Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Koliko plačate elektrike tisti, ki imate toplotno črpalko?

Koliko plačate elektrike tisti, ki imate toplotno črpalko?

Ja, to me zanima, za koliko se vam je povečala cena elektrike, če imate toplotno črpalko. Znanka je dobila tak poračun za elektriko, da se je za prijeti za glavo. Ne ve, ali je prišlo do napake, ali je za to kriva toplotna črpalka.

Prosim, če mi poveste, koliko plačate elektrike. Hvala.

Če ima slabo bajto potlej je jasno, ne razumem pa zakaj bi poleti nekdo dobil visok poračun čez poletje zaradi toplotne črpalke, da se nisi morda zmotila, da je celo poletje lavfala klimo, katera je tehnično tudi toplotna črpalka, pa da je še imela nastavljeno neko nemogoče nizko temperaturo, potlej je že navadna klima cela bomba, poglejva takole če je delala naprava 24 ur na dan, je porabila 24 kilovatov na dan, 720 na mesec, 6 mesecev je to preko 4000 kilovatov to pa je postavka cca 600€ poračuna.

Ne vem sicer kje živi, ampak ali nimajo avtomatskega poročanja, pri nas Bogu za hrbtom števci sami poročajo vsak mesec.

Če ti povem, da je blo prek 60, pol pa 180e, ti ne pove to nič. Ne vemo kvadrature, izolacije….

Pri nas se ogreva 400m2. Hiša brez izolacije letnik 76, pol sten je povprečno debelih 1m (stari del iz leta 1774), nova okna, 3 slojno steklo. Estrih na podstrehi 5 cm stiropor (koombi plate, lenik 76).

Na letni ravni 4000e plina, klasična peč + 2 šporgeta.

Zamenjali ogrevalni sistem na hibrid, tj TČ + kondenzacijski kotel na plin ( ko Tč postane nerentabilna, oz, ko se pri klasiki vklopijo grelci, pr nas požene plin). + Seveda ostajata 2  šporgeta. Na letni ravni poraba energenta 2300e, ki je pač zdaj sestsvljen iz nekaj porabe plina in nakaj štroma.

Točno, kolk je štroma več v sezoni, sem ti gor napisal, 120e.

Men je važno, da smo na letni ravni z zamenjavo centralne ujeli 1700e

Sistem bo amortiziran v 10 letih.

Še 3 leta, potem pa  se je res ušparalo 1700 na let, ko se bo sistem “odplačal”.

Mogoč se bo še prej, k zdej mamo pa komplet energeto sanirano hišo, to bomo pa vidl maja 2022, kolk se še ujame.

 

 

Odgovor na objavo uporabnika
Covid 2021 LE, 06.11.2021 ob 10:28

Če ti povem, da je blo prek 60, pol pa 180e, ti ne pove to nič. Ne vemo kvadrature, izolacije….

Pri nas se ogreva 400m2. Hiša brez izolacije letnik 76, pol sten je povprečno debelih 1m (stari del iz leta 1774), nova okna, 3 slojno steklo. Estrih na podstrehi 5 cm stiropor (koombi plate, lenik 76).

Na letni ravni 4000e plina, klasična peč + 2 šporgeta.

Zamenjali ogrevalni sistem na hibrid, tj TČ + kondenzacijski kotel na plin ( ko Tč postane nerentabilna, oz, ko se pri klasiki vklopijo grelci, pr nas požene plin). + Seveda ostajata 2  šporgeta. Na letni ravni poraba energenta 2300e, ki je pač zdaj sestsvljen iz nekaj porabe plina in nakaj štroma.

Točno, kolk je štroma več v sezoni, sem ti gor napisal, 120e.

Men je važno, da smo na letni ravni z zamenjavo centralne ujeli 1700e

Sistem bo amortiziran v 10 letih.

Še 3 leta, potem pa  se je res ušparalo 1700 na let, ko se bo sistem “odplačal”.

Mogoč se bo še prej, k zdej mamo pa komplet energeto sanirano hišo, to bomo pa vidl maja 2022, kolk se še ujame.

 

 

nakladači ki bi radi opravičlili svojo brco v minus so že na delu. ti bi nas rad prepričal, da imaš 400 kvadratov bajto in si prej plačal za ogrevanje 2300 in 1700 skupaj 4000 evrov. kaj si kuril zalete palce. nič se ti ne bo sistem obrestoval , to so tvoji domišljijski spisi, sploh sedaj ko bo šla elektrika gor za ene 50 procent pa plin boš uvidel v kak nateg si se spravil. najceneje je na drva suha bukova drva, pri nas je v hiši vsaj 25 raje pa 30 ali še več stopinj po hiši hodimo v majicah in na leto porabim 15 metov bukovih drov skupaj z vsem ogreavnjem tople vode, čeravno imamo kombinirano na kurilca. ko s emi poleti ne da kurit drva zalavfam olje za pol ure pa je topla kaj topla vroča voda to me stane cca pol evra. tak da nakladači nehajte brezveze nakladat kle gor.toplotna je najdražje ogrevanje pa pri minus 15 zunaj zmrzujete v tistih vaših bajtah

 

Odgovor na objavo uporabnika
vse odvisno, 06.11.2021 ob 10:21

Če ima slabo bajto potlej je jasno, ne razumem pa zakaj bi poleti nekdo dobil visok poračun čez poletje zaradi toplotne črpalke, da se nisi morda zmotila, da je celo poletje lavfala klimo, katera je tehnično tudi toplotna črpalka, pa da je še imela nastavljeno neko nemogoče nizko temperaturo, potlej je že navadna klima cela bomba, poglejva takole če je delala naprava 24 ur na dan, je porabila 24 kilovatov na dan, 720 na mesec, 6 mesecev je to preko 4000 kilovatov to pa je postavka cca 600€ poračuna.

Ne vem sicer kje živi, ampak ali nimajo avtomatskega poročanja, pri nas Bogu za hrbtom števci sami poročajo vsak mesec.

Poračun ni samo čez poletje, ampak obdobje enega leta. Pri nas javljam vsak mesec, da ne pride do tega. Je pa vsako leto vseeno popis v jesenskih mesecih s strani Elektra.

Za toplotno črpalko se ve, da proizvede v povprečju cca. 3x več toplotne energije kot porabi električne energije. Če ste dosedaj imeli npr. 12 kw gorilec v peči na kurilno olje (piše na gorilcu kako močan je), potem boste sedaj imeli toplotno črpalko s 4 kw priključno močjo. Verjetno veste tudi približno koliko časa na dan je približno laufal gorilec (se ga ornk sliši)… Npr. 6 ur. Se pravi bo toplotna črpalka tudi laufala 6 ur in iz tega dobite porabo 24 kilovatnih ur električne energije na dan. Sedaj pa samo še množite kilovatne ure s ceno električne energije in imate končni znesek.

To je najbolj natančen izračun.

Me pa vedno znova zabavajo presenečeni izrazi revčkov ki živijo iz dneva v dan in nimajo prišparane niti ene plače. ko je treba ruknit 4000 eur v kosu za nafto noben ne trza…. Ja problem je pa poračun štroma, ko nima za 600 eur. Zato pa obstaja mesečno poročanje števca, da ni na koncu takih presenečenj… Naslednje leto pa tako visokega poračuna zagotovo ne bo ker bodo upoštevali povprečje iz prejšnjega leta, pa bo kar naenkrat vse Ok.

No, naj mi eden konkretno pove, koliko je plačal elektrike pred toplotno črpalko in koliko plača sedaj, da bom točno videla, kakšen je prihranek. Hvala!!!

Odgovor na objavo uporabnika
Nepismeni prizadetki, 06.11.2021 ob 11:11

Me pa vedno znova zabavajo presenečeni izrazi revčkov ki živijo iz dneva v dan in nimajo prišparane niti ene plače. ko je treba ruknit 4000 eur v kosu za nafto noben ne trza…. Ja problem je pa poračun štroma, ko nima za 600 eur. Zato pa obstaja mesečno poročanje števca, da ni na koncu takih presenečenj… Naslednje leto pa tako visokega poračuna zagotovo ne bo ker bodo upoštevali povprečje iz prejšnjega leta, pa bo kar naenkrat vse Ok.

Kdo pa v enaindvajsetem stoletju še odčitava električni števce?

Toplotna črpalka dela na elektriko (in ne na luft, kot nekateri pričakujejo) in seveda se poraba elektrike bistveno poviša. Za koliko se poviša, je pa povsem odvisno od tega, kakšno hišo ima in na koliko stopinj jo je ogrevala.

toplotna črpalka se obrestuje pri novogradnjah, kjer je izolacija maksimalna, pa še tam so zdaj novi sistemi s sončno elektrarno in ir paneli veliko bolj donosni. bedarija totalna pa je v staro bajto brez dobre izolacije ruknit toplotno črpalko, vsi tisti, ki imajo to in se hvalijo, kako so prišparali, imajo še dodatno ogrevanje z raznimi kamini, šporgeti itd. ali pa debelo lažejo.

Za Nakladač brezvezni

 

Če ne verjameš pa nč. Izračunaj si izgube bajte s 450m2 fasade brez izolacije. Izračun po načrtu iz leta 75 je dal( ne vem kako dons to energetiki delajo) kotel 29kw.

Za vsako sobo je posebej izračun toplote in izguba le te. In kolk močan radiator mora met. In pol radiatorje sešteješ in dobiš moč, k jih rabi poganjat. Tlele ti nam detajlov, tko na hitr.

Stara klasična peč na plin je bla 30kw. V sobah cca 22-23 stopinj.

Pokurlo se je za 4000e mestnega plina na let. Ma fotr račune.

Zdej hibrid je 14kw topotna + 32kw plinski kotel.

Pokuri se 2300e energenta na leto. Nekaj je plin, nekaj štrom, zaradi TČ..

Ti bo zdej laži. In nč se ne hvalim, če sm realen, bi zdele dal samo plin, ful cnej investicija…sicer bi bil račun zanj več k 2300, samo zadevo bi prej zamortiziral, oz. Koliko dlje se lahko ogrevam za razliko v ceni med samo pečjo in tem hibridom. Trenutno oz. že kar nekaj cajta je plin tolk zastonj, da si s TČ na meji oz. je isti drek.

Drgač pa ogrevanje na 50m2 stanovanja, kolk se plačuje v bloku? Če gledam po tastarem, 4000/ 8= 500.

A pride v bloku ogrevanje tolk 50m2 stanavanja? Pol boš pa povedal, če smo res kurli zlate palce…k milim, da sem blizu, če ni dražje. S tem, da mam jz sanitarno vodo tudi poleti, tam pa žgeš bojler, še tega prištej. In pa 2 šporgeta prideta nekje 30e mesec, to se poleti vidi, k sam TČ dela, plin nič. Še to dej zraven, en špoget je ponavadi v stanovanju v bloku, pa dodaj porabo štroma oz plina zanj, mislim pa da ga loh kr zanemariš.

Bo šlo?

 

 

Toplotna črpalka je namenjena iskljucno novejšim hisam, kjer je vse toplotno izolirano. Če boste ta sistem dali v starejšo hišo boste v dnevni sobi sedeli v bundi. Bolje, da imate peč na pelete, kjer so temperature večje…

Jaz sem imela za hišo 400 m2 elektrike 320 eur na mesec, je pa res da je bila druga tarifa (za pravne osebe). To je bilo 6 let nazaj.

Sej zdej mamo ” novo” hišo.

32 izolacije na podstrehi, 17,5 na steni, 3 slojna okna. Upam, da smo ujeli vse toplotne mostove, pa bomo videli, je reku ta slep.

Pa smo spet tam: koliko let bi se ogrevali za 80 jurjev e, kolikor je bilo dano v celovito energetsko prenovo?

40 let.

A se splača?

Ne.

K vsi vpijejo, kolk boš prišparal s fasado pri ogrevanju…pol generacije, da se zadeva zamortizira, pa bo verjetno treba že prej kaj sanirat….kkšni balkoni bodo najprej začel srat po  glavi….

Neverending (to je ena beseda) story?

 

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close