kako pri vas
Ne, nismo. Mene bi zelo motilo, če bi komurkoli dajal denar brez moje vednosti, ker to ne gre iz njegovega žepa ampak našega skupnega, ker njegov žep je tudi moj in moj njegov …
Nimava sicer “bivših” otrok, zato pa imava oba starše, katerim morava pomagati in jaz vedno stisnem moji mami, on svoji … ampak tako, da oba veva kdaj/koliko.
Poglej, jaz pravim, da bi bilo prav, da ti pove. Prav pa je tudi, da da svojim otrokom. Če da več kot dogovorjeno preživnino je to samo dokaz, da gre za “očeta” v pravem pomenu besede in si nanj lahko prav ponosna. Tisto kar ti je napisala zgoraj črtna koda drži.
Če se ena stran dogovora ne drži, je očitno nekaj narobe – večinoma z dogovorom. Torej ga morata spremenit.
Še vedno pa ne vemo, ali s tem, ko bogato financira svoje otroke, direktno zajeda tebe. Se pravi, da ne prispeva nič za hrano, na primer, ali za stanovanjske stroške, ker mu zmanjka.
Je pa tako – vzela si moškega z otroki in temu se moraš prilagoditi tudi pri financah. Ima velike obveznosti in pač plačo porablja tudi za svoje otroke, ne samo za vas oziroma mora malo omejiti na “vašem” koncu.
Jaz osebno nisem bila nikoli v takšni situaciji,da bi imela partnerja, ki ima bivšo in z njo otroke, tako da iz osebne izkušnje ne morem govorit. Si pa mislim, da mi, če bi s takšnim moškim žvela v skupnem gospodinjstvu s skupnim proračunom, ne bi bilo ravno vseeno za kaj zapravlja denar oziroma da mi določene stvari skriva. Se mi pa po drugi strani zdi nekako samoumevno, da oče otrokom iz prve zveze poleg preživnine da občasno še kaj zraven ali kupi kakšno stvar itd. Saj so to vendar njegovi otroci, ki so ponavadi že zaradi dejstva, da ne živijo z njim, toliko na slabšem. In glede tega verjetno ne bi delala drame, kvečjemu bi jim še sama kaj kupila. Bi se pa na tvojem mestu rajši vprašala zakaj mož tovrstne izdatke skriva. Če bi bil prepričan, da boš ti to normalno sprejela, brez obtoževanja, tega najbrž ne bi počel. Podobno je bilo pri mojem partnerju, še pred leti, ko je bil še študent. Njegov oče je imel drugo ženo in ona je striktno zagovarjala stališče, da ko je otrok polnoleten, je polnoleten in se mora sam postavit na lastne noge. Ne glede na to, če študira ali ne. In če je moj kdaj kaj dobil kaj od fotra, je bilo to definitivno “na skrivaj”, mimo nje. Če je pa kaj dal njenim otrokom iz prejšnje zveze, se pa seveda ni pritoževala. Tako da v tem primeru je v vsem ne le v materialnih zadevah, njenim otrokom odigral veliko večjo vlogo očeta kot svojim lastnim. Zdaj se še z njihovimi otroci bolj ukvarja kot z lastnimi vnuki. Ampak tako to je. Moj se glede tega ni nikoli kaj preveč pritoževal. Sva navajena skrbet sama zase. Vseeno pa to niso prijetne zadeve, sploh dokler so otroci še mlajši. Pomisli na svoje otroke in na to kaj si želiš zanje in kaj bi si želela zanje, če bi bili na mestu otrok od tvojega partnerja. In naj tiste zlobne mačehe še naprej živijo samo v pravljicah.
Če bu bilo prav,
ne bi skrival in lagal![/quote]
Ti si pa pesniško razpoložen.
Jaz sem tudi ločena, moj novi partner nima otrok, ima pa nečake in bivšo pastorko, s katero sta precej navezana in ji tudi še vedno stisne kakih sto evrov občasno. Sicer mi to tudi pove, ampak po mojem ne vedno.
Mojim otrokom recimo ne daje denarja. V bistvu bi mi bilo čudno, če bi.[/quote]
No, tega odebeljenega pa jaz ne razumem. Kaj to pomeni? Da je sprejel tebe, tvoje otroke pa ne?
Ti si pa pesniško razpoložen.
Jaz sem tudi ločena, moj novi partner nima otrok, ima pa nečake in bivšo pastorko, s katero sta precej navezana in ji tudi še vedno stisne kakih sto evrov občasno. Sicer mi to tudi pove, ampak po mojem ne vedno.
Mojim otrokom recimo ne daje denarja. V bistvu bi mi bilo čudno, če bi.[/quote]
No, tega odebeljenega pa jaz ne razumem. Kaj to pomeni? Da je sprejel tebe, tvoje otroke pa ne?[/quote]
Neeee. Samo moje otroke financira bivši, financiram jih jaz, imajo vse. Saj darila jim seveda kupuje pa to, ampak da bi pa prav ekstra za njih dal recimo sto evrov, na kupi jim kaj za oblečt ali kaj podobnega, pa ne.
Njegova pastorka je odrasla, ne živi več pri starših, skuša se osamosvojiti, rabi denar …
babe nagnusne … zdej, ko so vam desci umaknili jajca bi pa njihove € ?? pa še € novih natepačev…
gnide nagnusne … niste sposobne furat prve familije, v drugi bi bilepa valpeti/izterjevalci … življensko se zavarujte pa pod vlak, da bod imeli vaši nafuknci vsaj za dokončanje OŠ od zavarovalnic
marš gnida socialistčna brez občutka kaj je družina, zakon … gnus družbe, ki pričakuje, da bo njihova nafukana zdriz deležna česar same brez potrpleja ne znate zagotoviti
požrite svoje zmenete, če ste zajebale svoj lajf.
vsaka prasica raje požre spermo kot, da se da ploditi
To je bolj splosni komentar…
Kdor ne razume, da je v zenski podzavesti, ce ze ne kar zavesti, ko gleda na moskega, vedno tudi/predvsem (njegov) denar, zavaja sam sebe in druge, ce “razmislja” na glas. Denar bi naj porabljal/varceval po njeni presoji, za njene cilje. Ce moski to sam od sebe pocne, je vse okay. Drugace pa na povrsje priplavajo teme kot je ta. So izjeme. Ampak gre bolj za privid, nujo, premisljdnost, kot kaj drugega.
nimamo takšnega primera, skoraj pa mislim, da so tudi pri najbolj korektni obravnavi vaju obeh, tvoji otroci v nekem smislu na boljšem in če njemu pač z boljšim zaslužkom znese, se mi zdi korektno, da višek odvaja otrokom, tudi brez tvojega dodano – potrditveno_količinskega soglasja.
jaz tega dajanja denarja ne bi skrival, pač pride, pač gre, niti ga ne bi dajal v skupno kaso.
gre samo za neka načela niti ne pravila, vsi ti vajini otroci naj bi imeli neki približno enak standard.
tudi njegovi “tam”.
kako je “tam” pa si ga vrag vedi:)
Kaj ste se vsi obesili na ta njegov denar? Saj ni poanta v denarju! Njo žuli to, da on njej ne pove, da porablja denar in za kaj ga porablja, kar meni smrdi po nekem nadzoru, nezaupanji, kontroli in ker vsega tega ona nima jo morijo slabi občutki, se ne počuti dobro, ni varna, ker ona rabi imet vse pod kontrolo….
Pa res to rabi ali se ji samo tako zdi? 😉
Bodi srečna, da je skrben do svojih otrok, to je vzoren oče. Bi raje videla, da denar zapravlja po gostillnah, za drogo, igre na srečo, za ženske in podobne zadeve !? Najbrž ne.
Osebno nimam te sreče, mojega bivšega partnerja njegovi otroci ne zanimajo najbolj, razen pri dohodnini ( kot vzdrževana dr.člana ) in takrat, ko je kateri izmed otrok uspešen pri raznih dejavnostih, takrat ima njun oče glavno besedo. V resnici pa nikoli ne naredi kaj koristnega zanju, še pokliče ju redko kdaj.
Še preživnino sem morala urediti prek sodišča, ker se na CSD nisva mogla dogovriti o normalni vsoti. Pred socialno delavko me je ozmerjal za materialistko, kar je v meni povzročilo še dodatno bolečino po tistem, ko me je zaradi ljubice pustil samo z dvema otrokoma. Osebno bi, če bi imela takega partnerja, bila vesela, da ob preživnini poskrbi še za kako malenkost, ki osrečuje nedolžne otroke. Moj bivši svojim otrokom ne kupi niti čokolade, bojda je dovolj preživnina, ki pa je samo solidna.
Moj nasvet; povej mu, da ti ni všeč prikrivanje in mu daj vedeti, da te veseli, ker je skrben in vzoren oče. Verjemi, da bo bolj vžgalo, kot pa če boš tarnala in se zaradi tega jezila. To bo samo krhalo vajino vez, temu pa lahko sledi prpad razmerja. Konec koncev so otroci njegovi in najbrž bi tudi tebi v njegovi koži ne bilo vseeno zanje in morebitne partnejeve “ljubosumne” izpade. Predvidevam, da tudi tvojim otrokom kdaj pa kdaj kaj kupi, glede na to, da živite skupaj.
Pa srečno…
Forum je zaprt za komentiranje.