Kje ste aktivne ženske?
Vedno se bo našel kdo, ki mu tvoja resnica ne bo všeč, ne glede na to, kako resnična in pravična je. Včasih si pa tudi stvari razlagamo preveč po svoje in niti ne tako, kot jo nekdo skuša prikazat in potem pride do konfliktov, ki vodijo do novih konfliktov in potem se že pozabi, o čem se je sploh debatiralo. Pomembno je le še, kdo bo koga “bolj”. Preko foruma je pa to še toliko težje, ker manjka fizični stik, bližina, mimika, ton glasu itn.
Zadovoljen sam s sabo je ponavadi tisti, ki ne čuti potrebe kako oh in sploh je zadovoljen, uspešen in ne vem kaj vse še. Vsi ostali pa … ja, lahko so uspešni, zadovoljni pa ne preveč, ker jim manjka pozornosti, verjetno še od mamice in očkotov dalje. Zadovoljen človek se z vzroki za zadovoljstvo ponavadi ne hvali kaj dosti. Če pa se, po navadi uspehov ne dosega zaradi sebe, temveč pretežno zaradi želje po ugajanju.
Dater
Stvar okusa. Zame pa je 90% ostalih “povprečnih” žensk lepših kot 10% top manekenk, katerih izgled je precej podoben – vse so “naštampane” po nekem modlu (tekočem traku), kjer se prodajaj točno določen videz (višina, teža, deški obraz…), ker svet mode je biznis oz. industrija, ki je zame prispodoba za monotonijo in ne lepoto, ker ni(so) naravne. Dekleta iz soseske so za moje precej bolj atraktivne zaradi raznolikosti in ne točno določen mer, točno določeno kilogramov, točno določeneih obraznih potez, točno določene višine….
To da so ti ostale povprečne, neopazne ženske všeč je iz dveh razlogov. Prvi je ta ker sam po vsej verjetnosti enako izgledaš povprečno in imaš podobno genetsko zasnovo kot povprečnice in se ti zato zdijo takšne privlačne. Ker ljudje iščemo sebi podobne ponavadi in tukaj je tudi vključena hormonska slika. Drugi razlog je pa ta ker verjetno veš v sebi da pri ženskah ki so lepotice in imajo boljšo genetsko zasnovo kot ti nimaš šanse, in te to v podzavesti tudi jezi na nek način.
Zakaj naj bi ga jezilo, kakšna neumnost. V življenju je treba biti realen, ne pa sanjati o nedosegljivem. A ženske, ki sanjajo tam o nekih bajnih moških, ki jih nikoli ne bodo imele, so pa carice?
Videz je pomemben, ne more pa biti edini pomemben. To naj bi bilo nekomu, ki išče kakršnokoli dolgoročno zvezo, počasi jasno.
Zakaj naj bi ga jezilo, kakšna neumnost. V življenju je treba biti realen, ne pa sanjati o nedosegljivem. A ženske, ki sanjajo tam o nekih bajnih moških, ki jih nikoli ne bodo imele, so pa carice?
Videz je pomemben, ne more pa biti edini pomemben. To naj bi bilo nekomu, ki išče kakršnokoli dolgoročno zvezo, počasi jasno.[/quote]
Se strinjam s Spiderjem.
Meni so prav tako bližje preproste ženske. Vsa ta naličenost in obsedenost z zunanjim videzom, me odbija. Prava lepota izhaja iz srca, ne pa iz maske in visokih petk.
Iz napisanega sklepam, da imaš xxTina o sebi zelo visoko mnenje (glede zunanje lepote mislim). Takim ženskam je najtežje, ko se nek moški zanima za drugo žensko, ki jih one smatrajo za povprečne.
Neka ženska ima lahko pravilne obrazne poteze, vendar oddaja tako brezvezno energijo, nima karizme, da ji te obrazne poteze čisto nič ne pomagajo. Pametnemu moškemu je ženska, ki polovico svoje mesečne plače porabi za kozmetičarke, frizerke ter nove obleke v breme. Pa tudi njihova zvestoba partnerju je pogosto vprašljiva, ker se ne “rihtajo” brez razloga. :))
Nisem še nikoli doživela da bi se moški zanimal za neko drugo, ki bi bila grša po zunanjosti od mene. Tudi na splošno se družim z ljudmi ki jim videz nekaj pomeni in sem še vedno mnenja da si izbiramo partnerja na kemijski podlagi to pomeni da se mora hormonska slika ujemati in ujema se samo pri takšnih ki so podobnega izgleda.
Vsak se bori zase in svojo mero pozornosti. Lepa ali nelepa, koga briga. Pomembno se je zavedati, da dobiš to, kar daješ in to kar daješ, to dobiš. Če se ima torej nekdo za zelo lepega, ne dobi pa v partnerju tega, kar bi ga zadovoljevalo, razveseljevalo, se je dobro vprašati, koliko sami dajemo in kaj lahko spremenimo, da bomo pritegnili in zanimali nekoga, ki nam lahko da to, kar si želimo. Če smo prepričani, da bomo samo z videzom osrečili partnerja, potem se bomo morali tudi sami zadovoljiti samo z njegovim videzom, ne glede na to, kako se do nas obnaša. Če se do nas obnaša slabo, se moramo vprašati, kako pa se mi do njega, da je tako kot je itn.
Seveda. Kirurško in kozmetično retuširana hormonska slika paše k enaki ali vsaj podobno retuširani.
Drugače pa, od vseh uradnih slovenskih lepotic lahko na prste ene roke preštejem tiste, ki res izstopajo iz povprečja (upoštevajoč predvsem fizično lepoto. Če k temu dodam še kriterij, da zna izustit kaj več kot par naučenih besed o miru na svetu, potem se zna število še kaj skrčit). Izven pist srečaš precej večje število takih, ki bi si precej bolj zaslužile nositi tak naziv.
Saj ne vem, če je to prednost zate ali slabost. 🙂 Mogoče pa potrebuješ spoznanje, da videz je pomemben, ampak ne tako zelo, kot imam občutek, da tebi je. Ko se bo moški odločil za drugačno od tebe, ne boš ti tista, ki boš ocenila ali je lepša od tebe, ampak bo to menda on, saj on izbira.
Saj ne vem, če je to prednost zate ali slabost. 🙂 Mogoče pa potrebuješ spoznanje, da videz je pomemben, ampak ne tako zelo, kot imam občutek, da tebi je. Ko se bo moški odločil za drugačno od tebe, ne boš ti tista, ki boš ocenila ali je lepša od tebe, ampak bo to menda on, saj on izbira.[/quote]
Bingo! Odličen zadnji stavek.
Spet, kaj je merilo za “povprečnice”? Atraktivna ženska je privlačna večini; to nima veze, če je moški super postaven ali če ima pivski trebuh, bo mu všeč (vizualno). Niso pa merilo manekenke, vsaj za moje pojme ne, ki prodajajo “umeten videz”, domala anoreksične, veliko se jih “rine naprej”, ker jim to daje potrditev o njihovi “lepoti”, če so v ospredju (medijsko izpostavljene in znane). Merila za lepoto se spreminjajo skozi vso človeško zgodovino.
Tudi to ne pomeni, da lahko gledamo na izbiro partnerja (in všečnost) kot na nek biološki naravni izbor, tako kot je to urejeno pri živalih, kjer je v ospredju izključno parjenje, ko govorimo o “dobrih genih”. Namreč človek je umeščen kot “višje razvita žival” v neke civilizacijske okvirje, ki ga na vsakem koraku določajo; kjer je izrednega pomena kulturni in sociološki vpliv na posameznika, žival pa je lahko “paritveno sposobna” za “mešanje genov” ponavadi lahko že prej kot v enem letu, tudi pri višje razvitih sesalcih. Potem so tu določene psihološke, osebnostne in značajske danosti posameznika (vrednote, osebni pogledi, stališča, želje, zahteve…). Torej takšen biološko-determinstični pogled ne drži za človeka, ker to je podobna teza kot o “alfa samcih”, ki se kot očetje morda sploh ne bi dobro odrezali, če je njihova primarna funkcija “predajanje genetskega materiala”. Kaj pa vzgoja zaroda, materialna in mentalna podpora svojemu haremu “oplojevalk”? Materialno lahko to že izpelješ, če si kak bogat šejk v arabskem svetu. 🙂
Seveda. Kirurško in kozmetično retuširana hormonska slika paše k enaki ali vsaj podobno retuširani.
Drugače pa, od vseh uradnih slovenskih lepotic lahko na prste ene roke preštejem tiste, ki res izstopajo iz povprečja (upoštevajoč predvsem fizično lepoto. Če k temu dodam še kriterij, da zna izustit kaj več kot par naučenih besed o miru na svetu, potem se zna število še kaj skrčit). Izven pist srečaš precej večje število takih, ki bi si precej bolj zaslužile nositi tak naziv.[/quote]
Točno tako. Naslov manekenka je za veliko žensk prestižnega pomena. Veliko so pripravljene narediti, da se dokopljejo do tega naslova (isto imam v mislih predvsem slovenske manekenke). In ravno tu je opaziti, da tiste “povprečnice iz soseske” so pogosto boljše manekenke v primerjavi z manekenkami po naslovu.
Spet, kaj je merilo za “povprečnice”? Atraktivna ženska je privlačna večini; to nima veze, če je moški super postaven ali če ima pivski trebuh, bo mu všeč (vizualno). Niso pa merilo manekenke, vsaj za moje pojme ne, ki prodajajo “umeten videz”, domala anoreksične, veliko se jih “rine naprej”, ker jim to daje potrditev o njihovi “lepoti”, če so v ospredju (medijsko izpostavljene in znane). Merila za lepoto se spreminjajo skozi vso človeško zgodovino.
Tudi to ne pomeni, da lahko gledamo na izbiro partnerja (in všečnost) kot na nek biološki naravni izbor, tako kot je to urejeno pri živalih, kjer je v ospredju izključno parjenje, ko govorimo o “dobrih genih”. Namreč človek je umeščen kot “višje razvita žival” v neke civilizacijske okvirje, ki ga na vsakem koraku določajo; kjer je izrednega pomena kulturni in sociološki vpliv na posameznika, žival pa je lahko “paritveno sposobna” za “mešanje genov” ponavadi lahko že prej kot v enem letu, tudi pri višje razvitih sesalcih. Potem so tu določene psihološke, osebnostne in značajske danosti posameznika (vrednote, osebni pogledi, stališča, želje, zahteve…). Torej takšen biološko-determinstični pogled ne drži za človeka, ker to je podobna teza kot o “alfa samcih”, ki se kot očetje morda sploh ne bi dobro odrezali, če je njihova primarna funkcija “predajanje genetskega materiala”. Kaj pa vzgoja zaroda, materialna in mentalna podpora svojemu haremu “oplojevalk”? Materialno lahko to že izpelješ, če si kak bogat šejk v arabskem svetu. :)[/quote]
Zakaj potem misliš, da so si določene ženske vteple v glavo, da je skoraj anoreksično in blond v vsakem primeru atraktivno? Zakaj moški v družbi jasno ne izrazite svojega stališča? Se bojite, da boste koga prizadeli ali si le ne upate in pametujete tu na forumu?
Mogoče zato, ker se gibljejo le v istem krogu ljudi, ki jim je to atraktivno, so še mlade, naivne in se ne zavedajo, da obstajajo poleg teh tudi ljudje, moški z drugačnimi kriteriji in pogledi na žensko telo.
Mogoče zato, ker se gibljejo le v istem krogu ljudi, ki jim je to atraktivno, so še mlade, naivne in se ne zavedajo, da obstajajo poleg teh tudi ljudje, moški z drugačnimi kriteriji in pogledi na žensko telo.[/quote]
To, da se gibljejo v istem krogu ljudi, bo držalo, ampak ne gre za mlade in naivne temveč osebe, ki so 30 in več let. Take osebe bi že zdavnaj morale pustiti za sabo pubertetniško fazo.
Forum je zaprt za komentiranje.