Kje nakupujete bio ali domačo hrano?
Javorjev sirup je res drag, agavin pa prav nič. Pa še deluje kot vezivo pri določeni hrani, recimo ko pečeš kolačke ali delaš kako drugo sladico. Sladica, desert pač mora bit sladek.
Kot primer: beli sladkor, ki ga je kupil moj bivši pred 1,5 leta (s katerim si je začinil čaj in kavo), ista pakunga še vedno ni porabljena, počasi kopni. Belega sladkorja sploh ne uporabljam, če že, potem rjavega (pri kavi recimo), ga kupim mogoče 2x letno pol kile. Agavin sirup uporabljam tudi 2-3x letno, ko kaj pečem ali delam rumove. Stevia je pa super za diabetike.
navadni sladkor nucam edino, ko delam marmelado, pa še takrat uporabnim želirnega in res miminalno, recimo 20-30 dag sladkorja na 100g sadja. ravno za konzervans.
ne nasedajte samo nas imena BIO-EKO….
problem je, ker npr. zelenjava, žitarice,semena…dobijo certifikat da so bio, ali eko, ampak težava je v tem, da potem veliki proizvajalci, ali odkupovalci takšno hrano ŽARČIJO, da dalj časa obstane.Ampak takšna hrana je še bolj škodljiva kot špricana.Naredite preizkus:
semena in žita dajte kalit-če kalijo niso žarčena, sicer so
zelenjavo npr. paradižnik pustite na sobni temperaturi, če bo po 3 dneh še tak kot je bil, je žarčen.
pa še nekaj, ni vse kar je bio kar apriori tudi zdravo.
Npr. bio moka (pirina,ržena,ovsena) če stoji na trgovskih policah 1 mesec in več oksidira več kot 50% vitaminov.Takšna moka seveda ni škodljiva kar tako, je pa prazno živilo.Zato predlagam, da si kupite manjši mlin na kamne (ne na kovinska strgala) in si meljete svežo moko, delate svoj zdrob, kosmičite svoje kosmiče (npr. ovsene) le tako zmleta zrnja imajo 100% vrednost.
To je tvoj problem, če nočeš verjeti.
http://vizita.si/clanek/alergije/zda-zibelka-zla-radioaktivnega-sevanja.html
Take teze so mi res mimo. In paradoksalno se uporabljajo vedno pri bio/eko prehrani, kot razlog za diskreditacijo. Ja, najbolje da se preselim na luno ali še bolje se izstradam do smrti. To je podobno temu, da si Robi enkrat napisal, da ne rešuješ poškodovanih živali, ker kaj je to ena proti miljonom, in itak ne moreš pomagat vsem. Pa ne hodiš na volitve, ker itak niso izvoljeni ta pravi. Pa sistem je napačen.
Taka miselnost mi je mimo. To minimaliziranje človekovih dejanj, človekovega truda za boljši jutri.
Razumem tvojo jezo in žalost. Je pa bolje poznati resnico, kot pa živeti v prevari.[/quote]
Kot rečeno, resnica je relativna. Sploh pa si jo ljudje različno tolmačimo.
@johanson, je pa treba take trditve z nečim podkrepiti. Najbolje z lastnimi besedami. Pridelki, kupljeni pri kmetu, imajo pa lahko drugo slabost, sploh če imajo certifikata bio. Sodelavec je prinesel enkrat domačo solato z domačega vrta. Uf, je bila lepa, skoraj nič gnila, nobene mravljice gor… potem pa zvem, da škropi z agresivnimi sredstvi, za katere je moral celo tečaj opravit (ima izkaznico, ki izkazuje, da zna rokovat s takimi strupi). Pa hvala lepa za tako solato.
Forum je zaprt za komentiranje.