Najdi forum

Splash Forum Arhiv Ženski in moški čvek killing is art?

killing is art?

Nekateri ljudje uživajo v tem, da šokirajo javnost. Na bilo kakšen način, samo da se govori o njih. Na žalost velikokrat se najdejo ljudje, ki jim je to všeč in s tem pripomorejo k nadaljevanju tovrstnih reči.

Na zadnje sem zasledila internetno stran, kjer neka ženska (Nathalia Edenmont) na Švedskem razstavlja v galeriji pač svoja “dela”. Ona temu pravi umetnost, jaz poboj. Ženska ubija živali (mačke, miši, zajce in druge vrste), jih reže na koščke in fotografira ter razstavlja.

Na njeni domači strani so pojasnili njeno početje na tak način: “There is nothing illegal in Nathalia’s art. She has killed the animals in as humane a way as possible. Has she been guilty of a moral crime? We do not think so. We think that art is of vital importance. What do you think?”

Potemtakem, ko to ne bo več šokiralo javnost, se bo spravila na ljudi? Mogoče na dojenčke? In se bo spet izgovarjala, da itak jih je ubila na human način? In če je ubijanje umetnost, potem tudi lovci so umetniki, ko ubijejo žival in si obesijo na zid njeno glavo?

Njena stran je

Vsem, ki se ta stran zdi sporna, prosim pišite čim več mailov na naslov galerije, kjer je razstavila (info@wetterlinggallery.com), da izrazite svoje nesoglasje in na Švedsko veterinarsko organizacijo (office@svf.se), ki že dalj časa poziva lokalne (švedske) oblasti, naj zaustavijo njeno početje (lahko na kratko razložite, kaj menite o tem in predlagate, naj še naprej pritiskajo na oblasti). Mogoče boste mislili, da je to početje brez pomena, ampak veliko stvari se je rešilo na tak način s pomočjo organizacij LAV in PETA.

Če se vam ne da pisati mailov, lahko samo kliknite na sledečo povezavo, ki je link na peticijo proti taki umetnosti in se podpišete:

Zalostno…

O ti mili bože! Pa saj ne morem verjeti, da kaj takega legalno počne! Edino, če je natega, kot je bila tista z mucami v steklenicah. Upam vsaj!

____________________ Fantasy does not deliver.

Orka, na žalost ni potegavščina, kot je bilo s tisto stranjo z muckami v kozarcih.

Aja, pa še to, nam Koprčanom v sramoto…

Koprski umetnik, Dean Verzel, je globoko zamrznil en kubik vode v katerem so plavale zlate ribice. To je naredil, da je zadevo (zmrznjeno kocko polno zlatih zmerznjenih ribic) lahko prefotografiral, seveda zaradi umetnosti.

Toliko o t.i. umenosti in umetnikih, ki ubivajo živali. Po mojih pojmih si zaslužijo tisto, kar so oni naredili živalim – milo za drago.

Zrela je za psihiatrično bolnišnico in obisk raznih psihoterapevtov in psihologov.

Nekateri so bolni na “umetnost”.Mučenje živali bi morali strogo kaznovati,še posebej take idiotske “umetnike”.

Sramota za človeštvo, ki pa je tako ali tako slabše od živali. Mučitelje bi morali kaznovati po najstrožjih zakonih, ki pa v naši državi, žal, ne obstajajo. Kaj pa je bilo s tistimi mučitelji mačk z Gorenjske ???

Zločinski mučitelji mačk iz Gorenjske niso bili kaznovani popolnoma nič.Le dobrodelna dela so opravljali v Karitasu ,se mi zdi.Starši od teh sadistov so zanimivo psihologi in visokoizobraženi ljudje.Pa še veze v sodstvu so imeli in so dobili smešno niske kazni,če te lahko imenujemo kazni.Šokantno,namesto,da bi jih strogo kaznovali,da bi si zapomnili in jim kaj takega ne bi prišlo nikdar več na misel.Njihova početja ne more početi normalen človek.

Pa ste slišali tisto pred kratkim, ki se je zgodilo v Ankarano, ko je 5 fantov (14-20 let), 20 min bracalo neko gos, ji lomili krila, dokler je niso ubili? In kaj se jim bo zgodilo? Seveda nič, čeprav so vsi stari znanci policije.

Vsi najhujši serijski morilici so v mladosti mučili živali, kar točno pove, da tisti, ki to počne, je potencialno nevaren tudi za ljudi.

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close