Knjige, ki jih je vredno prebrati …
Sigurno ima vsak za sebe spisek knjig, ki se mu zdi, da jih je vredno prebrati.
Časa bo med dopusti nekaj več, zato so predlogi in mnenja dobrodošli…
Michael Ondaatje : Angleški pacient
Yann Martel : Pijevo življenje
Thomas Glavinic: Delo noči
Maria Doria Russell : Sparrow
Paul Auster : Orakeljska noč ; Knjiga iluzij ; Travels in the Scriptorium
Milan Kundera: Neznosna lahkost bivanja ; Šala
Jorge Luis Borghes : Knjiga iz peska ; Izmišljije
Marko Uršič : Romanje za Animo
Carlos Castaneda: Bitka za neznano
Vladimir Bartol: Alamut
Evald Flisar : Čarovnikov vajenec ; Čaj za kraljico
Fritjof Capra : Tao of Physics
Carl Sagan : Stik
Ursula Le Guin : Leva roka teme
Carl Gustav Jung : Spomini, sanje, misli
Milorad Pavič : Hazarski besednjak ; Skrinjica za pisanje
Hermann Hesse : Siddharta ; Demian ; Igra steklenih biserov ; Umetnost razmišljanja
…
malo za hec … pa tudi malo zares 🙂
popravek 🙂
Veš, veš … ( Kaj ti je , namreč … )
Sicer pa predlagaj kakšne pesniške zbirke, avtorje … poleg že omenjenega ? … Byron , Puškin, Whitmann, Frost, Rilke, Blake, Keats, Goethe … ? … ? …Prešern, Kette, Minatti, Lainšček, Iztok Mlakar, Siddarta, Mi2 , Društvo mrtvih pesnikov, Dan D …? … ? … Dylan, Cave, Pink Floyd, Rolling Stones, Cohen, Nirvana, Depp Purple, Metallica …? … sigurno imaš še kaj na zalogi .
Ann Oakley – Gospodinja
Anthony Giddens – Preobrazba intimnosti
Gerhard Roth – Zimsko potovanje
Zuzana Brabcova – Leto biserov
Lev S. Klejn – Sprevrnjeni svet
Thomas Berhard – Klet
Aleksandar Žikić – Mesto v metežu
Virginia Woolf, Lastna soba, Gospa Dalloway, Orlando
Emile Zola – Therese Raquin, Denar
Damir Avdić – Enter Džehenem
Charles Bukowski – Pošta
Michael Ondaatje – Zbrana dela Billyja the Kida (poezija + proza)
Poezija:
Damir Avdić – Kuda sestro
Tom Waits – Slaba jetra in strto srce
Tomislav Vrečar – Ime mi je Veronika
Marko Samec – Filistejec, Pljusk
Tone Škrjanec – Noži, Baker, Blues zamaha, Duh želve je zelo majhen in zelo star
Janez Ramoveš – Poročilo iz geta
Joshua Beckman – Zapusti New York
Sanja Vojnović – Kaj imajo ptice s tem
Charles Bukowski – Angeli so na dnu mojega kozarca
Goran I. Janković – Dok oblaci promiču (štirijezični haiku)
Mateja Bizjak Petit – Alica s tisoč rokami (dvojezična izdaja)
Angus Reid – White medicine
…in še tisoče drugih, tole je bolj izbor na mah.
100% :)) in če je to Sadni uspešno prebral/predelal, me preseneča, da ne zna delati z ljudmi, pravzaprav se z njimi vsaj pogovarjati :)[/quote]
Po mojem pa zna. Samo teh imen na forumu ne dojema ravno kot ljudi, kot živa bitja. :)[/quote]
V presoji izhajam izključno iz tega, kar tu berem, Sadnega izven čveka ne poznam, vse kar je zunaj čveka je irelevantno.
1x – 2x na mesec grem v knjigarno, blodim pol ure med policami in kupim, kar mi zapne za oči.Tudi kakšno poezijo, če sem tako razpoložen.
Trenutno: Orhan Pamuk – Muzej nedolžnosti.
Precej naporno, ker slabo poznam način tamkajšnjega razmišljanja.
Pred tem: Željko Laušević – Leto mine, dan nikoli
Jaz se že pol leta odločam, da pošljem dopis na Svet knjige, da izstopam iz kluba. Pa potem vedno najdem kakšen slab izgovor, da tega ne naredim.
Preveč denarja zapravim za knjige, vsepovsod. Se je že zgodilo, da sem kakšno desetkilogramsko privlekla tudi iz tujine. Kakšne dobim tudi zastonj. Odkar je kolegica iz Anglije nekaj svoj del objavila v elektronski obliki na http://www.smashwords.com, odkrivam tudi tamkajšnjo ponudbo e-knjig, veliko jih je zastonj. Veliko jih je tudi “zanič”.
Trenutno berem Ericha Fromma, Umetnost ljubezni in življenja. Moj zadnji nakupi iz Sveta knjige. 🙂
Ne bom citiral, ker mi gredo na “jetra” tista dolga čreva kopij od kopij … spisek “izbora na mah” od Senze je hudo zanimiv, pa popolnoma izven klišejev … skoraj nič od tega nisem bral, razen knjige Toma Waitsa: ” Slaba jetra in strto srce “. Imam jo doma na knjižni polici – kupil na Trnfestu leto ali dve nazaj – sem že pozabil točno kdaj – in Waits mi je že od nekdaj všeč …
Po mojem pa zna. Samo teh imen na forumu ne dojema ravno kot ljudi, kot živa bitja. :)[/quote]
V presoji izhajam izključno iz tega, kar tu berem, Sadnega izven čveka ne poznam, vse kar je zunaj čveka je irelevantno.[/quote]
V bistvu lih obratno, vse kar je tu na forumu je irelevantno. Overall kaj bi lahko jaz imel od tebe, vsaj dolgoročno gledano ? Dobila se itak ne bova nikoli, torej je vseeno, ali ti napišem, da si mi všeč, ali pa te vsak dan zaničujem in te spravljam v slabo voljo. Ljudi, ki jih nisem videl niti na sliki jih ne spoštujem, res je, saj zato niti nimam niti dobrega razloga, da bi jih. Kot sem že večkrat napisal, vse kar preberem tu gor jemljem z rezervo. Bogve kdo se vse nahaja za temi nicki, lahko, da se sploh ne pogovarjam z žensko trenutno…
V presoji izhajam izključno iz tega, kar tu berem, Sadnega izven čveka ne poznam, vse kar je zunaj čveka je irelevantno.[/quote]
V bistvu lih obratno, vse kar je tu na forumu je irelevantno. Overall kaj bi lahko jaz imel od tebe, vsaj dolgoročno gledano ? Dobila se itak ne bova nikoli, torej je vseeno, ali ti napišem, da si mi všeč, ali pa te vsak dan zaničujem in te spravljam v slabo voljo. Ljudi, ki jih nisem videl niti na sliki jih ne spoštujem, res je, saj zato niti nimam niti dobrega razloga, da bi jih. Kot sem že večkrat napisal, vse kar preberem tu gor jemljem z rezervo. Bogve kdo se vse nahaja za temi nicki, lahko, da se sploh ne pogovarjam z žensko trenutno…[/quote]
Uf, si si vzel čas – kje je Bikini, ki trdi, da nisi nakladač?!
Saj, ne vem zakaj bi te morala srečati, meni komunikacija na čveku zadošča.
Forum je zaprt za komentiranje.