Najdi forum

Splash Forum Arhiv Ženski in moški čvek Kraja Sintal

Kraja Sintal

M.Tacher in G.Bush sta postavila temelje tej krizi, ki smo ji priča danes, ravno ona je potolkla sindikate, ki so se upirali in so takrat želeli sistem zapeljat v neko drugo smer pa jim žal ni uspelo…. :/ Mi smo si predstavljali, da bomo s tem, ko se bomo osamosvojili postali (nekoč) enakopravni del zahodne družbe, a zahodni kapitalistični družbi to ni interes in nam je ponudila, da smo lahko njeni hlapčki in to so naši politični bebčki z navdušenjem sprejeli v zameno, da so sami v lastne žepe pobasali nekoč skupno družbeno premoženje in oropali narod ter ga naredili za hlapce….. :/

Tudi če dobijo te tatiče in jih strpajo v arest, upam vsaj, da so dobro skrili ta denar, ker v času, ki ga bodo preživeli v zapahi z običajnim delom ne bodo prislužili takega kupčka in ko bodo prosti jim bo kupček ostal….. :/
H. je kradla umrlim pa je menda dobila 2leti ;)[/quote]
B. Đorđevič (ribja ćorba( nam je cca 1992 napovedal, da bomo “bećki konjušari”)) — sami smo si zrihtali, da tudi za Dubajske drekpuce nismo.
Hilda, Ivan, Bine … so samo “produkt” naše birokracije!! sami po sebi niso “lopovi” (OK Hilda je tatič) — ampak vseh, ki so sproducirali tako idijotsko, kilavo … zakonodajo in vseh na vrhovih bank … teh pa ni nikjer!!!
In tega FOLK ne doume!! – da ima v žlahti prof. dr. … ki mi je zajebal državo s tem, kakšno zakonodajo je predlagal!!
NOBEN zakon ne predpisuje sankcij za recimo: manipulativno / koristoljubno prevzemanje “družbenega” premoženja. Vsa zakonodaja je v smeri omogočanja “osebnega” prevzema — skratka, pušnili smo že 1992_tega.

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.--.-.-.- [sup]"If you want to win you must not lose"[/sup] – [sub][i]Number One[/i][/sub]


Torej je Amerika, kot najbolj zadolžena država na svetu, tudi najbolj socialistična ?
Oziroma, kdaj je Amerika sploh imela socializem, da ji je zmanjkalo lastnega denarja ?


Jaz se s tem ne bi strinjal.
Cele dneve delaš, pa še preživeti ne moreš…..Hujše kot v suženjstvu.
Mogoče imaš zato asociacije na ovce. 🙂


ojej … M Tacher je rekla nekaj v smislu, da socializma zmanjka takrat kot TUJEGA denarja.
o ponesrečenem lastninjenu (aka tajkunih) ne bova prišla kmalu skupaj (ob tem je namreč mnogo ljudi zaslužilo, ko se jo odkupilo njihove certifikate, delnice … in ji zapravilo za UVOŽENE dobrine (avtomobile, počitnice ..) — nihče pa ni šel “zraven” v odkup s svojim denarjem.

Koliko je severu / zahodu “sociale” — ja dosti za naše pojme … ampak tam se za lastnika posla vsakdo pretegne — mi pa tistim (npr. Sintal) oporekamo .. kar oni delajo skladno z zakonodajo.
Da imam o slabo zakonodajo in nizke plače so pa kriv i javni sektor in sindikati!!
A se je kateri sindikat kdaj pogajal za npr. minimalca 1.500€???
Hudič je drugej – ne pri tistih, de plačujejo plače[/quote]

No ja, omenjena zgoraj omenjena gospa je kar dobro stisnila določene sloje, da je kapnil denar, o katerem lahko z vidika tega sloja omenjamo kot tuj. Kar pa se zakopnodaje in tega tiče, še enkrat: kraja, izsiljevanje, ožemanje, izkoriščanje ipd. se lahko imenujejo tako dokler se jih pravno ne regulira. Se paravi, da se z zakoni določi komu je to dovoljeno početi, in komu ni.

M.Tacher in G.Bush sta postavila temelje tej krizi, ki smo ji priča danes, ravno ona je potolkla sindikate, ki so se upirali in so takrat želeli sistem zapeljat v neko drugo smer pa jim žal ni uspelo…. :/ [/quote]
Železna lady je podarila VB eno novo šanso. Država je v 70. letih hodila v maloro, tako kot gre danes naša. Liberalizirala jo je, se postavila ob rob zahtevam EU za več denarja, in jo naredila dovolj konkurenčno, da so naslednjih 20 let furali bzre problemov. Imela je dovolj j…, da je šla v vojno na drugi strani oceana, in to takrat, ko ji ni nihče od “pomembnih” garantiral nobene podpore … Je zdržala pritiske sindikatov in uničila industrijo, ki ni bila konkurenčna, tako da so bila ta območja in ljudje prisiljeni se preusmeriti v bolj konkurenčne dejavnosti.

Ženska ni naredila vse briljantno, ampak je nedvomno perla v primerjavi z drugimi politiki. .

No, enkrat se pa vendarle strinjava… Kaj je socialna država drugega kot regulirana kraja in izkoriščanje tistih, ki delajo, zato da se denar pretaka k unim, ki ne delajo ali pa delajo manj? 😀

Žal tukaj nobeno zgovarjanje na pokvarjene politike ne pomaga. Slovencem se dogaja točno to, kar so hoteli. Državni intervencionizem v gospodarstvu, bog ne daj kaj prodati tujcem, sociala, sociala, sociala…In to vodi…tako je..po poti Venezuele, Belorusije, Severne Koreje, kjer je vse državno, ljudje pa delajo za drobiž.

Mi smo nastajanje nove Švice zajebali že na risalni deski na začetku, ker smo si domišljali, da bomo dobro živeli na račun državnega gospodarstva, turizma in socialne države. Mi je prav žal, ampak strahopetni ziheraši si ne zaslužijo dobrega standarda. In zato smo, kjer smo.

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -

No, enkrat se pa vendarle strinjava… Kaj je socialna država drugega kot regulirana kraja in izkoriščanje tistih, ki delajo, zato da se denar pretaka k unim, ki ne delajo ali pa delajo manj? :D[/quote]

No ja, kakor si razlagaš. Socialna država je lahko tudi vračanje sredstev k njihovemu izvoru. Sicer pa že zelo dolgo več ne služijo najbolj tisti, ki delajo, temveč tisti, ki vlagajo oz. z vložki trgujejo.

No ja in v državahm, kjer je pretežno tuj kapital, se domačinom cedita med in mleko. Še posebej, ko tudi pogledamo kam v J. Ameriko. Pa tudi Švica ni ravno poznana po tujem kapitalu, če odmislimo tistega, ki so ga skozi celo zgodovino nanosili tja v banke, vključujoč med vojno populjene zlate zobe taboriščnikov.

No, enkrat se pa vendarle strinjava… Kaj je socialna država drugega kot regulirana kraja in izkoriščanje tistih, ki delajo, zato da se denar pretaka k unim, ki ne delajo ali pa delajo manj? :D[/quote]

No ja, kakor si razlagaš. Socialna država je lahko tudi vračanje sredstev k njihovemu izvoru. Sicer pa že zelo dolgo več ne služijo najbolj tisti, ki delajo, temveč tisti, ki vlagajo oz. z vložki trgujejo.[/quote]

Ja no, potem pa legalizirana kraja tistim, ki vlagajo …. 😀

No ja, kakor si razlagaš. Socialna država je lahko tudi vračanje sredstev k njihovemu izvoru. Sicer pa že zelo dolgo več ne služijo najbolj tisti, ki delajo, temveč tisti, ki vlagajo oz. z vložki trgujejo.[/quote]

Ja no, potem pa legalizirana kraja tistim, ki vlagajo …. :D[/quote]

Ne vidim problema, če so tudi ti, ki vlagajo, ta sredstva legalno pokradli.

Ja no, potem pa legalizirana kraja tistim, ki vlagajo …. :D[/quote]

Ne vidim problema, če so tudi ti, ki vlagajo, ta sredstva legalno pokradli.[/quote]

No, pa sva pri vprašanju, kdo je prvi kradel. Legalno seveda, da ne bo pomote. Vse stoprocentno legalno…

. A rešiva s pištolnim dvobojem kot v vesternih? 😀

Za vse tiste, ki pametujete, da nihče nikogar z orožjem ne sili v delo za minimalca in da je preveč sociale in socialcev, ki menda živijo na vaš račun: tudi vas nihče s pištolami ne prisiljuje, da plačujete davke , da živite v državi, ki jo menda vodijo sindikati in da hodite v službe delat za lenuhe in podpirance, kakor se imate navado izražati. To je vaša svobodna odločitev. Če vam ne paše, greste lahko tudi sami živet na socialo ali pa v kako deželo tretjega sveta, kjer ne poznajo socialnih programov. Tam vam bo zagotovo bolje. Na svetu je toliko držav še tršega kapitalizma od našega, da vam res ne bi smel biti problem najti zatočišče in srečo v kakšni od njih, če vam slovenski “socializem” ne paše. Toliko možnosti se vam ponuja, vi pa še kar čakate, kako se bo država spremenila po vaših pričakovanjih in zamislih. Še kar čakate, da vam bo država prinesla srečo v življenje, namesto da bi sami kaj storili in spremenili v življenju. Nihče vam ne drži cevi na čela, da morate živeti življenja kot jih: da delate za druge, plačujete davke ali da prebivate v postsocialistični Sloveniji, namesto v postthatcherijanski Britaniji. Z jamranjem ne boste ničesar dosegli.

Ne vidim problema, če so tudi ti, ki vlagajo, ta sredstva legalno pokradli.[/quote]

No, pa sva pri vprašanju, kdo je prvi kradel. Legalno seveda, da ne bo pomote. Vse stoprocentno legalno…

. A rešiva s pištolnim dvobojem kot v vesternih? :D[/quote]

Leva opcija sigurno ne, saj se resno pojavi šele nekje v 19. stoletju, z izjemo Jezusa, ki pa menda tudi ni kradel. 🙂

Točno tako! Boom, ne gre za med in mleko, ampak če tujec prevzame firmo, jasno odreže vrhove (kar pa našim ne diši), ohranijo se delovna mesta in proizvodnja šiba dalje. Definitivno raje delam za tujca, kot skorumpiranega Slovenca.

Točno tako! Boom, ne gre za med in mleko, ampak če tujec prevzame firmo, jasno odreže vrhove (kar pa našim ne diši), ohranijo se delovna mesta in proizvodnja šiba dalje. Definitivno raje delam za tujca, kot skorumpiranega Slovenca.[/quote]Pred 2vset.vojno je bilo premoženje v lasti tujcev, smo delali v NJIHOVIH tovarnah za neko mezdo. Okolje, družba v kateri so ti obrati stali ni imelo kaj veliko od tega.
In danes se zgodovina ponavlja tudi zavoljo takih, ki jim je vseeno kam odide dobiček podjetja…. :/

Ni težava v lastništvu, težava je v tem kako odteka denar (potrdila o opravljenem delu) iz podjetja in tu ni razlike naši/vaši/tuji/domači…. Se pa ta logika držanja črede na kupu, s pridom uporablja/izrablja na vseh staneh, da se preusmeri pozornost, ko si nekdo polni lasten žep….. 🙁

******** [i]Ne govoriš ničesar, o čemer je vredno govoriti, če s tem nikogar ne vznemiriš. (Galvin K.)[/i]

Govorim za firme, ki so na robu propada. Ne vem že za katero so se Rusi zanimal (mam na koncu jezika!) pa so naši zavrnili (ker jim jasno ne diši, da se bo vodstvo zamenjalo), bodo rajši sprožili stečajni postopek kot rešili firmo in zaposlene. Ma, sam šus v glavo takim!!

Saj to je naša stvarnost, firmo izmolzejo in pripeljejo na rob propada, potem še odglumijo neuspelo prodajo podjetja, da lahko izropajo še kar je ostalo, ljudi pa zmečejo na cesto….

Le vkup, le vkup uboga gmajna…… 😉

******** [i]Ne govoriš ničesar, o čemer je vredno govoriti, če s tem nikogar ne vznemiriš. (Galvin K.)[/i]


no,jst mu tudi privoščim!


no,jst mu tudi privoščim![/quote]

me zanima kako “privoščljiva” bosta sedi, ko vama kdo ukrade bicikl
zaenkrat je Sintal privat firma. Niti ni kupljena preko certifikatov, lastninjenja …

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.--.-.-.- [sup]"If you want to win you must not lose"[/sup] – [sub][i]Number One[/i][/sub]

Točno tako! Boom, ne gre za med in mleko, ampak če tujec prevzame firmo, jasno odreže vrhove (kar pa našim ne diši), ohranijo se delovna mesta in proizvodnja šiba dalje. Definitivno raje delam za tujca, kot skorumpiranega Slovenca.[/quote]

Nič nimam proti, če se prodaja tujcem, vendar ne, da se razprodaja (namerno uničuje, da bi se nižala cena) ali da se prodaja popolnoma vse. Celo Nemci so določena podjetja, ki so strateškega pomena in so zašla v težave, raje dokapitalizirali kot da bi jih prodali. Problem prodaje pa je velikokrat tudi ukinjanje lastne pameti podjetja, torej razvoja ali selitev le-te k sebi, tu pa bi imeli samo proizvodnjo, ki jo po potrebi lahko hitro preselijo tudi kam drugam.

ne morem nikamor, ker mi MIMO moje volje država pobere za zdravstvo, penzije, neko socialo, … ravno toliko, da mi zmanjka za letalsko karto.

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.--.-.-.- [sup]"If you want to win you must not lose"[/sup] – [sub][i]Number One[/i][/sub]

Predal se je….

toliko na temo “podpore” tatiču: podpirali ste pusija … ptiči istega perja v svoji jati ☻

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.--.-.-.- [sup]"If you want to win you must not lose"[/sup] – [sub][i]Number One[/i][/sub]

Desc je prepošten! Mene samo zanima kje je izpuhtela razlika med njegovo številko (650 jurjev) in številko, ki jo je navedel Sintal???????
Ko ga prvič srečam v Kamniku bo dobil za pir!!!

NE RABIM POTRDILA, DA SEM NEUMEN, IMAM POTRDILO O DRŽAVLJANSTVU!


da ne bosta oba preje na Dobu kot on v Kamniku ☺☺☺☺

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.--.-.-.- [sup]"If you want to win you must not lose"[/sup] – [sub][i]Number One[/i][/sub]

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close