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

Bo kar držalo, včasih imaš take rahlo ženske finte. :))[/quote]

Moški, ki se znajde na sovražnikovem teritoriju, je nevaren moški, ker igra z vsemi kartami? :)))
Antilopa, pazi se takšnih nepredvidljivih moških noči, da ti ne izpijejo duše in ubijejo duha. 😀
Bom te jaz branil! :)))[/quote]

A bo divje kot v tej seriji (mimogrede, ena boljših uvodnih glasb)? 🙂

http://www.youtube.com/watch?v=ZXDAUaRyLQo

Ljubiti je nič drugega kot sposobnost prilagajanja, miselno (tudi s trudom) razumeti drugega in z njim sodelovati (živeti, prijateljevati).

To je dvojica sil in njuno približevanje uravnoteženosti daje rezultat zunanje in notranje osebne uspešnosti, to je tudi čustvenega zadovoljstva posameznika.

Enostranska ljubezen je več ali manj polom in ravno tukaj je “bog” s pametjo (mislijo) ponudil človeku pomoč.

Ah visoka patetika to zdaj…
Jezus se je rodil za nas in umrl zaradi nas, da bi nas naučil ljubiti, pa nas ni, ali pač? ljubljen itak ni bil, ali ne pač?

[i][code]"Nekoč bo lepo, ko blazni bomo ob ognjih čepeli in bomo odprte rane imeli- takrat bo lepo..."[/i][/code] [sup]france balantič [/sup]


Preveč je sanjal o neki idealni božji ljubezni. Zato nas ni naučil ljubiti, ampak žrtovati za ideal, ki ne obstaja.


Preveč je sanjal o neki idealni božji ljubezni. Zato nas ni naučil ljubiti, ampak žrtovati za ideal, ki ne obstaja.[/quote]Ah in zato vsake toliko pošilja (mutirane) svetnike, ki so pripravljeni po sizifu narediti kaj dobrega… vsakič na novo, večno premalo…
Če bi nas jezus naučil žrtvovati se za ideal, ki četudi ne obstaja, bi znalo biti drugače na zemlji… vsaj zase lahko rečem, da se mi vsi ideali sfižijo, ko postanem lačna, in te ideje ne znam ponesti v svet, ampak jo zmaterializiram s tem, da grem jest, pa čeprav še ne bi umrla in čeprav vem, da mnogi umrejo, ker nimajo niti čiste vode…

[i][code]"Nekoč bo lepo, ko blazni bomo ob ognjih čepeli in bomo odprte rane imeli- takrat bo lepo..."[/i][/code] [sup]france balantič [/sup]


Ja, znova in znova se najde kdo, ki se zaradi spleta okoliščin in vpliva okolja, poistoveti z Jezusom, kot simbolom žrtvovanja.
Za marsikoga zato žrtvovanje predstavlja način izražanja ljubezni….Se najdeta dva, ki drug od drugega pričakujeta, da bosta se žrtvovala ter ob tem občutila medsebojno naklonjenost in ponižnost. Tudi takšni odnosi seveda obstajajo…
A zame to ni prava ljubezen…Prava ljubezen je odsev svobode, odnosa, kjer sta osebi v enakovrednem položaju…Pri žrtvovanju je vedno v ozadju tisti ideal, zaradi katerega se izraža pripadnost, ne pa oseba, ki je v resnici pred nami.
Zato je toliko neiskrenosti, sprenevedanj in le praznih besed…Vse zgleda nekako zaigrano in površinsko…..V svoji duši pa še človek vedno hrepeni po resnični ljubezni…..


Ja, znova in znova se najde kdo, ki se zaradi spleta okoliščin in vpliva okolja, poistoveti z Jezusom, kot simbolom žrtvovanja.
Za marsikoga zato žrtvovanje predstavlja način izražanja ljubezni….Se najdeta dva, ki drug od drugega pričakujeta, da bosta se žrtvovala ter ob tem občutila medsebojno naklonjenost in ponižnost. Tudi takšni odnosi seveda obstajajo…
A zame to ni prava ljubezen…Prava ljubezen je odsev svobode, odnosa, kjer sta osebi v enakovrednem položaju…Pri žrtvovanju je vedno v ozadju tisti ideal, zaradi katerega se izraža pripadnost, ne pa oseba, ki je v resnici pred nami.
Zato je toliko neiskrenosti, sprenevedanj in le praznih besed…Vse zgleda nekako zaigrano in površinsko…..V svoji duši pa še človek vedno hrepeni po resnični ljubezni…..[/quote]Lepo napisano, ampak kaj je resnična ljubezen? To da si prezpogojno sprejet in to da brezpogojne daješ… in že si v pletilnem stroju…
Resnična ljubezen je za vsakega nekaj drugega, nekateri jo najdejo v tem, da imajo otroke, nekateri v snegu na 7000m, drugi med čermi ali peščenimi plažami na 0 m…
Jezus nam je prišel pomagat, to da se je pri tem moral žrtvovati, je bilo neizbežno…? ne vem če… Nam je pa poskusil približati nesmiselni ideal, da bi imeli vse enako radi.. kako naj imamo radi nekoga, ki po naše ni dober človek… namreč subjektivnega vrednotenja sta se naučila že eva in adam, ki sta po božji neprevidnosti utrgala tisto japko…

[i][code]"Nekoč bo lepo, ko blazni bomo ob ognjih čepeli in bomo odprte rane imeli- takrat bo lepo..."[/i][/code] [sup]france balantič [/sup]


V vsej človeški zgodovini je bilo že ogromno takšnih in drugačnih osebnosti, ki so bolj ali manj postale legendarne.
Zato Jezus ni bil nič drugačen od drugih. Drugačnega smo naredili mi skozi čas.
Zato je neodgovorno ali pa točneje povedano, je izraz nerazumevanja, da Jezusu pripisujemo nalogo in vpliv, katerega so v resnici ustvarili drugi ljudje.

Veličina njegove simbolične vrednosti je ravno v poistovetenju in s tem v uporabnosti Jezusa, kot neke iluzorne osebnosti.
Kar pomeni, da za večino ljudi izražanje ljubezni pomeni žrtvovati se za nekoga in s tem (upravičeno?) pričakovati, da se bo tudi za nas nekdo žrtvoval in nam tako izkazal pozornost, ko jo bomo potrebovali.

Se strinjam. Zato pa sem napisal, da je ZAME tisto neprava in kaj je prava ljubezen.

Ja. Ne vem pa, kaj tu predstavlja pletilni stroj ? :)))


Ja. Ne vem pa, kaj tu predstavlja pletilni stroj ? :)))[/quote]Želi si nakupovat nove obleke, kar naj bi bilo po njeno izraz ljubezni, za kar se rabi pletilni stroj….

Joj Robi ti pa tudi nič ne razumeš nežnejši spol in njegove potrebe…. 😉 :)))


V vsej človeški zgodovini je bilo že ogromno takšnih in drugačnih osebnosti, ki so bolj ali manj postale legendarne.
Zato Jezus ni bil nič drugačen od drugih. Drugačnega smo naredili mi skozi čas.
Zato je neodgovorno ali pa točneje povedano, je izraz nerazumevanja, da Jezusu pripisujemo nalogo in vpliv, katerega so v resnici ustvarili drugi ljudje.

Veličina njegove simbolične vrednosti je ravno v poistovetenju in s tem v uporabnosti Jezusa, kot neke iluzorne osebnosti.
Kar pomeni, da za večino ljudi izražanje ljubezni pomeni žrtvovati se za nekoga in s tem (upravičeno?) pričakovati, da se bo tudi za nas nekdo žrtvoval in nam tako izkazal pozornost, ko jo bomo potrebovali.

Se strinjam. Zato pa sem napisal, da je ZAME tisto neprava in kaj je prava ljubezen.

Ja. Ne vem pa, kaj tu predstavlja pletilni stroj ? :)))[/quote]

kot vedno ponavlajš predvidlijiv vzorec, si nemaren bralec, ki vedno znova in znova izpostavi le tisto kar v mu v danem trenutku ustreza, srčiko pa ne prepozna pa če bi ga treščila po nosu…Katjena ti je lepo napisala, da se Jezus ni prišel žrtvovati za človeštvo, rišel je pkazat pot, širit ljubezne in složnost….kaj so potem ljudje strorili z njim je druga zgodba, on je le sprejel neizbežno in pri tem ni pokazal čloeške šibkosti…šele na križu je pokazal bolečino ki so mu jo prizadejali, govoriti o Jezuso kot iluzorni osebnosti ter s tem ommalovaževati njegova dejanja pa o tebi Robi pove več kot uide pozorem bralcu tovjih prispekov, iz tebe veje napuh in škodoželjnost…Jezus nam je v sojem učenju pokazal pot ki se jo moramo držati da dosežemo sožitje in ljubezen med ljdudmi, kako je končal pa je ogledalo takratne in današnje družbe ter ljudi kot si ti am, ko bi morali govorti v njegov prid pa so raje izbrali lažjo pot, v Jeusovem primeru so izbrali Baraba…..mislim Robi , da je v teh dneh ravno primern čas, da narediš pri sebi duhovni obračun..Jezusa in njegovo delo pa vsaj nekaj časa pusti pri mru, dokler ne boš sposoben dojeti veličin le tega in predvsem preseči svojo omejenost….o tem sva že govorila…ni pa nič narobe če ti to večkrat povem.
lp


V vsej človeški zgodovini je bilo že ogromno takšnih in drugačnih osebnosti, ki so bolj ali manj postale legendarne.
Zato Jezus ni bil nič drugačen od drugih. Drugačnega smo naredili mi skozi čas.
Zato je neodgovorno ali pa točneje povedano, je izraz nerazumevanja, da Jezusu pripisujemo nalogo in vpliv, katerega so v resnici ustvarili drugi ljudje.

Veličina njegove simbolične vrednosti je ravno v poistovetenju in s tem v uporabnosti Jezusa, kot neke iluzorne osebnosti.
Kar pomeni, da za večino ljudi izražanje ljubezni pomeni žrtvovati se za nekoga in s tem (upravičeno?) pričakovati, da se bo tudi za nas nekdo žrtvoval in nam tako izkazal pozornost, ko jo bomo potrebovali.

Se strinjam. Zato pa sem napisal, da je ZAME tisto neprava in kaj je prava ljubezen.

Ja. Ne vem pa, kaj tu predstavlja pletilni stroj ? :)))[/quote]

kot vedno ponavlajš predvidlijiv vzorec, si nemaren bralec, ki vedno znova in znova izpostavi le tisto kar v mu v danem trenutku ustreza, srčiko pa ne prepozna pa če bi ga treščila po nosu…Katjena ti je lepo napisala, da se Jezus ni prišel žrtvovati za človeštvo, rišel je pkazat pot, širit ljubezne in složnost….kaj so potem ljudje strorili z njim je druga zgodba, on je le sprejel neizbežno in pri tem ni pokazal čloeške šibkosti…šele na križu je pokazal bolečino ki so mu jo prizadejali, govoriti o Jezuso kot iluzorni osebnosti ter s tem ommalovaževati njegova dejanja pa o tebi Robi pove več kot uide pozorem bralcu tovjih prispekov, iz tebe veje napuh in škodoželjnost…Jezus nam je v sojem učenju pokazal pot ki se jo moramo držati da dosežemo sožitje in ljubezen med ljdudmi, kako je končal pa je ogledalo takratne in današnje družbe ter ljudi kot si ti am, ko bi morali govorti v njegov prid pa so raje izbrali lažjo pot, v Jeusovem primeru so izbrali Baraba…..mislim Robi , da je v teh dneh ravno primern čas, da narediš pri sebi duhovni obračun..Jezusa in njegovo delo pa vsaj nekaj časa pusti pri mru, dokler ne boš sposoben dojeti veličin le tega in predvsem preseči svojo omejenost….o tem sva že govorila…ni pa nič narobe če ti to večkrat povem.
lp[/quote]Ljudje so izbrali barabo, ker jezusa niso razumeli, in česar ne razumeš, te plaši. Iz istega razloga so, ironično, religije sploh nastale, namreč iz strahu in ne toliko iz ljubezni. Mislim da robi tukaj, da si stvar poenostavi, z abstrakcijo odmisli vse kar je preveč komplicirano, in krščanstvo je komplicirano, pojem boga je kompleksen, bog ni neskončno dobro, ker nam dopušča slabo, s tem ko je poslal jezusa, nam je, podobno kot adamu in evi naprtil odgovornost za greh, ki ga je vnaprej predvidel, ki je bil menda vnaprej splaniran…
mislim da ne gre za napuh in škodoželjnost, bolj za pacifistično ateistično držo, ne morem, ne da nočem verovati v jezusa kot rešitelja, lahko samo kot žrtvenika, ki pač na tem svetu ni mogel narediti nič… vsaj tako razumem robiju podobne ateiste, ki se ne grejo nekih političnih aktivacij kdor ni z nami, je proti nam, kot se jih gredo mnogi “kristjani” in na drugi strani skrajni levičarji.

[i][code]"Nekoč bo lepo, ko blazni bomo ob ognjih čepeli in bomo odprte rane imeli- takrat bo lepo..."[/i][/code] [sup]france balantič [/sup]


Ja. Ne vem pa, kaj tu predstavlja pletilni stroj ? :)))[/quote]Pletilni stroj, ker štrika hitreje kot na roke in v iskanju brezpogojne ljubezni se večkrat zapleteš v odvisnosti z odnosi in podobne patologije ki jim, ko nanizaš prve zanke, nemalokrat ni konca.. ali pa nastane lep pulover, ki če ga nosiš, ko nimaš nič od spodaj, pika.

[i][code]"Nekoč bo lepo, ko blazni bomo ob ognjih čepeli in bomo odprte rane imeli- takrat bo lepo..."[/i][/code] [sup]france balantič [/sup]

eh, saj smo bili dobrega pol stoletja na poti komunizma pa se je prav njegovim častilcem (po uradni dolžnosti menda) to zdelo bogokletno. Ali smo res potem tudi 88-tega reševali Barabo iz vojaškega aresta? Človeška zaslepljenost.

Če prav razumem temo ljubiti ali biti ljubljen in kontekst Jezusa v njej bi lahko bil on odličen prikaz tega kaj se ti zgodi, če samo ljubiš in nisi ljubljen…..
Končaš pribit na križ? :/

Mi je pa zanimivo kako nekateri točno veste zaradi česa je bil Jezus poslan, kaj je želel povedat/pokazat, celo kaj je mislil, ko je nekaj izrekel…… itd :/

******** [i]Ne govoriš ničesar, o čemer je vredno govoriti, če s tem nikogar ne vznemiriš. (Galvin K.)[/i]


Stvari postanejo komplicirane,. če človek zaradi vere v neke idealne in nedoumljive pojme beži iz realnosti in več ne ve kdo je.
Poosebljanje boga in narave res zna zakomplicirati stvari, saj svojo voljo pripisuješ nekomu, ki s tvojo voljo nima nič.
Da je bog koga poslal in podobne pravljice, so plod človeške domišljije. In če to vzameš za resnico, potem te res to plaši in vse skupaj postane nerazumljivo in komplicirano.
Zato ljudje čakajo na odrešenika, ki bo (spet?) prišel z neba.
Seveda ga ne bo. Ne bo nobenega drugega rešitelja, če ne bomo sami nekaj naredili v tej smeri, da bi se česa odrešili.
Podobno je v odnosu, kjer nekdo pričakuje, da ga bo drugi odrešil težav in ovir pri izražanju ljubezni. A ga ne bo, ampak bo le kot ogledalo kazal na naše pomanjkljivosti in ovire. Rešimo se lahko le sami s svojo voljo in zavestjo.

Ateisti zanikajo obstoj boga. No, jaz ga ne zanikam, ampak trdim, da je odsev doživljanja sebe in sveta v katerem živimo.

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close