Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Kje še lahko poiščem pomoč?

Kje še lahko poiščem pomoč?

Sočustujem. Hudo je, ko nimaš diagnoze, živet pa ne moreš. Znajo ti samo pritisk, temperaturo in kri pogledat, potem te pošljejo k psihiatru. Ki pa potem itak reče, da ne more bit psihično (ja ne ga lomit). 😀

Odgovor na objavo uporabnika
hopsasa216, 12.09.2024 ob 23:24

Sočustujem. Hudo je, ko nimaš diagnoze, živet pa ne moreš. Znajo ti samo pritisk, temperaturo in kri pogledat, potem te pošljejo k psihiatru. Ki pa potem itak reče, da ne more bit psihično (ja ne ga lomit). 😀

Ja, točno to. Meni izmeri pritisk patronažna sestra, ki pride k mami. Odkar imam težave meri pritisk tudi meni. Enkrat ga imam 130 drugič 100… pa reče da je to normalno. No saj neka ogromna razlika ni, samo dejstvo, ko imam pritisk 100 sem bolj omotična, njih pa to ne zanima, da bi neprej preverjali.

Odgovor na objavo uporabnika
Taščin jezik, 12.09.2024 ob 19:40

Odgovor na objavo uporabnika
omotična, 12.09.2024 ob 15:02

Odgovor na objavo uporabnika
čudno, 12.09.2024 ob 14:27

Deluje res kot da kot izvira iz psihe.

Kakšne bolečine imaš v nogah, kdaj, ali ko miruješ, ali ponoči, ali po telovadbi?…..

Sliši se kot artritis.

Bolečine v nogah sem imela čisto na začetku. Še preden se je pojavila omotičnost so me bolele noge in bila sem utrujena. (Počutila sem se podobno kot, ko sem imela covid). Po 4 dneh pa kar naenkrat huda omotica. Noge me še bolijo občasno, ponavadi zjutraj, predvsem pa takrat, ko je omotica hujša.

Koliko si stara? Se dovolj gibaš na soncu in zraku? Si preverila raven vitamina D?

STara sem 45. Zadnje 3 mesece ne grem dosti ven ravno zaradi te omotice, ker me je strah, da bom padla. Prej sem hodila ven vsak dan. Vitamin d mi je preverila osebna zdravnica in seveda imam pomanjkanje in sem dobila kapljice. Pred tem je bilo vse bp, zato me čudi zakaj je do tega sploh prišlo.

Center za ravnotežje? Ušesa?

Najhuje je pa to, da zdaj lahko vsak dohtar predpiše antidepresive. Včasih si za to moral k specjalistu v tem primeru psihijatru, da se pogovori, naredi kakšne teste, postavi diagnozo in šele nato da zdravila. Zdaj pa se antidepresive daje za vse kar tako mimogrede.

Nisi sama. Tudi jaz sem obupana. Imam podobno kot ti. Omotice, švoh sem ves čas, znotraj mene kot, da se majem, zibam. Se mi ne vrti, vidim normalno. Ampak znotraj mene kot da me odnaša, čutim kot da sem težka tono, vleče me k tlom. Pritisk, pulz, vse normalno. Vse te simptome imam ves čas, le pozno popoldne se izboljša. Zjutraj nisem zmožna nič. Kaj je to? In da ni zdravnika, ki bi se zavzel za to?

Imela sem podobne težave. Dobila infuzijo železa, dodajam si Bkompleks, selen in cink  obcasno magnezij. In se mi je stanje zboljsalo. Jem veliko solate, brokoli, sezonsko sadje, jogurt. Ne pozabiti na vodo. Pa disciplinirana bodi pri tem. Zelim ti vse dobro.

obrni se na zdravstveni dom Vojnik – PB

Odgovor na objavo uporabnika
omotična, 12.09.2024 ob 14:01

Jaz sem že obupana. Ne morem normalno funkcionirat. Ne morem normalno opravljati niti osnovnih stvari. Večino dneva sem omotična, občasne bolečine v nogah. Komaj se premikam po stanovanju, kaj šele, da bi šla ven. Zdravniki se dobesedno norca delajo iz mene, vedno pa naredijo samo osnovne krvne teste. Pri specialistu imam pregled šele čez 7 mesecev. In 7 mesecev naj živim tako?! Ima kdo kako idejo? Kaj je to? Kam se obrnit? Poskušam delati vse kar ste mi tudi tukaj že svetovali in kar sem prebrala v raznih članih. Redko kdaj pomaga pa še to za kratek čas.

Sočustvujem z vami. Res je prvo moramo odpraviti možne fizične preglede, laboratorije, žleze, ipd. No ko so ti vsi ok, potem smo pa v šlamastiki, ker medicina od tu naprej ni več z nami. Potem pa pišemo na forum in komaj čakamo da nam kdo napiše da se brez veze smilimo samemu sebi. Ta se mi zdi res neumestna.

Sicer pa vam želim, da čimprej pridete do izboljšanja. V takem stanju jaz za preglede vredno cca 80€ nebi čakal 7 mesecev.

Glede na vse, kar ste napisali, je povsem možno, da ste omotični zaradi nizkega krvnega tlaka. Dobro bi bilo, če bi si lahko pomerili krvni tlak, ko ste omotični, in takrat, ko ste povsem v redu. Zgornji krvni tlak 130 je res normalen, medtem ko je 100 za ene normalen in za druge nizek.

Važno je še, kakšen je pulz ob enem in drugem tlaku. Če je ob nizkem tlaku tudi pulz zelo nizek, bi bilo potrebno ob tem narediti EKG. Ker pa je to težko ujeti, se lahko naredi 24-urni EKG. Če so težave v času preiskave, je pomembno, da se napiše točen čas in kaj je bila težava.

Če je nizek le krvni tlak in ne jemljete zdravil, ki krvni tlak nižajo, bi bilo vredno ob normalni prehrani povečati vnos tekočine in tudi soli (nekoliko več solite kot običajno ali pojejte vsak dan kaj bolj slanega). Če se ob tem stanje postopno izboljša, nadaljujte tako.

Če jemljete zdravila, ki znižujejo krvni tlak, se dogovorite z osebno zdravnico, kako znižati odmerke.

Prisotnost uspaval in pomirjeval v krvi se z običajnimi laboratorijskimi izvidi krvi ne vidi. Potrebne so posebne preiskave s tem namenom. Največkrat se išče prisotnost v urinu.

Pa še nekaj, če imate slučajno srčno popuščanje ali slabše delovanje ledvic, ne povečajte vnosa soli brez pogovora z zdravnikom.

Odgovor na objavo uporabnika
Dadada, 16.09.2024 ob 13:55

Glede na vse, kar ste napisali, je povsem možno, da ste omotični zaradi nizkega krvnega tlaka. Dobro bi bilo, če bi si lahko pomerili krvni tlak, ko ste omotični, in takrat, ko ste povsem v redu. Zgornji krvni tlak 130 je res normalen, medtem ko je 100 za ene normalen in za druge nizek.

Važno je še, kakšen je pulz ob enem in drugem tlaku. Če je ob nizkem tlaku tudi pulz zelo nizek, bi bilo potrebno ob tem narediti EKG. Ker pa je to težko ujeti, se lahko naredi 24-urni EKG. Če so težave v času preiskave, je pomembno, da se napiše točen čas in kaj je bila težava.

Če je nizek le krvni tlak in ne jemljete zdravil, ki krvni tlak nižajo, bi bilo vredno ob normalni prehrani povečati vnos tekočine in tudi soli (nekoliko več solite kot običajno ali pojejte vsak dan kaj bolj slanega). Če se ob tem stanje postopno izboljša, nadaljujte tako.

Če jemljete zdravila, ki znižujejo krvni tlak, se dogovorite z osebno zdravnico, kako znižati odmerke.

Prisotnost uspaval in pomirjeval v krvi se z običajnimi laboratorijskimi izvidi krvi ne vidi. Potrebne so posebne preiskave s tem namenom. Največkrat se išče prisotnost v urinu.

Pritisk in pulz mi je že večkrat zmerila patronažna sestra, ki sicer hodi k mami. Večinoma je vse ok. Ene 2x je bil pritisk 100/70 – približno, ob tem pa pulz normalen. Zdravil ne jemljem nobenih. Bolj slano in več tekočine sem že dobila nasvet in že prakticiram, pa je bolje le začasno. Se mi zdi, da se vse skupaj poslabša pred menstruacijo. Pred! In mogoče prvi dan. Pa prej nikoli nisem imela takih problemov.

Izgorelost. Psihoterapevt

Nizek pritisk je pod 100. Imam celo življenje 90/60 in normalno živim. Ješ prazno nekvalitetno hrano, premalo se gibaš, Kapljice D3 ti nič ne pomagajo, ker rabiš vsaj 10.000IU na dan, če imaš nizke pa en mesec 50.000iu na dan! Zraven železo, kalcij, k2, magnezij, cink, selen.

Pojdi privat na menedžerski pregled. Tam ti bodo

pregledali vse glavne stvari . Nima smisla čakat.

Toliko vas piše o hrani. A mi lahko kdo napiše kaj je najbolje, da jem? Ene par primerov? Recimo jaz jem zaenkrat kar sem prebrala na spletu – mandlje, banane (so mi tudi svetovali na urgenci in patronažna, ta kalij), razne zelenjavne juhe, špinačo, razne solate…

Kaj pa psiha, imaš težave , sta ti duša in telo usklajena, je duša srečna v tvojem telesu ali trpi???

Odgovor na objavo uporabnika
omotična, 16.09.2024 ob 16:13

Toliko vas piše o hrani. A mi lahko kdo napiše kaj je najbolje, da jem? Ene par primerov? Recimo jaz jem zaenkrat kar sem prebrala na spletu – mandlje, banane (so mi tudi svetovali na urgenci in patronažna, ta kalij), razne zelenjavne juhe, špinačo, razne solate…

Saj se mi je zdelo. Vsi pametni kaj vse avtor dela narobe, vse veste, ko pa konkretno vpraša kaj pa lahko bi, se pa vsi skrijete. Je bilo pri meni podobno, sem odprla temo in se jih je vsulo kako sem neumna kaj delam narobe. Ko sem pa prosila za nasvet kaj naj naredim pa nikjer nikogar. Tako da, avtorica, mislim da tudi velike večine ni treba upoštevat, ker ti niso dali kaj prida nasvetov. Mogoče en ali dva sta koristna – vsekako tista, ki je na dolgo opisala. Ostali samo pametujejo se vidi.

Odgovor na objavo uporabnika
Forumaši pa taki, 17.09.2024 ob 11:43

Saj se mi je zdelo. Vsi pametni kaj vse avtor dela narobe, vse veste, ko pa konkretno vpraša kaj pa lahko bi, se pa vsi skrijete. Je bilo pri meni podobno, sem odprla temo in se jih je vsulo kako sem neumna kaj delam narobe. Ko sem pa prosila za nasvet kaj naj naredim pa nikjer nikogar. Tako da, avtorica, mislim da tudi velike večine ni treba upoštevat, ker ti niso dali kaj prida nasvetov. Mogoče en ali dva sta koristna – vsekako tista, ki je na dolgo opisala. Ostali samo pametujejo se vidi.

točno tako. tudi v moji temi kjer sem opisal podobne težave je bilo nekaj takih drekačev.

Jaz vas razumem in vam verjamem, da ste v veliki stiski zaradi tega. Čisto možno je da bodo vsi izvidi ok in da bodo zdravniki dvignili roke v smislu, to je psihično. Ja kako pa naj bo, nohtno, Einstein? Valda je psiha naš centralni komandni računalnik kaj pa. V moji temi je imela Šnelca predlog za enega diagnostika za podobne zadeve sicer v srbiji, če vas morda pritegne. Če je šarlatan pa ne vem. Če bi se zdravniki posvetili bi zagotovo našli razlog, vendar pač zdravstvo ni naklonjeno tem mejnim, nevidnim problemom. Ne obupajte in iščite zase naprej rešitve. Vse dobro vam želim.

Kako pa krvni tlak in srčni utrip, fizična aktivnost, kneipanje?

Jaz imam tudi omotice. Meni pomaga pitje tekočine, Mg+D tablete, meso in lažja telovadba. Predvsem OŠ aerobika, ko smo delali unevvaje od glave do pete.

Mogoče imaš depresijo.

Pojdi k dežurnemu zdravniku in tam ti bodo naredili preiskave povej kako te boli da ne zdrži več samo fejst jamraj tam

Jaz pa ne vidim nobenega problema glede na opisano. To je cisto normalno za ta leta in se mi zdi, da samo isces neko diagnozo. Lahko da je zacetek menopavze, lahko je kaj drugega, ampak glede na opisano ni cisto nic posebnega, tako da ne vem h kateremu specialistu bi sploh rada. Pa da cakas patronazno, da ti izmeri pritisk ob poplavi vseh naprav, ki se jih dobi na vsakem vogalu, lahko si ga meris sama, ce napravo kupis.  Ne poznam nobene 45 letnice, ki ne bi imela vsaj ene od teh tezav, ki jih opisujes, vsak ima nekaj, pa ne jokcamo okol po ordinacijah. Drugace pa gres lahko samoplacnisko, da bos pomirjena.

Tisti ki imate omotico kako si pomagate takrat, ko ste omotični? Kaj pomaga takrat, ko ste omotični? Mogoče se nismo razumeli – gre za omotico, ne vrtoglavico. Se pravi, ko dejansko misliš, da boš omedlel. Ko si švoh da niti stat ne moreš. Tako kot nekateri pišete se mi zdite precej flegma, verjetno ni tako hudo? Kako recimo sami hodite okoli z omotico?

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close