Kitajci izvozijo 10x manj kot Slovenci.
In ja ni dobro biti izvozna država, ker, če Nemčija kihne, se bomo mi usral v gate.
Diverzificirati se moramo zato, da se zmanjša rizko bankrota države in ekonomske bede in postati samozadostna potrošna država z manjšim odstotkom izvoza.
Torej več industrije doma, manj iz Kitajske, manj iz Evrope, manj iz Amerike.
Pa veliko vlaganja v Slovence, ne pa Sirijce, Gazo, Afriko.
Gre za to da nas šopajo kako Kitajci izvažajo na veliko. Normalno da se ne more primerjati po državah, primerja se glede na število prebivalcev in BDP. Kaj ti misliš da mora Slovenija izvoziti več kot cela Nemčija z 80 mil prebivalcev , da bi bila uspešna. Tvoj naslov pove vse o tvojih možganskih kapacitetah.
Forum je zaprt za komentiranje.