Komunikacijska orozja
Meni zelo drag eksistancialističen pisec Sartre se je ukvarjal v omenjenem delu s čustvi in ne zgolj z občutki pri čemer je izpostavil, da ljudi ne vodi razum, determinirani procesi pač pa čustva, ki so kot čarovnija….sicer ga rada berem, toda ne vem če je ravno to bil njegov namen, da je izražanje občutkov otročje, pač pa je le opozoril na to, da ko nam svet več ne paše v katerem živimo, da je čas za osebnostno transformacijo in pri tem nam ravno lahko pomagajo lastna čustva.
Moje stališče o izražanju občutkov je, da si ljudje ne naredijo nobene usluge, če o svojih občutjih molčijo v zasebnem življenju; nasprotno pa je v poklicu in v službi, tam ni mesta za te debate, je bolje zadržati vse zase.
Marko, ženska praviloma molči takrat, ko kuha mulo. Ni naravno za žensko, da molči. :)))[/quote]
Saj Antilopa ima tudi prav. Človek, ki ne govori o svojih občutkih, kuha mulo. Podobno kot otrok, ki je užaljen.[/quote]
Kuhati mulo pomeni z molkom kaznovati. Ni nujno molk že kazen za slabe občutke. Lahko je obrambna reakcija – beg v sebe – pred (čimerkoli pač že).
Marko, ženska praviloma molči takrat, ko kuha mulo. Ni naravno za žensko, da molči. :))) [/quote]:)))To pa drži kot pribito! :))
Ko se ženska ne želi več pogovarjat…. takrat se je že poslovila od vseh upov, načrtov, ki jih ima s tabo.
Ko moški obmolkne samo v sebi razpreda in išče rešitve. Iz njene perspektive je to grozno in potem sili vanj z “pomembnimi” vprašanji, ker ženska se sprošča z govorjenjem, da (skoraj 😉 vse na zvočnik kar se ji plete po glavi in lahko si srečen, dokler si ti tisti, ki se mu želi zaupat. Nekateri pa to dojemajo kot kazen…. :/
Saj tudi sam ne izključujem čustev kot takih. Samo nekateri ljudje postanejo užaljeni, če jim daš vedeti, da tvoja “čarovnija” ne vključuje njih. To potem vodi, do raznih čustvenih izsiljevanj, žaljenja, itd.[/quote]
Vem, toda moje izkušnje so takšne, da nekaterim ne dam popolnoma nič vedeti pa kar trmasto molčijo, takšne bolj težko razumem, sprejemam.
Marko, ženska praviloma molči takrat, ko kuha mulo. Ni naravno za žensko, da molči. :))) [/quote]:)))To pa drži kot pribito! :))
Ko se ženska ne želi več pogovarjat…. takrat se je že poslovila od vseh upov, načrtov, ki jih ima s tabo.
Ko moški obmolkne samo v sebi razpreda in išče rešitve. Iz njene perspektive je to grozno in potem sili vanj z “pomembnimi” vprašanji, ker ženska se sprošča z govorjenjem, da (skoraj 😉 vse na zvočnik kar se ji plete po glavi in lahko si srečen, dokler si ti tisti, ki se mu želi zaupat. [/quote]
Resnično. Si kar zadel z razlago. Tu pa še jaz nimam kaj za popravit. 🙂
Kaj pa so konkretne zadeve v nekem primeru? Za nekoga, ki je užaljen, se konkretne zadeve morda njegovi občutki. :))
In zakaj misliš, da bi jih morala razumeti in/ali sprejeti?[/quote]
Zato, ker imam rada ljudi, zato.[/quote]Joooooj Z_S ne smeš imet vseh rada, kaj ti pa je?
Eni smo vendar poročeni…… 😉 :))))
Ti ne boš videla nebeškega kraljestva, če bo šlo tako naprej 😀
Zato, ker imam rada ljudi, zato.[/quote]Joooooj Z_S ne smeš imet vseh rada, kaj ti pa je?
Eni smo vendar poročeni…… 😉 :))))
Ti ne boš videla nebeškega kraljestva, če bo šlo tako naprej :D[/quote]
Sem se pripravljena odpovedati nebeškemu kraljestvu za to, da mi bo na zemlji dobro 😀 No, iz tvojega posmeha pa je razumeti, da je moje pojmovanje imeti ljudi rad povsem drugačno od tvojega….pokvarjenec 😀
Zato, ker imam rada ljudi, zato.[/quote]
Saj jaz imam tudi rad ljudi. Samo ne vseh enako. Te razlike so pač “čarovnija” :))[/quote]
Pa imaš tak primer v svojem življenju, da imaš nekoga rad, ti veliko pomeni, a tisti človek pa ne govori s tabo – imaš? Đabe v takih primerih čarovnija, je bolje da je ne bi bilo.
Joooooj Z_S ne smeš imet vseh rada, kaj ti pa je?
Eni smo vendar poročeni…… 😉 :))))
Ti ne boš videla nebeškega kraljestva, če bo šlo tako naprej :D[/quote]
Sem se pripravljena odpovedati nebeškemu kraljestvu za to, da mi bo na zemlji dobro 😀 No, iz tvojega posmeha pa je razumeti, da je moje pojmovanje imeti ljudi rad povsem drugačno od tvojega….pokvarjenec :D[/quote]Aaaaaaaaaa, ne, ne, moje besede niso nič pokvarjene, lepo prosim. Kakšne so bile tvoje misli ob prebranem se pa da slutiti/razbrati…. hi,hi,hi…
Pa ni to bil posmeh, to je bila nakazana pot po kateri naj bi šla, da ne boš pogubljena… :))))
Hvaležnost pa taka…. 😀
Sem se pripravljena odpovedati nebeškemu kraljestvu za to, da mi bo na zemlji dobro 😀 No, iz tvojega posmeha pa je razumeti, da je moje pojmovanje imeti ljudi rad povsem drugačno od tvojega….pokvarjenec :D[/quote]Aaaaaaaaaa, ne, ne, moje besede niso nič pokvarjene, lepo prosim. Kakšne so bile tvoje misli ob prebranem se pa da slutiti/razbrati…. hi,hi,hi…
Pa ni to bil posmeh, to je bila nakazana pot po kateri naj bi šla, da ne boš pogubljena… :))))
Hvaležnost pa taka…. :D[/quote]
Ti si mi očital, da ste nekateri poročeni, tako da kaj se zdaj vlečeš nazaj, hm?
Pogubljena? To sem že.
Na srečo nimam. Vsi, ki mi kaj pomenijo normalno komunicirajo z mano :))[/quote]
Imaš pa srečo, tekom življenja sem že naletela na nekaj ljudi, ki čustveno manipulirajo in na to, ko ugotovijo, da to pri meni ne gre, se kar oddistancirajo, molčijo pa ne vem čemu je to potrebno, ali je res tako težko ali nezanimivo živeti brez igric, pretvarjanj; nekateri ljudi res težko razumem, po drugi strani pa mi razum prigovarja, da jih naj pustim pri miru, toda čustev res ne morem kar tako izklopiti, ugasniti, predelati.
Očital? Samo opomnil, da moraš bit bolj previdna v svojih izjavah… saj veš v… mislih, besedah in dejanjih…. :)))
Še je čas, da se spreobrneš in se pokesaš za nečedne misli….. :D[/quote]
Hehe…če bi se tebi spovedala, mi tako ali tako ne bi dal odveze ali pa neko tako, ki ne bi temeljila na molitvah, kajne? 😀
Forum je zaprt za komentiranje.