Najdi forum

Splash Forum Arhiv Ženski in moški čvek KAKO DELODAJALCI BEREJO NAŠE PROŠNJE

KAKO DELODAJALCI BEREJO NAŠE PROŠNJE

…..ko boš, boš doživel.
Ali drugače: očitno še nisi.

???[/quote]Hec, na temo podjetniških priložnosti.
Je že mimo… 😉

******** [i]Ne govoriš ničesar, o čemer je vredno govoriti, če s tem nikogar ne vznemiriš. (Galvin K.)[/i]

???[/quote]Hec, na temo podjetniških priložnosti.
Je že mimo… ;)[/quote]
Kaj je mimo ? Podjetniška priložnost ali hec ? :)))


Pa ne samo to. Še ponižat je treba delvca, da se bo počutil ponižanega in s tem sprejel svojo vlogo sužnja.
Mi je kolega razlagal, da je delal pri enem privatniku, ki je zelo rad poniževal delavce ter jim govoril, da so bedaki in podobno….Ob tem pa jim je dal za podpisat izjavo, da v njihovem podjetju ni žaljenja in mobinga….Seveda so vsi podpisali ter s tem na nek način odobrili žaljenje.
In to vse za minimalno plačo, pa še ta je večkrat zamujala in prihajala po obrokih…..
In če se vrnem na vprašanje…Razvoj česa ?
Očitno razvoj izkoriščanja v imenu kapitalizma.

Torej rešitev gospodarstva vidiš v sistemu, ki smo ga imeli nekoč, ko tebe še ni bilo oz si se ravno spočel tam nekje pri njegovem koncu? :)))
Zadnjič si pa te sistem kritiziral…. :/[/quote]

Kje pa sem jaz prejšnji sistem kritiziral ?????

.............................................................................................. [b]''Your time is the greatest gift you can give to someone.'' - Rick Warren[/b]

Hm, hm, hm…nimaš dobrega mnenja o podjetnikih? Ne kupim 🙂
Podjetništvo ne obstaja samo po sebi, mora biti nek človeški vir, ki vse skupaj “poganja” v pravo smer za prave pare 🙂

[center][i]"Woman without a Man is like a fish without a Bicycle."[/i] [sub]-Triumph[/sub][/center]

Zakaj pa to pustijo? Zato ker niso sposobni ničesar sami ustvarit… to je to…. vbistvu imajo točno to kar si grdo rečeno zaslužijo….

če bi bili dobri bi se vstali in odšli in ustvarili nove priložnosti… seveda bom zdaj napaden z vseh strani itd…. ampak morda pa to naslednjič pomislite…. ko boste šli v postle delat otroke ki nebodo dobili služb in ki bodo poniževani ker so nesposobni

.............................................................................................. [b]''Your time is the greatest gift you can give to someone.'' - Rick Warren[/b]

No, pa smo spet pri delavski krivdi. Navadne delavce se obtožuje nesposobnosti, ker ne počnejo tistega, kar večini “usposobljenim” profesionalcem v Sloveniji ne uspeva – ustanavljati in uspešno voditi svojih podjetij.

Če se delavec z osnovnošolsko ali poklicno izobrazbo takoj po izgubi zaposlitve ne spremeni v uspešnega podjetnika, je to dokaz njegove nesposobnosti in si zato ne zasluži drugega kot odvratne revščine. Če pa menedžer – ki niti ni ustanovil firme, ampak jo prišel samo vodit – pripelje družbo v bankrot, je za to kriva recesija, država, davki, nefleksibilnost, višja sila, vse drugo, samo on ne. In seveda si za svoje “rezultate” zasluži še odpravnino in drugo priložnost v novem podjetju.

Torej, treba je sramotit delavstvo iz proizvodnje, ker poleg obvladanja svojega poklica niso še poslovni čarovniki, visoko izobražene poslovneže pa zagovarjat, ker zapuščnina stečajev, dolgov in brezposelnosti, ki jo puščajo za sabo, ni nič posebnega v kapitalističnem sistemu. Raja se mora na to pač navadit…

Hm, hm, hm…nimaš dobrega mnenja o podjetnikih? Ne kupim 🙂
[/quote]

Pa ni treba 🙂

Samo še ne veš, kakšne bodo te “pare” in koliko bodo dobre. Včasih jih lahko precenjuješ, včasih podcenjuješ… Vmes pa država nekajkrat spremeni par zakonov in se ti matematika parkrat povsem spremeni 🙂 Ampak v tem je baje čar…

Vpliv države niti ni tako hud, huje ko te nekaj rednih in močnih strank za*ebe in pobegnejo h konkurenci – to je ta pravi “čar” šele 😛

[center][i]"Woman without a Man is like a fish without a Bicycle."[/i] [sub]-Triumph[/sub][/center]

Ve se kdo lobira v politiki za sprejetje ali spremembe gospodarskih zakonov – velike gospodarske družbe. Tako je povsod v svetu, ne samo pri nas. Kapital je tisti, ki daje denar za politične kampanje, nagrade politikom in ta darila niso zastonj. Če manjšim firmam to ni v korist, naj se obrnejo na gospodarsko zbornico in Milič – Hribarja.

Socialno podjetništvo je sedaj in. Nekajkrat organiziraš sploh in oh dobrodelno dejavnost, ki temelji na prostovoljstvu, potem pa jo spremeniš v biznis.

klik

Kolikor je meni znan tisti fenomenalni primer, je šlo za preprodajo legokock preko interneta za neko vmesno ceno med tisto, po kateri jih je prodajal mueller, in tisto, ki so jo prodajali na ebayu. Tako se da prekupčevati samo v primeru, če imaš na eni strani nekoga, ki vse skupaj dela za šalica riža (ker se ne znajde???) in na drugi nekoga, ki je še bolj požrešen, kot si sam.
Meni je bolj fenomenalno to, kako znajo ekonomisti v neskončnost računati (na) dobiček. In se tolči po prsih, da imajo sposobnosti, ki jih je bog čisto naključno razdelil med vse nas. In ki jih mimogrede lahko vzame nazaj vsak trenutek.[/quote]

Matkic je res povedal za svoj primer z Lego kockami. Dejstvo pa je, da obstajajo številna podjetja, ki živijo od preprodaje izdelkov preko e-bayaTemu se reče trgovina. Rast celotnega sveta v zadnjih štiridesetih letih temelji na trgovini…
Kaj je narobe s tem, ne vem.[/quote]Misliš obubožanje več kot pol svetovnega prebivalstva?
Problem je v tem, da na račun trgovcev manj ostane za razvoj. Trgovci vendar ničesar ne ustvarjajo, so pa najbogatejši. In že vsaj 40 let je marsikatero stvar težje prodati kot narediti. Kar pomeni, da je prodaja izdelka odvisna od spretnosti (zavajanja) trgovca, ne od lastnosti dotičnega izdelka.
Ni to zadosti narobe?

[i][code]"Nekoč bo lepo, ko blazni bomo ob ognjih čepeli in bomo odprte rane imeli- takrat bo lepo..."[/i][/code] [sup]france balantič [/sup]

S tem se načeloma strinjam, s tistim, kar pa potem pišeš, pa ne ravno..cccccc
izobraževanje je med drugim (samo)vzgojni proces, in je, če se izvaja, tako kot je zamišljen, nekaj najboljšega kar je možno na tem svetu. Brez tega imaš neumne množice, ki imajo denar in, kar je še huje, oblast. V tem kontekstu je tisto geslo “tovarne delavcem” totalno zgrešeno.

[i][code]"Nekoč bo lepo, ko blazni bomo ob ognjih čepeli in bomo odprte rane imeli- takrat bo lepo..."[/i][/code] [sup]france balantič [/sup]

S tem se načeloma strinjam, [/quote]

Kar pejte to povedat staršem otrok. In to ne samo devetošolcem.

Ne vem, če je kje starš, ki si za svojega otroka ne bi želel UNI DIP MAG. In bi se bil pripravljen sprijazniti z manj (ali celo delati na tem), če ima otrok možnost (IQ), da postane UNI DIP MAG.

Mislim, da je sama izobrazba precenjena. Kot da to daje vrednost. Po moje daje veliko večjo vrednost neka iznajdljivost in obvladovanje svojih potencialov, za katere pa večina otrok (in njihovih staršev) sploh ne ve.

S tem se načeloma strinjam, s tistim, kar pa potem pišeš, pa ne ravno..cccccc
izobraževanje je med drugim (samo)vzgojni proces, in je, če se izvaja, tako kot je zamišljen, nekaj najboljšega kar je možno na tem svetu. Brez tega imaš neumne množice, ki imajo denar in, kar je še huje, oblast. V tem kontekstu je tisto geslo “tovarne delavcem” totalno zgrešeno.[/quote]

Vzgojni proces se dogaja do konca srednje šole (še to ne pomoje ampak MAKSIMALNO do konca 1. letnika srednje šole) potem vzgajat več ni mogoče otroka….

Torej višje šole in faksi NISO vzgojna institucija AMPAK izobraževalna institucija.

Ampak ravno to je point potem…. če smo ali SO VSI uni dipl mag in doktor potem je to nova srednja šola……..

Kje je potem point da si UNI DIPL MAG in vse ostalo če si to kar je 70% ljudi (napamet)

Že danes se dogaja da ima UNI DIPL plačo 700€ dober malar in varilec pa 1000+ Torej povej mi zakaj bi imel naziv KI UNIČUJE tvojo plačo in te vbistvu naredi KONTRA zaposljivega kot pred 15timi leti ko je bilo teh premalo.

Slovenije potrebuje:

60% srednješolskih poklicev ki bodo delali za 600€
30% vipješolskih strokovnih poklicev ki bodo delali za 700-1000€
8% uni dipljevcev ki bodo delali na raziskovanju in poučevali in delali za 1500-2500€ (od teh mora bit večina kemikov, računalničarjev in PREDVSEM udravnikov VSEH vrst!
1,5% Magistrov ki bodo vodli ekonomijo in poznajo v nulo procese, ter kemikov ki bodo razvijali
0,5% doktorjev ki so pač še malo lepši naziv ministra in ki bodo mednarodno priznani

Mi pa imamo eno ČUDNO piramido kjer se bosta KMALU številki 60% in 8% ZAMENJALI ampak kar pa ljudje ne razumete pa se bodo tudi plače zamenjale in bodo poklicne šole ki znajo delat (malarji varilci, krovci, ključavničarji itd) imeli plačo 1500-2500 uni dipl pa 600€

In dokler nebo ljudem to jasno tako dolgo bodo faksi nesposobni produkt sleparije in bi bilo potrebno VSE fakse ukinit z izjemo računalništva, medicine in kemije (fizike morda ampak v sklopu kemije) pravo in ekonomijo ter FDV pa odpret na vsake 6 let in sprejet 20 diplomantov ki imajo IQ nad 125.

To je to kar Slovenija rabi ne pa to kar se dogaja danes kup nesposobnih na zavodu ki se IMAJO za sposobne delajo nič ker so UNI DIPL jabolk nočejo obirat

.............................................................................................. [b]''Your time is the greatest gift you can give to someone.'' - Rick Warren[/b]

Zakaj pa to pustijo? Zato ker niso sposobni ničesar sami ustvarit… to je to…. vbistvu imajo točno to kar si grdo rečeno zaslužijo….[/quote]V bistvu imaš ti točno to kar si zaslužiš 😉
In če mene vprašaš niti tega ne znaš cenit + pojdi probat obirat jabolka cel dan v vetru, megli, mrženju dežja, na soncu…. in boš dobil 700€….. ČE boš uspel izpolnit normo!, ko ti bo voda tekla v rokave, ko te bo hrbet bolel od nošenja košare polne jabolk, ko boš plezal po lestvi, ko ti bodo odbili %, ker so jabolka obtolčena……
Moral bi probat, pa ne za eno popoldne, za celo sezono in ne potem domov v toplo stanovanje, kjer bi te mamica čakala s kosilom, lahko bi prespal v baraki, ki jih imajo tam ob sadovnjaku, ko bi pogrizel sendvič z doručkom, če bi se ti sploh še dalo odpirat usta…. In ko je sezona se jabolka obira od zore do mraka in to je tako na “tvojo željo”, če ne ti naslednjič ni treba več obirat… 😉 za kar je tebi itak vseeno ker lahko delo dobiš tik-tak. Nekaterim pač ni vseeno, sploh tistim, ki se živijo le od svojega dela (brez izdatne pomoči sorodnikov 😉

Matkic oprosti nimaš pojma o čem pišeš, sploh ko tako v nič daješ ljudi, ki se preživljajo s fizičnim delom, ki je po tvoje menda preplačano viza-vi tvojega umskega napora……. :/

******** [i]Ne govoriš ničesar, o čemer je vredno govoriti, če s tem nikogar ne vznemiriš. (Galvin K.)[/i]

Point je v tem, da je nekdo sposoben in zna izrabit svojo izobrazbo drugi ima pa samo papir na katerem piše uni. dipl. mag in ne ve kaj naj s tem….

******** [i]Ne govoriš ničesar, o čemer je vredno govoriti, če s tem nikogar ne vznemiriš. (Galvin K.)[/i]

Zanimivo razmišljanje in bi se kar strinjal s teboj.

Pri tehniških fizikih bi pa bil bolj “radodaren”.

Zakaj pa to pustijo? Zato ker niso sposobni ničesar sami ustvarit… to je to…. vbistvu imajo točno to kar si grdo rečeno zaslužijo….[/quote]

V bistvu imaš ti točno to kar si zaslužiš 😉
In če mene vprašaš niti tega ne znaš cenit + pojdi probat obirat jabolka cel dan v vetru, megli, mrženju dežja, na soncu…. in boš dobil 700€….. ČE boš uspel izpolnit normo!, ko ti bo voda tekla v rokave, ko te bo hrbet bolel od nošenja košare polne jabolk, ko boš plezal po lestvi, ko ti bodo odbili %, ker so jabolka obtolčena……
Moral bi probat, pa ne za eno popoldne, za celo sezono in ne potem domov v toplo stanovanje, kjer bi te mamica čakala s kosilom, lahko bi prespal v baraki, ki jih imajo tam ob sadovnjaku, ko bi pogrizel sendvič z doručkom, če bi se ti sploh še dalo odpirat usta…. In ko je sezona se jabolka obira od zore do mraka in to je tako na “tvojo željo”, če ne ti naslednjič ni treba več obirat… 😉 za kar je tebi itak vseeno ker lahko delo dobiš tik-tak. Nekaterim pač ni vseeno, sploh tistim, ki se živijo le od svojega dela (brez izdatne pomoči sorodnikov 😉

Matkic oprosti nimaš pojma o čem pišeš, sploh ko tako v nič daješ ljudi, ki se preživljajo s fizičnim delom, ki je po tvoje menda preplačano viza-vi tvojega umskega napora……. :/[/quote]

Oprosti On_ ampak če jaz izgubim službo bom delal ”karkoli” samo da nebom sedel doma na SOCIALNI… to kar dela XY tisoče ljudi ker nočejo delat za DENAR….

Slovenija pa uvaža delovno silo…

to je nekaj hudo narobe.

Drugače pa sem jaz obiral grozdje 3 dni vsak dan skorajda 11 ur za 4,25€ na uro … pa sem zaposlen…. zakaj potem nočejo tega delat tisti na Socialni????

Aja ker sploh ne vejo ali ne IŠČEJO dela.

Socialno ki jim jo JAZ plačujem z mojim DELOM oni koristijo pa še delat se jim neda … Pa jaz ne delam nobene ZNANSTVENE fantastike ali težkega intelektualnega dela…. ampak to kar delam delam RAD in delam kvalitetno in dobro in se nenehno izobražujem naprej v tej stroki… pa sem po poklicu tehnični komercialist z VSŠ … znam pa nardit več na računalniku kot diplomirani informatiki, pojma nimajo ko pridejo na prakso.. kaj so pol delali 2,5 leti na šolah ??????

kje pa bi jih zaposlil??? produciranje ZASTOJN diplomiranih ki odidejo v tujino NI STRATEŠKI CILJ republike SLO…

Če Slovenije NE ZMORE najti zaposlitev za vse svoje diplomante strateških ciljev in razvoja (računalničarji, medicina, kemiki, fiziki, matemtičarji) potem JIH RAJE naj ne producira kajti tako mečemo denar čez okno!

.............................................................................................. [b]''Your time is the greatest gift you can give to someone.'' - Rick Warren[/b]

Če si bil kdaj na socialni veš kako mizerna je tista reč, da komaj preživiš čez mesec. Na drugi strani pa nekdo kodi DELAT za nekaj 100€ zraven.
Kaj to pomeni? Da je socialna prevelika? NEEEE
DA JE PRI NAS DELO RAZVREDNOTENO!
In to z nekim namenom! Socialno ne morejo kaj več zmanjšat, ker bodo dobili po nosu iz Brusla + raja se bo spuntala, ker ne bo imela več kaj izgubit, lahko pa delavce privijajo.

Takrat, ko smo imeli kruh po 50 sit, bencin je bil tudi tam nekje in plače niso (nominalno) bistveno odstopale od današnjih (tiste nižje plače, ki jih je pri nas 2/3 😉 so nam ekonomisti lepo povedali, da je to nevzdržno za gospodarstvo in da imamo previsoke plače.
No pa so popravili sistem….. :/

******** [i]Ne govoriš ničesar, o čemer je vredno govoriti, če s tem nikogar ne vznemiriš. (Galvin K.)[/i]


Zakaj pa je “karkoli” v narekovaju ?


Zakaj pa je “karkoli” v narekovaju ?[/quote]in zakaj ne bi sledil temu kar je včeraj napisal:In ostal bi brez službe ker si itak to zasluži…….. 😉

******** [i]Ne govoriš ničesar, o čemer je vredno govoriti, če s tem nikogar ne vznemiriš. (Galvin K.)[/i]


Zakaj pa je “karkoli” v narekovaju ?[/quote]

Zato ker pač v strip baru nebi delal itd….

Spomnim se veš ko je na zavodu v delavnici ena rekla da bi DELAL karkoli pa sem ji rekel pol pa naj prodaja svoje telo za denar pa je rekla da to pa ne…

potem to pač ni več KARKOLI in je laž če napišem to brez narekovajev ”karkoli” pa za mene osebno pomeni pač 95% moznih delovnih mest.

.............................................................................................. [b]''Your time is the greatest gift you can give to someone.'' - Rick Warren[/b]


Zakaj pa je “karkoli” v narekovaju ?[/quote]in zakaj ne bi sledil temu kar je včeraj napisal:In ostal bi brez službe ker si itak to zasluži…….. ;)[/quote]

Ti kar sanjaj On_ 😉

Bodi raje pošten pa povej kje delaš da lahko visiš cele dneve tukaj in imaš miljon postov… verjetno v JU, jaz vsaj priznam da mam 625€ plače in da servisiram PCje ti boš verjetno rekel da si v uglednem mednarodnem podjetju na pomembnem položaju z oh in sploh sposobnostmi.

Če delaš v JU sploh ne pametuj, razen če si zdravnik ali učitelj …

.............................................................................................. [b]''Your time is the greatest gift you can give to someone.'' - Rick Warren[/b]

Zakaj pa onadva lahko? :))))

******** [i]Ne govoriš ničesar, o čemer je vredno govoriti, če s tem nikogar ne vznemiriš. (Galvin K.)[/i]

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close