Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Kdaj bodo obvezni navesti plačo pri oglasu

Kdaj bodo obvezni navesti plačo pri oglasu

Naj grejo nekam. Vzamem frej ure, grem na prvi razgovor, tam me samo vprašajo o mojih pričakovanjih (izjema je JU tam povejo plačo takoj). Nato si povabljen v drugi krog, pa povejo plačo ki je dosti slabša kot si pričakoval. Kdaj bo postalo obvezno navajati plačo pri oglasu? Nekaj se je o tem že govorilo

Odgovor na objavo uporabnika
Isa928, 11.09.2025 ob 20:22

Naj grejo nekam. Vzamem frej ure, grem na prvi razgovor, tam me samo vprašajo o mojih pričakovanjih (izjema je JU tam povejo plačo takoj). Nato si povabljen v drugi krog, pa povejo plačo ki je dosti slabša kot si pričakoval. Kdaj bo postalo obvezno navajati plačo pri oglasu? Nekaj se je o tem že govorilo

pa zakaj nisi sla v ju, tam pravis da je placa bila objavljena?hehe…debili…takemu ki mu je efinamotivacija denar ne bi nikoli dal sluzbe….bumbarji

Nisi pogledal koliko je povprečna plača v podjetju kamor si šel na razgovor? In pogledal koliko so po slovenskih podjetjih povprečne plače za objavljeno delovno mesto? Ker tudi ko bodo plače objavljene ne bo točna cifra. Bo razpon. Tega pa že sedaj za večino podjetij lahko ugotoviš.

Z novim letom bodo morali objavljati plače.

 040771188

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimna641, 11.09.2025 ob 22:07

Z novim letom bodo morali objavljati plače.

in kaj bo pol drugace?bedaki

Najkasneje 7. 6. 2026.

Junij2026.

Tisti ki objavijo, dobijo kader.

Kar je tudi fer do kandidatov. Vedo za kaj se potegujejo in koliko dobijo. Delodajalec dobi v CVju vsa delovna mesta, časovno, kompetence in znanja kandidata, potem pa se gredo take skrivalnice.

Radi zabijajo čas s kandidati, ki imajo službo, ki je bolje plačana od te ki jo ponujajo?

Minimalci za diplomante…ne grejo čez, nič več

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 8553, 11.09.2025 ob 22:14

Junij2026.

Tisti ki objavijo, dobijo kader.

Kar je tudi fer do kandidatov. Vedo za kaj se potegujejo in koliko dobijo. Delodajalec dobi v CVju vsa delovna mesta, časovno, kompetence in znanja kandidata, potem pa se gredo take skrivalnice.

Radi zabijajo čas s kandidati, ki imajo službo, ki je bolje plačana od te ki jo ponujajo?

Minimalci za diplomante…ne grejo čez, nič več

kaj ce ti diploma ki ti ne da upirabnega znanja….ki firmi ne da didane vrednosti….neuporabne diplome si vtaknite v rit..butec misli da mu kr pripada sluzba

Odgovor na objavo uporabnika
Julij Cezar, 11.09.2025 ob 20:25

pa zakaj nisi sla v ju, tam pravis da je placa bila objavljena?hehe…debili…takemu ki mu je efinamotivacija denar ne bi nikoli dal sluzbe….bumbarji

Kaj pa ti bo drugega motivacija kot plača ti krele sdsovsko.

Odgovor na objavo uporabnika
Julij Cezar, 11.09.2025 ob 22:18

kaj ce ti diploma ki ti ne da upirabnega znanja….ki firmi ne da didane vrednosti….neuporabne diplome si vtaknite v rit..butec misli da mu kr pripada sluzba

Diploma in delovne izkušnje, ki so zahtevana za delovno mesto na katero kandidiras!

Wtf, glavna motivacija je placa seveda, zakaj pa hodis na siht? Zarad dolgcasa? Poglej npr. sportnike kam se vse prodajo zaradi ljubezni do panoge, ki jo trenirajo in ne zaradi denarja seveda..

Julij Cezar

Nehaj !!! Diploma ti da če ne drugega vsaj znanje jezikov, znaš uporabljati tudi  MS Windows, MS Office. Koliko srednješolcev poznam ki ne znajo pošiljati emaile.  Nehajte že zaliti diplomante. Niso vsi krovci, pa monterji. Obstaja ogromno poklicev. Nekdo ki menja službo, jo menja v večini  zaradi plače. Kaj je tu spornega. Plače bi morale biti navedene, izves jih na drugem razgovoru, če do tja prideš. Ti pa si pokuril čas, tudi denar za prevoz do lokacije, vzameš višek ur ali celo dopust, pozanimaš se o podjetju da veš kaj delajo da si pripravljen. Veliko časa ti gre za nič.  In niti veš ne kaj ponujajo .je tebi to fer? Meni ne.

Nisam dosao da radim, nego da zaradim evropsko placo.

To je čista kraja časa, ker ne objavijo višine plače v oglasu. Popolnoma se strinjam z avtorjem teme.

Pri nas na bonitetah pov. placa

skoraj 3000 naj omenim 11 zaposlenih od tega 2 stara in 2 mlada prisklednika brez blage veze za kaj se gre… ostali pa 1400 eto to je to oni pa na  8000 eur bruto in potem ko pride novi lazejo in zavajajo kako je dobra placa mah prasci

Jaz bi dejal, da se po tem loči resen delodajalec od luzerskega. Resen objavi plačo. Pustimo zdaj tiste primere, ko gre za individualne pogodbe nekih res uber specialistov, prokuristov, menedžerjev, direktorjev.

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close