Najdi forum

Splash Forum Arhiv Ženski in moški čvek kajenje

kajenje

zdravo jas sem stara 13 in kadim redno 1 leto no mi lahko gdo pove kak naj staršem povem in ne mi prosim govorit tako si začela tak povej ker raim resne odgvore

direktno z besedo na plan, ne ravno v nedeljo pri kosilu, ampak najprej onemu, ki gre počasneje v zrak in to je to. Ni pravega načina, obstaja samo da lepo poveš ali pa da mutiš in trpiš. Pa če jim toplice plačaš vedi da ne bo strinjanja, enkrat se bodo sprijaznili…

iskrenost na prvo mesto, zapomni si to če se gre za familjo.

Povej ji, da se bojiš, da tega ne bo sprejela, ampak da je to zdaj del tebe. Mamo bo morda zanimal razlog za tvoje početje, glede na to, da je to škodljivo in da se boji zate. Pošteno bi bilo, da ji ga poveš, če želiš, da to kar se da mirno sprejme.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Ah daj no, boš rekla, da ne vesta? Da sta ves čas prehlajena in da ne vohata, da imaš zadah po cigaretih, da ti cunje smrdijo, da ti lasje smrdijo? Ja, če ne vesta, potem sta res tupa.
In glede ne to, da si še otrok, ki nima štipendije, plače, ti očitno onadva plačujeta cigarete.


Odvisno, če kateri od njih tudi sam kadi.
Če ja, potem ne bosta zavohala.:)

Avtorici pa to…Če kadiš, začni raje čim prej delati na tem, da nehaš.
Zaradi zdravja, pa zato, ker bodo cigareti kmalu spet dražji. 🙂

Ah, Robi, saj se ne sekira za ceno, če pa ata pa mama plačata cigarete. Saj 13letna smrklja nima svojega denarja.
Če pa oba tastara dva kadita pa sploh ne vidim problema. Potem pa bodo skupaj nažigali in zasmrajali okolico. Kako bosta prepovedala hčeri, če ji pa plačujeta čike in če sama kadita? Jaz sem tudi čokoholik kako naj ljudem potem težim, da ni pametno požret preveč čokolade :)?


Res nimaš kaj…Razen, da s kom podeliš kakšen košček, da na vsakega pride manj. 🙂

To je res.
Jaz definitivno ne bi dajal denarja za to sranje. Prav tako pa ne prenesem cigaretnega dima….Če bi moj otrok začel kaditi, potem tega res ne bi toleriral.


Res nimaš kaj…Razen, da s kom podeliš kakšen košček, da na vsakega pride manj. 🙂

To je res.
Jaz definitivno ne bi dajal denarja za to sranje. Prav tako pa ne prenesem cigaretnega dima….Če bi moj otrok začel kaditi, potem tega res ne bi toleriral.[/quote]Robi pa to je ja tak užitek…. kaj je tist € v primerjavi s tem kako potem uživaš… 😉

Škrtuh! otroku ne bi privoščil nekaj instant užitkov….. 😉 :)))

******** [i]Ne govoriš ničesar, o čemer je vredno govoriti, če s tem nikogar ne vznemiriš. (Galvin K.)[/i]

Hja, nekako si težko predstavljam, da bi bili starši navdušeni, ko bi jim 13.letna hči povedala, da kadi.

Ana158, fajn bi bilo, da bi vedeli več o tvoji situaciji doma… Sicer jaz bi počakala na trenutek, ko je vzdušje najbolj sproščeno, veselo, pa povedala takrat… sicer idealnega časa ni, da se to pove. Te pa verjetno že celo leto ta skrivnost hudo mori, tako da ko boš povedala, ti lahko kvečemu samo odleže. Tudi če ne bo sprejeto tako, kot bi si želela.


Raje kupim kakšno čokolado. 🙂


Raje kupim kakšno čokolado. :)[/quote]Nak, ne bo dobro, se nič ne kadi iz nje, ne daje dovolj užitkov, ker se ne vidi dim….. 🙂

******** [i]Ne govoriš ničesar, o čemer je vredno govoriti, če s tem nikogar ne vznemiriš. (Galvin K.)[/i]

Robi, če ti ne bi pri otroku toleriral kajenja, to še ne pomeni, da otrok ne bo kadil. Bo pač skrival, če bo dobil občutek, da oče tega ne tolerira.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345


Bo pa moral dobro skrivati, da ga niti zavohal ne bi. 🙂


Bo pa moral dobro skrivati, da ga niti zavohal ne bi. :)[/quote]
Rekel ti bo, da so s prijatelji kadili in se je v njega kadilo. 🙂

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Od prijateljev, ki kadijo, ne dobiš zadaha :). Sploh pa mene bi skrbelo, če bi imela 13 letna frkljica priajtelje, ki kadijo.
Marko, otroku preprosto ne daš denarja pa ne bo kadil. Če bo okrog prosil cigarete pa ne bo ne vem koliko skadil.
Iz čokolade oz. ovitka se tudi lahko kadi :). Zažgeš ovitek pa je. Kadilo se bo pa smrdelo tudi, če bo pravi ovitek :).
Itak pa en provocira. Tele teme ni odprla 13letnica. Seveda pa verjamem, da obstaja kar nekaj 13letnic, ki kadijo. Samo ne odpirajo takih tem.


To sem tudi že sam razmišljal. Še posebej zato, ker se ta “13-letnica” več ne oglaša. 🙂

Reče lahko marsikaj. Bi pa zahteval, da poimenuje te prijatelje, da se prepričam, kaj je res.
Bi pa to bilo zaskrbljujoče, če bi se otrok družil s takšnimi čudnimi tipi. 🙂

Jaz imam zate en zelo resen odgovor: nehaj kadit in problema ne bo več. Pa še prihranila boš kar nekaj denarja…

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close