Najdi forum

Splash Forum Arhiv Ženski in moški čvek KAKO DELODAJALCI BEREJO NAŠE PROŠNJE

KAKO DELODAJALCI BEREJO NAŠE PROŠNJE

[/quote]Ah daj no….. Tuje banke, skladi, zavarovanja….. delujejo pa po kakem boljšem sistemu, so neodvisni od dogajanja okoli sebe?
Isto sra..je drugo pakovanje…. :(((([/quote]

Malce razlike v sistemih vendarle je … tako da vsaj se ne bodo sesuli ali bankrotili prav vsi hkrati in na isti način …. Saj sem rekla – diverzifikacija 🙂


Mogoče si ti lahko privoščiš, da lahko tako razmišljaš in svoje razmišljanje uresničuješ, kar je po eni strani razumljivo. Po drugi pa s takšnim razmišljanjem pristajaš na lupljenje, ki ga država izvaja nad svojimi “služabniki”. Na nek način podpiraš to, da država slabo dela s svojim denarjem. Dokler bomo pa to podpirali, pa se bo to dogajalo še naprej. Podpirali bomo pa tako dolgo, dokler bomo seveda to finančno “zmogli”, saj se vsak bori najprej zase in za svoje preživetje.
Potem pa bo počilo! Ko človek nima več za svoje preživetje, je pripravljen brez slabe vesti tudi ubijati zato, da preživi.[/quote]

Marko, problem ni v tem, da si jaz lahko privoščim, da tako razmišljam. Danes je realnost in stanje takšno, da se mi zdijo na pol nori ljudje, ki si privoščijo razmišljajo, da bo država poskrbela za njih, ker “mora”. Saj vsak dan znova vidimo, da država tega ne počne…

Jaz ne pristajam na lupljenje. Ravno obratno, hočem lupljenju narediti konec. Tako da jim ne dam več denarja. Ti pa (idealistično?) razmišljaš, da se bo našel način, da nas ne bodo lupili več in da bodo “pridni”.

Po mojem to ni realna možnost.
Ker je to bil osnovni problem (in eden izmed temeljnih vzrokov) za razprad socialističnih sistemov: tisti, ki bi morali delat v dobro vseh, so delali predvsem v svoje dobro. Ko je bila malha polna, je to pomenilo, da so tudi za druge drobtine (in je še nekako šlo…). Ko je pa malha prazna, pa se to kaže, kot da elita skrbi samo za svojo rit … Ali ti kaj zveni znano? 🙂

Ne vem ampak jaz imam občutek, da bolj temelji na zadolževanju.[/quote]

To, kar smo ustvarili s povečanjem (mednarodne) trgovine, je realna gospodarska rast.

Tista, ki je temeljila na zadolževanju brez osnove, … in potem futrala trgovino s papirji brez osnove … je pa seveda drugi del zgodbe 🙂

Je že ena v temi o Dobi napisala kako pri njih pregledujejo prošnje. Vse z Dobe in podobnih fakultet avtomatično izključijo. 🙂
Pa verjetno tudi drugi delodajalci delajo selekcijo še na podlagi cele vrste drugih subjektivnih diskriminatorjnih kriterijev, ki jih zakon prepoveduje. Zakon o delovnih razmerjih, da ne bo spet kdo spraševal kateri zakon.
Poznam primere, ko so o kandidatih odločali tudi na podlagi imena in priimka oziroma so določene ljudi samo zaradi njim smešne kombinacije imena in priimka izključili, češ da takšen človek pa že ne more javno predstavljat njihove institucije!
To, da imajo prednost sorodniki in prijatelji itak že vemo.
Včasih razgovore s kandidati opravljajo po večini ženske, ki so se na svojem položaju znašle bolj po sreči kot pameti. NIKOLI ne bodo vzele nekoga, ki bi lahko po pameti in izobrazbi ogrozil njihovo delovno mesto.
Včasih podjetja, ko jih kdo zaprosi za pojasnilo, zakaj niso šli v drugi krog itd. pošljeo odgovor, da so se odločili, da bodo zaposlili žensko. Sploh se ne zavedajo, da s tem delajo diskriminacijo na podlagi spola in to celo priznajo. Pri zaposlitvi naj bi odločale sposobnosti in izkušnje, ne pa takšne zadeve.
Ponekod izbirajo tudi na podlagi videza. Žal je tako.
Odločujoča je včasih tudi medijska prepoznavnost, tako imaš v pr službah cel kup nesposobnih ljudi, ki so tam samo zato, ker so znani.
Večina razpisov pa je itak brezveznih, danih zaradi zakona in ne zato, ker bi dejansko iskali nekoga.

Če menite, da se vam je zgodila krivica pri sikanju službe oziroma obravnavanju vaše prijave na delovno mesto, ne bit tiho! Iskalci zaposlitve lahko delodajalca v nekaterih primerih tudi tožijo!

http://delodajalci.mojedelo.com/novica/iskalci-zaposlitve-vas-lahko-tozijo-in-zakon-bo-na-njihovi-strani/d-2883

Ne gre za maščevanje, ker nekdo ne dobi službe. Gre za to, da lahko samo s tem, ko o tem govoirmo, ko ukrepamo proti temu, preprečimo, da bi se to v vse večji meri ponavljalo v prihodnosti!

Jaz Chita

Ti Tarzan
:))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Zdaj pa imajo moški monopol, da presegajo ženske po pameti in izobrazbi

No, pa vidiš, da tista zgoraj ni prišla na delovno mesto zgolj po sreči 🙂

Pri nas ravno razmišljamo, da bi zaposlili Urško Čepin – se ve, reklama bo dobra, pa še cel kup direktorjev in politikov (pa da ne pozabimo na predsednike vlade!!!!) ima v žepu z raznimi posnetki…

Ne vem ampak jaz imam občutek, da bolj temelji na zadolževanju.[/quote]

To, kar smo ustvarili s povečanjem (mednarodne) trgovine, je realna gospodarska rast.

Tista, ki je temeljila na zadolževanju brez osnove, … in potem futrala trgovino s papirji brez osnove … je pa seveda drugi del zgodbe :)[/quote]Realna gospodarska rast?
Ja temu se pač tako strokovno? reče, drugače pa v trgovini nič realnega ne zraste. Se samo nekaj kupčka in nekomu (tistemu, ki dražje kupi) legalno ukrade nekaj več potrdil o opravljenem delu….. :/
In ti vprašaš: Kaj je narobe s tem? :(Jaz jim tudi ne bi več dajal, kako pa to narediš, da ti ne trgajo več od plače? :) Dvomim, da se lahko greš neko resnično diverzifikacijo, ko pa ves svet deluje po istem sistemu in smo soodvisni drug od drugega in ko pade eden se zadeva sesuje kot domine. Sploh pa države na nacionalni in geografski osnovi izgubljajo na svojem pomenu, nimajo več smisla v svojem obstoju, ko se (finančni) kapital prosto pretaka po svetu. Rabimo nek enoten (pravičen za vse?) red na tem področju za kar pa očitno še ni volje, vsaj ne pri tistih, ki vlečejo niti, zato tudi tvoje naložbe niso ravno zgled varnosti, če je že osnova zanje majava-ne varna.
In v čem smo, v medsebojnih odnosih kot družba napredovali iz časov pradavnine?
Zdi se mi, da nazadujemo, sploh če prelistam kak časopis-kroniko posiljenih, oropanih, izkoriščenih, ogoljufanih, zlorabljenih, ubitih…….. ni konca. :/ Kaj je narobe s tem, ne vem.
A smo res tako tupi, neizobraženi, slepi, nevedni.… karkoli, da nas lahko prepričajo v to, da nam diverzifikacija prinaša varnost? 😉

Pandora, imaš prav, tudi pri nas se prijave prebirajo in izločajo na način, kot si ga opisala.
Razen seveda, če gre za zelo pomembno delovno mesto, ampak kandidata za to se pa ne išče preko oglasov.

Realna gospodarska rast?
Ja temu se pač tako strokovno? reče, drugače pa v trgovini nič realnega ne zraste. Se samo nekaj kupčka in nekomu (tistemu, ki dražje kupi) legalno ukrade nekaj več potrdil o opravljenem delu….. :/
In ti vprašaš: Kaj je narobe s tem? 🙁
[/quote]

Če bi se temu strokovno tako reklo, potem bi bila realna vs. nominalna. Ker pa jaz ne govorim o nominalni in realni, temveč o realni in fiktivni, potem ne uporabljam storkovnega izraza, ampak očitno poljudnega 🙂

In če sledim tvojemu razmišljanju, potem je takole: Jaz v banko dam 1000 Eur. Banka mi v enem letu za moj depozit da 26 EUr, tako da dobm ven 1026 Eur. Ti potrebuješ krediti in banka ti da “mojih” 1000 Eur po nekoliko višji obrestni meri, tako da vrneš 1043 EUR ob koncu leta. Po tvoji logiki je banka legalno ukradla tebi 43 EUR, jaz pa banki 26 EUR. Potem bi bilo najbolje, da bi jaz imela mojih 1000 EUR v žepu, ti pa bi bil brez njih. Ampak glej ga zlomka… Jaz ne rabim tistih tisoč EUR, tebi pa bi prišli prav za obnovo zimskega vrta, ker ti pušča streha. In kaj zdaj??? Če si si sposodil denar in streho popravil eno leto prej, a zate to ni nič “realnega”? Nimaš od tega nobene koristi?

Trgovina je gonilo gospodarske rasti od … vedno??? Ali niso že tam v Bobrih trgovali in si v zameno za kožuhe dobil sol? 🙂 Seveda bi pa lahko imel dva kožuha namesto enega in jedel neslano hrano še naprej. Saj veš, za ziher, da ti ne bi slučajno tisti trgovec, ki prenaša to sol in kožuhe iz lovišč v hribe, legalno ukradel par ščepcev soli in 1 trindvajsetino kožuha kot plačilo za “transakcijo”…???

Jaz jim tudi ne bi več dajal, kako pa to narediš, da ti ne trgajo več od plače? :)[/quote]

Hmm, če se učim od najboljših … ustanoviš podjetje na Cipru? :))))))
Ampak to tvoje vprašanje je itak retorično… kaj ne bereš na Mon-u, da vsi privatniki, podjetniki in podobna sodrga plačujejo itak na roko in se izognejo davkariji? 😉 Tako da tudi ti legalno nimaš OD za prijavit, kajne?

Ne pozabi, da v pradavnini niso imeli časopisov, interneta, televizije…. Vsi ti prinesejo v tvojo dnevno sobo vse grozote, ki se dogajajo vsaj 100 km okrog tebe. Ponavadi še več. Enkrat si pač imel novice samo iz vasi, v kateri si živel. In tam je bil samo en falot… Zdaj pa ti tile kekci nosijo infomracije o falotih iz vseh vasi po svetu… Ampak falot je še vedno samo eden na vas :)))

Varnost je relativen pojem. Če gre ves svet zu grund, ti nič ne prinese varnosti. Ampak še enkrat ponavljam, meni več držav več različnih finančnih naložb vzbuja več zaupanja kot naša (ena in edina) mati država. Tako da če vrnem vprašanje … A smo res tako tupi, neizobraženi, slepi in nevedni … karkoli, da nas lahko prepričajo v to, da nam vera v to državo prinaša večjo varnost kot karkoli drugega?

Jaz Chita

Ti Tarzan
:))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Zdaj pa imajo moški monopol, da presegajo ženske po pameti in izobrazbi

No, pa vidiš, da tista zgoraj ni prišla na delovno mesto zgolj po sreči 🙂

Pri nas ravno razmišljamo, da bi zaposlili Urško Čepin – se ve, reklama bo dobra, pa še cel kup direktorjev in politikov (pa da ne pozabimo na predsednike vlade!!!!) ima v žepu z raznimi posnetki…[/quote]

Haha, tako se odzove samo nekdo, ki ima slabo vest. 🙂

Ne skrbi, jaz se ne prijavljam na tvoje razpise. Imam službo. Še komu bi jo lahko nudil. Me pa ima da bi poskrbel, da bi po pravni poti nekateri delodajalci dobili nagrado, ki jim pritiče za njihov odnos!
Ali pa da vsaj akkšen kadrovnik leti iz službe!

Ti povem še en primner?

Institucija v okviru JAVNE UPRAVE na področju Štajerske. Tajnica je šla po več letih v drugo službo. Njena šefica pa ne more delat s komerkoli zato si želi SAMA izbrat kandidata. O kakšnem razpisu niti sanjat, kvečjemu bi izbrani kandidat pozneje zaradi formalnosti napisal eno prošnjo. Vest se razširi med zaposlenimi te institucije. In prijavijo svoje otroke, nečake itd. Ti se udeležijo razgovora s tole “šefico”. Rečeno je, da jih bodo zelo hitro obvestili glede “izbire”, saj je potrebno kar dolgotrajno uvajanje. Gre za specifično dejavnost. Ni ravno kuhanje kave. Seveda NIKOGAR ne obvestijo. Zaposleni v tej instituciji se pozanimajo kaj se je zgodilo s tem delovnim mestom. Na njem so zaposlili neko tajnico, ki je nedavno izgubila službo v firmi propadlega lokalnega tajkuna. Posredovala in zahtevala zaposlitev gospa tajkunka! Ok. Bilo i prošlo. Vsi živijo dalje. Zaposleni, ki so za ta “interni natečaj” vedeli, so tiho, ker se zavedajo, da tudi če bi sprejeli njihovega otroka, bi bilo to “preko reda”.
Zgodba je še kako resnična!!! In to ni edina takšna zgodba.

Ti pa kar dalje glumi čito in tarzana. Za tvoje dobro upam, da si lastnica firme in misliš, da si alhko privoščiš kakršnokoli guncanje afen, da zate noben zakon ne velja. Večja verjetnost pa je, da si tudi ti v JU!

Seveda sem v JU, kaj pa drugega? Kje bi sicer našla cajt za pisanje na tem forumu? :))))))

TI pa res nisi za štose…Ne razburjaj se po nepotrebnem. Nekaj tvojih izjav je prav “klicalo” po pikri pripombi, pa se nisem mogla upreti… Upam, da res ne misliš, da so samo ženske tupe, moški pa oh in sploh…

Mimogrede – to kar praviš o diskriminaciji je zelo zelo res in tudi mene zelo skrbi. In če lahko dodam še eno izkušnjo k tem, ki si jih povedal … to, kar se dogaja pri zaposlovanju ni še nič v primerjavi s tem, kar ženske doživljajo takrat ko so noseče ali po porodniškem dopustu. In na žalost tudi to se dogaja v JU, kjer človek tega res ne bi pričakoval. Parkrat sem bila zraven v takih primerih in je včasih prav grozno, ker ko nadrejenim namignejo, da to pa je diskriminacija … jih oni gledajo kot tele v nova vrata. In ne razumeš, ali so neumni, ali se take le delajo…

Na žalost pa imam vedno bolj občutek, da je diskriminacija res španska vas…


To je že res, ampak vse to se spremeni v problem v trenutku, ko je vedno več delodajalcev takšnih, ki nudijo preslabe pogoje in vedno več obupanih delavcev, ljudi, ki so te pogoje pripravljeni požrte. S časom ti zmanjka prostora, vsaj takšnega, kjer bi lahko zadovoljila svoje pogoje pri delu.[/quote]

EU ima skupen trg dela. V bistvu lahko delaš kjerkoli želiš- Pa je kar nekaj držav, kjer se delodalci držijo zakonov in ni takšen “wild wild west” kot v Sloveniji. Nisem pa prepričana, da zahtevajo manj kot tukaj, prej verjetno več. Včasih za bistveno boljšo plačo (in potem je to res smiselno…), včasih pa niti ne.

Sicer pa lahko vedno ustanoviš svoje podjetje in … potem boš živel od dobička, ki ga bodo ustvarjali drugi in ležal na Havajih 🙂

Mimo heca… premalo mladih ljudi se odloča za to zadnjo možnost. In po mojem mnenju je marsikomu kasneje tudi žal. Će si delaven in si se pripravljen učit (pridobivat znanje, ki ga rabiš, da ti uspe), je to po mojem mnenju daleč boljša opcija kot se “ubadat” z delodajalci. Seveda ne more vsak pričakovat, da bo postal novi Bill Gates, ampak si lahko zagotoviš neko dostojno življenje in bistveno večjo svobodo.[/quote]

Če smo čisto natančni, vse več mladih je na s.p.jih, ker rednih zaposlitev ni!
Takšnih podjetij , kakršne imaš pa ti v mislih, pa že ene dve generaciji mladih v Sloveniji ne odpirajo, ker za to pri nas nimajo pogojev, spodbud itd..
Je pa ta država zadnjih 20 let milijone zmetala v sanacije podjetij industrije, ki je že zdavnaj popušila v Evropi in se preselila na Kitajsko. Ker so bila to “nekdaj velika uspešna podjetja”? A bejž no, kdaj? V Jugi, ko so bile meje zaprte in si lahko lupil samo jugo čevlje in yassa trenerko? Lahko bit uspešen v takšnih pogojih!
Za ves ta denar, ki so ga zmetali dobesedno v luft in ga še vedno mečejo, bi lahko azlaufalo akr nekaj novih firm, ki bi danes zaposlovale ljudi. Tako pa že deset let vse vegetira!
Redki so podjetniki, ki delajo kaj pametneg apri nas. Vse je neki import export svašta. Firme za poslovna darila in podobni crap. To so hobi firme za priboljške k pači. Čeprav nekateri dobro živijo od tega, saj imajo odjemalce pri vseh pomembnih državnih institucijah. S takšnimi navezami lahko tudi s poslovnimi darili guraš dalje. Ampak tuakj smo pa spet na spolzkem terenu korupcije.
Takšna podjetja pa ne morejo gor držat slovensko gospodarstvo. Ampak tudi firme, ki že deset let in več propadajo, ne.

Realna gospodarska rast?
Ja temu se pač tako strokovno? reče, drugače pa v trgovini nič realnega ne zraste. Se samo nekaj kupčka in nekomu (tistemu, ki dražje kupi) legalno ukrade nekaj več potrdil o opravljenem delu….. :/
In ti vprašaš: Kaj je narobe s tem? 🙁
[/quote]

Če bi se temu strokovno tako reklo, potem bi bila realna vs. nominalna. Ker pa jaz ne govorim o nominalni in realni, temveč o realni in fiktivni, potem ne uporabljam storkovnega izraza, ampak očitno poljudnega 🙂

In če sledim tvojemu razmišljanju, potem je takole: Jaz v banko dam 1000 Eur. Banka mi v enem letu za moj depozit da 26 EUr, tako da dobm ven 1026 Eur. Ti potrebuješ krediti in banka ti da “mojih” 1000 Eur po nekoliko višji obrestni meri, tako da vrneš 1043 EUR ob koncu leta. Po tvoji logiki je banka legalno ukradla tebi 43 EUR, jaz pa banki 26 EUR. Potem bi bilo najbolje, da bi jaz imela mojih 1000 EUR v žepu, ti pa bi bil brez njih. Ampak glej ga zlomka… Jaz ne rabim tistih tisoč EUR, tebi pa bi prišli prav za obnovo zimskega vrta, ker ti pušča streha. In kaj zdaj??? Če si si sposodil denar in streho popravil eno leto prej, a zate to ni nič “realnega”? Nimaš od tega nobene koristi? [/quote]Če bi bilo to res ne bi banke tako propadale, ker pa “posojajo denar”, ki ga sploh ni, posojila se pa ne vrnejo pa lahko gre vse “cugrunt”.
Danes dobiš kredit oz si “plačilno sposoben” le na osnovi tega, da ti banka elektronsko napiše neko cifro na tvoj račun, za to cifro pa ni nič, nobenega jamstva razen tega, da si ti obljubil/a, da boš to nekoč vrnil/a.
Nihče resnično ne rabi tvojega denarja, da ga meni posodi 😉

Ok se strinjam s tabo, le da je danes trgovcev s soljo in kožuhi več kot pa je sploh soli in kožuhov in si to samo podajajo med sabo, dejansko pa tega nihče ne rabi in s tem prikazujejo dobiček pa še država predpisuje kdo sme komu kaj prodat. Nazoren banalen primer so dimnikarji, ki imajo koncesije (beri svoj fevd) s katero odirajo ljudi za storitev, ki je “nihče” ne rabi z izgovorom, da skrbijo za našo varnost….
Imam idejo.
Tudi sam bi lahko (če bi imel kakega “strica” tam 😉 odprl obrt zavezovalca vezalk, ki bi ga moral vsak poklicat, da mu zavežem čeveljce, ker če si ne zavežeš pravilno se zadeva razveže in ti lahko padeš, se polomiš, kar pomeni da boš na bolniški=izguba za službo, bdp trpi.
Veš koliko novih del.mest bi lahko odprli in kakšna gospodarska rast bi bila to? 😉
Pa še zjutraj bi nekdo pogladil tvoje nogice, ko bi ti pomagal obut čeveljce na vezalke, ker one druge brez vezalk bi bile itak z zakonom prepovedane….. 🙂

Jaz jim tudi ne bi več dajal, kako pa to narediš, da ti ne trgajo več od plače? :)[/quote]

Hmm, če se učim od najboljših … ustanoviš podjetje na Cipru? :))))))
Ampak to tvoje vprašanje je itak retorično… kaj ne bereš na Mon-u, da vsi privatniki, podjetniki in podobna sodrga plačujejo itak na roko in se izognejo davkariji? 😉 Tako da tudi ti legalno nimaš OD za prijavit, kajne? [/quote]A se ti zdi, da je Ciper in podobne davčne oaze pomotoma neobdavčen, da so ga davkarji spregledali? 😉 🙂

Ne pozabi, da v pradavnini niso imeli časopisov, interneta, televizije…. Vsi ti prinesejo v tvojo dnevno sobo vse grozote, ki se dogajajo vsaj 100 km okrog tebe. Ponavadi še več. Enkrat si pač imel novice samo iz vasi, v kateri si živel. In tam je bil samo en falot… Zdaj pa ti tile kekci nosijo infomracije o falotih iz vseh vasi po svetu… Ampak falot je še vedno samo eden na vas :)))

Varnost je relativen pojem. Če gre ves svet zu grund, ti nič ne prinese varnosti. Ampak še enkrat ponavljam, meni več držav več različnih finančnih naložb vzbuja več zaupanja kot naša (ena in edina) mati država. Tako da če vrnem vprašanje … A smo res tako tupi, neizobraženi, slepi in nevedni … karkoli, da nas lahko prepričajo v to, da nam vera v to državo prinaša večjo varnost kot karkoli drugega?[/quote]Že dolgo ne verjamem več v to državo niti v katero drugo, tako da….. daj raje povej a nosiš čeveljce na vezalke? 😉 :)))))))

******** [i]Ne govoriš ničesar, o čemer je vredno govoriti, če s tem nikogar ne vznemiriš. (Galvin K.)[/i]

Ni problem v tem, da banka posodi tvojih 1000€ (ki jih trenutno ne potrebuješ) drugermu. Problem nastane, ko teh istih 1000€ posodi večim istočasno (vsakemu po toliko) in morajo ti vrniti vsak po toliko in z obrestmi vred. Od tega seveda ti nimaš nič.

ok take debate pa nisem pričakovala, moram najprej otroke dat k popoldanskemu počitku da vse preberem! sem samo malo preletela. nekoga je zanimalo koliko odgovorov sem dobila… bolj malo…
tole so rezultati

https://www.1ka.si/admin/survey/AnalysisArchive.php?anketa=22442&aid=899


Potem je najbolje delat na črno ? 🙂

Država z visokimi davki res spodbuja delo na črno…Ko bo tega vedno več in bo vedno več brezposelnih, bo pa uvedla strog nadzor in kazni. Kar pomeni še dodatno lupljenje.
In vsi bomo se znašli v začaranem krogu lupljenja. Ta banana republika se bo olupila do konca. 🙂

Kot praviš, je to le navidezna rast, saj je na drugi strani vedno več zadolževanja.
Trguješ lahko le, če imaš kaj trgovati. Kar pomeni, da je treba nekaj ustvariti, da je lahko tisto predmet trgovanja.
Mi pa bi samo trgovali in odpirali trgovine kot po tekočem traku, ustvarjali pa nič. In posledica takšnih ukrepov je seveda zadolževanje. Saj nekdo ustvarja namesto nas. In gospodarska rast je tam, kjer se ustvarja. Zato je imela Kitajska v zadnjem desetletju najvišjo gospodarsko rast. Zahodni svet pa stagnira, ker se zadolžuje.

Vidim, da se nekateri zelo navdušujejo nad zasebnimi pokojninskimi skladi, ker naj bi upravitelji zasebnih financ bolje razpolagali z zaupanim premoženjem kot država z javnimi. Koliko je resnice v tem, se je pokazalo leta 2997/8, ko so zasebne banke, zavarovalnice in finančni skladi začeli propadat zaradi malverzacij. Varčevalci so izgubljali svoje depozite, upokojenci pa pokojnine. In takrat verniki v sebičnost in kapitalizem niso imeli nič proti, da so jim države z davkoplačevalsko vzajemnostjo reševale prihranke in pokojnine v zasebnih bankah in zasebnih pokojninskih skladih. Lahko je biti pameten in zagovarjat zasebno pokojninsko varčevanje, če veš, da bo tvoj sklad pred bankrotom reševala drugače tako osovražena država z birokratskimi ukrepi in finančnimi injekcijami, v katere bodo po socialistično-vzajemno prispevali vsi državljani. Morali bi dati izbiro: za starost vplačujte v javni ali zasebni pokojninski sistem. Ampak zagovorniki kapitalizma nimate kaj od države pričakovat, če vam sklad bankrotira. To je vaš rizik! Obrnite se na karitativne ustanove. Pa tudi smetnjaki so menda polni kruha.

Mislim da je v tej temi dosti smešnega napisanega in da ima Pandora večinoma prav.

Vsak ki pravi da ga podjetje izkorišča naj odpre lasten SP in pokaže kak dober je … problem nastane ker 90% slovencev NI SPOSOBNIH! (in 99% tistih na Zavodu za neZAPOSLOVANJE)

Lep če ne perfekten primer je papirnica RADEČE … VSI SO JAMRALI PA PRAVLI kak je dela in da imajo naročila ampak da bi pa VSI delavci (če so tak prepričani) zastavli bajte in vzeli hipotekarne kredite in ODKUPLI firmo in delali naprej aaaaaaaaaaaaaaa to pa ne….

Lepo vas prosim… ljudje bi samo meli in meli in meli noben pa nebi nič dal…

Dejstvo je da ste za takšen sistem kot ga imamo danes v Sloveniji KRIVI vsi tisti ki ste v davnih 90tih odločali na PLEBISCITU za samostojno Slovenijo, tam so prvi krivci…

Je pa tudi dejstvo da je poslovna klima v SLO na psu in še slabšem… ja SP lahko ustanovi vsak v 15 minutah pol pa začne stroj mlet v prazno, ampak zato je kriva DRŽAVA, in NAJVEČ ljudje ki se imajo za sposobne pa nimajo pojma.

Se spomnim za Zavodu vse te diplomatke 25-27 letne…. razglabljale kako so PAMETNE in SPOSOBNE z 0 leti delovne dobe in največ kar so nardile je blo piflanje 450 strani nečesa BREZVEZNEGA.

Taka je naša in vaša realnost… Vsi bi pa meli nekaj zastojn pa nič plačali pa menjevali…

Sprijaznit se bo treba da je potrebno pogledat resnici v oči in sicer znižat lastno PRECENJEVANJE v 99% primerih in naš namišljen standard.

.............................................................................................. [b]''Your time is the greatest gift you can give to someone.'' - Rick Warren[/b]

Zakaj pa potem ti ne zaženeš papirnice, če spadaš med 10% sposobnih? Še Pandoro s sabo vzemi za svetovalko. Vidva bosta zagotovo ustvarila novo gazelo. Pokažita slovencljem, kako se dela posel.

Ti to iz bogatih izkušenj, brez precenjevanja? Ko poveš, koliko firm si že zalaufal, bo šele smešno…………………


Točno to sem hotel tudi jaz napisati, pa si me prehitel/a 🙂 Torej, Matkič, kam ti spadaš? Med teh 90% ali tistih 10%?


Kar svoje hiše in premoženje da bi zastavili? Bi ti to naredil na njihovem mestu?


Najprej trdiš da naj vsakdo odpre sp, v naslednji sapi pa to negiraš in praviš, da je to preveč tvegano.

Matkič, ti slučajno tukaj koga pod*ebavaš? Te frustrira ker si med tistimi, ki niso sposobni kaj ustvariti v svojem življenju? Si eden tistih ki so na socialni podpori, še vedno pri starših ter brez lastnih prihodkov? Izjasni se, pa ti bo lažje. Samo resnico napiši, to je vse. Ampak svojo resnico.

Matkic preveč filme gledaš in celo misliš, da je res tisto kar v časopisu prebereš….. Dobro jutro, poba. 😉

Ravno papirnica Radeče je lep primer “reševanja” gospodarstva pri nas. Na ta način so “rešili” tudi vse ostale firme.
Zadeva je bila nastavljena tako, da je MORALA propast, ker je to nekomu prineslo nekaj € v žep in se mu je gladko jeb…lo za vse tiste delavce tam, naj jih država živi-sociala. Načeloma dobro podjetje so toliko izčrpali, da ni imelo več za osnovna sredstva in tudi, da bi kdo vložil denar v proizvodnjo bi ga v naslednji minuti pokradli, ker je bilo vse tako nastavljeno, tudi s strani države, ki je spisala zakone tako, da je vse legalno. Podobno se je zgodilo s papirnico-celulozo v Krškem. Imeli so kupca in so ga odslovili, ker so se v ozadju vrtele druge zrežirane igrice…. Za javnost se pa postavi neka druga kulisa, ki ji taki mlečnozobci komot nasedejo…. Drugič si predno pametuješ o takih stvareh raje pozanimaj kdo komu stolček gor drži in kdo pobira “provizijo, dobiček…” in ima od tega neko korist pa ti bo hitro jasno zakaj zadeva propade – ker mora….. 🙁
Delavci so le figure na šahovnici :/

******** [i]Ne govoriš ničesar, o čemer je vredno govoriti, če s tem nikogar ne vznemiriš. (Galvin K.)[/i]


To je res. Veliko je pa tudi takšnih, ki veliko imajo, ker si vzamejo tam, kjer ni njihovo.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345


To je res. Veliko je pa tudi takšnih, ki veliko imajo, ker si vzamejo tam, kjer ni njihovo.[/quote]
In zato zmanjka za tiste, ki bi radi samo pošteno plačilo za pošteno delo.

ok take debate pa nisem pričakovala, moram najprej otroke dat k popoldanskemu počitku da vse preberem! sem samo malo preletela. nekoga je zanimalo koliko odgovorov sem dobila… bolj malo…
tole so rezultati

https://www.1ka.si/admin/survey/AnalysisArchive.php?anketa=22442&aid=899%5B/quote%5D

Wau super, da si dala izsledke ankete. Malo me moti, da je več odgovorov pod drugo kot med naštetimi izbirami. Tam med drugo piše recimo delavca z izkušnjami in motivacijo, bi lahko spadalo tudi pod starejšega delavca z izkušnjami. Res je hecno po eni strani, človek nekje mora dobit izkušnje – kje jih bo dobil, če ne ravno med prakso? Verjetno pa jih dobi tam, kjer dela kot deklica za vse, ali na delovnem mestu, kjer doštukava ostale… samo je pa res nemogoče pričakovat od nekoga, da bo imel ogromno izkušnenj z različnih področjih, saj malokdo dobi službo na tistem področju, za katerega je študiral ali se izučeval. To bi pomenilo, da je kratek čas delal veliko različnih del, kar zna spet bit minus, saj a) če veliko menjavaš službe, verjetno nimaš razdelanih ciljev ali pa se ne znaš prilagajat (tudi v kolektivu), b) nobenega področja ne obvladaš. Suma sumarum: bogate izkušnje so konstrukt lepljivih besed iz ust motivatorjev, ki so jih kadroviki lepo sprejeli kot skorajda glavno merilo pri izbiri.

Najbolj zgovoren je podatek, da praktično vsi razene enega raje preberejo kratke in jedrnate prošnje.

Pohvala tudi z moje strani za predstavljeno anketo, sem imel namen pa sem v “žaru debate” skoraj pozabil…. 😉

To bi pomenilo, da je kratek čas delal veliko različnih del, kar zna spet bit minus
Ja res izgleda kot minus, ker si kao nestanoviten, nič resnično ne obvladaš…itd, to jim najprej pride na misel – nekaj slabega.
Je pa še ena čisto življenjska stvar, ki “opravičuje” tako početje in nabiranje izkušenj, da si zaradi okoliščin, ko te nima kdo finančno podpirat, primoran prijet za vsako delo, da sploh lahko preživiš sebe in svojo družino in si si “usput” nabral še veliko praktičnega znanja v različnih poklicih, ki ga lahko sedaj (v novi službi) koristno uporabiš. Dobijo s tabo vsestranskega človeka v svoje podjetje.
Mislim, da če jim zadevo tako predstaviš izpade mnogo bolj resno vse skupaj.

******** [i]Ne govoriš ničesar, o čemer je vredno govoriti, če s tem nikogar ne vznemiriš. (Galvin K.)[/i]

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close