Kam si mi šla
Meni pa to zveni, kot da želi avtor besed poudariti, da si Ti tista, ki si tako posebna, da si Tebe želi k sebi…
Za mene ni posesivno, je bolj poudarjajoče, da si ti iskana, zaželena… pač vse v želji v tebi zbuditi nek dober občutek, ki se ti porodi ob tem, ko veš, da si za nekoga nekaj posebnega.
Na katerem portalu pa to si?
Robi, edini, ki je razumel zakaj gre :).
Niti malo ni romantično, če ti to napiše neznanec s portala za spoznavanje. Kje je tu iskrenost res ne vem. Gre za osebo, ki piše drugi osebi, nihče nikogar ne pozna. In gre tu za iskreno zaželenost? Lari fari. To gre za posesivne izjave, ne pa za romantične in iskrene.
Res se sliši kot posesivna izjava. Ampak za tem se lahko skriva precej več iskrenosti, ki je človek samo ne zna ali upa drugače izrazit. Včasih je treba tudi slišati, ne samo poslušati.
iskrenosti?
Je to iskreno, da ti neznanec s katerim se nisi še nikoli menila, nikoli dopisovala, napiše kam si mi šla? Jaz tu vidim le posesivnost.
Govorim o tem, da to neznanec napiše kot prvi stavek, prvi pristop. To ne gre za nekoga, ki ga sicer ne poznaš, ampak si že en čas dopisujete, gre res za nekoga, ki ti prvič piše.
Meni se zdi ravno tako iskreno in romantično kot to, ko ti neznanec napiše kako si lutšna, lepa in podobno v resnici pa te še nikoli v življenju ni videl, niti na sliki ne.
Ali pa to, ko ti napiše kako sladka si, kako res super si, pa miška pa cukerček. Taki so pogosti prvi pristopi oseb na netu. Glede na to, da te nikoli niso videli, nikoli si dopisovali, kje je potem iskrenost?
Lahko se samo tako izraža – pač po zgledu nam sorodnih jezikov, ki ta “mi” uporabljajo čisto normalno brez namigovanja po posesivnosti.
Če so pa fantje tako “iskreni, ljubki, topli, ljubeznivi, osladni, prijazni” do tebe kot do naključne sogovornice na netu, lahko daš takoj obe roki v ogenj, da so prav takšni tudi do vseh drugih naključnih sogovornic na netu, se pravi, da to ne pomeni nič oziroma še manj kot nič. Bognedaj, da bi to v komu dejansko zbujalo neke dobre občutke zaželenosti in podobno – joj no. Pa tudi za posesivnost mislim da ne gre, ampak za navadno razmetavanje s floskulami. Mogoče jim je pri kaki ženski enkrat tako uspelo zbudit zanimanje in zdaj isto formulo gonijo dalje.
Takih ljudi se je malo za bat. Ne moreš takole navalit z vsemi topovi no.
Ja, točno to, to delijo vsem uporabnicam.
Tipčkom, ki pišejo kako lepa sem, kako sladka in podobno napišem, da se bojim, da bi dobila sladkorno. In potem se usuje plaz besed kako iskreni so, kako resno mislijo in potem jih vprašam, če se poznava, da to vedo, ker fotke nimam, da bi jo lahko ocenili :).
Tipčkom, ki pa imajo te posesivne izjave, kaj mi počneš, kje si mi, kam si mi šla pa sploh ne vem kaj reči. Meni se to tako bedno sliši, da je kar joj.
Osladneži z sladkimi izjavami pa trdijo, da smo ženske tako ali tako takšne, da hočemo samo sladke besede, ne pa iskrenih :).
Ja takih se izogibam, enih in drugih.
Izogibam pa se tudi tistim, ki imajo že kar v profilu napisano kako iskreni so in da so resni in da jih kar naj pokličemo na številko v profilu :).
Takšnim niti ni pomembno kakšna si in kdo si, ampak imajo pred očmi le lasten cilj.
Je pa v bistvu vseeno ali se gre za iskrenost ali ne. Dejstvo je, da te njihovo izražanje moti in se počutiš neugodno. In če te zdaj moti, te bo motilo tudi čez par mesecev…Preko sebe ne boš mogla iti. Pričakovati, da se bo tip spremenil, je pa prav tako nesmiselno.
No, ampak vseeno te zanima, ali se zadaj za tem pristopom skriva še kaj več, sicer ne bi spraševala tega na forumu. Vidiš, da ne vidimo vsi le posesivnosti. Jaz lahko dodam le še to, da ne sodi človeka, dokler ga ne spoznaš, ker te lahko prijetno preseneti. Imaš pa vso pravico, da ga (sodiš).
No, prav, ne želiš si jih spoznaz. Te lahko povsem razumem, glede na pristop. Ampak, zakaj si se s tem vprašanjem pojavila tukaj?
Ne, zagotovo ji ni ime MI. Poudarila je zato, ker jo je to najbolj zmotilo. Tako sem vsaj jaz razumel. Če bi ji bilo ime MI, potem bi bilo šele nesmiselno, z vidika slovnice.
Vprašala sem zato, ker me zanima v čem je fora takih izjav oz. pristopov.
Zdaj tisti osladni pristopi so mi jasni, čeprav mislim, da ni nobena tako naivna, da bi res nasedla takim osladnostim.
Te izjave v stilu kaj si MI delala… mi pa res niso jasne. Meni delujejo oblastno in posesivno: jaz jih razumem tako: Ti si moja last in mi moraš poračat kaj delaš.
Forum je zaprt za komentiranje.