Najdi forum

Splash Forum Arhiv Ženski in moški čvek Kdo in kakšni so tradicionalisti?

Kdo in kakšni so tradicionalisti?

Tule gor se beseda tradicionalist uporablja kot zmerljivka. Kaj točno mislite pod besedo tradicionalist?
Tradicija je zame nekaj ok. Ne vedno, večinoma pa.

“Just because something is traditional there is no reason to do it, of course.”
― Lemony Snicket, The Blank Book

“Tradition:’ one of those words conservative people use as a shortcut to thinking.”
― Warren Ellis, Transmetropolitan, Vol. 4: The New Scum

”If children understand that beliefs should be substantiated with evidence, as opposed to tradition, authority, revelation or faith, they will automatically work out for themselves that they are atheists.”
Richard Dawkins

in še mnogo tega je…

.............................................................................................. [b]''Your time is the greatest gift you can give to someone.'' - Rick Warren[/b]


Pomen tega pa je, da “Just because something is traditional there is no reason, NOT to do it, of course”.

In še mnogo tega je. 😉

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345


Pomen tega pa je, da “Just because something is traditional there is no reason, NOT to do it, of course”.

In še mnogo tega je. ;)[/quote]

prikladno spet komentiral 33% napisanega…

ah Markec…

.............................................................................................. [b]''Your time is the greatest gift you can give to someone.'' - Rick Warren[/b]

Eh Matkič, saj sem dopisal, da je še mnogo tega. Ne bom ti zdaj pravajal vseh rekov, če pa vem, da lenobe ne podpiraš. 😉

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

ti nisi niti mojih dokomentiral kaj šele da bi karkoli poiskal… tak da ne se zdaj ven vlečt…

ti kontriraš da kontriraš to mi je itak ze jasno

tradicionalist jetudi tisti ki misli da mora bit monogamen… torej to je ze ene zadnjih XXX let tak…

.............................................................................................. [b]''Your time is the greatest gift you can give to someone.'' - Rick Warren[/b]

Ojej, tradicionalizem je pa lahko res marsikaj. Skoraj vsako življenjsko področje pozna “tradicionaliste” in to ni nič drugega kot to, da takšen človek pač ceni neke v preteklosti uveljavljene vrednote, dognanja itd. Lahko si tudi tradicionalist na področju arhitekture, kulinarike, vzgoje otrok itd.


Kaj pa to, da moški živi poligamen odnos, ni tradicionalno, glede na to, da to obstaja že od vekomaj, saj mu je po tvoji teoriji to dala narava? To je šele tradicija, večje od te “današnje”. :))

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345


Kaj pa to, da moški živi poligamen odnos, ni tradicionalno, glede na to, da to obstaja že od vekomaj, saj mu je po tvoji teoriji to dala narava? To je šele tradicija, večje od te “današnje”. :))[/quote]

to je nagon ni UMETNO ustvarjen 8se pravi od človeka)

hjooo ti si res trčen hahaha

.............................................................................................. [b]''Your time is the greatest gift you can give to someone.'' - Rick Warren[/b]


Kaj pa to, da moški živi poligamen odnos, ni tradicionalno, glede na to, da to obstaja že od vekomaj, saj mu je po tvoji teoriji to dala narava? To je šele tradicija, večje od te “današnje”. :))[/quote]

to je nagon ni UMETNO ustvarjen 8se pravi od človeka)

hjooo ti si res trčen hahaha[/quote]
Hočeš rečt, da razum ni dan od narave? Mogoče pri tebi. 😉

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

to je nagon ni UMETNO ustvarjen 8se pravi od človeka)

hjooo ti si res trčen hahaha[/quote]
Hočeš rečt, da razum ni dan od narave? Mogoče pri tebi. ;)[/quote]

Je dan… uporaba razuma nad nagonom pa ni dan 🙂

tak da ja…

.............................................................................................. [b]''Your time is the greatest gift you can give to someone.'' - Rick Warren[/b]


To pa opažamo. Ampak ti si še mlad. 🙂

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Pravi nekdo, ki je celo svojo mladost zabil na forumu.

"No one can make you feel inferior without your consent." - Eleanor Roosevelt.

Ne vem, kdo pa so?:) Lahko si tradicionalist pri družinskih vrednotah, kje drugje oportunist in tako naprej.


Ti si tudi še mlad ja, saj vemo, ni bilo treba posebej opozorit nase. :)) In pogosto si tukaj, če še nisi opazil. Upam, da se ne zgražaš nad tem. 😉

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Ja, kaj pomeni tradicionalist pri družinskih vrednotah, v razmerju z nasprotnim spolom. Ta del me zanima.
Marko: odličen komentar glede poligamnosti, da je tradicionalna.

poligamnost NI tradicionalna ampak NAGONSKA in izključno moška….

Enim še kar ni jasno da tradicija ne pomeni samo to da delaš to od nekoč ampak da je ”umetno” ustvarjeno z razumom in delovanjem človeka…

Torej če se 100 ljudi vsede skup in reče da bodo do konca lajfa se objeli ko se vidijo in poljubili na lica in potem njihovi otroci to nadaljujejo je to tradicija…

Če pa tebi dobre ženske vzbudijo spolno slo ker imaš to naravno dano in jih nategneš ali vsaj poskušaš pridobit za spolni odnos pa to NI tradicija tudi če se pojavlja iz roda v rod moških…

tradicionalist pri družinskih vrednotah pa pomeni da si to kar je večina staršev že YXY let…

torej poroka, otroci, stanovanje, skupni lajf, služba, gospodinjska opravila, 1x na leto (ali večkrat) pa 14 ali manjdnevne počitnice z otroci…

to je ”tradicionalna” družinska vrednota… da si miren dečko ki skrbi za X otrok oz. da jih spravi do ”kruha” bi lahko rekli in da vbistvu živi po meri njegove ženske kjer ima ona praktično glavno besedo…

.............................................................................................. [b]''Your time is the greatest gift you can give to someone.'' - Rick Warren[/b]


Enim pa ni jasno, da je človeka v celoti ustvarila narava in ni ustvarila samo njegovega nagona. 🙂


Ja, vendar ti otroci imajo ponavadi možnost odločanja, ali se jim zdi nadaljevanje tradicije smiselno, koristno, ali pa ne.

Živiš v družbi, kjer to ni najbolj zaželeno. Človek ni le nagonsko bitje, tako kot žival, temveč se tudi prilagaja družbi, ker ima od nje neko korist.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345


Enim pa ni jasno, da je človeka v celoti ustvarila narava in ni ustvarila samo njegovega nagona. 🙂


Ja, vendar ti otroci imajo ponavadi možnost odločanja, ali se jim zdi nadaljevanje tradicije smiselno, koristno, ali pa ne.

Živiš v družbi, kjer to ni najbolj zaželeno. Človek ni le nagonsko bitje, tako kot žival, temveč se tudi prilagaja družbi, ker ima od nje neko korist.[/quote]

Aha, torej je tradicija to, kar so počeli moji predniki. Ok, potem lahko sklepam takole. Moj oče pijanec, zatiral mojo mamo, zatiral otroke, mama ločila. Oba stara očeta pijanca, pretepala svoji ženi in otroke. Stari starši pa ne vem. Vem, da so tri prababice umrle pri porodu. Stari očetje pa za dva vem, da ste se potem na novo poročila in imela ženi, ki sta potem zatirali in tepli pastorke, skupne otroke pa postavili na piedestal.
Vse ženske prednice pa so tradicionalno vse delale: prale, kuhale, čistile, delale na njivi, v hlevu, v gozdu, cepile drve, kopale jarke.
Pogledam okolico. Nekako tipična tradicija je bila, da so nekoč ženske bile doma, delale vse po vrsti, možje v službi, ga pili na veliko, kdaj pa kdaj pretepli žensko.
Pa tile naši monovci res delujajo taki? Eni jih zmerajte za tradicionaliste pa berem, da so vse prej kot tradicionalisti. Delajo v gospodinjstvu oboji, ne glede na spol, oboji hodijo v službo. Kje je potem tradicija? Če bi bili res tradicionalni, bi morali zatirati žensko, ona pa ne bi smela v službo.
Jaz nimam občutka, da bi bil kdo tak tradicionalist tu gor? Sploh M ne. Ž pa so menda tudi vse netradicionalne, ker hodijo v službo, kar ni ravno tradicija.


Enim pa ni jasno, da je človeka v celoti ustvarila narava in ni ustvarila samo njegovega nagona. 🙂


Ja, vendar ti otroci imajo ponavadi možnost odločanja, ali se jim zdi nadaljevanje tradicije smiselno, koristno, ali pa ne.

Živiš v družbi, kjer to ni najbolj zaželeno. Človek ni le nagonsko bitje, tako kot žival, temveč se tudi prilagaja družbi, ker ima od nje neko korist.[/quote]

Aha, torej je tradicija to, kar so počeli moji predniki. Ok, potem lahko sklepam takole. Moj oče pijanec, zatiral mojo mamo, zatiral otroke, mama ločila. Oba stara očeta pijanca, pretepala svoji ženi in otroke. Stari starši pa ne vem. Vem, da so tri prababice umrle pri porodu. Stari očetje pa za dva vem, da ste se potem na novo poročila in imela ženi, ki sta potem zatirali in tepli pastorke, skupne otroke pa postavili na piedestal.
Vse ženske prednice pa so tradicionalno vse delale: prale, kuhale, čistile, delale na njivi, v hlevu, v gozdu, cepile drve, kopale jarke.
Pogledam okolico. Nekako tipična tradicija je bila, da so nekoč ženske bile doma, delale vse po vrsti, možje v službi, ga pili na veliko, kdaj pa kdaj pretepli žensko.
Pa tile naši monovci res delujajo taki? Eni jih zmerajte za tradicionaliste pa berem, da so vse prej kot tradicionalisti. Delajo v gospodinjstvu oboji, ne glede na spol, oboji hodijo v službo. Kje je potem tradicija? Če bi bili res tradicionalni, bi morali zatirati žensko, ona pa ne bi smela v službo.
Jaz nimam občutka, da bi bil kdo tak tradicionalist tu gor? Sploh M ne. Ž pa so menda tudi vse netradicionalne, ker hodijo v službo, kar ni ravno tradicija.[/quote]

lahko ti rečem to da si tradicionalno neinteligenten Slovenec 🙂

Čestitke!

.............................................................................................. [b]''Your time is the greatest gift you can give to someone.'' - Rick Warren[/b]

Predvsem pa lahko sklenemo, da si Matkič ti rekorder v pisanju butastih postov na MON. Tisoče postov pa niti enega pametnega. SI kdaj kaj pametnega skupaj spravil?


Potem pa zgleda nisi dovolj inteligenten, da bi jih opazil.

"No one can make you feel inferior without your consent." - Eleanor Roosevelt.

Žal nisem tako kot matkič na netu 24/7 pa res ne morem prebrati vse njegove poste in ugotavljat, če je mogoče med nekaj tistoč posti kak pameten.


Vedno, ko nič ne napiše, se mu to zgodi. :)) No, saj včasih mu kaj rata. Na modo se baje spozna.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Tradicionalisti so tisti, ki v nedeljo jedo govejo juho. In Spider teh ne mara, zato jim daje slabšalni prizvok, ker ne mara goveje juhe, menda mu gobova bolj tekne. 🙂 Sploh pa sedaj, ko sta se za njegovega osebnega kuharja potegujeta Sadni in Matkič. :)))

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close