Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek KONDENZ NA OKNIH

KONDENZ NA OKNIH

v spalnici imam letos hud problem s kondenzom. Zadnje dneve je zjutraj celo okno zarošeno prejšnja leta se mi to ni dogajalo. Vlaga v prostoru je okoli 40{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, vsak dan zračimo (zjutraj ko vstanemo , popoldne ko se vrnemo domov in zvečer pred spanjem). Za nameček se mi v enem kotu občasno dela še plesen (pri 40{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} vlažnosti?!). kaj naj naredim? kako “zrihtat” ta kondenz, zakaj mi nastaja plesen (kot, v katerem nastaja, je kot med zunanjo in notranju steno, nad nami je še eno stanovanje)?

prvič lahko da okno dobro ne tesni, drugič odvisno koliko je toplo v spalnici, če se da odpri gretje na ful da se prostor fino pregreje , pa 40 °vlažnost v prostoru , to je kar precej , po moje je prehladno v prostoru in skozi okno nekje piha .. vglanem težko je takole na pamet govort 🙂

Moder je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

Kondenz se nabira pri plastičnih oknih,ker preveč tesnijo.Vtem vremenu,ki je zdaj,normalno,da prezračimo ampak glede prezračevanja vlage nima to nobenga haska,ker je zunaj večja vlaga kot v prostoru.Kot ti je svetoval zgornji svetovalec.Prostor pregret,če imaš plastična okna pa pusti rahlo priprt zgornji del okna.Drugače pa počakaj na bolj ugodno vreme,ko bo bolj suho in manj vlage v zraku,plesen pa zato,ker suh zrak ne kroži po prostoru,ker ga ni.
Nas ima veliko tak problem pozimi.

Kondenz se nabira, če je dobro zatesnjeno, ker vlaga nima kam iti. V zimskem času je to problem, ker je razlika med zunanjo in notranjo temperaturo velika. Mi do letos, dokler nismo zamenjali stekel in dali termopan, nikoli nismo imeli težav z vlago. Sedaj to rešujemo z razvlaževalci (Ceresit), ki full pomagajo. Ker se nam to dogaja samo pozimi, nismo šli v investicijo električnega razvlaževalca, drugače pa je tu ta dobra rešitev.

http://vancka.moj-album.com/

Imamo enak problem že nekaj let , pa je novogradnja, zato moramo zaradi plesni vsake 2 leti pleskati. Letos sem kupila lovilce vlage: dobiš v mercurju, mavrici… Gre za solne tabletke, ki ‘lovijo’ vlago: nase vležejo vodo in se ob tem topijo, tekočino zavržeš. Bomo videli, če bo pomagalo.

rešili z rezanjem lukenj fi 12 v strop v spalnih prostorih!
Absolutni uspeh!

Ali milahko poveš kaj je to oz. pošlješ kakšen link in kdo to naredi (izvajalca)?

medo, se ti zdi, da je 40{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} veliko? po netu gledam, da naj bi bila vlaga med 50-60{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} . Je pa res, da zvečer po zračenju (ko pade vlaga na 20{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}), zalaufam vlažilec, da prileze zopet na 40{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, ker sicer ima otrok zaradi bronhitisa težave.

okna so lesena, v spalnici je čez dan cca 23°, ponoči pade na cca 18°. Proti jutru pade tudi vlaga na cca 33{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}.

Ali milahko poveš kaj je to oz. pošlješ kakšen link in kdo to naredi (izvajalca)?[/quote]

To naredi nekdo, ki se ukvarja z rezanjem betona! Na spodnji strani smo s silikonski lepilom zalepili rozeto, ki ima možnost regulirati pretok zraka (5€ v mercatorjevi tehniki) Na zgornji strani pa mrežo, ki preprečuje vstop mrčesu!

Iz katerega dela Slovenije si?

Spimo pri odprtih (ali vsaj v najhujšem mrazu pozimi samo rahlo priprtih) oknih in nikoli nismo imeli problema z vlago.
Seveda pa tudi zapremo gretje v spalnicah.

Nisem iz Slovenije, no nekoč bila, sedaj pa živim na Hrvaškem in nikakor rešiti problem s kondenzom in plesnijo. Sem pa zadnjič gledala na TV nekaj kar nekako vtikajo v strop ampak nisem čisto razumela kaj in kako!?
Pa je blok no (urbana vila) kakor pravijo stara 8 let in imamo že 3 leta problem s kondenzom in pa plesnijo. Imamo pa namreč pol stanovanja pod teraso (zgoraj ima sosed teraso) in je to nekako naša streha. Verjetno ni dobro izolirano in kaj pa vem kaj še.

ja sorči, mal sem se zakalkuliral pri procentih , 40 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} res ni veliko , tvoje trditve 50-60{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} kar držijo ja. :))

medo, se ti zdi, da je 40{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} veliko? po netu gledam, da naj bi bila vlaga med 50-60{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} . Je pa res, da zvečer po zračenju (ko pade vlaga na 20{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}), zalaufam vlažilec, da prileze zopet na 40{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, ker sicer ima otrok zaradi bronhitisa težave.

okna so lesena, v spalnici je čez dan cca 23°, ponoči pade na cca 18°. Proti jutru pade tudi vlaga na cca 33{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}.[/quote]

Moder je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

kakšno pa imate potem temperaturo v spalnih prostorih? Mi namreč imamo čez dan radiatorje zaprte, odpremo jih pozno popoldan na čisto minimalno, vmes zračimo odvisno do temperature zunaj, trenutno cca 5 ur na dan…. pa imamo sedaj 17 stopinj v spalnici. Ko so okna odprta pade na 14, pa najbrž bi še več, če jih ne bi zaprla.

SIcer z vlago nimamo problema. Zanima me samo zaradi temperature. Namreč čez zimo ne upamo imeti cel dan in noč odprtega okna, ga imamo pa sicer nekje od marca pa do novembra, odvisno od temperatur zunaj.

kakšno pa imate potem temperaturo v spalnih prostorih? Mi namreč imamo čez dan radiatorje zaprte, odpremo jih pozno popoldan na čisto minimalno, vmes zračimo odvisno do temperature zunaj, trenutno cca 5 ur na dan…. pa imamo sedaj 17 stopinj v spalnici. Ko so okna odprta pade na 14, pa najbrž bi še več, če jih ne bi zaprla.

SIcer z vlago nimamo problema. Zanima me samo zaradi temperature. Namreč čez zimo ne upamo imeti cel dan in noč odprtega okna, ga imamo pa sicer nekje od marca pa do novembra, odvisno od temperatur zunaj.[/quote]

Pojma nimam, kaka je temperatura… popoldan zapremo okna, odpremo radiatorje in kontra, ko gremo spat.
Vsaj zdaj, pozimi, ko pa je malo bolj toplo, pa sploh ne odpiramo radiatorjev.
Le ko res pade mraz, tam -15 in še hladneje (sem doma v okolici SG), zvečer samo zapremo radiatorje in ali rahlo pripremo okno ali pa pripremo vrata na hodnik.

V zakurjeni spalnici in neodprtem oknu enostavno ne morem spati, nihče od nas, se zbujamo sredi noči, ker primanjkuje zraka 🙁

Tudi mi smo manj kot eno leto v novi hiši. Plastična, dobrotesna okna, na strešnem oknu v spalnici pa pri temperaturah nekaj pod minusom zunaj, teče z njega po steni navzdol. Tako, da imamo na steni “štrajfne”. V spalnici je temperatura vedno okrog 20 st., redko več.
Tudi v kopalnici imamo strešno okno, pa ni tega problema.

Imate kakšno idejo?

Pri meni v hiški je bila že prej plesen, ki sem jo škropila enkrat letno s Cloxom. Letos sem zamenjala okna za plastična in je kar teklo z njih, dobesedno se je vsake toliko časa zlil potoček na tla. Zdaj pa imajo v GA eno akcijo in sem kupila Zibro razvlaževalec. V spalnici je bila 75{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} vlaga! V petek sem ga prvič prižgala za dve uri in do danes okno skoraj ni bilo mokro. Se mi zdi, da je tudi bolj toplo. Zadovoljna.

To je minimalno! Zdrava vlažnost v prostoru je od 40{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} do 60{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} !

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close