Najdi forum

Splash Forum Arhiv Ženski in moški čvek Kako pečete linške piškote?

Kako pečete linške piškote?

Sama sem jih spekla po spodnjem receptu. Vse lepo in prav, tudi okusno, ampak mi je šlo na živce, ker so ful narasli (linški naj bi bili bolj tanki), pa sem testo zelo na tanko razvaljala. Mogoče so narasli zaradi škroba? Imate ve kak drug, boljši recept

1 kg moke
20 dag jedilnega škroba
12 g pecilnega praška
20 dag sladkorja
4 vanilin sladkorje
8 žlic kisle smetane
70 dag masla ali margarine

Hvala za pomoč in lep večer še naprej

Daj no, metuljcica! Valjda ves, da narastejo od pecilnega praska. Daj ga cisto malo ali pa nic, pa bodo tapravi!

Srecno!

No punce,ker ste že ravnokar pri keksih pa mi prosimpovejte ali zaprete škatlo s keksi,ko so vroči ali hladni.Jaz sem zadnjič naredila vse po receptu pa so bili kaksi trdi kot kamen.

če so pretrdi, je mogoče pečica malo prevroča. znižaj za 10-20 stopinj.

Valda da vem da narastejo zaradi pecilneg apraška, zato pa sem ga dala samo pol žličke…piškoti pa še vedno kot krofi 🙂 A jedilni škrob nima nobenega vpliva na to? Po katerem receptu jih pa ve pečete?

Jedilni škrob je lahko nadomestilo za pecilni prašek.

Mmmmm, kdaj bodo pečeni? Mene ne bo nič motilo, če bodo preveč ali premalo narasli…:))))

Pečeni bodo to soboto, zate Enax prišparam une, ki bodo najbolj narasli :))

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close