Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek kako se je cvetni prah?

kako se je cvetni prah?

Dobila sem cvetni prah, kako naj ga jem, nek sem prebradla da vsak dan eno žličko al kako, to so ene male kroglce- suhe.

lp

Kaj ni navodil? Te pa probaj tak kot čebele delajo.

Začneš v manjših količinah (pol žličke dnevno) in potem stopnjuješ, da vidiš, kako se telo odziva

Cvetni prah je najbolje uživati če ga nekam namočimo za nekaj časa, da se zmehča (čaj, voda, najbolje pa mlečni izdelki kot npr jogurt) saj le tako lahko telo povleče (izkoristi) večino snovi iz cvetnega prahu in ni pretežak za želodec.

Lahko ga zmešamo tudi z domačim medom, vendar je v tem primeru bolje, če se uporablja sveži cvetni prah (vsebuje veliko več učinkovin) i. S tem ga konzerviramo, da se ne pokvari.

(vir: http://izklop.com/?url=forum/posts&forumid=8&topicid=6617&page=1)

Lahko ga zmelješ in poješ do eno čajno žličko dnevno. Sicer pa lahko zmešaš 200 g cvetnega prahu, 720 ml medu in 15-20 ml propolisa. Zmes nato hraniš v hladilniku in poješ eno žličko na dan. Je za povečanje odpornosti.

hvala

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close