ljubezen dveh ekstremov
Zaljubila sem se v nekoga, ki je čisto nasprotje od mojega idealnega moškega.
Oz. bil je nasprotje zdaj je zame on idealen.
je zelo “čudaški” za druge, za moje prijatelje, starše, za večino ljudi.
Meni je poseben. Umetniška duša drugače profesor fizike.
Je zelo proti današnji družbi in potroštništvu. Je samotar.
Domače živali ima za ljubljenčke. Živi izven mesta in bi rad, da se preselim k njemu.
Po srcu je dobričina, z mano ravna kot s kraljico, je romantičen, nežen, ljubeč. Zna pa biti tudi strog
in trmast.
Je tudi veliki filozof, pesnik in poet.
In jaz..jaz sem tipična materialistka. Rada imam denar, dobre avte, drage obleke skratka šminkeraj. Kako sva se midva zaljubila, res ne vem. Ampak ljubim ga tako zelo ga ljubim, da bi brez njega umrla. Moj oče je povedal, da mu delam sramoto, ker sem z njim. da je čudak in norec. To me najbolj boli, ker z očetom sva zelo povezana. Žali ga tudi, da ima pedersko faco. Ko mi je to rekel sem mu primazala klofuto, nisem nasilna ampak to me je tako močno razjezilo.
Rada imam očeta in ljubim tega fanta, samo upam lahko, da ga bo tata sprejel in, če ga ne bo, se bom odločila za fanta. Na srečo me nikoli ni zanimalo kaj si kdo misli in govori o meni, problem pa je v tem, da ne vem kako se bova midva uskladila, če bova živela skupaj. Tako sva si različna in hkrati tako podobna. Različna v načinu življenja, podobna v biti. Prosim za resne nasvete kako bi se to obneslo. Trudila se bova oba, sva prilagodljiva in razumevajoča.
Ampak sva vsak po svoje ekstrem.
ejej pa kakšne nasvete bi rada?
Karkoli ti damo je še vedno samo teorija…
Probaj zaživet z njim, mesec, dva tri, … in bota kmalu videla ali se stvar obnese ali ne…
Dokler traja zaljubljenost bodo vsa vajina nasprotja nična ko zaljubljenost mine ostane veza, ki lahko traja ali pa se razpoči že ob najmanjši težavi.
Ko bosta začutila probleme se o njih TAKOJ pogovorita, ne poskušajta spreminjat drug drugega ampak najdita kompromis.
davidovka: ne, ni David.
Goldfish, EnTip hvala. Jaz se bom trudila zanj in on zame, to sva si obljubila. Zelo sva povezana in ta ljubezen ni “samo” zaljubljenost, je nekaj globljega, iskrenega. Nisva več tako mlada, jaz 26 on 33 in si želiva skupnega življenja, poroke. Saj sploh ne vem zakaj me toliko skrbi..
Vsi, ki smo bili kdaj zaljubljeni, smo čutili podobno. Bilo je posebno, iskreno, globlje in nekaj “več”, kot tisto, kar imajo ostali, itd.
Koliko časa pa sta že skupaj?
Zato, ker globoko v sebi čutiš (in že veš), da obstaja velika možnost, da se vama ne bo izšlo.
Nočem biti črnogleda ali negativna, ampak tako pač mislim.
Pomoje se to nikakor ne more dobro koncat. Nasprotja so si na zacetku zelo zanimiva, se privlacijo, ko pa zaljubljenost mine, pa ti gre vse to strasno na zivce. S casom vedno bolj. Za njega bos cez 3 leta plehka kura, ki vidi samo blink blink, on pa bo v tvojih oceh to, kar je v oceh drugih. Cudak. Preden naredis resno napako s kakim otrokom in poroko, pocakaj, da mineta 2,3 leti.
Morda se motim, ampak, če se ljubita in se osredotočata na lastnosti, ki vaju povezujejo potem ne bi smelo biti nobene bojazni. Vse preizkušnje in nasprotovanja vaju lahko samo še bolj povežejo. Nič ne hitita s kakšno poroko, otroci…prepustita se toku, če vaju odnese na čeri bo še vedno čas, da odplavata vsak na svoj breg. Veliko bolj lahko obžalujeta, če bosta probala in se ne bo izšlo kot pa, če si sploh ne dasta priložnosti.
Preseli se k njemu. Zaljubljenost bo minila in kmalu bosta oba ugotovila iz kakšnega testa sta in ali zadeva lahko funkcinira na dolgi rok ali ne. Če samo teoretiziraš in ne poskusiš v praksi, ne veš.
Glede fotra pa… če si polnoletna in če nisi čisto finančno odvisna od njega, imaš vso pravico, da živiš svoje življenje tako kot sama hočeš, pa tudi če delaš napake. Če si finančno odvisna od staršev, pa počasi začni razmišljat tudi o tem, da bi se osamosvojila. Navsezadnje gre za tvoje življenje in tvojo srečo.
Potem pa pogumno naprej in srečno. 🙂 Ljubezen res da včasih zamegli pogled, včasih pa tudi odpre mnoga nova obzorja in ob tem lahko celo sami v sebi odkrijemo moč in pogum, kakršnega prej nismo poznali.Rastemo skupaj z osebo, ki osmišlja naše življenje, skupaj odkrivamo neznano in pišemo zgodbo nove realnosti.
Menim, da se brez tega, da se partnerja prilagodita drug drugemu in posledično spremenita, ne obnesejo dolgoročno. Logično mi je, da te privlači, saj ima vse kar tebi podzavestno “manjka”, ampak menim, da lahko skupaj sobivajo samo tisti, ki so si na bazični ravni podobni.
Glede fotra pa – težko boš celo življenje delala samo tisto, kar bo on odobraval. Odločiti se pa moraš čigavemu mnenju tu bolj zaupaš, njegovemu ali svojemu.
Andersen in brata Grim so tudi začeli s takšnimi črticami
potem so pa ugotovili, da mora biti najpreje zoprn zaplet, odrešitev .. in življenje do konca svojih dni ☺
Na podlagi lastnih izkušenj ti povem, da se ne bo odnesla tvoja zveza avtorica. Res je zveza zelo zanimiva, napeta, iskriva itd zarad drugačnosti in prevsem v fazi zaljubljenosti so nam razlike še 1000x bolj všeč.
Sam ko to enkrat popusti in je čas za fazo ljubezni, pa bodo vajine razlike začele prihajati na dan in večale brezno med vama. Njegova škrtost in tvoja razsipnost bosta na dnevnem redu prepirov in kmalu bo počilo in se bosta razšla. In razšla se bosta v neprijateljskem smislu.
Te zveze so za najstnike in mlade, ne pa za tiste ki bi radi eno resno zvezo na dolgi rok. Bo pa nedvomno ena tvojih najlepših in najbolj raznolikih zvez kar jih boš imela. Vsaj pri meni je bilo tako 2x.
Perlica, kot si ga opisala, je on fantastičen tip, samo oprosti izrazu, ti in tvoj foter sta sta “čudaška materialista”, malikovalca predmetov, ki prinesejo le hipno zadovoljstvo, potem pa praznino. Če ne zmoreš preseči tega, potem je fanta škoda zate in tvojega nesramnega fotra, če si se pa pripravljena spremeniti in postati boljša oseba, ki bo znala videti onkraj blišča posvetnih ničevosti, ga ne spusti iz rok, tega tvojega samotarskega bisera. 🙂
Forum je zaprt za komentiranje.