Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Kventiax, Cipralex – anksioznost

Kventiax, Cipralex – anksioznost

Odgovor na objavo uporabnika
duševni bolnik, 06.09.2025 ob 12:46

Odgovor na objavo uporabnika
sobota695, 06.09.2025 ob 12:23

Odgovor na objavo uporabnika
duševni bolnik, 06.09.2025 ob 12:00

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 10810, 06.09.2025 ob 05:34

Odgovor na objavo uporabnika
KrEna2025, 06.09.2025 ob 01:33

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 8317, 05.09.2025 ob 23:47

Odgovor na objavo uporabnika
duševni bolnik, 05.09.2025 ob 21:58

Meni so psihiatrična zdravila spremenila življenje v pekel.

Ponavljaš se in to popolnoma neutemeljeno. Nehaj že enkrat lagat samo sebi. Če si nevaren norec pač moraš bit na zdravilih. Pika.

Kako neutemeljeno? Saj vendar govori iz lastnih izkušenj.

In največji problem je neuzemeljeno predpisovanje psihofarmakov.

In dejstvo, da 75 procentov antidepresivov predpišejo splošni zdravniki, je škandalozno.

In ne govoriti o minimalnih stranskih učinkih tablet, ko pa vemo, da so lahko uničujoče usodna.

On ima shizofrenijo in je nevaren okolici. Saj ti pa vidno po pisanju tudi nisi le zabita, mora bit podobno nekaj v tej smeri.

Shizofrenije nikoli nisem imel. So me pa psihiatrične tablete spremenile v norca. To je pa res. Pa nisem edini.

zakaj so te spremenile v norca?

Brez zdravil imam preveč energije. V bistvu sem preveč zdrav. To je ta norost.

Itak. Glavno je, da tvoja beseda norca ne šteje. Itak ne boš priznalo, da si tablete dobilo zato ker si bili nevaren norec, drugače jih ne bi in sploh ne bi bilo napoteno k psihiatru.

 

Ti kar blodi. Dokler te nihče nič ne vpraša in nimaš besede, je kar prav za vse. Hudo narobe bi bilo, če bi ti odločal ali se boš zdravil ali ne.

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 9977, 06.09.2025 ob 14:37

Itak. Glavno je, da tvoja beseda norca ne šteje. Itak ne boš priznalo, da si tablete dobilo zato ker si bili nevaren norec, drugače jih ne bi in sploh ne bi bilo napoteno k psihiatru.

 

Ti kar blodi. Dokler te nihče nič ne vpraša in nimaš besede, je kar prav za vse. Hudo narobe bi bilo, če bi ti odločal ali se boš zdravil ali ne.

Psihiatrična diagnoza je namenjena diskreditaciji. To je to, da beseda norca ne šteje. Nevaren norec sem samo za psihiatre. Praviloma nisem verbalno nasilen, fizično pa še manj. Hvala vam, da se lahko pogovarjam z vami. Kar se pa tiče zdravljenja na psihiatriji bi lahko temu rekel zdravljenje, če bi bil totalen idiot.

Upam, da nisi začela jemati zdravil na svojo roko. Kventiax je antipsihotik, cipralex pa je antidepresiv. Oboje lahko predpiše samo psihiater.

V glavnem, s temi zdravili se ni za hecat. Treba jih je jemat pod zdravniškim nadzorom.

Vse dobro ti želim.

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 5499, 05.09.2025 ob 13:07

Torej si tudi ti zaradi tesnobe in zaskrbljenosti začel z jemanjem Kventiaxa, Cipralexa?
Če te prav razumem, je kvaliteta življenja višja – s tabletami?

včasih ne gre samo za dvig kvalitete življenja. Včasih gre s tabletami zgolj za preživetje, da sploh lahko fukcioniraš! Pri meni je anksioza dosegla panične napade, goro psihosomatskih težav, nespečnost, izjemne adrenalinske napade. Tako sploh ne moreš živeti.

Odgovor na objavo uporabnika
duševni bolnik, 06.09.2025 ob 15:29

Psihiatrična diagnoza je namenjena diskreditaciji. To je to, da beseda norca ne šteje. Nevaren norec sem samo za psihiatre. Praviloma nisem verbalno nasilen, fizično pa še manj. Hvala vam, da se lahko pogovarjam z vami. Kar se pa tiče zdravljenja na psihiatriji bi lahko temu rekel zdravljenje, če bi bil totalen idiot.

Sanjaj. Bodi vesel. Če bi odločali taki kot jaz bi te še po hrbtu redno nalamali, ne le filal z zdravili. Ker tudi če si bolano, si še zlobno zraven, Točno veš, da imajo tvoji bližnji strah pred tabo in jih naklepno ustrahuješ. Ravno sodijo duševnemu bolniku pri nas. Pravi da se je počutil fantastično medtem ko je do smrti štihal lastna starša. In ti si enako tako.

Odgovor na objavo uporabnika
modrivrag, 06.09.2025 ob 20:29

Sanjaj. Bodi vesel. Če bi odločali taki kot jaz bi te še po hrbtu redno nalamali, ne le filal z zdravili. Ker tudi če si bolano, si še zlobno zraven, Točno veš, da imajo tvoji bližnji strah pred tabo in jih naklepno ustrahuješ. Ravno sodijo duševnemu bolniku pri nas. Pravi da se je počutil fantastično medtem ko je do smrti štihal lastna starša. In ti si enako tako.

Ne spadam v kategorijo psihopatov.

Odgovor na objavo uporabnika
duševni bolnik, 06.09.2025 ob 20:34

Ne spadam v kategorijo psihopatov.

Ne, saj psihopati ne morijo. Morijo taki kot ti, s tvojo vrsto duševnih motenj. Zato si bil napoten k psihiatru in si obvezno zdravljen. Kaj ti blodiš je tvoja stvar. Nihce te ne bo vprašal in nihče upošteval, ker je pravica varnosti okolice pred tvojo pravico odločanja. Pika.

Očitno imaš pa še vedno prenizke doze sicer ne bi norel in bi ti morali pojačat.

Psihopat uživa, če se lahko nekaznovano izživlja nad drugimi. Pustimo to. Meni psihiatrični tableti niso okrepili duševnega zdravja, ampak ravno obratno. Trenutno imam olanzapin, ki ravno tako povzroča zaspanost kot kventiax, samo manj. Imel sem pa tudi cipralex, ki mi je bolj malo pomagal. Želim se pa vseh teh psihiatričnih strupov znebiti in seveda okrepiti duševno zdravje.

Odgovor na objavo uporabnika
modrivrag, 06.09.2025 ob 20:55

Ne, saj psihopati ne morijo. Morijo taki kot ti, s tvojo vrsto duševnih motenj. Zato si bil napoten k psihiatru in si obvezno zdravljen. Kaj ti blodiš je tvoja stvar. Nihce te ne bo vprašal in nihče upošteval, ker je pravica varnosti okolice pred tvojo pravico odločanja. Pika.

Očitno imaš pa še vedno prenizke doze sicer ne bi norel in bi ti morali pojačat.

Sem duševno moten, nisem pa osebnostno moten.

Odgovor na objavo uporabnika
duševni bolnik, 06.09.2025 ob 21:05

Sem duševno moten, nisem pa osebnostno moten.

Ne bluzi.  Ti dobivaš antipsihotike in to nima nič skupnega z antidepresivi. Pisal si tudi o obiskih policije in privedbah. Za prazen nič že niso prišli k tebi in te odpeljali.

Ko tak človek kot ti samovoljno neha jemat zdravila naredi sranje. Najpogosteje umori koga od svojih bližnjih ali nakljucno mimoidočega majhnega otroka. Ker je to najlažje. Primer Hrvaska plaža in letos letališče v Moskvi.

Je pa vprašanje ali si nekdo, ki mori, kljub temu da je bolan, ki zavestno prekini zdravljenje, res zasluži bolnico ali sodi v najslabši zapor? Da ga drugi zaporniki “zdravijo”.

Počutil se je fantastično, ko je do smrti štihal svoja starša je povedal na sodišču. Pa enako pove kot ti, da ni kriv in da ni bolan. Da so vsi drugi krivi.

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 5950, 06.09.2025 ob 23:48

Ne bluzi.  Ti dobivaš antipsihotike in to nima nič skupnega z antidepresivi. Pisal si tudi o obiskih policije in privedbah. Za prazen nič že niso prišli k tebi in te odpeljali.

Ko tak človek kot ti samovoljno neha jemat zdravila naredi sranje. Najpogosteje umori koga od svojih bližnjih ali nakljucno mimoidočega majhnega otroka. Ker je to najlažje. Primer Hrvaska plaža in letos letališče v Moskvi.

Je pa vprašanje ali si nekdo, ki mori, kljub temu da je bolan, ki zavestno prekini zdravljenje, res zasluži bolnico ali sodi v najslabši zapor? Da ga drugi zaporniki “zdravijo”.

Kar se tiče policije je bilo pa takrat tako, da so me klicali po telefonu s psihiatrije in mi rekli, da imam naslednji dan injekcijo. Sam sem jim odgovoril, da ne bom prišel in da kurc gleda to injekcijo. Potem so pa na psihiatriji urgirali naprej in poleg rešilca so mi spravili še policijo na grbo.

Slovensko psihiatrijo imam globoko v želodcu. Neprebavljivo. Če sem na koga besen in jezen je to definitivno psihiatrija. Dobri psihiatri so pa v Sloveniji redkost.

Odgovor na objavo uporabnika
Massim, 06.09.2025 ob 19:32

včasih ne gre samo za dvig kvalitete življenja. Včasih gre s tabletami zgolj za preživetje, da sploh lahko fukcioniraš! Pri meni je anksioza dosegla panične napade, goro psihosomatskih težav, nespečnost, izjemne adrenalinske napade. Tako sploh ne moreš živeti.

Koliko časa si potrebovala, da si se stabilizirala? Kaj so ti predpisali?

Hvala.

Cimpralex ne pomaga.

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 9181, 07.09.2025 ob 13:24

Koliko časa si potrebovala, da si se stabilizirala? Kaj so ti predpisali?

Hvala.

Upam in še vedno čakam na odgovor, ker sem v zelo podobni situaciji.
Hvala.

Odgovor na objavo uporabnika
duševni bolnik, 07.09.2025 ob 01:33

Slovensko psihiatrijo imam globoko v želodcu. Neprebavljivo. Če sem na koga besen in jezen je to definitivno psihiatrija. Dobri psihiatri so pa v Sloveniji redkost.

Preseli se v Eritrejo.

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 9294, 08.09.2025 ob 14:28

Preseli se v Eritrejo.

Ideja ni slaba. Nekam med šamane.

Zakaj morate vsako temo “umazati”, namesto da bi tisti, ki imamo izjemno stisko dobili odgovore, ki nam veliko pomenijo.

Žalostno res.

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 9181, 08.09.2025 ob 16:00

Zakaj morate vsako temo “umazati”, namesto da bi tisti, ki imamo izjemno stisko dobili odgovore, ki nam veliko pomenijo.

Žalostno res.

Ste si prebrali mojo psihiatrično zgodbo?

Sem odgovorila, da po escitalopramu (cipralex) nimam nekih posebnih stranskih učinkov, še največ sem jih imela po olanzapinu, ko sem se redila in spala po 14 ur/dan.

Kvetiapin (kvelux, kventiax) pa sem imela predpisanega le po potrebi.

Odgovor na objavo uporabnika
Psihiatrija, 08.09.2025 ob 18:29

Ste si prebrali mojo psihiatrično zgodbo?

Sem odgovorila, da po escitalopramu (cipralex) nimam nekih posebnih stranskih učinkov, še največ sem jih imela po olanzapinu, ko sem se redila in spala po 14 ur/dan.

Kvetiapin (kvelux, kventiax) pa sem imela predpisanega le po potrebi.

ALI VERJAMEŠ V NEZEMLJANE?

Odgovor na objavo uporabnika
duševni bolnik, 07.09.2025 ob 01:13

Kar se tiče policije je bilo pa takrat tako, da so me klicali po telefonu s psihiatrije in mi rekli, da imam naslednji dan injekcijo. Sam sem jim odgovoril, da ne bom prišel in da kurc gleda to injekcijo. Potem so pa na psihiatriji urgirali naprej in poleg rešilca so mi spravili še policijo na grbo.

Že to, da so te prisilno zdravili in da si moral priti na injekcijo, je dokaz, da si delal sranje. Pri nas je prisilnega zdravljenja vedno manj in skoraj ni človeka, ki bi mu ga dodelili, če  se ne strinja. To, da so ga tebi dodelili, pomeni, da si delal huda sranja. Nočeš povedati, kaj si počel, da so te prisilno zdravili. Očitno so to dosegli domači, ker si bil nevaren. Ali pa si dejansko naredil komu kaj. Še morilce, ki so menda dokazano psihotični, obdržijo prisilno v ustanovi največ 3 leta. Kaj torej si ti počel, da so te brez tvojega dovoljenja filali s tabletami. To je glavno vprašanje.

Odgovor na objavo uporabnika
no ja, 08.09.2025 ob 19:46

Že to, da so te prisilno zdravili in da si moral priti na injekcijo, je dokaz, da si delal sranje. Pri nas je prisilnega zdravljenja vedno manj in skoraj ni človeka, ki bi mu ga dodelili, če  se ne strinja. To, da so ga tebi dodelili, pomeni, da si delal huda sranja. Nočeš povedati, kaj si počel, da so te prisilno zdravili. Očitno so to dosegli domači, ker si bil nevaren. Ali pa si dejansko naredil komu kaj. Še morilce, ki so menda dokazano psihotični, obdržijo prisilno v ustanovi največ 3 leta. Kaj torej si ti počel, da so te brez tvojega dovoljenja filali s tabletami. To je glavno vprašanje.

Takrat sem podpisal, da se strinjam z “zdravljenjem”. Tri tedne prej so me pa imeli v norišnici  tudi en mesec. Takrat pa nisem podpisal in sem dobil na grbo sodnega izvedenca psihiatrične stroke in sodnika. Filali so me pa s haldolom in olanzapinom. Psihiatrija me smatra za nasilnega, nevarnega in agresivnega “pacienta”. Kaj sem pa počel? Nič posebnega, občasno kakšne odštekane scene. Recimo, ko so bili vsi v kuhinji sem zagrabil nož in rekel zdaj grem pa ven hudiča zaklat.

Odgovor na objavo uporabnika
duševni bolnik, 08.09.2025 ob 22:31

Takrat sem podpisal, da se strinjam z “zdravljenjem”. Tri tedne prej so me pa imeli v norišnici  tudi en mesec. Takrat pa nisem podpisal in sem dobil na grbo sodnega izvedenca psihiatrične stroke in sodnika. Filali so me pa s haldolom in olanzapinom. Psihiatrija me smatra za nasilnega, nevarnega in agresivnega “pacienta”. Kaj sem pa počel? Nič posebnega, občasno kakšne odštekane scene. Recimo, ko so bili vsi v kuhinji sem zagrabil nož in rekel zdaj grem pa ven hudiča zaklat.

Že po tem kar pišeš po monu je jasno, da so tvoji bližnji preživljali pravi pekel ob tebi in ga še vedno.

Nekje 3-4 mesece. Ampak mi je pustilo posledice in sem se še eno leto nekako vzpostavljal, ko sem že nazaj delal. Po enem letu pa pol sem nekako tam tam, vendar malo drugače, ne znam opisati. Stalno imaš prisoten malo strah da se ti poslabša…še posebaj če imaš vmes veliko odgovornosti kot so družina, otroci, dom, služba, psi, ipd…ne želiš odpovedati in zatajiti vse ki so ‘odvisni od tebe’. No saj filozofsko niso. Ampak realno otroku starša ne more nadomestiti nihče! Enostavno moraš biti tam za njega! In v družini težko ohranjaš svoj položaj če recimo ne zmoreš več v službo! Tudi sam sem mlajši imel tisoč želja. Danes pa zelo malo, da ne rečem samo zdravje, ker vse ostalo je potem možno.

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close