Kje kupit sadje/zelenjavo iz SLOVENIJE? Sploh PARADAJZ
Ne želim se registrirat in dobivat cel kup neprimerne pošte. Katenjko pa poznam že od prej, zato sem rekla da njej piši, ki lahko sprejema ZS-je.
Tole kar pišeš, pa mene res zanima. Z veseljem oberem sadje/zelenjavo, sem navajena rit po zemlji, kam pa naj pogledam za tako zadevo? Ne morem se vsest v avto pa se vozakat po celi Dolenjski na pamet.
So imele okus po SLOVENSKEM ali po JAGODAH? :-))))))))[/quote]
Jaz sem enkrat kupil jagode v kmetijski trgovini in so bile domače in imele edine okus po jagodah. Če jih primerjam s tistimi iz ostalih trgovin.[/quote]
Ok, pa vendar Krivokljunka je iskala izključno izdelek domačega okolja…zato sem jo vprašala 😉 in se zgodovina ponavlja, da ne odgovarja na vprašanja.
Jaz sem enkrat kupil jagode v kmetijski trgovini in so bile domače in imele edine okus po jagodah. Če jih primerjam s tistimi iz ostalih trgovin.[/quote]
Ok, pa vendar Krivokljunka je iskala izključno izdelek domačega okolja…zato sem jo vprašala 😉 in se zgodovina ponavlja, da ne odgovarja na vprašanja.[/quote]
Seveda se zgodovina ponavlja, ker enostavno nočeš razumet, da imam vso pravico izbrat, ali bom na nekaj odgovorila ali pač ne. Na provokacije in za moje pojme nesmiselna vprašanja ne odgovarjam. Ko boš lekcijo dojela, ne boš več imela občutka, da se karkoli ponavlja ;))
Ok, pa vendar Krivokljunka je iskala izključno izdelek domačega okolja…zato sem jo vprašala 😉 in se zgodovina ponavlja, da ne odgovarja na vprašanja.[/quote]
Seveda se zgodovina ponavlja, ker enostavno nočeš razumet, da imam vso pravico izbrat, ali bom na nekaj odgovorila ali pač ne. Na provokacije in za moje pojme nesmiselna vprašanja ne odgovarjam. Ko boš lekcijo dojela, ne boš več imela občutka, da se karkoli ponavlja ;))
[/quote]
Torej, si ti moje vprašanje razumela kot provokacijo ali nesmisel in se tudi tebi ponavlja zgodovina, da vprašanje, ki ga razumeš provokativno/nesmiselno prezreš. 1 lesson for you also, sprenevedanje pa že obvladaš z odliko.
V Tušu imajo občasno slovenski paradižnik. Ampak po 3 € za kg. Hvala lepa, bom raje kar španskega za 1,24 €/kg.
Če pa koga denar žuli, pa kar navalite na slovenskega.
In preden rečete, da je slovenski boljši, vam naj povem, da ko sem oba ponudil v preizkus večim ljudem, niso znali povedati, kateri je slovenski in tudi večinoma niso občutili razlike.
Se pa strinjam, da je lahko paradižnik tudi slab, slovenski ali ne.
Slovenski paradajz imajo tudi v Mercatorju, samo ne v vsaki vaški štacuni. Jaz tudi ne občutim razlike, sori, hkrati pa moram priznati, da paradižnik ni ravno moja najljubša hrana. Ta domači mi ima čisto premočan okus in ga sploh ne jem.
Jaz včasih kupim jagode na štantih ob cesti, dobre so pa tudi hrvaške jagode – so jih imeli pred časom v Mercatorju. So manjše, pa tudi cena je malo višja. Ampak so pa dobre.
Koliko si pa kaj navite jagode ob cestah? Ena je nekaj časa pred ta glavnim vhodom v City park v Lj prodajala jagode, maline, borovnice po reees navitih cenah.
3 eur/kg paradajza je res veliko. Recimo da imam takega potem za surovo konzumiranje, unega volovskega pa za omakice.
Tele Šparove jagode so tud 5 eur/kila. Vsak se sam odloča, kaj mu je pomebnejše, kvaliteta ali cena. Po drugi strani se človek vpraša, koliko koristnih snovi ima na hitro vzgojena jagoda (ali paradajz), vemo, kako imajo na NIzozemskem, sadike v vodi itd. ali pa tista počasi zorjena.
Kakšna je kaj lubenica pa melona zdaj? Jaz ne upam kupit.
Bolj pomemben podatek je s čim škropi, kot pa to, da škropi ;)[/quote]
Isto sem hotla vprašat. Včasih se temu pač ni moč izogniti, izbereš manjše zlo. Sicer pa ne vem, kaj ima krompir z vegiji ;)[/quote]
Domači krompir, tale mladi, ki je sedaj za jesti, smo mi 1x špricali….
Domači krompir, tale mladi, ki je sedaj za jesti, smo mi 1x špricali….[/quote]
No, potem ga pa prinesi h Katenjki. Krompir bom vzela, ostalo pustim ;))[/quote]
Tebe ne rabiva midva s Katenjo, ti bi naju zažrla, ko bi ona pripravla hrustljav krompirček zlato-rumene barve za naju. :))))
No, potem ga pa prinesi h Katenjki. Krompir bom vzela, ostalo pustim ;))[/quote][/quote]
Tebe ne rabiva midva s Katenjo, ti bi naju zažrla, ko bi ona pripravla hrustljav krompirček zlato-rumene barve za naju. :))))[/quote
Zažrla? Kaj to pomeni? Ne, jaz bi vaju zaklenila v sobo pa odšla ven za 3 ure hehe *evil smile*
Isto sem hotla vprašat. Včasih se temu pač ni moč izogniti, izbereš manjše zlo. Sicer pa ne vem, kaj ima krompir z vegiji ;)[/quote]
Domači krompir, tale mladi, ki je sedaj za jesti, smo mi 1x špricali….[/quote]Vi ste podobni kot oni ljudožerci, ki so imeli posvet na katerem je poglavar oznanil, da od žensk sedaj naprej ne jedo nič drugega kot nune in device.
In eden od prisotnih vpraša zakaj tako.
“Zato ker je ostalo vse preveč špricano…..!”
Heh s katerega dokumentarca ja to :))))
Ne resno On_ eno vprašane, kaj naj narediva s krivokljunčico s tisto cifro, ki si nama jo posredoval brez imena, menda ni tvoja? :))) A naj pokličeva in poveva da je od Njega_ s foruma med over net in da sva prišli jagode nabirat? Mah jaz sem s podeželja doma sicer z drugega konca kot ti, pa vseeno no v glavnem mi ni tuje in še manj težko kaj po zemlji delati, krivokljunčici tudi ne, je samo še bolj vesela… a potem zmenjeno :))) Malo reklame.press :)))
[code]"Nekoč bo lepo,
ko blazni bomo ob ognjih čepeli
in bomo odprte rane imeli-
takrat bo lepo..."[/i][/code]
[sup]france balantič [/sup] Forum je zaprt za komentiranje.