Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Kje še lahko poiščem pomoč?

Kje še lahko poiščem pomoč?

Jaz sem že obupana. Ne morem normalno funkcionirat. Ne morem normalno opravljati niti osnovnih stvari. Večino dneva sem omotična, občasne bolečine v nogah. Komaj se premikam po stanovanju, kaj šele, da bi šla ven. Zdravniki se dobesedno norca delajo iz mene, vedno pa naredijo samo osnovne krvne teste. Pri specialistu imam pregled šele čez 7 mesecev. In 7 mesecev naj živim tako?! Ima kdo kako idejo? Kaj je to? Kam se obrnit? Poskušam delati vse kar ste mi tudi tukaj že svetovali in kar sem prebrala v raznih članih. Redko kdaj pomaga pa še to za kratek čas.

Pojdi si pregledat krvno sliko v Adrialab (Synlab) na Viču. B12, ščitnične hormone, železo, …

Odgovor na objavo uporabnika
Potem pa naprej, 12.09.2024 ob 14:07

Pojdi si pregledat krvno sliko v Adrialab (Synlab) na Viču. B12, ščitnične hormone, železo, …

ŠČitnica je baje ok. Imela sem pomanjkanje železa za kar sem dobila infuzijo, od takrat je železo ok, jaz pa še vedno ne.

Če imaš denar, si plačaj konkreten pregled pri zasebniku. Na tvojem mestu grem tudi do bioenergetika.

Imela sem podobne simptome kot ti. Šele po rednem jemanju B kompleksa se mi je stanje izboljšalo pa mi noben zdravnik pred tem ni vedel pomagati. Izvedela sem čisto slučajno.

Preveri prej, če v stanovanju ni česa takšnega kar te zastruplja. Plesen, plin, škropiva…pa tudi oseba, ki ti najeda psihično zdravje.

samoplačniški pregledi? če se ti neda čakat 7 mesecev. Lahko opravis krvne preiskave, ultrazvoke…

Odgovor na objavo uporabnika
Karkoli370, 12.09.2024 ob 14:10

Če imaš denar, si plačaj konkreten pregled pri zasebniku. Na tvojem mestu grem tudi do bioenergetika.

Imela sem podobne simptome kot ti. Šele po rednem jemanju B kompleksa se mi je stanje izboljšalo pa mi noben zdravnik pred tem ni vedel pomagati. Izvedela sem čisto slučajno.

Preveri prej, če v stanovanju ni česa takšnega kar te zastruplja. Plesen, plin, škropiva…pa tudi oseba, ki ti najeda psihično zdravje.

Plina nimamo. Sicer sem alergična na cvetni prah in sosedje ves čas nekaj špricajo po hodniku kar me draži – kiham, smrkam, peče me grlo vsakič, ko zavoham te parfume zelo močne ali karkoli že je to. Tudi takrat, ko ni sezona cvetnega prahu. Prej ko teh parfumov niso špricali tudi kihala nisem. In alergijo na cvetni prah sem imela že nekaj časa pod kontrolo, se mi je že tudi sama od sebe pozdravila.

Ja, pa kake parfume to sosedje špricajo?

Marsikatera bolezen izvira iz psihičnega stanja.

Veliko jih pravi, da je to za to, ker nekaj časa nisem dovolj jedla in pila. Ampak prej sem normalno jedla in pila in kar iznenada je prišlo do hudjh omotic. Zato se potem niti ih postelje nisem upala ustat in posledično manj jedla in pila. Ni mi jasno zakaj je do tega sploh prišlo. Zdaj spet normalno jem in pijem pa se skoraj ni izboljšalo, no se je ravno toliko da grem normalno na stranišče, pojem obroke za mizo…

Deluje res kot da kot izvira iz psihe.

Kakšne bolečine imaš v nogah, kdaj, ali ko miruješ, ali ponoči, ali po telovadbi?…..

Sliši se kot artritis.

Odgovor na objavo uporabnika
Marjanka, 12.09.2024 ob 14:21

Ja, pa kake parfume to sosedje špricajo?

POjma nimam. Ali se kdo grozno naparfumira ali imajo tak prašek ali mehčalec za perilo in se vonja, ko grejo mimo naših vrat. Ali pa dejansko kaj špricajo, se parfumajo sredi hodnika.

Izgorelost

Odgovor na objavo uporabnika
čudno, 12.09.2024 ob 14:27

Deluje res kot da kot izvira iz psihe.

Kakšne bolečine imaš v nogah, kdaj, ali ko miruješ, ali ponoči, ali po telovadbi?…..

Sliši se kot artritis.

Bolečine v nogah sem imela čisto na začetku. Še preden se je pojavila omotičnost so me bolele noge in bila sem utrujena. (Počutila sem se podobno kot, ko sem imela covid). Po 4 dneh pa kar naenkrat huda omotica. Noge me še bolijo občasno, ponavadi zjutraj, predvsem pa takrat, ko je omotica hujša.

Odgovor na objavo uporabnika
SolaIce, 12.09.2024 ob 14:50

Izgorelost

Čisto možno. Doma imam mamo, ki je psihični bolnik, odkar je na lastno pest nehala jemati zdravila se ji je utrgalo in jo moram prenašati že 5 let. Z ničemer ni zadovoljna, ves čas jo nekaj moti. Ampak po drugi strani pa saj pravim opažam, da se mi stanje izboljša ko pijem več tekočine…

Po moje je zanič zrak, premalo kisika v zraku….. Imam isti problem in to na gorenjskem. Ne samo vreme, tudi zrak ni več to, kar je bil. Samo tega vam nihče ne bo povedal, ker za denar se da kupiti vse. Lahko pa, da je strupena voda.

Dejstvo pa je, da tudi zemljevid onesnaženosti pokaže, da so bistveno čistejša mesta na zahodu in severu, z izjemo Italije.

Najbolje je kje ob morju.

Tudi jaz imam podobne simptome , mogoče ne tako hude kot ti pa vseeno moram funkcionirat hodit v službo , tudi jaz sem cel čas neka omotična , pa že mesece jemljem B12 vitamin , bila na vseh možnih pregledih , ščitnica ultrazvok vse ok.

Pogosto me tudi glava boli jaz se že leta z tem ubadam je pa res da imam nizki pritisk in ko to vidijo jim je pač vse normalno in jih več ne zanima nič drugo.

Kaj misliš z omotična? Se ti vrti?

Odgovor na objavo uporabnika
Deka, 12.09.2024 ob 16:51

Kaj misliš z omotična? Se ti vrti?

Omotica ni isto kot vrtoglavica!

Ne, ne vrti se mi. Omotična sem – občutek kot, da bom skupaj padla, švoh, v bistvu jaz to čutim kot hudo zaspanost, utrujenost – ne znam drugače opisat.

A ponoči dobro spiš brez uspaval ali pomirjeval ? Piješ kavo čez dan ? Ker z dvojnim espressom bi morala pokati od energije.

Če ne živiš sama, si že pomislila, da ti morda nekdo daje kakšna pomirjevala v hrano ali pijačo ?

Odgovor na objavo uporabnika
Xyz515, 12.09.2024 ob 19:15

A ponoči dobro spiš brez uspaval ali pomirjeval ? Piješ kavo čez dan ? Ker z dvojnim espressom bi morala pokati od energije.

Če ne živiš sama, si že pomislila, da ti morda nekdo daje kakšna pomirjevala v hrano ali pijačo ?

Spim dobro, samo se včasih zbudim ponoči, ker moram na wc, ker zdaj spijem več vode, jem juhe in potem več lulam 🙂 Kavo sem včasih pila, sicer kapučino pa kavo z mlekom pa mi očitno ni dobro delo, ker sem imela težave s prebavo. Expresa pa nikoli nisem pila. Tudi to sem že pomislila, da mi kdo daje kake tablete v hrano, samo to bi bilo verjetno vidno na krvi? Ker zdaj so mi pa že tolikokrat pregledali kri…?

Odgovor na objavo uporabnika
omotična, 12.09.2024 ob 15:02

Bolečine v nogah sem imela čisto na začetku. Še preden se je pojavila omotičnost so me bolele noge in bila sem utrujena. (Počutila sem se podobno kot, ko sem imela covid). Po 4 dneh pa kar naenkrat huda omotica. Noge me še bolijo občasno, ponavadi zjutraj, predvsem pa takrat, ko je omotica hujša.

Koliko si stara? Se dovolj gibaš na soncu in zraku? Si preverila raven vitamina D?

Po moje ziviš s nekom, ki ti dobesedno pije, žre energijo in nekje v blizini nekoga. Poznam jaz to…..

ali su mogoče občutljiva na energije,

Potem vem jaz to veliko

Najprej se začni normalno prehranjevati in potrudi se čez dan popiti 2l vode. Prazna vreča ne stoji pokonci. Preveri občasno pritisk in pojdi na sprehode. S sabo si vzami kak sok, multivitamin…

Psihično stanje najbolj poslabšajo drugi okoli vas. Ugotoviti morate kdo je najhujši.

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close