Leon Rupnik – Jud?
Vedno ko je bilo govora o Leonu Rupniku je bila zraven tista ikonična slika s čepico in resnim izrazom posneza s strani in zelo od blizu.
Danes sem prvič videl njegovo drugo sliko
http://www.dlib.si/details/URN:NBN:SI:IMG-1JXQEC2H
Moram priznati, da sem kar šokiran. Taka postava, takšni lasje in takšna brada, to zagotovo ni srednjeevropski fenotip. Takšni geni so znani predvsem za bljižnji vzhod.
Vendar pa Rupnik ne deluje kot Arabec. Je pa zelo podoben nekaterim Rabinom iz Izraela.
To razkritje je izjemno šokantno. Njegovega trupla niso nikoli našli, tako da je povsem možno … dokler DNK ni preverjen ne bomo nikoli vedeli …
Podobnost je očitna.
Se noben ne spomne, ko je Sergej Lavrov razkril delno Judovsko poreklo Hitlerja?
Rusi imajo vojni arhiv iz WWII, če kdo ve, oni vejo. Večina dokumentov iz tega arhiva ni bila nikoli objavljena …
Judje imajo večinoma sicer Nemške priimke, tako da Rupnik ne zveni kot eden od njih (izgleda pa, in marsikaj pojasni!)
Bolj kakšna Melanija Knaus zveni judovsko (“Yiddish” se reče nemškim Judom po angleško)
Kaj pa Hitler, 10.09.2025 ob 00:05
Se noben ne spomne, ko je Sergej Lavrov razkril delno Judovsko poreklo Hitlerja?
Rusi imajo vojni arhiv iz WWII, če kdo ve, oni vejo. Večina dokumentov iz tega arhiva ni bila nikoli objavljena …
Judje imajo večinoma sicer Nemške priimke, tako da Rupnik ne zveni kot eden od njih (izgleda pa, in marsikaj pojasni!)
Bolj kakšna Melanija Knaus zveni judovsko (“Yiddish” se reče nemškim Judom po angleško)
Jaz se.
8409, 12.09.2025 ob 15:23
“Yiddish” se reče nemškim Judom po angleško”
Yiddish je bil jezik aškenazijev v Nemčiji in drugod preden so zionisti od mrtvih obudili hebrejščino, ni to angleška beseda za nemške žide.
Je pa res, da ima večina židov v Evropi Nemške priimke, razen tisti, ki so jih spremenili. Tisti, ki so šli v Izrael pa so si potem nadeli Hebrejska imena tipa Josef, Gvir, Netanjahu, itd.
Na Primorskem, Furlaniji je bilo vedno ogromno Judov.
Rupnik? Zakaj pa ne. Preberite si samo njegov Lebenslauf. Ma povsod sama napredovanja, najprej v Avstriji, nato Srbiji, pod Italijo župan Ljubljane, pod Nemci President Slovenije – sijajen vojskovodja, politik, gospodarstvenik….ni čudno, da so ga komunisti sovražili, saj so vedno sovražili SPOSOBNE osebnosti in poveličevanje bedake in lopove (Janković).
Ravnihar, 12.09.2025 ob 15:39
Na Primorskem, Furlaniji je bilo vedno ogromno Judov.
Rupnik? Zakaj pa ne. Preberite si samo njegov Lebenslauf. Ma povsod sama napredovanja, najprej v Avstriji, nato Srbiji, pod Italijo župan Ljubljane, pod Nemci President Slovenije – sijajen vojskovodja, politik, gospodarstvenik….ni čudno, da so ga komunisti sovražili, saj so vedno sovražili SPOSOBNE osebnosti in poveličevanje bedake in lopove (Janković).
Definiraj “ogromno”. Ogromno je pri nas kar se manjšin tiče Nemcev, Italijanov, Madžarov in potem še ex-YU. Judov v primerjavi z njimi pri nas nikoli ni bilo veliko. Koliko Sinagog pa imamo? Eno, dve?
Oglejte si Poljsko. Tam je čisto drugače.
Bolj kakšna Melanija Knaus zveni judovsko (“Yiddish” se reče nemškim Judom po angleško)
V anglescini si Ashkenazi (nemski in vzhodna Evropa) Zidje recejo Jew. Yiddish je pa njihov jezik.
Knavs je dolenjski priimek. Po ocetovi strani so bili Rupnikovi predniki z Idrijskega, po mamini iz okolice Postojne.
Rupnikova brada je bila v njegovih casih cisto po modi. Dosti drugih znanih ljudi je imelo podobno brado, npr. Tavcar, za katerega ze priimek pove, da je imel tudi nemske prednike, ce je bil res sin svojega oceta – sam je dvomil v to.
ttttttttttt, 12.09.2025 ob 16:28
Bolj kakšna Melanija Knaus zveni judovsko (“Yiddish” se reče nemškim Judom po angleško)
V anglescini si Ashkenazi (nemski in vzhodna Evropa) Zidje recejo Jew. Yiddish je pa njihov jezik.
Knavs je dolenjski priimek. Po ocetovi strani so bili Rupnikovi predniki z Idrijskega, po mamini iz okolice Postojne.
Rupnikova brada je bila v njegovih casih cisto po modi. Dosti drugih znanih ljudi je imelo podobno brado, npr. Tavcar, za katerega ze priimek pove, da je imel tudi nemske prednike, ce je bil res sin svojega oceta – sam je dvomil v to.
Knaus ni Slovenski priimek. Mislim da sta celo dva s, Knauss
Knaus ni Slovenski priimek. Mislim da sta celo dva s, Knauss.
Melanija se ni rodila kot Knauss ali Knaus, ampak Knavs. A ti je treba poimensko povedati, v katerih vaseh so Knavsi ziveli ze pred vec kot 200 leti, da bos verjel? Na tiste konce se je pred 400 do 500 leti res preselilo nekaj Nemcev, zlasti Kocevarjev, ampak so se vsi ze stoletja nazaj asimilirali. A ti naj se povem, kako vem?
SLO first, 12.09.2025 ob 17:26
Če ne bi bilo Rupnika, bi ustaši 43 zasedli slovenski teritorij, katerega so do takrat okupirali Italijani.Če bi se to zgodilo, bi Slovenija izgubila še več ozemlja ( verjetno celo obalo) .Rupniku je treba postavit spomenik!!!
Ne sledim logiki. Okupator je okupator, Ustaši bi z nami verjetno ravnali bolje, glede na to da smo oboji Slovani.
Več različnih delegacij, ki so jih sestavljali predstavniki domačinov, KS Podbočje, veteranskih organizacij iz krške in brežiške občine se je pred spomenikom sredi vasi Planina najprej poklonilo 36 vaščanom, ki so jih 14. in 15. septembra 1942 pomorili ustaši, vas pa požgali. Obeležje na vrhu nekdanjega smučišča pa spominja na dogodek iz konca osamosvojitvene vojne 3. julija 1991, ko je takratna milica zajela 32 pripadnikov Jugoslovanske ljudske armade (JLA), ki so po bitki v Krakovskem gozdu bežali proti Hrvaški.
Življenje se povsem spremeni
Za 800 prebivalcev slovenskih vasi, ki so naenkrat postale hrvaške, se je življenje zelo spremenilo. Ukinjen je bil pouk v slovenščini in otroci so morali v šolo v hrvaški Lug, kjer so se učili v hrvaščini. Izgnan je bil župnik, novi iz župnije Samobor pa je v te kraje prišel predvsem zaradi pogrebov. Žal so bili ti potrebni tudi zaradi novopostavljene stroge meje. “Po meni znanih podatkih je na meji umrlo šest ljudi. Najmlajši je bil fant, star devet let, ki ga je mina ubila nekaj dni po koncu vojne – maja leta 1945. Poznan je tudi primer ubitega moškega, ki ga je ubila mina, z njim pa je umrl tudi njegov prijatelj. Žena enega od obeh, ki je bila z njima, je bila v osmem mesecu nosečnosti in mož ji je izdihnil pred očmi,” pove zgodovinar Balkovec, ki je zadnje tedne s kolegom Božidarjem Flajšmanom te kraje raziskal na terenu in zbiral zgodbe domačinov.
Da o Istri, Medmurju, Kvarnerju, otokih itn. sploh ne dodajam.
Ker je Rupnik protestiral pri Hitlerju , da bi Ante Pavelič zasedel južni del Slovenije in primorje, je moral ustanoviti slovenske domobrance in dati zaprisego Hitlerju.Ker je dobro vedel da bo to veliko sranje, je rekel,da je za Slovence pripravljen tudi drek žret.Hitlerja je z zaprisego nategoval več kot eno leto…..pol se ve na žalost kaj se je zgodilo.
Forum je zaprt za komentiranje.