Kaj zamujaš, če nimaš otrok?
neprespanane noči, jok trmo, prosti čas…
objemčke, lupčke, prve besede, tiste smešne šobice, poglede, navdušenje otroka ko te vidi… skratka super občutek…
ampak če si otroka ne želiš je brezveze ga imet zato ker ti drugi pravijo da nekaj zamujaš, otraka boš imela ko se boš zanj odločila popolnoma sama (oz. vidva sama s partnerjem brez tretjih osebkov v ozadju).
Zamujaš jutra, ko otrok odpre oči in se ti nasmehne. Zamujaš objeme, ki prihajajo iz srca. Zamujaš “pogruntavščine”, na katere sam ne bi nikoli pomislil.
Seveda zamujaš tudi neprespane noči, napade trme, bolezni.
Zamujaš občutek, ko bi za otroka storil prav vse, samo da bi bil srečen in zdrav.
Kot je ena od uporabnic foruma lepo povedala: ne veš, kaj zamujaš.
Lahko rečeš, da naštetega v svojem življenju ne potrebuješ in ne bom ti oporekala. Moje življenje z otrokom pa je precej lepše kot prej.
otrok je največja sreča ki se ti lahko v življenju zgodi
z njim odkrivaš dele sebe….ko se z njim igraš, raziskuješ, hodiš naokoli, uživaš..se učita prvih korakov, prvega plavanja,
in ko mu nekako pomagaš do samostojnosti…
če imaš urejene bivanjske zadeve, službo- reden priliv dohodkov, nekako da imaš vse poštimano, je življenje z otrokom raj…
problemi pridejo če nimaš zadev osnovnih pošlihtano, potem pa se to na otroka prenaša in se začne jeza
Mislim, da vsaka ženska enkrat začuti potrebo po otroku, sploh če ima partnerja s katerim si želi imeti otroke, in če je ljubezen med partnerjema iskrena, pristna, je normalno, da je otrok dokaz te ljubezni in ne morem si predstavljati življenja brez otrok mojega partnerja!
Imeti otroke je naravna stvar, poznam pare, ki ne morejo imeti otrok in zelo trpijo. ne razumem pa, da si nekdo otrok ne želi.Pač ni našel prave sorodne duše.
Tudi jaz ne bi želela imeti otrok z nekom, ki ga ne ljubim, brezpogojno ljubim!
Moje mnenje-ni me treba popljuvati!
Poglejte…
me ženske nimamo enakih poti !! Ene ste razvajene in ste pri 40-ih pod streho staršev, ki so vam vse dali, ene pa so pri 18 morale od doma in so podnajemniki in jim gre težje, ker nimajo premožnega ozadja !!! Nimajo vez in pozanstev.
To, ZAKAJ nekdo še nima otrok, se ne da pojasniti z enim stavkom, ampak ima vsak svojo življenjsko zgodbo, vsak ima svoje srce !
Pa lep pozdrav
Dokler nisem imela otrok sem skrbela zgolj le zase, ko pa imaš otroke pa skrbiš najbolj za njih, nase pa večkrat pozabiš, vsaj jaz, ves denar gre bolj ali manj za njih (večje stanovanje, več stroškov itd) Tisti ki nimajo otrok so marikje na boljšem, in imajo čas zase. Včasih zavidamo takim ljudem, ki lahko delajo in so kjer želijo. Ampak otrok ti tudi marsikaj da, osreči te na nek način, in ne gledaš na stroške. Odkar imam otroke, me je bolj strah da se komu kaj ne zgodi itd. Potem pa otroci odrasejo , se grebejo za to kar si s potom pridobil skozi zivljenje (upam da moji ne bodo takšni) tisto pa je že druga zgodba. Ali da oni zate na stara leta ne poskrbijo vsaj v osnovnem smislu.lp
ve, ki nakladate o tem kako lepo je imeti otroke….
imate najbrž od staršev pri 50-ih letih vse dano .. ste v bajtah, ki ste jih podedovali itd..
Joj, ne mi srat no
Zame so herojke tiste, ki si otroka želijo, a ga načrtno še nočejo, saj so podnajemnice in niso podedovale polnit riti in hladilnikov in streh nad glavo kot ene, ki to imate, pa vam prdnit ni bilo treba za to.
lp
Nimam staršev, nisem dedovala, nihče mi od 20 leta naprej ni nič dal!!!
Imam pa otroke, ljubečega moža in brez njih si ne morem predstavljati življenja, oni dajejo mojemu življenju smisel!!!
Prvega otroka sem imela, ko sem bila brez službe, brez denarja a nisem nikoli razmišljala o tem, veselila sem se novega življenja in na koncu se je vse uredilo!
No vidiš
Poznam par v Ljubljani, oba stara 35, podnajemnika, iz težkih družinskih zgodb, odvisna sta od sebe, služb ni, delata kar dobita, za sproti !
In nimata še otroka, se bojita zaradi financ, da mu ne bi mogla dat vse kar rabi 🙁
ŽALOSTNO STANJE, KAJNE?! Nimata polnih vrečk hrane in zelenjave od staršev kot mnogi
Forum je zaprt za komentiranje.