Najdi forum

Splash Forum Arhiv Ženski in moški čvek Kje ste aktivne ženske?

Kje ste aktivne ženske?

Mislim, da v resnici vsi iščemo sebi podobne ljudi. Ampak, če sebe sploh ne poznamo, ne opazimo poseldic naših dejanj, besed in če nismo iskreni, z lažmi in prikrivanjem ter pretiravanjen izboljšujemo sliko o sebi, ne moremo spoznati sebi enakega, saj nas prvič ta spoh nima priložnosti spoznat, ker mu tega ne dovolimo, poleg tega pa še pritegnemo drugačne ljudi od sebe in nas najverjetneje privlači le videz. To pa ne traja dolgo.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Domenvam, da tudi šoping ni tvoj hobi :)?
Nekateri moški trdijo, da nam je šoping hobi pa trači pa kremice… jaz pa trdim, da sploh nobena kolegica teh stvari ne mara :). Sploh šopinga ne.
Zgleda, da nas je precej takih narobe zvezanih.

Spet se moram strinjat. Neverjetno.

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -

Najprej “odgovor” flori:
Osebno imam raje cim manj makeupa. Kolikokrat sem recimo ze zadnji rekel, da ga ne rabi. 🙂
Sicer pa se mi zdi, da si v zelo specificni druzbi. Jaz se vec ne gibljem v atletskih krogih – pac balansiram razne vidike zivljenja – in, kot receno, res redko naletim na podobno mislece.

quote=Spider]Hm…Dater in Mariborčan32..počasi nemara zapadata malo v paradokse.

Iščeta zelo aktivno športnico, ki zelo dobro zgleda in je zelo pametna, ob vsem tem pa ne sme biti niti malo vzvišena, tako rekoč preprosta ženska. To ne obstaja. Počasi mi že te silne zahteve malo delujejo kot žensko iskanje princa na belem konju, kar vsi radi kritiziramo.

Lepim ženskam ponavadi pritiče vsaj malo ženstvenega udobja, to pa izključuje neko strašansko športno naprezanje. Lepa in urejena ženstvena ženska športa zaradi boljšega počutja in skrbi za postavo, ne pa iz kakšne zelo hude strasti do športa samega.[/quote]
Sicer sem ze zgoraj omenil, da ne iscem ravno punce, ki samo kariero fura ali vec prosti cas nameni eni aktivnosti, sportu. Gre bolj za iskanje kolikor toliko kompletne osebe, ki mi tudi fizicno sede.

Pustimo neke ideale. Saj se ze iz mojega “romana” vidi, da sem dalec od bolanega perfekcionista, ki caka na vrhunsko atletinjo z MBA in diplomo gospodinjstva ali pa da veze prekinja zaradi banalnosti.

Res pa, da nisem eden od tistih, ki ima zensko le za okras in/ali seks. Ce bi mi bilo to dovolj, potem bi z opisano gospodicno lahko cisto okay nadaljeval. Fuck buddy extraordinair. Zivela bi kvazi paralelno zivljenje in furala navzven okay, a custveno precej plitvo vezo. Nemara bi gospodicni celo ustrezalo. Pa meni ne!

Res pa, da tako kot Rajmond Debevec strelja predvsem desetinke nad 9, si tudi jaz nimam kaj dosti za zaceti z meni vsaj kolikor toliko psiho-fizicno privlacnimi, nerazgledanimi, niti malo sportnimi in vsesplosno nesamostojnimi puncami, ki jih potovanja zanimajo le ce sam vse financiram. In dokler me kaksna, ki je vsaj priblizno na nekem nivoju, ne preprica s svojo osebnostjo, da je za porocit, utegnem s casom se marsikatero podobno izkusnjo izpovedati. 🙂

[/quote]

trgovina mi je huj k šiht. preden grem točno premislim, da je ne bi šla dvakrat okol kake police

poznam pa ene dva moška, ki jima je city park zabava za ves dan

Menim, da se iskrenost ne more enačiti z naivnostjo. Pri zadnji razkriješ več o sebi, ker verjameš (včasih tudi zato, ker si resničnost v svoji glavi prilagodiš), zaupaš – a ob tem naletiš na ljudi, ki funkcionirajo drugače in v bistvu tvojo odkritost zlorabijo. A brez iskrenosti ne gre – čeprav jih zato kdaj tudi dobiš po glavi.

Občudovati igralke? Naj svoje sposobnosti preizkušajo na odru. V realnosti pa že začnejo živeti in ne z nenehnim preverjanjem pričakovati, da bodo ti njihovi koraki razumljeni tudi potem, ko bodo – po tolikih poskusih – naletele na ‘pravega’. Testira tisti, ki sam ni pripravljen položiti pravih kart na mizo – jih pa od drugega pričakuje.

Punce, prava baba mora bit shopaholic…shop till you drop 🙂 pri taki se tudi ve da da dosti na sebe. trgovin se drugace izogibamo moski. odlocimo se da gremo po hlace. gremo v 3 trgovine in v eni kupimo hlace in je to konec zgodbe 🙂

Ha, ha, da ni to razlog, da praviš, da ni prave ženske v tvojem rangu :).
Ker opažam, da polno takih žensk, ki imajo ravno toliko rade šoping kot jaz ali Aleksandra. V bistvu vse moje sodelavke bi isto rekla, da je šoping nujno zlo. Pač moraš storiti tako kot moraš pomiti posodo. Pri pomivanju posode ti vsaj denarnice ni potrebno odpret.

tu pa se globoko motis! takih ki obozujejo soping ne manjka. Kaj mislis zakaj so zenski deli trgovin v velikosti 2/3 prodajnje povrsine, moski pa 1/3? se vsako ko sem imel je bila fanatik, razen ene. Po nekem nakjucju ni bla prevec lepa 🙂

upam stavit da nasa matejkica tukaj obozuje soping! naj sama pove 😉

Jaz sem zasvojena s štacunami in shoppingi enkrat so me v City park zaprli ko so že zaključevali v nedeljo:), tako da sem morala iti tam do varnostnika da mi je potem odprl, ko shopingiram pozabim na čas, sem pa običajno v takih centrih takrat ko res nabavljam kakšno celostno opremo za nek videz tudi po 7, 8 ur. Drugače pa poznam samo eno žensko ki ne mara kremic pa make upa in nakupov ima pa rada gore in podobno.

Ne motim se. Zase več kot dobro vem kako je pri stvari. Vem kaj pravijo sodelavke, vem kako sošolke s faksa. Nisem še naletela na katero, ki ji bi bil šoping hobi.
Bom preverila v Sparu pa Mercatorju, če je ženski del res 2/3 trgovine. Kam spadajo police s sadjem, v moški ali ženski del trgovine?
Kaj pa Hervis, a del s kolesi spada v moški ali ženski del trgovine? Kaj pa mogoče Čerin v LJ, kateri del je ženski in kateri moški? Moški del je bistveno večji kot ženski :(, na žalost.
Spoznavam, da imaš kar precej predsodkov glede žensk.
Zdaj sem spoznala še, da namiguješ, da ženske, ki nemarajo šopinga niso lepe, se motim?
Sem pa res radovedna v kakiih krogih se ti giblješ, da srečuješ ženske, ki jim je hobi šopingiranje? Jaz imam polno kolegic pa nobena tega ne počne rada. Še najmanj pa je prijeten tisti trenutek pri blagajni.
Saj kaj novega je fajn imet, ni pa fajn to iskat, še manj pa to plačevat.
Mogoče je to hobi za premožne dame, za nas ostale to vsekakor ni.


Nisi edini. Jaz ze par let puncam sploh vec ne omenjam s cem vse se ukvarjam, kaj berem, itd. Res pa, da sem se dosti bolj hard core v biznis/investing sferi; pa ne govorim o sluzbi/stroki. In ce smo ze pri tem na kar meteljcek namiguje, ce obrnem kovanec, jaz se nisem srecal zenske, ki bi spostovala, kaj vse je potrebno poceti, da si v necem zares uspesen, ce ze kaj spostujejo so to le razultati, € in $, do katerih se marsikatera zdi upravicena ze zato, ker pac manj zasluzi. 🙂

In, cisto mimogrede, moja zadnja gospodicna me je pritegnila tudi zaradi tega, ker se je celo ze na prvem dejtu ponudila, da prispeva. In, ker je bilo ze placano, je pustila za napitnino. Vsaka cast! 😉 In takrat se vedel nisem, da ima joske, ker jih je skrivala kot kaca noge. 🙂

[/quote]

v mođki del spada tam kjer so zamrzovalniki “gotova jela” :)))))

Meni pa ni lepšega feelinga ko domov privlečem kako novo coto, ali make up ali karkoli drugega, to me totalno osrečuje. So tudi delali raziskavo ko so ženskam merili hormon sreče kje je večji pri shopingu z neta ali v pravi trgovini. In so ugotovili da je sreča večja pri dejanskem shopingu kjer direktno lahko pomeriš obleko se je dotakneš itd..

Mislim da mariborčan namiguje da ženske ki rade nakupujejo so bolj ženstvene v smislu da bolj zase skrbijo, jim je videz bolj pomemben kot tistim športnim, preprostim, retro tipom žensk. Jaz opažam da je tako res, v teh krogih športnih še nisem zasledila kake neznanske lepotice, na splošno ko gledam po ulici mi je 90% folka neprivlačnega, tukaj je tudi vprašanje kaj je za nekoga lepo. Nekateri ljudje smo zelo zahtevni in zajebani do sebe in posledično tudi do drugih, tak je žal.

niti slucajno ni to pogojeno z denarjem. cunje so v dolocenih trogivnah smesno poceni. in ko govorimo o sopingiranju, imamo seveda v mislih cunje. soping jogurtov in vlozene paprike verjetno res noben ne obozuje. In tiste razdelitve so seveda letele na trgovine z cunjami. Peek & Cloppenburg, Zara,…, tam kjer dobis modne cunje, ne sportne.
ocitno se res gibljeva v zelo razlicnih krogih, ampak nevem zakaj bi to moralo bit kaj narobe. jaz pac povem svoje izkusnje, ti svoje. in ne, nisem na nic namigoval, samo malo sem se posalil 😉

no ja, pretirano kupovanje oz privezovanje duše po trgovinah spada menda tut menda med neke znake depresije

ahh kaj se sedaj umikaš mariborčan. Povej kot je reala, iskreno a so bolj privlačne vizualno špornice preproste brez make upa z alpinističnimi opravami ali pa neke šiki miki barbike s štikelci….V tem momentu imam sliko iz une komične serije Married with children k Kelly Bundy kaže svojemu bratcu slike tipov in na eni sliki je privlčane business man in ona pokaže s palico tja in reče Yumm, potem pa pokaže na enega ki je grd in slabo oblečen in reče Yuck:)) no nekaj podobnega je med barbiko in tistim drugim tipom žensk. In to si vsak misli sam v sebi, samo živimo v svetu kjer moramo biti na zunaj vsi prijazni in potem rečemo saj je simpatična. Izraz simpatično pa v resnici pomeni sestrica od izraza sranje:)

Mariborčan, za naštete trgovine še slišala nisem :).
Mi je pa res zanimivo zakaj se giblješ v takem krogu ljudi? Nekako ne gre skupaj to s tem kar bereš in kar gledaš na TV in s kakimi ljudmi se srečuješ?

Veliko žensk poznam pa niti pod razno ne srečujem takšnih kot jih vidva opisujeta. Ne bom rekla, da ne obstajajo, seveda obstajajo vse mogoče tepke, ki živijo za trače recimo. Ampak jaz se z njimi ne družim :).

Tudi to, da tudi ženska plača pijačo, ne le moški pa je tudi normalno. Moji moški kolegi se temu nič ne čudijo.

..hmmmm…in ko naredim zaključek vsega dosedanjega pisanja, mislim, da ko pride prava oseba, ne gledaš + in – , ampak te pritegne človekova osebnost.. ( kaj mi lep, če se z njim nimam o čem pogovarjat)…..
…in vprašanje..ali se ljudje povprečnega videza ne smemo zagledat v lepšega….očitno bi mu po mišljenju nekaterih , znižali povprečje lepote …. 🙂

flora15 nisi še slišala za Zaro?, pa zara je ja poznana tudi h&m c&a new yorker marks and spencer in podobno, jaz vedno kupujem v teh štacunah oz. podobnih ker imajo poceni robo. Ni šanse da dam full keša ker se itak cote vsako sezono menjajo in moda in podobno.

pa saj mariborčan ni naštel neke fancy šmancy štacune, ne bi rekla da bi rekel d&g, in versace in podobno haha, saj je naštel čisto normalne štacune ki mislim da večina nakupujemo v njih.

Seveda se lahko zagledaš vanj :). Samo vprašanje je, če bo on za.
Moraš imeti kake druge atribute, da ga pritegneš. Jaz recimo sem se zagledala nekoč v moškega, ki je bil res pravi lepotec, redko vidiš tako postavnega moškega. Jaz pa čisto povprečje pa se je tudi on zagledal vame, samo on ni gledal samo na videz, gledal je še vse ostalo.
Recimo zgraoj pišoča pa se mi zdi, da videz postavljata na prvo mesto :). Zdaj pa, če si veliko v šopingu, kozmetičarkah in podobno, zmanjka časa za resne oddaje, čtivo. Če si veliko na športanju, zmanjka časa za šoping za lepe oblekce, če se veliko posevčaš športu, telo postano športno, ne tako drobno žensko, ampak čvrsto…. pač ne gre vse skupaj. Razen, če bi dan imel 35 ur in če se ukvarjaš s športom, ki povečuje ženstveno postavo, gibanje, recimo kak ples.

Domnevam, da gre za trgovine v LJ? Jaz pa nisem v LJ :).
Za HM sen slišala, kupila pa nisem še nič tam.
Zara, tudi ne vem. Na hitro bi jo dala v skupino Beti, Lisca… samo, če bi bi bila slovenska firma s perilom, bi se je spomnila.

“flora zanimivo 🙂 sem imel punco in se je ob mojem pocetju sila zgrazala 🙂 namrec ne gledam poptv in podobnih jajc, ampak vecinoma informativne programe tipa euronews. rumenega tiska ne berem, rajsi spremjam the economist, bbc in podobne zadeve. Knjige berem izkljucno v anglesciji (treniranje jezika pa to), tema je vedno politicno gospodarska. Bil sem ji izjemno cudn, ker me ni zanimalo kaj je in kaj ni damjan murko naredil, ker ne poznam vseh reklam na slovenskih kanalih in ker ne vem kateri resnicnosti sou trenutno laufa in sem namesto tega bral o pogojih delavcev v kitajskih tovarnah, zakaj je grcija v financni krizi, biografijo carle del ponte, o friedmanovih poskusih prostega trga v juzni ameriki, vplivu blagovnih znamk na nas in podobne zadeve. za njo sem bil cudak 🙂 “


@Maribor
čan:
Morda zato ker si s tem pretiraval…………..zdrava mera vsakega se mi zdi ok; jaz rada s partnerjem debatiram o aktualnih političnih in gospodarskih razmerah, občasno pa si tudi kakšen trač preberem, pa ne vidim v tem nič slabega. In nič ni narobe, če slučajno veš kater reality show je trenutno aktualen, ni pa nobene potrebe, da ga redno spremljaš, kaj se npr. trenutno dogaja z našo državo ali pa kdo so kandidati za novega predsednika države pa se ti tudi sanja ne.

Nekih zateženih intelektualcev tudi jaz ne maram, rada pa imam razgledane moške (kok čudno, a ne), zelo pomembno mi je, da je moški športnik, ker sem tudi sama kar aktivna športnica, pa vendar me moti, če ves svoj prosti čas usmeri samo v šport; jaz grem med drugim občasno tudi rada v kino, gledališče, kaj dobrega pojest; poudarek na občasno.

Priznam tudi, da mi je na prvo žogo videz zelo pomemben, jbg, si pač ne morem pomagat, mi je tudi uspelo dobit tipa, ki zares dobro izgleda, ima ogromno plusov, pa tudi nekaj minusov, ampak še vedno gre tehtnica v njegov plus, pač tudi jaz nisem popolna. Imava pa skupen hobi (šport seveda), kar je pika na i najinemu odnosu. In sva si v njem praktično enakovredna in mu tudi zelo predana.

Aja, pa oba sva bolj kot ne reževa v finančnem smislu, pa se pogosto norčujeva zaradi tega in vedar zaradi tega lažje usklajujeva najine potrebe in želje. Sem te sorte, da mi denar realno ne pomeni neke prioritete, ampak nujno zlo. Veliko več dam na skupne interese in prosti čas.

Morda še poudarek, da je med nama močna kemija…….to kar pomaga pri odnosu.

Ker tudi z bivšim sva si delila navdušenje nad enakim športom, oba ful predana, ampak to ni bilo dovolj, niti slučajno
Si pa sploh ne predstavljam, da bi imela partnerja, ki ne bi imel razumevanja za moje hobije, taki pri meni odpadejo kot gumb iz gat, pa če so še tako lepi, premožni, pametni………

Ja Zara je v Lj, Mango je še sicer ne vem če je še v Lj. Mango je španska znamka penelope cruz pa njena sestra sta nekaj let nazaj reklamno kampanjo delali za Mango. Full dobre obleke imajo tam tudi kvaliteta. H&M mi je všeč, sploh spodnje perilo tam kupujem pa kakšne jakne, blajzere kvaliteta šepa recimo to so cote za 1-2 leti potem se pa strga, zmucka da jih imaš lahko samo še za doma, pa če poznaš Tally Wajl je sicer bolj za najstnice samo imajo isto lepe jaknice puloverčke, sam tudi kvaliteta ni bog ve kaj za eno sezono recimo če full furaš coto. Drugače Zara se je meni nekaj poslabšala ne vem zakaj kolekcije mi niso več všeč sedaj.

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close