Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Koliko vam po navadi plačajo za stalni naslov na leto?

Koliko vam po navadi plačajo za stalni naslov na leto?

Sprašujem za Ljubljano. Koliko vam torej na leto plačajo za stalni naslov na vašem naslovu?

Vem, da so eni tako dogovorjeni, da imajo tsko naslov – pač plačan.

1000eur.

Delajo itak v tujini

Odgovor na objavo uporabnika
Naslov, 05.09.2025 ob 11:41

Sprašujem za Ljubljano. Koliko vam torej na leto plačajo za stalni naslov na vašem naslovu?

Vem, da so eni tako dogovorjeni, da imajo tsko naslov – pač plačan.

Pomoje to ni hec, zna priti do zapleta npr če hočeš prodati svoje stanovanje ali se jih kakorkoli drugače znebiti iz svojega naslova.

Policija, csd, lahko tole mal preverite. Ker jaz imam pol kufer tega, res.

Odgovor na objavo uporabnika
Micika654, 05.09.2025 ob 12:35

Policija, csd, lahko tole mal preverite. Ker jaz imam pol kufer tega, res.

jim ni v interesu preverjati. SkorajzevecinskivSlo se na javnih FB straneh (npr. kjer se oddajajo stanovanja) dogovarjajo, s pravimi imeni in priimki …  ‚Trebam prijavu na Jesenicama.’ ‚Mozes kod mene v Ljubljani.’ … Itak ni kontole=interesa.

Kaj? Kdo komu plača?

Kakšen dodaten denar za dopust bi čisto prav prišel…

Vem za eno tako požrešno tepko, ki je zaradi nekaj keša morala rubežnikom dokazovati, da je lastnica stvari v svojem stanovanju. Ni šlo gladko in je bila v krepkem minusu.

pri najemih je tako, da je to tržna najemnina + 100 eur mesečno za začasni naslov ali pa + 200 eur mesečno za stalnega

ampak za stalnega moraš vseeno prekleto paziti komu ga daš in imeti scenarij, kako se ga boš enkrat odkrižal

Odgovor na objavo uporabnika
Ni denarja, 05.09.2025 ob 15:18

Vem za eno tako požrešno tepko, ki je zaradi nekaj keša morala rubežnikom dokazovati, da je lastnica stvari v svojem stanovanju. Ni šlo gladko in je bila v krepkem minusu.

Itak, da ni racunice. Ne samo stroski ob dokazovanju lastnistva stvari. Tipi delajo pizdarije, ti pridejo plavcki na vrata. Te dobijo, da jim omogocas nezakonito prijavo bivalisca in si denarno kaznovan. Zelis prodati ali oddati stanovanje, s prijavljenim na naslovu folk ne zeli kupiti, postopki odjave bivalisca lahko trajajo tudi vec kot leto, ce prijavljeni ne sodeluje. Kako jih bos nasel? V Avstriji? Nemciji? Svici? Na Svedskem? Al jim bos pozval k odjavi s pismom, na svoj naslov, kjer baje zivijo ?

Odgovor na objavo uporabnika
Vidalli, 05.09.2025 ob 15:30

pri najemih je tako, da je to tržna najemnina + 100 eur mesečno za začasni naslov ali pa + 200 eur mesečno za stalnega

ampak za stalnega moraš vseeno prekleto paziti komu ga daš in imeti scenarij, kako se ga boš enkrat odkrižal

Pri najemih ni tako. Pri najemih je tako, da najemnik lahko brez vednosti ali dovoljenja lastnika z najemno pogodbo prijavi stalno bivališče.

Odgovor na objavo uporabnika
ddddd506, 05.09.2025 ob 20:07

Pri najemih ni tako. Pri najemih je tako, da najemnik lahko brez vednosti ali dovoljenja lastnika z najemno pogodbo prijavi stalno bivališče.

Stalno Ne, začasno Ja.

Lastnik nepremicnine lahko da ‚blokado’ na prijavo bivalisca na upravni enoti, kar pomeni, da ima samo on pravico prijavljati bivalisce najemnikom. Najemnike v tem primeru prijavi sam, torej se mu ne morejo proti njegovemu dovoljenju prijaviti za stalno, kar je cela stala, ce jih vrze ven, sami pa se iz naslova ne odjavijo.

Kaj pa prijava stalnega naslova v Avstriji, kakšne so ugodnosti?

1000 eur letno +glas na županskih volitvah. Komu- politični bandi, ki nastavlja župana. V stanovanjih, ki so last stanovanjskega sklada.

In potem ljudje zmotno mislijo,  da je trgovina z ljudmi prostitucija in nezakonit prehod meje,  ipd.

Odgovor na objavo uporabnika
Nope, 05.09.2025 ob 20:13

Lastnik nepremicnine lahko da ‚blokado’ na prijavo bivalisca na upravni enoti, kar pomeni, da ima samo on pravico prijavljati bivalisce najemnikom. Najemnike v tem primeru prijavi sam, torej se mu ne morejo proti njegovemu dovoljenju prijaviti za stalno, kar je cela stala, ce jih vrze ven, sami pa se iz naslova ne odjavijo.

Lahko daš link do kakšne uradne strani, da si preberemo o tej “blokadi”?

Odgovor na objavo uporabnika
uluru588, 05.09.2025 ob 21:42

Lahko daš link do kakšne uradne strani, da si preberemo o tej “blokadi”?

https://e-uprava.gov.si/si/podrocja/vloge/vloga.html?id=6485&lang=si

Da se razumemo, govorimi o urejenih primerno opremljenih stanovanjih ( ne nekih luknjah zasilno renoviranih z opremo iz 80ih) Oddaja se uradno  s pogodbo , popisom inventarja in primerno visoko varščino.  Na pol leta greš pogledat, če je umazano/ stene, ali se skrbi ali ne za stanovanje , zato prvič tudi skleneš pogodbo za 6 mesecev. Če je vse ok se podaljša , če ne adijo.

V pogodbi so pa klavzule. Ena je vezana tudi na naslov. V kolikor ima prijavljeno stalno prebivališče, in gre, se varščina vrne šele ko prinese potrdilo UE o odjavi iz naslova.

 

Odgovor na objavo uporabnika
kakšna blokada, 05.09.2025 ob 21:59

Da se razumemo, govorimi o urejenih primerno opremljenih stanovanjih ( ne nekih luknjah zasilno renoviranih z opremo iz 80ih) Oddaja se uradno  s pogodbo , popisom inventarja in primerno visoko varščino.  Na pol leta greš pogledat, če je umazano/ stene, ali se skrbi ali ne za stanovanje , zato prvič tudi skleneš pogodbo za 6 mesecev. Če je vse ok se podaljša , če ne adijo.

V pogodbi so pa klavzule. Ena je vezana tudi na naslov. V kolikor ima prijavljeno stalno prebivališče, in gre, se varščina vrne šele ko prinese potrdilo UE o odjavi iz naslova.

 

Kuzlo smo po dobrih treh mesecih nasli in klicali policijo, naj njim razlozi, zakaj je se vedno prijavljena na naslovu, na katerem ne zivi in ni izpolnila svoje prijavne obveznosti in se v 8-ih dneh ni odjavila in prijavila na novem naslovu. Ker je tujka, se je usrala in letela na UE in se koncno odjavila. Ce bi se skrivala, bi lahko postopek trajal vec kot leto dni. Na racun fiktivne prijave naslova mesecno prejema cez 1.000€ mesecne nagrade za lene drolje plus otroske doklade plus dodatek za defektne otroke, ima zdr zavarovanje, ki ga zase in defektne otroke koristi 200%. Briga njo za tistih 1.000€ varscine, ki je ne bo dobila ?

Odgovor na objavo uporabnika
Nope, 05.09.2025 ob 21:57

https://e-uprava.gov.si/si/podrocja/vloge/vloga.html?id=6485&lang=si

Vaše opozorilo samo po sebi ne more preprečiti prijave na naslovu, če so za prijavo izpolnjeni pogoji, ki jih določa Zakon o prijavi prebivališča. Opozorilo je za uradno osebo indic, da je lahko prijava lažna, zato se v posebnem postopku po uradni dolžnosti preverja njena resničnost.

Ali mi lastnik lahko prepove prijavo začasnega ali stalnega prebivališča?

Ne. Najemnikova zakonska dolžnost je, da v kraju prebivanja prijavi začasno ali stalno prebivališče, zato mu je lastnik ne more odreči. Še več, zakon o prijavi prebivališča v 7. in 13. členu izrecno prepoveduje, da bi najemodajalec omejeval prijavo prebivališča najemniku.

 

Da se ti nekdo prijavi na stalno bivališče in naredi kakšno sranje…je zrelo za tožbo države, ker omejuje pravice lastnine da jo prodaš ali karkoli.

Te zadeve se tako dolgo vlečejo. Zakon sam pa ostaja v veljavi. Le kdo je avtor tega zakona?

Nujno bi potrebovali nov zakon ki bi pravično urejal razmerja najemnika in najemodajalca.

Zaščito obeh a nikakor nasilno do lastnika in pravico za najemnika.

Mislim, da je problem, če se prijavi tujka, ali samohranilka, ženska z 20 mačkami itd. Za samske ženske verjetno ni problem dati stalnega bivališča proti letnemu plačilu?

Kot najemodajalec si jaz v najemnih pogodbah, ki so sicer vedno za določen čas, izgovorim tudi svoj lastni odpovedni rok, ki je odvisen samo od moje volje.

Če se najemnik ne bi držal česarkoli, tudi če bi npr. mimo dogovora z mano prijavil začasno ali celo stalno prebivališče, mu pač odpovem najemno pogodbo.

Če ne odjavi svojega prebivališča z naslova, ne dobi nazaj varščine. Jaz pa sprožim postopek za izbris na UE. Hkrati pa seveda stanovanje takoj oddam nekomu drugemu, ki ne rabi prijave prebivališča.

Odgovor na objavo uporabnika
Naslov, 06.09.2025 ob 09:30

Mislim, da je problem, če se prijavi tujka, ali samohranilka, ženska z 20 mačkami itd. Za samske ženske verjetno ni problem dati stalnega bivališča proti letnemu plačilu?

Pa zakaj bi kdo posebej plačeval prijavo bivališča (pustimo zdaj tujce in podobno ob strani)? Zakon izrecno zahteva, da se najemnik mora prijaviti in izrecno prepoveduje, da bi mu to lastnik preprečil. Z veljavno najemno pogodbo te Upravna Enota prijavi na naslovu, to je vse.

 

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 8684, 06.09.2025 ob 09:18

Da se ti nekdo prijavi na stalno bivališče in naredi kakšno sranje…je zrelo za tožbo države, ker omejuje pravice lastnine da jo prodaš ali karkoli.

Te zadeve se tako dolgo vlečejo. Zakon sam pa ostaja v veljavi. Le kdo je avtor tega zakona?

Nujno bi potrebovali nov zakon ki bi pravično urejal razmerja najemnika in najemodajalca.

Zaščito obeh a nikakor nasilno do lastnika in pravico za najemnika.

Ravno obratno je kot se ti zdi. Včasih brez dovoljenja lastnika (pisno ali osebno na UE) kot najemnica nisi mogla prijaviti bivališča. Zakon so potem spremenili, ne vem točno kdaj, tako da je področje bolj urejeno in primerljivo z ostalimi evropskimi državami.

Odgovor na objavo uporabnika
Vidalli, 06.09.2025 ob 09:40

Kot najemodajalec si jaz v najemnih pogodbah, ki so sicer vedno za določen čas, izgovorim tudi svoj lastni odpovedni rok, ki je odvisen samo od moje volje.

Če se najemnik ne bi držal česarkoli, tudi če bi npr. mimo dogovora z mano prijavil začasno ali celo stalno prebivališče, mu pač odpovem najemno pogodbo.

Če ne odjavi svojega prebivališča z naslova, ne dobi nazaj varščine. Jaz pa sprožim postopek za izbris na UE. Hkrati pa seveda stanovanje takoj oddam nekomu drugemu, ki ne rabi prijave prebivališča.

Čisto nič ne bi s tem dosegel, če bi imel “pravega” najemnika. Ti se lahko kurčiš kolikor hočeš, da naj on odjavi svoj naslov in ga hočeš vreči iz stanovanja, ampak on ostaja. Če ga boš nasilno ven vrgel, boš dobil prednostno in izredno hitro tožbo na motenje posesti (lastništvo tu nima veze, dokaz da ima posest, je pogodba o najemu). Sodišča tukaj ne zanima nič drugega, kot to, da je imel pogodbo in si ga ti vrgel ven nasilno. Tip pride nazaj. Potem moraš ti vlagati tožbo za izselitev in to, da si ga hotel izseliti, ker se ni hotel odjaviti iz naslova, je bullshit. Tudi tvoj lastni odpovedni rok, odvisen od tvoje volje, je bullshit.

Realno gledano bi se potem “pravega” najemnika, ki bi ti nabil stroške v višave in ne plačeval več najemnine, znebil v približno 5 letih, po tem, ko bi mu že zdavnaj potekla pogodba, sodni mlini bi pa še vedno mleli. Z ogromno dodatnimi stroški zate.

Ja, zna delovati pri  večini najemnikov, ker se jim ne da bosti s teboj in sodiščem, ampak kot rečeno, naletiš  na enega, ki se bo pa hotel bosti s teboj, pa si najebal za kar nekaj let.

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close