Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Koliko časa traja zaroka?

Koliko časa traja zaroka?

Zanima me koliko časa lahko traja zaroka?
S patrnerjem bova skupaj kmalu deset let, dal mi je že tri zaročne prstane, že ne vem kolikokrat je omenil da se bova poročila…tudi pred prijatelji se baha, da se bova poročila, pa še vedno ne duha, ne sluha.
Zanima me še, če je res, da naj bi zaroka trajala eno leto, potem pa naj bi bila poroka.
Koliko časa ste bile ve zaročene?

Kak mesec dlje kot eno leto.

Zaročena že dobrih pet let. Me nič ne moti, da še ni bilo poroke, samo da se imamo radi in da imamo dve lepe pikice.

Ojej! Trikrat te je že zasnubil? No, ko te bo četrtič, pa vztrajaj, da določita še datum poroke. Kar se tiče dolžine zaroke – to o enem letu so bolj vraže. Čeprav jaz ne bi hotela, da zaroka traja v nedogled. Z zaroko pokažeš interes, da bi se rad z nekom poročil. Nekako normalno je res v roku enega leta. Tako je moje mnenje. no, midva sva se zaročila aprila (to je bilo darilo za moj rojstni dan) in to je bilo nepozabno doživetje. Moj dragi se je potrudil, da ni res! No, poročila sva se pa naslednje leto maja. Jeseni in pozimi se nisva hotela, no, potem je bilo pa že leto naokrog.

NAJ BI trajala eno leto. Če se v tem času nič ne zgodi, ima ženska “pravico” mevžo odsloviti. :)))

Vsaj tako je bilo včasih, danes je vse malo bolj modernizirano. Ampak v tvojem primeru je pa bodoči ženin kar preveč moderen. Mal po mizi udari, še boljše pa njega ene 2x okoli ušes, da se bo končno zrajtal in naredil, kar je treba. :)))

Ne boš vrjela, tud midva sva že 10 let skupi, zaročena skoraj 10 let, pa sva že ne vem kolkrat pogovarjala o poroki, ampak ne vem men je tko čis u redu, rada se mava glih tko kot da bi bla poročena. Sicer ne vem kok ti poroka pomen? Men je pomembno to, da se razumeva in imava rada.

Lp

U, Kleopatra, ti si pa huda! :))))

ampk tole z zaroko… to so pa včasih tako lepe zgodbe… se eni res potrudijo!

Zaroka pri nas uradno nima nobene veljave, v kakšni drugi državi je drugače. Tako da pravil ni nobenih, dejansko gre samo za neke navade, bolj ali manj razširjene med ljudmi.

Neeeeeeee, nisem. Sem se hecala, upam, da ne bo katera še mislila, da koga nagovarjam k fizičnemu nasilju. :))))))

a ne me basat, a že trikrat, haha. Vsaj okrašene prste imaš ;)))

(mal heca) se strinjam s kleopatro

mene je sam opozoril, ko me je zasnubil, da ne namerava bit dolgo samo zaročen:-)) Mislim tudi, da je dovolj en prstan za zaroko in en za poroko. Trije so po mojem zavlačevanje in stopicanje na mestu. Sicer sva pa se zaročila konec septembra, na začetku aprila naslednje leto pa sva se poročila. Torej sva bila zaročena le kak teden več kot pol leta.

Ni važno, kaj naj bi bilo itd. pomembno je kajbi vidva rada. Ali to pomeni da si ti želiš poroke on pa ne? Če je to si dajta pač karte na mizo.

očitno nikoli ne boš poročena, tvoj dragi se malo norca dela..se ti ne zdi???
Zaroka pa lahko traja eno sekundo ali deset let kot pri tebi;)), stavr dogovora, nikjer ni nekih pravil, pa četudi so, se jih drži le kdor to želi…razumela bi, če bi tvoj rekel da zaroka traja 10 let, ne pa eno leto in kaj potem čaka že deset let???;))

daj ne tako grobo, mislim da se ne dela norca, amapk da se boji tistega dneva in ga s tem malo prelaga!

[url=http://tickers.families.com][img]http://tac.families.com/ezb/905782.png[/img][/url]

in to 10 let…daj nehaj no…

Nikoli nisem bila zaročena :)))

Sva pa pred poroko hodila deset let in naslednji teden praznujeva že deseto obletnico poroke.

Midva sva bila zaročena 10 let.Potem sva se pa poročila zaradi čiste formalnosti.Če bi bilo po moje,bi še zmeraj raje ostala zaročenka.
lp D.

Traja do poroke ali do razdrtja zaroke (ali do razhajanj v pogledih na partnerstvo, kot bi se moderno reklo).

Lp

Ko ti bo četrtič dal prstan in se spet poskušal zaročiti – ga odkloni. Reci, da si se premislila. Poročaj kakšen obraz je naredil.

Traja, dokler hočeš, dokler se ne poročiš ali nogiraš mevžo.
Kakor ti drago, je pa 10 let ena trapasta doba za zaroko.

ti razlagaš ljudem okol, da si zaročena 10 let???? dober štos

Jaz jo bom zaročila 14.2 v avgustu pa se bova poročila večno sva si oz si bova pred Bogom obljubila ljubezen . Ljubim jo v dobrem in v  slabem mojo Mojco FOREVER ?

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close