Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Kakšna je popvprečna višina 15 letnika?

Kakšna je popvprečna višina 15 letnika?

Zanima me kakašna je poprečna višina 15 letnika naš je velik 155cm

Moj je tam nekje med 175 in 180 cm.

Moj je velik 195cm. Verjetno pa ne moj, ne tvoj nista povprečna. Se pravi, da je povprečje nekje vmes: 170-180cm

Moj bo naslednji teden dopolnil 15 let in ima 173 cm. Je bil pa vedno pri manjših med vrstniki. So pa sedaj v letih, ko oblačila zelo hitro preraste.

Moj 14 1/2 letni vnuk približno isto .

Moj 14 1/2 letni vnuk približno isto .[/quote]

heh, bi že pomislila,da si moj tast, sam mam leto starejšega sina:))

http://www.pedijatrija.org/Download/2005/01/23/percentilne_krivulje_5-95_{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}28crveno_plave_u_boji{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}29.pdf

tule si poglej v tabeli.
Tvoj otrok je pod 5 percentilo.
Sicer je pa razpored tak
5 percentila = 157cm
10p = 160cm
25p = 165cm
50 percentila je povprečna velikost = 170cm
75p = 175cm
90p = 180cm
95p = 182cm

Torej povprečna višina 15 letnika je 170 cm,kar je več je nadpovprečno in kar je manj je podpovprečno. Glede na to da tvoj otrok ne dosega niti 5 percentile je imel verjetno zastoj rasti. Mogoče je samo manjše rasti po starših, lahko pa se bo tik pred koncem pubertete še potegnil za 10cm.

Moj sin je star 15 in pol, na zadnjem sistematskem pregledu je imel 180, dr. mu je dejala, da bo še zihr zrastel nekaj cm…(če ma pa air max-e obute je pa še par cm višji:))

če so starši visoki, je tak otrok najbrž že zelo visok, če pa pr tamalih, potem je tak tudi sam. Pri višini, ki jo navajaš, bi jaz otroka vendarle peljala do pediatra na pregled-bolje enkrat preveč kot kaj zamudit.


najin starejši je zdaj največji v bajti, mene šiša za 20cm, moža pa tud za par cm. kaj bo šele ta mali, ki je že zdaj po metru večji kot je bil starejši:)

14 let in pol

174 cm

Ni vse v mejnih vrednostih, na katere se zanašate.

V kolikor sta vidva z možem manjše rasti, tudi sin verjetno ne bo velikan.

Moj sin je sicer star 9 let, mapak velik je pa skoraj toliko, kot tvoj 15 letnik (150 cm). Pa sicer z možem nisva velika (raste od rojstva vsako leto od 9-12 cm), je pa moj oče res nekoliko večjo (185 cm).

Dokler se rast ne ustavi, se ne sekirajte, sicer pa posvet s pediatrom, da pregleda karton, kjer so od otroštva beležili rast (tam se lepo vidi, kako je otrok skozi otrošptvo rasel).

Srečno!

Naš ima že 186 cm, jaz 170cm, mož 198cm:)

Sama sem visoka 180, starši pa 160 in 180. Sem pač malo več zrastla, kot je bilo pričakovano.
Prijateljica visoka 183, mož 190, otroka povprečna (ampak še rasteta), druga prijateljica in njen mož podobnih velikosti, pa imata otroke za 3-4 leta višje od povprečja. Pač, vse je zelo odvisno, pade not nek gen kakšne babice ali dedka ali še kakšnega starejšega prednika in na koncu je lahko otrok celo črnec…

Moj 15 let in pol ima 182 cm, o kg pa me rajši ne spraševat, je kost in koža, suh preveč. Je zelo zanimivo cunj kupovat….
Imam pa jaz178 cm, mož 180 cm, tako, da…. bi se spraševali čigav je, če bi bil majhen.
Pa tudi suhica sem bila jaz dolgo časa – do po prvem porodu, še danes pri 40+ sem v bistvu prej suha kot debela.

Živjo!
Sem fant 15 let in imam 161cm. Zanima me ali je to dovolj za 15 let in če bom še kaj zrasel.
Moj ati je visok okoli 160cm mama pa 165 in sestra 160.

Jaz sem star 15 let in imam 171cm in me zanima ali je to vredu?

Imam 11 let čez 2 mesca bom imel 12 in sem visok 166 cm in me zanima če je to vredu

Jaz sem 1 mesec nazaj dopolnil 12 in sem visok 170cm

O kul, torej sem bil pri petnajstih točno povprečen (170cm). Sedaj sem 10 cm višji. 🙂

Živijo!

Star sem 14 let in merim 174 cm.

Star sem 14 let visok sem 182 cm tehtam 67 kg in to leto bom imel 15 let sem 2010 letnik

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close