Najdi forum

Splash Forum Arhiv Ženski in moški čvek Koliko ste se ženske res pripravljene potrudit v življenju?

Koliko ste se ženske res pripravljene potrudit v življenju?

Sem si kar mislil, da bo šlo v to smer. Namesto odgovora na preprosto vprašanje, kaj so babnice pripravljene prispevat za doseganje tistih famoznih kvalitet partnerstva, kakšen naj bi bil njihov aktivni prispevek v vsem tem, se spet debata razvija v smislu zahtev do moških. Kako se jasno kažejo zakoreninjeni klišeji ljudske percepcije. In kako lažne so predstave o ženski emancipaciji, moderni ženski, novi generaciji žensk… Vse skupaj je še vedno enak ženski stoični podrejen tradicionalizem, za potrebe časa pač kamufliran v razredčene feministične parole, ki se jih ponavlja zaradi vtisa. Samo brez veze vam je potem jamrat o naporu gospodinjskih opravil, skrbi za otroke in podpiranju vogalov bajte. Oslajen fehtar v mladosti in zagotovljen podrejenec za drugo življenjsko obdobje seveda spadata v osnovno opremo instantnega načrta za življenje. Za drugačno vlogo od te niste niti približno usposobljene. Bo kar prav za vas, da ste zveste tradiciji navidezno posodobljene različice življenjskega sloga vaših starih mam. Odklon od tega zahteva drznost in moč značaja…

En takšen moški, ki mu mora ženska gospodinjit, si kar ti sam. Ja, ja, sej se spomnimo, kako si tukaj napadal ženske, ki so opisovale, da so raje samske, kot da imajo enega, ki mu mora gospodinjit.

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -

Nekaj si zamešal, krščanar. Ti opisuješ sebe. Ja, ja, lahko ti tu glumiš razumevanje do ženskega spola, a vsake tolko se malo izdaš. “Ženksa, ki ve, kje si je mesto”, pa “navdušenje” nad primitivnim miganjem ženskih bokov in tako naprej. Daj daj, en tak zadrt svetohlinski tradicionalist, ki čaka na eno, da jo bo posadil za štedilnik, si kar ti sam. In ti boš s prstom kazal na druge?

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -

Recimo takšen, ki je sposoben sam zase poskrbet. Ki ne rabi ne mamice, ne ženkice, d amu kuha, lika, pere in skrbi zanj. V nasprotju z razvajenim tradicionalistom, ki je iz programa mama servis prešel direkt na žena servis, ali pač to išče.

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -


V primerjavi s tradicionalisti, ki se furajo na “eno porocit + otroke nardit + upati na happy ever after” s(m)o moderni moski “prefriganci”, ki svojega zivljenja nis(m)o pripravljeni podrediti “potrebam” (modernih) zensk.

In other words, a modern man prefers to rent (date, ff, fwb, …) over buying (marrying, living with, etc) unless, or until, a truly wonderful woman comes his way, and even then he’ll think three times before fully committing (with actions not only words) because his life is plenty good as it is… so why would he want to limit his options. :)[/quote]

Če z vsemi ženskami fura isto… a se tega ne naveliča?? Spoznaš eno drugo in trtejo, pri četrti, če imaš isto, iste fore…. pa jst bi se naveličala.. Saj da izgleda ena od druge rahlo drugačna pa vseeno ni tak velik stimulans pa če jih spoznavaš samo do določene meje, gre vse zmeraj po istem kalupu, ali pač? A ni čar ravno globje spoznavanje človeka, mislim tudi pri prijateljstvu in nasploh??

Paradoks, ki ga je izpostavil Fotrov sine, nakar je debata zašla, je tale:

Ženske kljub svoji bojda emancipiranosti še vedno iščejo družinsko idilo tako rekoč s slikanic. To pa z emancipacijo nekako ne gre skupaj. Ženska emancipacija je rodila moško emancipacijo in vendo manj moških, ki so sposobni sami poskrbeti zase, se vidi v tem. Ženskam tako edini partnerji za pravljičarstvo ostajajo bolj ali manj taki, ki rabijo eno, da jim bo kuhala, peglala…Sej, s takimi tudi ženske nazadnje pristanejo skup, ko se jim z njim privlačnejšimi samci dolgoročno ne izide.

Ne poznam ženske, ki bi znala res bit samska. Vsaka mora še malo probat. In to probat po receptih njene matere. Potem s epa ženske čudijo, kot Cigan belemu kruhu, da ni nikjer nobenih smaozavestnih dedcev, ki bi bili pripravljeni plesat, kot one igrajo. Seveda jih ni, nikoli jih ni bilo. Zato posledično pristanejo v tipičnem slovenskem dolgčasu z nekom, ki je podoben njihovemu copatarskemu fotru.

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -

.. emancipacija ne pomeni, da si samska. To sta dva različna pojma. Ne vem zakaj si babnca ne bi, če bi bila emancipirana, želela družine? Kaj pa pomeni copatarski tipček? Je copatarski že zato, če si zaželi kej resnejšega? Ker da bi se kdo v celoti podrejal… ne poznam nobenega.

En takšen moški, ki mu mora ženska gospodinjit, si kar ti sam. Ja, ja, sej se spomnimo, kako si tukaj napadal ženske, ki so opisovale, da so raje samske, kot da imajo enega, ki mu mora gospodinjit.[/quote]
Eh, Spider, če bi bolje bral, sem prav tako že večkrat napisal, da skoraj vsak dan pripravim kosilo, dam prat, sušit…..Jaz ne rabim gospodinje.

Sicer pa jaz nisem napadal takšnih žensk, ki so delavne, ampak bolj tiste, ki jim je vsako delo odveč. Če razumeš razliko……

Zgleda, da nekateri ne razumete kja hočem povedati. Pa ne samo jaz.
In sicer to, da ni problem le v ženskah, ki sanjajo o idili, ampak tudi pri moških. Ne zdi se mi verjetno, da bi se nek vzorec razvil le pri enem spolu, pri drugem pa ne.
Hočem povedati, da je to družbeni problem na splošno, ne pa težava pri ženskah, zaradi česar potem iščete krivdo le pri ženskah.
Kot, da se greste neko bitko, kdo bo sposoben koga podrediti, namesto, da bi delovali skladno in v dobro obeh.


Mislim, da se tudi sam s tem ne strinjaš, da bi ljudje bili ustvarjeni za samsko življenje.
Tudi ti nisi, ker potem sploh ne bi razmišljal o vezanih ženskah…..

Too late, Pandorina skrinjica je bila že odprta..In ja, biti emancipiran in želeti si družine po receptih svojih starih staršev, ki so živeli po nekih drugih načelih..nekako…ne gre skupaj..Naši stari starši so živeli tako, kot so živeli, ker se je pač spodobilo, pa bili so pod vplivom cerkve..in rezultat so dolgoletni zakoni…kjer je bilo pa same sreče bolj malo, če mene vprašaš..

Času ustrezno boste morale imeti pragmatičen pristop k stvari, če boste želele neko obliko duržine, ali pač ekonomskega sostanovalstva.

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -

Kakšna logika je pa spet to, moderator? To z vezanimi ženskami sem ti že zdavnaj razložil, ponovno pa ne bom.

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -

V glavnem debata je pokazala, da so največji sovražniki moške emancipacije kar moški sami, ženske potem samo še pristavijo svoj lonček. Tradicionalisti, fehtarji, cerkvenjaki, potrebneži..pač nikoli ne bodo dovolili, da bi bil ali bi želel biti kdo drugačen od njih. Takega je treba poteptati, po njihovo, prepričati, da se moti, mu obesiti vse, od lenobe naprej.

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -

Kakšna logika je pa spet to, moderator? To z vezanimi ženskami sem ti že zdavnaj razložil, ponovno pa ne bom.[/quote]
Eno je biti ustvarjen, drugo pa biti naučen ali pridobiti neke izkušnje.
In kot naš notranji konflikt, ki nastane zaradi razhajanja med prirojenim in pridobljenim, se potem odraža v razmišljanju in ukvarjanju s tistim česar pravzaprav nočemo.


Kakšna logika pa je to, Spider ?

Z emancipacijo jaz nimam težav. Težave imate samski.
Torej smo za vaše težave krivi mi, ker nimamo težav z emancipacijo. 🙂

Saj pa jaz nikomur ne branim, da si najde žensko s katero bi bil zadovoljen..Ali pač ? 🙂

Recimo takšen, ki je sposoben sam zase poskrbet. Ki ne rabi ne mamice, ne ženkice, da mu kuha, lika, pere in skrbi zanj. [/quote]

Ni nujno, da moški živijo z žensko samo zaradi tega. Torej, da jim žena nekako nadomesti mamo. Mislim, kaj pa tista čustvena komponenta potencialnega odnosa, a to pa ne obstaja kot možnost?

Jaz mislim, da vsi tisti moški, ki jih označujeta za copatarje, napr., niso nič drugačni kar se zmožnosti samostojnega življenja tiče (kuhanje, pranje, likanje…) od vas, ki to niste, ampak so moški, ki želijo žensko zaradi njene ženskosti.

O ja, imaš Z moško emancipacijo imaš ogromne težave, zato pa nas nenehno prepričuješ, da rabimo resno zvezo, d abomo na istem kot ti. tebe je zelo strah, da je dejansko nekdo sposoben živeti sam, strah te je pa zato, ker imaš slabo samozavest in si notranje negotov. ta notranji boj rešuješ tako, da druge prepričuješ, da so taki kot ti, torej nesposobni samskosti.

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -

Spider,

mislim, da Robi ne piše o tem. Da so drugi nesposobni samskosti. Mislim, očitno ste jo. Mislim, da bolj piše, da niste v tej samskosti sposobni biti zadovoljni, oz. srečni.

Vsaj večina, kar jih tle gor piše. Tebe izvzamem. Tebi ne bom ničesar pisala, kar si ali kar nisi. Kje bi si pa upala… 🙂

Mogoče pa še ni prišel čas za ta odklon – emancipacija je navsezadnje proces, ki se ne zgodi čez noč, ampak se razvija skozi več generacij.
Ženska emancipacija mogoče res ne cveti, ampak tudi z moško ni dosti boljše – ta bo zacvetela, ko boste moški lahko povsem obvladovali svoj spolni nagon. Ta pa je močnejši od vas.
Sicer pa: živi in pusti živeti…..

Ta čvek se zmeraj vrača na podobne teme…Če bi bili vsi tako zadovoljni z življenji, ki jih živimo, bi se pogovarjali o čisto drugih stvareh. Tako pa zgleda, da nam vsem nekaj manjka – zavedno ali nezavedno.

O ja, imaš Z moško emancipacijo imaš ogromne težave, zato pa nas nenehno prepričuješ, da rabimo resno zvezo, d abomo na istem kot ti. tebe je zelo strah, da je dejansko nekdo sposoben živeti sam, strah te je pa zato, ker imaš slabo samozavest in si notranje negotov. ta notranji boj rešuješ tako, da druge prepričuješ, da so taki kot ti, torej nesposobni samskosti.[/quote]
Pa ne rabiš vsega ponavljat, če že nimaš boljše ideje. 🙂

Ne vem, zakaj nekateri na debato gledate kot na prepričevanje.


Zato, ker dvomijo v lastna prepričanja. Glasek zadaj v glavi pa ves čas kljuva, da morda le ni vse tako, kot pravijo, da je. 😉 🙂

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345


ker s(m)o komentatorji vedno isti … ☺ pač omejen domet zornega kota ☺

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.--.-.-.- [sup]"If you want to win you must not lose"[/sup] – [sub][i]Number One[/i][/sub]

Dvom v lastna prepričanja…Kakšna fraza…A to je spet iz one knjige PSI?

Smešni ste..tradicionalisti..če še ne opazite…Ko jaz odprem temo, ali razdelam kakšno misel…nikogar ne omenjam osebno tukaj gor…Potem pa prihrumite vi in me začnete…prepričevati..prepričevati..prepričevati….Jaz skoraj nikoli nimam namena tukaj z nekom nekaj se prepucavati skozi replike na repliko. ta dialog si izsilite vi, ko se mi pač da.

Glasek kljuva predvsem vas. Če bi res bili prepričani, da ni nič tako, kot jaz pravim da je, se z mano ne bi ukvarjali. Če smo za nekaj prepričani, da pač ni res, si s tem ne belimo glave.

Če pa kljub svojim bojda bogatim vezam čutite potrebo takih besedovanj z mano, pa priporočam kakšen pregled pri specialistu.

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -

Eh Spider, ne moremo kar tako dovoliti, da ljudje trosijo okrog eno in ista prepričanja, ampak pokažemo, da obstajajo tudi drugačna. Da ljudje, predvsem mladi ne bi izgubili upanja ali pa dobili napačnega vtisa o tem svetu. :))
Jaz osebno se pa ob tvojih komentarjih res ne počutim ogroženega. Le zakaj, če mi nič ne manjka. 🙂

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345


če bi ti tole, kar si naklofal dojel še v prvi osebi … bi bil pa sprejemljiv forumaš ☺☺☺
pssst: itak smo vsi tukaj “pacienti” … zreli za resno obravnavo

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.--.-.-.- [sup]"If you want to win you must not lose"[/sup] – [sub][i]Number One[/i][/sub]

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close