Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Kitajci izvozijo 10x manj kot Slovenci.

Kitajci izvozijo 10x manj kot Slovenci.

Podatek za leto 2024- izvoz na Kitajca je 2540$ ,izvoz na enega Slovenca 27 300$

Kje si pa to ve potegnil.

Težava je v tem, ker ni realnih podatkov koliko kitajcev v resnici živi na kitajskem. Logika ti pravi, da več kot 800kmio jih ne more bit, tako se tudi te številke spremenijo. In linkaj vire ane.

To so uradni podatki Svetovna banka.

se pravi, da smo Slovenci bolj deloven narod od Kitajcev. Vi pa pljuvate po socialcih.

In če se nam izvoz ustavi,  smo bolj v kurcu kot Kitajci.

Odgovor na objavo uporabnika
Ja, 13.09.2025 ob 08:53

Podatek za leto 2024- izvoz na Kitajca je 2540$ ,izvoz na enega Slovenca 27 300$

KItajska ekonomija v svetovnem merilu 16%, Slovenija pa 0.06% in mi smo po Golobovo najboljši muahaha.

In ja ni dobro biti izvozna država, ker, če Nemčija kihne, se bomo mi usral v gate.

Diverzificirati se moramo zato, da se zmanjša rizko bankrota države in ekonomske bede in postati samozadostna potrošna država z manjšim odstotkom izvoza.

Torej več industrije doma, manj iz Kitajske, manj iz Evrope, manj iz Amerike.

Pa veliko vlaganja v Slovence, ne pa Sirijce, Gazo, Afriko.

Kakšen brezvezen podatek je pa to? Pa veš da tudi ZDA prekašamo potem? Vau! Smo očitno boljše gospodarstvo od ZDA!

Gre za to da nas šopajo kako Kitajci izvažajo na veliko. Normalno da se ne more primerjati po državah, primerja se glede na število prebivalcev in BDP. Kaj ti misliš da mora Slovenija izvoziti več kot cela Nemčija z 80 mil prebivalcev , da bi bila uspešna. Tvoj naslov pove vse o tvojih možganskih kapacitetah.

Re si bedak  procent prebivalstva Kitajske je 17,5% ,  Kitajske ekonomije 16,8%, procent prebivalstva Slovenije 0,025%, ekonomije  0,065%.

Premišljujem o tem kako  kako nas stalno strašijo pred Kitajskim izvozom?

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close